Επιτυχία στις πανελλήνιες

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Απο την στιγμη που μου λες πως ακομη και διαβασμενος να σε δεν γραφεις παραπανω απο 14-15............:worry:

Οι μαθητές πως περνάνε σε σχολές άνω των 17,000 μορίων από την στιγμή που γράφουν μαθηματικά και Φυσική κάτω από 14;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο λιγότερο αγχωμένος-περισσότερο αναίσθητος είναι νικητής των Πανελληνίων. Τα υπόλοιπα είναι πολύ γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα.....Είδα εφέτος τα θέματα που έπεσαν στην Πληροφορική Τεχνολογικής Κατεύθυνσης και έπαθα πλάκα.....Μου φάνηκαν πάρα πολύ δύσκολα!!!! Έχω την εντύπωση πως θα δυσκολευτώ περισσότερο στην Πληροφορική παρά στα Μαθηματικά Κατ. και Φυσική..... Η γνώμη μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

uLee

Νεοφερμένος

Η uLee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Άλλο να σου λέει "διάβαζα περίπου 4 ώρες" που σημαίνει ότι κατά μέσο όρο διάβαζε 2-3 ώρες.
Και άλλο να σου λέει "κατά μέσο όρο διάβαζα 4 ώρες" που σημαίνει ότι χτυπούσε και 6ωρα αν τύχαινε, αλλά και 2ωρα.


Πόσο θύμα δηλαδή να αισθάνομαι που αυτοί κάνουν το 1ο, εγώ έκανα το 2ο και είχαμε σχεδόν τα ίδια αποτελέσματα?:worry:

Γιατί να αισθάνεσαι θύμα; Μπορεί εσύ για να γράψεις όσο έγραψες να έπρεπε να διαβάσεις 8 ώρες και ο άλλος στις 4 να ήταν ok.

Kακα τα ψεματα καποιοι μπορει να εχουν αυξημενη αντιληψη και να κατανοουν με λιγοτερο διαβασμα την υλη.
Ας θεωρησω οτι ειναι εφικτο απο τεχνολογικη και απο θετικη που εχει πιο πρακτικα μαθηματα οι "αριστουχοι να διαβαζαν 2-3 ωρες.
Στη θεωρητικη ,που σου βγαινει η πιστη στην παπαγαλια και στην αποστηθιση πώς γινεται;

Πάλι με πρόγραμμα και συγκέντρωση.. Εμένα μου φαίνεται λιγότερο χρονοβόρο να μάθω ιστορία από το να λύσω ασκήσεις στα μαθηματικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
πρακτικα γινεται?? 6 μαθηματα το λιγοτερο που εχει ο καθενας βγαινουν με 3 ωρες την ημερα? ή δεν τα βγαζεις ολα καθε μερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Όχι. Λένε απλά την αλήθεια.

όποιος έβγαλε 18.5+, πόσω μάλλον τα ακριβοθώρητα 19+, έκανε κανονική φωτοσύνθεση. Τα υπόλοιπα είναι να 'χαμε να λέγαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Kακα τα ψεματα καποιοι μπορει να εχουν αυξημενη αντιληψη και να κατανοουν με λιγοτερο διαβασμα την υλη.
Ας θεωρησω οτι ειναι εφικτο απο τεχνολογικη και απο θετικη που εχει πιο πρακτικα μαθηματα οι "αριστουχοι να διαβαζαν 2-3 ωρες.
Στη θεωρητικη ,που σου βγαινει η πιστη στην παπαγαλια και στην αποστηθιση πώς γινεται;
η θεωρητικη στηριζεται εν πολλοις στις βασεις που εχει κανεις...εγω ας πουμε γιατι αν και σπανια επιανα 4ωρα διαβασματος εγραψα αρκετα πανω απο 19000? ειμαι πιο εξυπνος?(αυτο θελω να ακουσω:P:P)

όποιος έβγαλε 18.5+, πόσω μάλλον τα ακριβοθώρητα 19+, έκανε κανονική φωτοσύνθεση. Τα υπόλοιπα είναι να 'χαμε να λέγαμε.
δε συμφωνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
η θεωρητικη στηριζεται εν πολλοις στις βασεις που εχει κανεις...εγω ας πουμε γιατι αν και σπανια επιανα 4ωρα διαβασματος εγραψα αρκετα πανω απο 19000? ειμαι πιο εξυπνος?(αυτο θελω να ακουσω:P:P)


η επιτυχια στις πανελλαδικες δε στηριζεται τοσο πολυ στην εξυπναδα αλλα σε ενα συνδυασμο απο αλλα πραγματα..κυριως στη θεωριτικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
η θεωρητικη στηριζεται εν πολλοις στις βασεις που εχει κανεις...εγω ας πουμε γιατι αν και σπανια επιανα 4ωρα διαβασματος εγραψα αρκετα πανω απο 19000? ειμαι πιο εξυπνος?(αυτο θελω να ακουσω:P:P)
εντάξει βάσεις να έχεις αρχαία και λατινικά στην γραμματική.άντε και έκθεση. ιστορία, βιολογία είναι καθαρή παπαγαλία. το θέμα είναι ποιος μπορεί να βγάλει την παπαγαλία γρηγορότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
η επιτυχια στις πανελλαδικες δε στηριζεται τοσο πολυ στην εξυπναδα αλλα σε ενα συνδυασμο απο αλλα πραγματα..κυριως στη θεωριτικη..
η παπαγαλια σε παει μεχρι ενα σημειο, οχι πανω απο 18000, το πιστευω αυτο

εντάξει βάσεις να έχεις αρχαία και λατινικά στην γραμματική.άντε και έκθεση. ιστορία, βιολογία είναι καθαρή παπαγαλία. το θέμα είναι ποιος μπορεί να βγάλει την παπαγαλία γρηγορότερα.

ε ναι. αλλα αυτοματως εχεις γλιτωσει χρονο. και η παπαγαλια με καλη οργανωση γινεται λιγοτερο σπαστικη και πιο ευκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
η παπαγαλια σε παει μεχρι ενα σημειο, οχι πανω απο 18000, το πιστευω αυτο


διαφωνω γιατι σε ολα τα μαθηματα της θεωριτικης εκτος απο εκθεση,αντε και κειμενα παπαγαλιζεις..
οποτε μια χαρα γραφεις πανω απο 19
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
διαφωνω γιατι σε ολα τα μαθηματα της θεωριτικης εκτος απο εκθεση,αντε και κειμενα παπαγαλιζεις..
οποτε μια χαρα γραφεις πανω απο 19
ναι καλά φίλε μου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
ναι καλά φίλε μου.....


καλα..σορυ..εχω κανει αυτη τη συζητηση ενα καρο φορες..και βαριεμαι να την ξανακανω..τι να πω μπορει και να ειμαι λαθος..αλλα η αποψη μου δεν αλλαζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
η επιτυχια στις πανελλαδικες δε στηριζεται τοσο πολυ στην εξυπναδα αλλα σε ενα συνδυασμο απο αλλα πραγματα..κυριως στη θεωριτικη..

διαφωνω γιατι σε ολα τα μαθηματα της θεωριτικης εκτος απο εκθεση,αντε και κειμενα παπαγαλιζεις..
οποτε μια χαρα γραφεις πανω απο 19
νομιζω οτι επειδη ημουν θεωρητικη αυτο που λες δεν ισχυει...παπαγαλισε εσυ κ ελα γραψε αρχαια 19..αλλα και ιστορια το πολυ στο 90 σε παει η παπαγαλια. πρεπει να ξερεις να δουλευεις πηγες για να πας πιο πανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
καλα..σορυ..εχω κανει αυτη τη συζητηση ενα καρο φορες..και βαριεμαι να την ξανακανω..τι να πω μπορει και να ειμαι λαθος..αλλα η αποψη μου δεν αλλαζει
ναι και εγώ την είχα κάνει πολλές φορές τη συζήτηση αυτή οπότε ας το αφήσουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
διαφωνω γιατι σε ολα τα μαθηματα της θεωριτικης εκτος απο εκθεση,αντε και κειμενα παπαγαλιζεις..
οποτε μια χαρα γραφεις πανω απο 19

Πήγαινε θεωρητική τότε να βγάλεις 19000 μόρια για την πλάκα σου, παπαγαλίζοντας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Πήγαινε θεωρητική τότε να βγάλεις 19000 μόρια για την πλάκα σου, παπαγαλίζοντας :)
οντως ρε ηταν σιγουρος βαθμος...μαλακια εκανες που δεν πηγες... σκεψου μονο πως οι τεραστιες βασεις=>οι υψηλοτεροι βαθμοι ειναι απο θετικοτεχνολογικη, οχι απο θεωρητικη, που ουτε μια βαση δεν ειναι(ουτε φετος θα ειναι) πανω απο 19000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the japanese

Νεοφερμένος

Ο Σκιά τα Ξημερώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
4 ώρες διάβασμα για 6 μαθήματα...χμμμ, λιγότερο από ώρα στο κάθε μάθημα? Αναχώρησε κλιμάκιο του ΜΙΤ για την Ελλάδα προκειμένου να μελετήσει και επιλέξει απ' τους αριστούχους, που με 4 ώρες άγγιξαν το απόλυτο, μελλοντικά στελέχη του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
4 ώρες διάβασμα για 6 μαθήματα...χμμμ, λιγότερο από ώρα στο κάθε μάθημα? Αναχώρησε κλιμάκιο του ΜΙΤ για την Ελλάδα προκειμένου να μελετήσει και επιλέξει απ' τους αριστούχους, που με 4 ώρες άγγιξαν το απόλυτο, μελλοντικά στελέχη του...
haters make them(and us) famous. ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the japanese

Νεοφερμένος

Ο Σκιά τα Ξημερώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
haters make them(and us) famous. ευχαριστω

Πολύ ωραία τα λες...Τότε θα έπρεπε να ξέρεις πως δεν υπάρχει μεγαλείο εκεί που δεν υπάρχει αλήθεια. Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top