Μαθητικές Καταλήψεις

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Όχι,αλλά φοβαμαι οτι και αυτό μπορεί να συμβεί λόγω ασυλίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Μα βρε παιδιά, με ποια λογική 30 μαθητές στα τμήματα; Εδώ πέρα δεν μπορούσε να γίνει σωστό μάθημα με 20 και 23 μαθητές, πώς θα συννενοηθούν τώρα με περισσότερους; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,047 μηνύματα.
Γινεται με δικαστικη αποφαση να τελειωσει η καταληψη;
... φοβαμαι οτι και αυτό μπορεί να συμβεί λόγω ασυλίας.
Σύμφωνα με το νόμο οι καταλήψεις είναι εντελώς παράνομες και όποιοι τις κάνουν διαπράττουν 4-5 ποινικά αδικήματα. Καμία ψηφοφορία δεν μπορεί να νομιμοποιήσει μια κατάληψη σχολείου. Δεν υπάρχει άσυλο μαθητικό, μόνο πανεπιστημιακό. Θεωρητικά, σύμφωνα με τους νόμους ο εισαγγελέας μπορεί να διατάξει την αστυνομία να επέμβει με τη βία και να σταματήσει μια κατάληψη. (Δεν χρειάζεται ούτε δικαστική απόφαση). Όμως, αυτό ποτέ δεν έχει γίνει ως τώρα (και ούτε πρόκειται να γίνει) γιατί η όποια κυβέρνηση το κάνει, την έβαψε κανονικά. Και ακόμα αν γίνει κάποιος τραυματισμός ή θάνατος, θα γίνει η Ελλάδα κόλαση.
Μα βρε παιδιά, με ποια λογική 30 μαθητές στα τμήματα; Εδώ πέρα δεν μπορούσε να γίνει σωστό μάθημα με 20 και 23 μαθητές, πώς θα συννενοηθούν τώρα με περισσότερους; :confused:
Σιγά μην γίνονται οι καταλήψεις για αυτό το λόγο. (Ο μόνος λόγος που γίνονται είναι για να μην γίνει μάθημα). Στο σχολείο μου φέτος στη Γ ήρθαν καινούργια παιδιά (κυρίως λόγω Τ-1) και γίναμε 124, οπότε ενώ ήμασταν 4 τμήματα γενικής γίναμε 5 (των 25 παιδιών). Οι περισσότεροι μαθητές δεν ήθελαν και διαμαρτύρονταν γιατί προτιμούσαν λέει νά μείνουμε 4 τμήματα (των 32 παιδιών). Έλεγαν μάλιστα να κάνουν και κατάληψη για το θέμα αυτό!!! Δηλαδή έλεος!!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αρχίσαμε την κατάληψη σήμερα. :P


Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα Πανελλήνιες 2013.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μαζική κινητοποίηση για τα νέα μέτρα και τα προβλήματα του εκπαιδευτικού συστήματος. :/:
Και μετά όλοι οι υπέρ πήγαν για καφέ, κλασσικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Μαζική κινητοποίηση για τα νέα μέτρα και τα προβλήματα του εκπαιδευτικού συστήματος. :/:
Και μετά όλοι οι υπέρ πήγαν για καφέ, κλασσικά. :P

Για πόσο λέτε να κρατήσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Για πόσο λέτε να κρατήσει;
3-4 μέρες το πολύ. Μετά λογικά θα σταματήσουν να πηγαίνουν όλοι στο σχολείο και λόγω μη συμμετοχής στον αγώνα θα το ανοίξουν. Και πέρυσι τα ίδια κάνανε. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RODOS

Νεοφερμένος

Ο RODOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μερικοι ανθρωποι ειναι εγκεφαλικα νεκροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
:worry: συμβαίνουν σήμερα αυτά;;

Σημείωση! Τα μηνύματα 253-255 μεταφέρθηκαν από άλλο , αντίστοιχο thread .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Προφανώς πρόκειται για χουντόλαγνο διευθυντή ο οποίος στη θέα της κλειστής πύλης κι έχοντας δει σε επανάληψη τη δίκη της Χούντας παρέα με την κυρά του το προηγούμενο βράδυ,είπε να δράσει αναλόγως και να ζήσει το όνειρό του!Ξέρετε πόσοι θα ήθελαν να είχαν την ευκαιρία να κάνουν κάτι αντίστοιχο;

Είναι όπως όταν είμασταν παιδάκια που βλέπαμε Dragonball και παίζαμε στο σχολείο μιμούμενοι τις τεχνικές kamehameha,spiritball κ.λπ.
Δείξτε λίγη κατανόηση,το παιδί ήθελε απλά να παίξει!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Εμείς από την προηγούμενη Τρίτη μέχρι σήμερα είχαμε κατάληψη...
Από την μια σκέφτομαι ότι θα μου πέσουν όλα τα διαγωνίσματα μαζί και από την άλλη όταν ξυπνάω το πρωί παρακαλάω το σχολείο να είναι ακόμη κλειστό :P What's wrong with me??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Εμείς από την προηγούμενη Τρίτη μέχρι σήμερα είχαμε κατάληψη...
Από την μια σκέφτομαι ότι θα μου πέσουν όλα τα διαγωνίσματα μαζί και από την άλλη όταν ξυπνάω το πρωί παρακαλάω το σχολείο να είναι ακόμη κλειστό :P What's wrong with me??

α λυκείου είσαι, σιγά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εμείς από την προηγούμενη Τρίτη μέχρι σήμερα είχαμε κατάληψη...
Από την μια σκέφτομαι ότι θα μου πέσουν όλα τα διαγωνίσματα μαζί και από την άλλη όταν ξυπνάω το πρωί παρακαλάω το σχολείο να είναι ακόμη κλειστό :P What's wrong with me??
συμπασχων και'συ ?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bulukitsa

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Αυτήν την στιγμή είμαι ενας απο τους πιο μισητούς μαθητές του 1ου γυμνασίου Μυτιλήνης.
Θα σας πώ γιατί. Το σχολείο έκανε κατάληψη (για λόγους που τους βρίσκω γελοίους) και εγω δεν ήθελα να συμμετάσχω.
Το 15μελές του σχολείου μας είπε όποιος είναι Υπέρ της κατάληψης να πάει δεξιά όποιος είναι κατά να πάει αριστερά.
Εγω ήμουν αριστερά δηλαδή κατά μαζί με άλλους δυο ενω όλο το σχολείο ήταν δεξιά. Μετα με ρώτησαν γιατι δεν θες να κάνεις κατάληψη εγω είπα "to σχολείο δεν ανήκει σε εμάς είναι δημόσια περιουσία και δεν έχουμε κανένα δικαίωμα να κάνουμε κατάληψη. Εϊναι παράνομη πράξη και σίγουρα θα υπάρξουν συνέπειες.‘‘ Μετά όλοι έλεγαν τι π**αριες λέει αυτος ο μα***ας και με θεωρούσαν τρελό.
Εγω πιστεύω οτι η κατάληψη είναι μια τρέλλα και πρέπει να διαμαρτυρηθούμε πιο ειρηνικά για να μας εκπληρώσουν τα αιτήματα οι καθηγητές. Αλλα δυστηχώς οι άλλοι έχουν άλλη άποψη. Σίγουρα οι περισσότεροι το κάνουν για να χάσουν μάθημα χωρίς να σκέφτονται τις συνέπειες. Μάλλον μόνο τρείς είναι λογικοί στο σχολειό μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Οντως,παπαριες λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Αυτήν την στιγμή είμαι ενας απο τους πιο μισητούς μαθητές του 1ου γυμνασίου Μυτιλήνης.
Θα σας πώ γιατί. Το σχολείο έκανε κατάληψη (για λόγους που τους βρίσκω γελοίους) και εγω δεν ήθελα να συμμετάσχω.
Το 15μελές του σχολείου μας είπε όποιος είναι Υπέρ της κατάληψης να πάει δεξιά όποιος είναι κατά να πάει αριστερά.
Εγω ήμουν αριστερά δηλαδή κατά μαζί με άλλους δυο ενω όλο το σχολείο ήταν δεξιά. Μετα με ρώτησαν γιατι δεν θες να κάνεις κατάληψη εγω είπα "to σχολείο δεν ανήκει σε εμάς είναι δημόσια περιουσία και δεν έχουμε κανένα δικαίωμα να κάνουμε κατάληψη. Εϊναι παράνομη πράξη και σίγουρα θα υπάρξουν συνέπειες.‘‘ Μετά όλοι έλεγαν τι π**αριες λέει αυτος ο μα***ας και με θεωρούσαν τρελό.
Εγω πιστεύω οτι η κατάληψη είναι μια τρέλλα και πρέπει να διαμαρτυρηθούμε πιο ειρηνικά για να μας εκπληρώσουν τα αιτήματα οι καθηγητές. Αλλα δυστηχώς οι άλλοι έχουν άλλη άποψη. Σίγουρα οι περισσότεροι το κάνουν για να χάσουν μάθημα χωρίς να σκέφτονται τις συνέπειες. Μάλλον μόνο τρείς είναι λογικοί στο σχολειό μας.

ποσα κομπλεξ εχεις αραγε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Δευτερα καταληψη.

Συνεχιζουν κατοπιν ψηφοφοριας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
και εγω ψηφιζα παντα ναι!
μετα πηγαιναμε internet cafe, και lineage2..

ωραιες εποχες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top