Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
καλησπερα παιδια! ηθελα να ρωτησω αν ξερετε το εξης: ισχυει το 10% ακομα στις πανελληνιες η καταργηθηκε? οποιος ξερει στανταρ ας μου απαντησει! ξερω πως εχει βγει νομος να καταργηθει αλλα λογω εσωτερικων προβληματων διοικησης δεν εχει ψηφιστει ακομα και πιθανοτατα δεν θα εφαρμοστει η καταργηση εστω για αυτη την χρονια..κατι τετοιο! ευχαριστω πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DerZornGottes

Νεοφερμένος

Ο DerZornGottes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ειμαι τριτοετης φοιτητης στους Ηλεκτρολογους ΕΜΠ και εχω απορια αν μπορω να δωσω με τα 10%( Εχει καταργηθει το μετρο? Ισχυει μονο για τους φοιτητες πριν το 2011 ?) .Επισης εστω οτι μπορω να δωσω, εχω δικαιωμα μετεγγραφης και αν εχω με ποια σταθμα και μετρα ,αυτα που ισχυουν τωρα ή αυτα με τα οποια εδωσα εγω? Δωστε τα φωτα σας γιατι δεν την παλευω να ξαναδωσω.:/: Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ειμαι τριτοετης φοιτητης στους Ηλεκτρολογους ΕΜΠ και εχω απορια αν μπορω να δωσω με τα 10%( Εχει καταργηθει το μετρο? Ισχυει μονο για τους φοιτητες πριν το 2011 ?) .Επισης εστω οτι μπορω να δωσω, εχω δικαιωμα μετεγγραφης και αν εχω με ποια σταθμα και μετρα ,αυτα που ισχυουν τωρα ή αυτα με τα οποια εδωσα εγω? Δωστε τα φωτα σας γιατι δεν την παλευω να ξαναδωσω.:/: Ευχαριστω εκ των προτερων.
έχει καταργηθεί το μέτρο αλλά ακόμα και αν ισχύσει που δε το νομίζω θα είναι μόνο για τις προηγούμενες 2 χρονιες.

Αφού έφτασες ως εδώ πιστεύω ότι πρέπει να σφίξεις τα δόντια και να προσπαθήσεις για να βγει η σχολή (η σχολή είναι παλούκι αλλά πρέπει να κάνεις υπομονή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpko

Νεοφερμένος

Ο mpko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ειμαι τριτοετης φοιτητης στους Ηλεκτρολογους ΕΜΠ και εχω απορια αν μπορω να δωσω με τα 10%( Εχει καταργηθει το μετρο? Ισχυει μονο για τους φοιτητες πριν το 2011 ?) .Επισης εστω οτι μπορω να δωσω, εχω δικαιωμα μετεγγραφης και αν εχω με ποια σταθμα και μετρα ,αυτα που ισχυουν τωρα ή αυτα με τα οποια εδωσα εγω? Δωστε τα φωτα σας γιατι δεν την παλευω να ξαναδωσω.:/: Ευχαριστω εκ των προτερων.

Δυστυχώς φίλε μου όντως όπως προαναφέρθηκε το 10% έχει καταργηθεί. Η τελευταία χρονιά που ίσχυσε ήταν στην υποβολή μηχανογραφικού τον Ιούλιο του 2011 για τους υποψήφιους για το ακαδημαϊκό έτος 2011-2012.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DerZornGottes

Νεοφερμένος

Ο DerZornGottes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
έχει καταργηθεί το μέτρο αλλά ακόμα και αν ισχύσει που δε το νομίζω θα είναι μόνο για τις προηγούμενες 2 χρονιες.

Αφού έφτασες ως εδώ πιστεύω ότι πρέπει να σφίξεις τα δόντια και να προσπαθήσεις για να βγει η σχολή (η σχολή είναι παλούκι αλλά πρέπει να κάνεις υπομονή)

Μακαρι να 'ταν ετσι απλα τα πραματα** sigh** Δυο χρονια, 3 μαθηματα.. Η σχολη δεν με παει και δεν την παω...Tnx για την απαντηση anyway και ειθε ετουτη η εξεταστικη να σηματοδοτησει την αλλαγη και να ξαναπιασω τα βιβλια με μερακι. Ευχαριστω και παλι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Ειμαι τριτοετης φοιτητης στους Ηλεκτρολογους ΕΜΠ και εχω απορια αν μπορω να δωσω με τα 10%( Εχει καταργηθει το μετρο? Ισχυει μονο για τους φοιτητες πριν το 2011 ?) .Επισης εστω οτι μπορω να δωσω, εχω δικαιωμα μετεγγραφης και αν εχω με ποια σταθμα και μετρα ,αυτα που ισχυουν τωρα ή αυτα με τα οποια εδωσα εγω? Δωστε τα φωτα σας γιατι δεν την παλευω να ξαναδωσω.:/: Ευχαριστω εκ των προτερων.

Κοιτα το μετρο καταργηθηκε παροτι γινεται αγωνας να ξαναισχυσει για ακομα μια χρονια εστω. Βεβαια με τις φετινες βασεις δεν νομιζω οτι θα ησουν τοσο ζεστος να δωσεις, καθως οι βασεις του 10% εκτοξευτηκαν κατακορυφα (πχ η κλοστουφαντουργια ειχε βαση 11 ενω ολα σχεδον τα τμηματα του ΤΕΙ Αθηνας δεν επεσαν κατω απο 15-14 χιλ. μορια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinaki:)

Νεοφερμένος

Η Katerinaki:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καλησπερα!ειμαι στο 2ο ετοσ Ιατρικησ Πατρας και σκεφτομαι για 10% στην Αθηνα για οικονομικους κυριωσ λογους..
δηλωσα και περυσι αλλα για ελαχιστα μορια δεν τα καταφερα..πιστευω οτι η γενια του 2010 θα εχει πλεονεκτημα φετος ως προσ το 10% απλα απο την αλλη,σκεφτομαι οτι θα αρχισω παλι απο το 1ο εξαμηνο και θα πανε χαμενα 2 ολοκληρα χρονια..Συν του οτι δεν ξερω κατα ποσο η Ιατρικη Αθηνασ θα ειναι μια καλυτερη επιλογη για μενα απο αυτη της Πατρασ..θα ηθελα τη γνωμη σασ οσοι γνωριζετε κατι παραπανω..
σας ευχαριστω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Από μαθήματα πως τα πας; χρωστάς πολλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinaki:)

Νεοφερμένος

Η Katerinaki:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Χρωσταω αρκετα απο το 2ο εξαμηνο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Καλησπερα!ειμαι στο 2ο ετοσ Ιατρικησ Πατρας και σκεφτομαι για 10% στην Αθηνα για οικονομικους κυριωσ λογους..
δηλωσα και περυσι αλλα για ελαχιστα μορια δεν τα καταφερα..πιστευω οτι η γενια του 2010 θα εχει πλεονεκτημα φετος ως προσ το 10% απλα απο την αλλη,σκεφτομαι οτι θα αρχισω παλι απο το 1ο εξαμηνο και θα πανε χαμενα 2 ολοκληρα χρονια..Συν του οτι δεν ξερω κατα ποσο η Ιατρικη Αθηνασ θα ειναι μια καλυτερη επιλογη για μενα απο αυτη της Πατρασ..θα ηθελα τη γνωμη σασ οσοι γνωριζετε κατι παραπανω..
σας ευχαριστω...:)

Νομίζω ότι αξίζει να κάνεις μια προσπάθεια. Και από ότι ξέρω αναγνωρίζουν μαθήματα, αλλά μπορείς και να μπεις και σε μεταγενέστερο εξάμηνο, επειδή είσαι στην ίδια σχολή στην Πάτρα. Βέβαια στην Αθήνα θα έχεις να αντιμετωπίσεις τον υπερπληθυσμό και τις άθλιες σε πολλές περιπτώσεις εγκαταστάσεις (δεν ξέρω για την Ιατρική, αλλά εγώ που είμαι στο ΤΕΑΠΗ είναι άθλιες πραγματικά). Επίσης ίσως να στερηθείς αυτό που λέμε "φοιτητική ζωή" (αν και δεν ξέρω κατά πόσο οι φοιτητές Ιατρικής ζουν φοιτήτικη ζωή με τόσο διάβασμα :P). Πάντως νομίζω ότι αξίζει να κάνεις, και μόνο αν αναλογιστείς τον οικονομικό παράγοντα, που όπως και να το κάνουμε είναι το Α και το Ω για τις σπουδές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Χρωσταω αρκετα απο το 2ο εξαμηνο..

Ιατρική Πάτρας vs Ιατρική Αθήνας

Η Πάτρα είναι σαφώς πιο δύσκολη στα πρώτα έτη έχει εκνευριστικά εργαστήρια (τα οποία είναι μόνο απογευματινά) και αρκετά δύσκολες εξεταστικές. Χαριστικές εξεταστικές δεν υπάρχουν και η κάθε εξετατική κρατάει 1 μήνα (πολυ περιορισμένο χρονικό διάστημα). Επίσης έχουμε από το 3ο έτος τις απαρτιωμένες (που ειναι ένα από τα πιο αψυχολόγητα σύστηματα που έχουν βγει ποτέ). Επίσης στην Πάτρα βαθμολογούνε πιο αυστηρά (δύσκολα θα βγεις αριστούχο πτυχιούχο).

Η Αθήνα έχει σαφώς μεγαλύτερο όνομα Τα εργαστήρια στα πρώτα έτη είναι λιγότερα με ασκήσεις πιο εύκολες και λιγότερες. Οι εξεταστικής είναι αρκετά ευρεις (κάθε μάθημα σου δίνεται αρκετός χρόνος για διάβασμα). Οι καθηγητές στην Αθήνα είναι καλύτεροι κατά μέσο όρο και μεγαλύτερα ονόματα. Επίσης στις κλινικές αν και πρέπει να είναι πιο δύσκολα κατά μέσο όρο από την Πάτρα θα λάθεις σίγουρα καλύτερη εκπαίδευση αφού θα εκπαιδεύσαι σε μεγάλα γενικά και ειδικά νοσοκομείο και θα δεις πράγματα που σε καμία αλλη ιατρική δε θα δεις. Το νοσοκομείο του Ρίου αν και καινούριο σχετικά δε προσφέρει και την καλύτερη εκπαίδευση στους φοιτητές.

θα πήγαινα Αθήνα (εγώ) το θέμα είναι αν μπορείς να αντέξεις ψυχολογικά να ξανακάνεις τα πρώτα 2 έτη πάλι από την αρχή (τα πιο βαρετά έτη στην ιατρική).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stroumfita

Νεοφερμένος

Η Κρυσταλλένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Καλησπερα θα ηθελα καποιες διευκρινησεις σχετικα με την συμπληρωση του μηχανογραφικου με το 10%. Ειμαι αποφοιτη του 2010. ΠΟιες ενεργειες πρεπει να κανω και ποτε να φτιαξω το μηχανογραφικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emmanouela94

Νεοφερμένος

Η emmanouela94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια!
Μιας και η συζητηση σχετιζεται με το θέμα: 10% θα ηθελα να εκφρασω και τις δικες μου αποριες γι' αυτο!
Αρχικα επειδη δεν με ειχε ποτε απασχολησει το ζητημα, ξερουμε αν θα ισχυει και για του χρονου?
Εγω εδωσα φετος πανελληνιες απο θετικη κατ και εβγαλα 17 μορια, με ενδιαφερουν οι πολυτεχνικες σχολες και δυστυχως μετανιωσα που δεν εδωσα σχεδιο και για την αρχιτεκτονικη, που μαλλον θα την επιανα.. Γινεται να κανω κατι με το 10% του χρονου?

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα " [Εκτιμήσεις] Βάσεις 10% 2012".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Γεια!
Μιας και η συζητηση σχετιζεται με το θέμα: 10% θα ηθελα να εκφρασω και τις δικες μου αποριες γι' αυτο!
Αρχικα επειδη δεν με ειχε ποτε απασχολησει το ζητημα, ξερουμε αν θα ισχυει και για του χρονου?
Εγω εδωσα φετος πανελληνιες απο θετικη κατ και εβγαλα 17 μορια, με ενδιαφερουν οι πολυτεχνικες σχολες και δυστυχως μετανιωσα που δεν εδωσα σχεδιο και για την αρχιτεκτονικη, που μαλλον θα την επιανα.. Γινεται να κανω κατι με το 10% του χρονου?

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα " [Εκτιμήσεις] Βάσεις 10% 2012".

Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emmanouela94

Νεοφερμένος

Η emmanouela94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

Αρα η μοναδική επιλογη που εχω για να παω αρχιτεκτονικη ειναι να δωσω ξανα πανελληνιες..
ακομα κι αν ειμαι στο τμημα Πολιτικών Μηχανικών ή Τοπογραφων που εχουν, απ' οτι εχω ακουσει, αρκετο σχεδιο?
Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
https://www.neolaia.gr/2012/02/23/panelladikes-esketaseis-2012-10/ μπορειτε να μου πειτε τη γνωμη σας για αυτο;;;ξερετε αν ισχυει;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Αρα η μοναδική επιλογη που εχω για να παω αρχιτεκτονικη ειναι να δωσω ξανα πανελληνιες..
ακομα κι αν ειμαι στο τμημα Πολιτικών Μηχανικών ή Τοπογραφων που εχουν, απ' οτι εχω ακουσει, αρκετο σχεδιο?
Ευχαριστω!
Αν θέλεις οπωσδήποτε αρχιτεκτονική, πρέπει να υποστείς ξανά τις πανελλήνιες. Με το 10% δηλώνεις σχολές από τα πεδία που είχες πρόσβαση, και ανάλογα σχολές που χρειάζονται ειδικό μάθημα( στο οποίο ειδικό μάθημα είχες εξεταστεί όταν έδινες πανελλήνιες!)
Έχει αρκετό σχέδιο στους πολιτικούς κυρίως στο 2ερο έτος (Οικοδομική 1-2) αλλά ας πούμε τα βασικά. Ελάχιστα έως καθόλου ασχολείται η σχολή με την "καλιτεχνική" πλευρά της κατασκευής. Στους τοπογράφους πάλι απ'ότι ξέρω κυρίως με τοπογραφικά ασχολούνται, όπως χάραξη δρόμων, μετρήσεις, γεωδαισία...
Άσε τους αρχιτέκτονες, έλα στους πολιτικούς... we have cookies!! Αρκετοί που δεν πέρασαν αρχιτεκτονική ήρθαν σε εμάς και δεν το μετάνιωσαν!

https://www.neolaia.gr/2012/02/23/panelladikes-esketaseis-2012-10/ μπορειτε να μου πειτε τη γνωμη σας για αυτο;;;ξερετε αν ισχυει;;;

Δεν λέει κάτι το διαφορετικό από αυτό που ξέραμε. Κάθε φουρνιά αποφοίτων, μπορεί να συμμετάσχει τα επόμενα δύο χρόνια με το 10%. Simple as than.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Αν θέλεις οπωσδήποτε αρχιτεκτονική, πρέπει να υποστείς ξανά τις πανελλήνιες. Με το 10% δηλώνεις σχολές από τα πεδία που είχες πρόσβαση, και ανάλογα σχολές που χρειάζονται ειδικό μάθημα( στο οποίο ειδικό μάθημα είχες εξεταστεί όταν έδινες πανελλήνιες!)
Έχει αρκετό σχέδιο στους πολιτικούς κυρίως στο 2ερο έτος (Οικοδομική 1-2) αλλά ας πούμε τα βασικά. Ελάχιστα έως καθόλου ασχολείται η σχολή με την "καλιτεχνική" πλευρά της κατασκευής. Στους τοπογράφους πάλι απ'ότι ξέρω κυρίως με τοπογραφικά ασχολούνται, όπως χάραξη δρόμων, μετρήσεις, γεωδαισία...
Άσε τους αρχιτέκτονες, έλα στους πολιτικούς... we have cookies!! Αρκετοί που δεν πέρασαν αρχιτεκτονική ήρθαν σε εμάς και δεν το μετάνιωσαν!



Δεν λέει κάτι το διαφορετικό από αυτό που ξέραμε. Κάθε φουρνιά αποφοίτων, μπορεί να συμμετάσχει τα επόμενα δύο χρόνια με το 10%. Simple as than.
οι πολιτικοι δεν ειναι αρκετα δυσκολη σχολη? (αν κρινω απο τα μαθηματα...:worry:):/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
οι πολιτικοι δεν ειναι αρκετα δυσκολη σχολη? (αν κρινω απο τα μαθηματα...:worry:):/:
Είναι πολύ δύσκολη λόγω της ανοργανωσιάς του τμήματος. Στην Αθήνα ειδικά και στην Πάτρα, είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα. Αλλα είναι και αρκετά ενδιαφέρον σχολή. Επίσης μην ξεχνάς ότι, τα δικαιώματα των αρχιτεκτόνων είναι υποσύνολο στο μεγαλύτερο βαθμό αυτών ενός πολιτικού μηχανικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Αν θέλεις οπωσδήποτε αρχιτεκτονική, πρέπει να υποστείς ξανά τις πανελλήνιες. Με το 10% δηλώνεις σχολές από τα πεδία που είχες πρόσβαση, και ανάλογα σχολές που χρειάζονται ειδικό μάθημα( στο οποίο ειδικό μάθημα είχες εξεταστεί όταν έδινες πανελλήνιες!)
Έχει αρκετό σχέδιο στους πολιτικούς κυρίως στο 2ερο έτος (Οικοδομική 1-2) αλλά ας πούμε τα βασικά. Ελάχιστα έως καθόλου ασχολείται η σχολή με την "καλιτεχνική" πλευρά της κατασκευής. Στους τοπογράφους πάλι απ'ότι ξέρω κυρίως με τοπογραφικά ασχολούνται, όπως χάραξη δρόμων, μετρήσεις, γεωδαισία...
Άσε τους αρχιτέκτονες, έλα στους πολιτικούς... we have cookies!! Αρκετοί που δεν πέρασαν αρχιτεκτονική ήρθαν σε εμάς και δεν το μετάνιωσαν!



Δεν λέει κάτι το διαφορετικό από αυτό που ξέραμε. Κάθε φουρνιά αποφοίτων, μπορεί να συμμετάσχει τα επόμενα δύο χρόνια με το 10%. Simple as than.
δηλαδη εγω που εδωσα φετος πανελληνιες μπορω να δωσω με το 10% του χρονου;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top