Κάμερες στους δρόμους

Θέλουμε κάμερες στους δρόμους;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 71)
  • Για τις ανάγκες της κυκλοφορίας μόνο.

    Ψήφοι: 9 12.7%
  • Για τη Δημόσια Ασφάλεια και την Κυκλοφορία.

    Ψήφοι: 30 42.3%
  • Οχι δεν θέλουμε. Καταπατάει τα δικαιώματά μας.

    Ψήφοι: 27 38.0%
  • Το ίδιο μου κάνει.

    Ψήφοι: 5 7.0%

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ε ναι, προφανώς για να εκδώσει ο εισαγγελέας ένταλμα, υπάρχουν ήδη κάποια στοιχεία :)

(Και μη με λέτε δικηγόρο, ντρέπομαι :redface:)

Και τι να σε λέμε ορθοπεδικό? Αφού δικηγόρος θα γίνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Και τι να σε λέμε ορθοπεδικό? Αφού δικηγόρος θα γίνει
Αχαχαχχαα.. αμάν ρε Γιάννη, με άκουσε ολος ο όροφος από τα γέλια! :rofl:

Απλά δεν είμαι δικηγόρος ακόμα ούτε τυπικά, άσε που μόνο θεωρίες λέω, από πρακτική μηδέν.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark

Νεοφερμένος

Ο dark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Στην σημερινή πορεία στο κέντρο της Αθήνας τεχνικοί της ΔΕΗ είχαν πάρει σκάλες μαζί τους και ξήλωναν κάμερες.ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εμενα ακομα δεν μου απαντησε καποιος για το αν θα ειχαν προβλημα και με της πεζη-ενστολη αστυνομευση διαφορων σημειων στην Αθηνα και οχι μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ έχω πρόβλημα που δεν εφαρμόζετε. Θα ήθελα σε κάθε πλευρά του οικοδομικού τετραγώνου να υπάρχουν και δύο αστυνομικοί, και φυσικά όχι μόνο στο κέντρο της Αθήνας, αλλά σε όλη την Ελλάδα. Ακόμα κι αν δεν είναι τόσο μεγάλη πια η εγκληματικότητα, θα μπορούσαν αν ασχοληθούν με της παραβάσεις του ΚΟΚ, αν και για αυτές και τόσοι που είπα, λίγοι είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Στην αστυνόμευση όχι. Αυτή ζητάμε άλλωστε!

Αλλά στην παρουσία αστυνομικών σε ειρηνικές πορείες, ναι, στην "δημιουργία φακέλων" για το όνομά μου, χωρίς να έχω κάνει κάποιο αδίκημα, ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αν δεν έχεις να κρύψεις τίποτα γιατί να φοβάσε την κάμερα? Καλύτερα δηλαδή είναι τώρα που μπορούν να σου κλέψουν το αμάξι η να μπούν στο σπίτι σου και κανένας να μην τους δει?
Δεν θα ήταν καλύτερα η κόρη σου να μπορεί να διασχίζει τον δρόμο απο το φροντιστήριο στο σπίτι χωρίς να έχει το άγχος μην την βιάσουν επειδή θα την παρακολουθεί μια κάμερα?
Δεν θα ήταν καλύτερο κλέφτης να μην μπορούσε να διαρήξει το σπίτι ή το αυτοκινητό σου γιατί θα το έβλεπε η κάμερα και με την μία θα υπήρχε περιπολικό να τον συλάβει ?
Αν υπήρχαν παντού κάμερες η εγκληματικότητα θα είχε δραματική μείωση και θα μπορούσαμε όχι μόνο να αποτρέψουμε ληστείες κτλ αλλα και να τιμωρήσουμε αυτους που εγκαταλείπουν θύματα στην άσφαλτο
Ας πάει κάποιος στον άντρα την κοπέλας που παρασήρθηκε στην Συγγρού η οποία σκοτώθηκε και ας την εξηγήσει ότι εκείνος δεν θέλει κάμερα να τον παρακολουθεί όταν περνάει απο εκεί γιατί θύγονται το προσωπικά δεδομένα του.
Ο άντρας την κοπέλας μπορεί ποτέ να μην δει πίσω απο της μπάρες τον άνρθωπο που στέρησε την ζωή απο την σύζηγο του πολύ απλά γιατί δεν το είδε/κατέγραψε κανείς, ας τις βγάλουμε απο παντού τις κάμερες απο τα ΑΤΜ, απο τα μαγαζιά από παντού, αλλα μετά μην γκρινιάξει κανένας όταν θα τον σαπίζουν στο ξύλο 2 διαρύκτες τους οποίους κανένας δεν πρόκεται να πιάσει ποτέ.
Μπράβο στους ΔΕΗτζίδες έξυπνο! άλλωστε ιδιωτικός τους χόρος είναι το συγκεκριμένο σημείο και κάνουν ότι θέλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ε βέβαια, αυτή η υπερευαισθησία θα μας φάει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ε βέβαια, αυτή η υπερευαισθησία θα μας φάει....

2 φορές έχουν κλέψει αυτοκίνητο απο την οικογένεια μου και την πρώτη το έκαναν μπροστά στα μάτια μας.
Αν υπήρχε κάμερα της αστυνομίας θα είχε ο κλέφτης την διάθεση να παραβιάσει την πόρτα και να ασχοληθεί 15 λεπτά για να το κλέψει? όχι! το αυτοκίνητο θα το είχαμε ακόμα, αλλα φυσικά και δεν υπάρχει κάμερα για να μπορεί ο κάθε άσχετος που υπάρχει η πιθανότητα να περάσει απο τον δρόμο μου 1 φορά στην ζωή του να διασχίσει τον δρόμο χωρίς να τον παρακολουθεί η αστυνομία! εκείνος έχει περισσότερα δικαιώματα απο ότι ο κάτοικος.
Λες και έγινε κάτι αν σε καταγράψει η κάμερα, και ειλικρινά χέστηκε η αστυνομία να σε έχει φωτογραφία, λες και αν θέλουν να σε καταγράψουν δεν το κάνουν ήδη με το ελικόπτερο, υα περιμένουν να περάσει απο δρόμο που έχει κάμερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα αυτό έχω πει κι εγώ. Ακόμα κι αν υποθέσουμε ότι μια κάμερα με παρακολουθεί από το πρωί μέχρι το βράδυ, αυτός που θα δει την ταινία μετά θα βαρεθεί απίστευτα. Δεν έχει κανένα ενδιαφέρον, γιατί να το κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Μα αυτό έχω πει κι εγώ. Ακόμα κι αν υποθέσουμε ότι μια κάμερα με παρακολουθεί από το πρωί μέχρι το βράδυ, αυτός που θα δει την ταινία μετά θα βαρεθεί απίστευτα. Δεν έχει κανένα ενδιαφέρον, γιατί να το κάνει;

Μιλάμε για χιλιάδες κάμερες σε πολλές χιλιάδες άτομα, αυτό που τους ενδιαφέρει είναι η άμεση αναγνώριση - ταυτοποίηση κακοποιών, σεσημασμένων κτλ και η αναγνώριση πιθανών εγκλημάτων.
Αν εσύ προχωράς στην Ερμού και σου πάρουν το πορτοφόλι θα υπάρχει η δυνατότητα να δούν ποιός το έκανε καθώς θα έχει καταγραφεί, και να μην έχει καταγραφεί δεν θα πάρει ο άλλος το ρίσκο με την ιδεά ότι καταγράφετε.
Αλλα όχι, να μην υπάρχει η κάμερα μήπως και αποφασίσει κάποιος να πιάσει τον κ@λο της γκόμενας του και το έχουν βίντεο στην ασφάλεια και το πουλήσουν στον ίντερνετ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark

Νεοφερμένος

Ο dark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ωραία..το μόνο που απομένει είναι να νομιμοποιήσουμε τον μεγάλο αδερφό και γιατί όχι όσοι είναι τόσο light και άνετοι να τους βάλουμε και μερικές κάμερες και μέσα στο σπίτι.Επίσης να ξαναγυρίσει το zepellin και να κοιτάει τα πάντα απο ψηλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Στο σπίτι, είναι διαφορετικά. Κανείς δεν έχει δικαίωμα να σε παρακολουθεί. Ο δρόμος όμως είναι δημόσιος, και τα αυτοκίνητα και τα καταστήματα που κλέβουν ή καταστρέφουν μερικοί περιουσία του απλού κοσμάκη.
Παραπάνω έχουν αναφερθεί ατράνταχτα επιχειρήματα, ας μην επαναλαμβανόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Απο ψηλα "σε" κοιτανε εδω και παρα πολλα χρονια διαφοροι δορυφοροι.Και μπορουν να δουνε και τι μαρκα παντελονι φορας.
Αλλα δεν ασχολουνται με εσενα γιατι δεν εχουν λογο να το κανουν.
Για τις καμερες μεσα στο σπιτι, ελεος παιδια με αυτο το επιχειρημα.
Το ειπαμε μια και το ειπαμε δυο και δεν εχει καμια υποσταση.
Εαν θελεις να βαλεις καμερα στο σπιτι σου, βαλε.Κανεις δεν σε υποχρεωνει και δεν στο απαγορευει.
Αλλα εαν εσυ αυριο μεθαυριο εχεις παιδι και λειπεις ολη μερα οπως και η γυναικα σου και εισαι και λιγο υπερπροστατευτικος, και προσλαβεις καποιοα να στο φυλαει, υπαρχει πιθανοτητα να βαλεις καμερα για να δεις πως το μεταχειριζεται?
Γιατι αμετρητες υποθεσεις κακοποιησης βρεφων εχουν βγει με αυτο τον τροπο προς τα εξω!
Μηπως κι εκει αντι να καταδικαστει η καθε μια που πλακωνε στις μπουνιες βρεφη, πρεπει να χλευαστει και να καταδικαστει ο γονιος που το εκανε για να καταλαβει για ποιον σκατα λογο το παιδι του ειχε "περιεργη" συμπεριφορα?
Το βρεφος μαλιστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ωραία..το μόνο που απομένει είναι να νομιμοποιήσουμε τον μεγάλο αδερφό και γιατί όχι όσοι είναι τόσο light και άνετοι να τους βάλουμε και μερικές κάμερες και μέσα στο σπίτι.Επίσης να ξαναγυρίσει το zepellin και να κοιτάει τα πάντα απο ψηλά.


Άλλο μέσα στο σπίτι και άλλο έξω στον δημόσιο δρόμο.
Ο δρόμος ανοίκει σε όλους και το zepellin αν είναι να μειώσει την εγκληματικότητα μακάρι να έρθει να μείνει μόνιμα.
Το να υπάρχει κάμερα στον δρόμο σου δεν συμαίνει ότι θα κάνει και ζούμ στο σαλόνι σου, ο δρόμος όμως δεν είναι σαλόνι ή τσιφλίκι κανενός για να αποφασίζει αυθαίρετε οτι θέλω δεν θέλω.

+ 2 mario & dead
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Σωστη παιδεια χρειαζομαστε, οχι καμερες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δε προλαβα να το αναφερω γιατι βγηκαν οφ-τοπικ, αλλά θα το πω να μη το ξεχναμε, ειναι παντα επικαιρο.

Tα forums/fora δε φερνουν ευθυνη για τις προσωπικες αποψεις των μελων. Και σωστο ειναι. Αλλιως θα επρεπε να ειχαν κλεισει τα περισσοτερα χωρις να φταινε κιολας. Ισα ισα, που τα τιμα να σεβονται τις αποψεις ολων.

Και τωρα στα υπολοιπα. Να σκεφτουμε και κατι αλλο ; Τοσοι δορυφοροι υπαρχουν που μπορουν να δουν πολλα πραγματα αν το θελησουν. Στ'αληθεια αυξανονται τοσο πολυ οι πιθανοτητες να μας εκμεταλλευτει καποιος , αν μπουν και καμερες ; Κανω την σκεψη, οντας γενικα αντιθετος με ελεγχο και παρεμβαση του κρατους, γιατι συνηθως οι αγνες προφασεις, ειναι δικαιολογιες και οχι ουσία. Απλα εκανα και αυτη τη σκεψη.

Και ξαναλεω : πως θα ειναι λυση οι καμερες, απο τη στιγμη που ολοι θα μαθουν οτι υπαρχουν, και θα λαβουν τα μετρα τους ; (σκουφια κλπ). Περα απο το οτι σε πολλες περιπτωσεις, και γυμνο προσωπο δε θα αναγνωριζεται. Ειδικα αν δεν εχει καλο φωτισμο.

Γιατι οσοι επικροτουν τις καμερες, δε πιεσαν ποτε για να βλεπουμε επιτελους και λιγη αστυνομια στο δρομο ; Που ειναι ολοι οι αστυνομικοι ; Σκεφτειτε ποσες εκατονταδες και χιλιαδες ωρες ειναι ο καθενας μας στους δρομους, και ποσες λιγες φορες βλεπουμε αστυνομικους. Και δεν εννοουμε αυτους που ηρθαν επειδη παλι χαλασαν τα φαναρια !

EDIT : με προλαβε ο Μαριος για τους δορυφορους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Η σωστη παιδεια Νεραιδα μου ειναι το πασπαρτου αν θες ή καλυτερα το "Α" και το "Ω" για ολα τα θεματα ουσιαστικα.
Αλλα απο εκει και περα δυστυχως οσο περναει ο καιρος ο "κοσμος" γινεται και πιο επικινδυνος.
Η λυση με τις καμερες οπως προειπα στο πρωτο μου ποστ εδω εχει ενα σημαντικο θετικο στοιχειο προς το κρατος.
Το κοστος τους για να δουλευουν 24/7 ειναι πολυ μικροτερο απο το να βαλεις ανθρωπους.
Γιατι κανεις αστυνομικος δεν μπορει να δουλεψει 8ωρο συνεχεια εξω στον δρομο.Και μαλιστα να ειναι "ενας".
Γιατι αν ειναι ενας, τον εφαγαν στεγνα σε λιγη ωρα εαν ειναι σε "περιεργο" σημειο.
Φυσικα η καμερα δεν μπορει να συλλαβει επ' αυτοφωρο τον δραστη, αλλα αργοτερα μπορει να προσφερει παρα παρα πολυ στο να αναγνωριστει αυτος και να πιαστει.

Εγω επαναλλαμβανω οτι ζω σε μια χωρα οπου σε παρα πολλα σημεια εχει καμερες.Και τις παρατηρησα προσφατα γιατι ξερω πως ειναι στο σχεδιο τους.
Παιδια, ποτε δεν αισθανθηκα οτι περιοριζομαι στις κινησεις μου ή οτι παρακολουθουμαι.
Την ιδια συμπεριφορα εχω παντα εκει οπως ειχα.
Και καμια σχεση εν εχει με το γεγονος οτι ειμαι ανετος να με "βλεπουν".(Δουλευω σε gym και δεν κανω μπανιο εκει, να φανταστειτε.:redface:)

Οι καμερες ετσι κι αλλιως θα μπουν σε "ευαισθητα" σημεια.Οπου η αστυνομικη προσβαση να ειναι λιγο δυσκολη, ή ζωνες υψηλου κινδυνου ή σε μερη οπου συγχναζουν "ευπαθεις ομαδες" (παιδια, ηλικιμενοι κτλ κτλ)

Και κατι για το περιβοητο Ζεπελιν!
Ειχαμε υποχρεωση να το βαλουμε μιας και φιλοξενουσαμε τους Ολυμπιακους αγωνες και ειχαμε ΧΡΕΟΣ να κανουμε τα παντα για να διασφαλησουμε την πληρη ασφαλεια ολων οσων ηρθαν στην Ελλαδα.
Δεν πιστευω να ηθελε κανεις σας καμια "εκρηξη" σαν αυτηπου εγινε στην Ατλαντα ή στους Ολυμπιακους του Μεξικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μαριε, οκ σε καποια σημεια ισως βοηθησουν. Εκτος αν τις παρουν πρεφα και εχουμε το φαινομενο "ολημερις το χτιζανε, το βραδυ ,γρεμιζοταν".

Επισης, μπορει εσυ προσωπικα να μην ενοχλεισαι, αυτο ομως δεν σημαινει οτι θα ισχυει για ολους, ή οτι ειναι η "σωστη αντιδραση". Μπορει να ειναι, μπορει και οχι.

Περα απο την παιδεια που ειναι μακροχρονια επενδυση , αλλα η πιο σημαντικη, ισως υπαρχουν λυσεις μεχρι να φτασουμε στις καμερες. Τα αλλα κρατη που εβαλαν καμερες, πιθανοτατα ειχαν ηδη και καλυτερη παιδεια, και αστυνομικους στους δρομους κλπ.

Και φυσικα...ειναι και πιο φτηνο να εχουν καμερες απο αστυνομικους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
1. Η αστυνομία θα ήταν πολύ πιο αποδοτική αν αντι να γυρνοβολάει στους δρόμους θα μπορούσε να έπερνε σήμα απο το κέντρο που ελέγχει τις κάμερες για το που να πάνε.

2. Δηλαδή το να σκοτώνουν και να ληστέυουν τους γείτονες μας έχει λιγότερη βαρύτητα απο μια πιθανή επίθεση κατα τους Ολυμπιακούς αγώνες?

3. Καταρχήν αν κάποιος περπατάει με μια κουκούλα φορεμένη θα δεχθεί έλεγχο απο την αστυνομία γιατί θα θεωρηθεί ύποπτος και καταδεύτερο είναι απίστευτο τι κάνουν οι συγκερκιμένες κάμερες, απο το να καταγράφουν τον βηματισμό μέχρι και αυτόματη ταυτοποίηση του ατόμου απο τα γενικά χαρακτηρηστικά. Δεν μιλάμε για απλή καταγραφή και με αστυνομικό να προσπαθεί να δει κάποιος να κάνει κάτι αλλα για καταγραφείς κίνησης, αυτόματους ελενκτές πινακίδων κτλ. Είχα δει ένα ντοκυματέρ στο discovery και ήταν απίστευτο.

4. Η παιδεία του λαού μας φαίνετε στα παγκάκια, στους δρόμους, ακόμα και στα γήπεδα, τα αποτελέσματα της σωστής "αστυνόμευσης" φαίνονται στο μετρό και το Ελευθέριος Βενιζέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top