Οι επιλογές που έχω από Θεωρητική

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
μα τι τιμή ο shadow σχολίασε δικό μου θέμα :redface:

απλά το λέω γιατί ειναι από τους λίγους που θυμάμαι από το παλιό φόρουμ!

ένα καλό της θεωρητικής είναι ότι πολλές σχολές δεν έχουν τμήματα στην Πάτρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Για να ξαναμπώ ον στο θέμα...

Σίγουρα η νομική δεν είναι μονοδιάστατη επιστήμη και μπορεί να σε βοηθήσει και σε άλλους κλάδους ,π.χ δημοσιογραφία κλπ ,αλλά αυτό είναι στη γνώμη του καθενός

Ειδικά για τη δημοσιογραφία μόνο κακό κάνει..Βλέπουμε τρανό παράδειγμα, όοολους αυτούς που είναι άρχοντες τώρα στα κανάλια και έχουν κάνει τη δημοσιογραφία τσιφλίκι τους. Μην μπερδεύετε τις «επιστήμες» και τις εργασίες (βάζω το επιστήμες σε εισαγωγικά, γιατί η δημοσιογραφία δεν είναι επιστήμη προφανώς). Αν θέλει κάποιος δημοσιογραφία, θα πάει σε ανάλογο ΑΕΙ ή σε ΙΕΚ αν δεν το πιάνει. Αν θέλει κάποιος νομική, θα πάει νομική. Και πάει λέγοντας....

τεσπα εγω ξερω το ονειρο ολων των θεωρητικών ειναι ΝΟΜΙΚΗ,κατι θα ξερουν(ακολουθα τη μαζα μην το σκεφτεσαι αν εχεις την επιλογη=μορια)

όνειρο όλων των θεωρητικών η Νομική...;Τι άλλο θα ακούσουμε...
Δεν συζητώ για τη χρήση της λέξης «μάζα» που είναι και ελαφρώς προσβλητική...

Το αρχικο ομως point ειναι πως δεν υπαρχει πληθωρα επιλογων απο τη Θεωρητικη κατευθυνση.

Φυσικά και υπάρχει πληθώρα επιλογών. Απλά όλοι μα όλοι φοράνε παρωπίδες για τα επαγγέλματα που οδηγούν στο δημόσιο. Κοιτάξτε λίγο καλύτερα. Ψάξτε τους οδηγούς σπουδών. Δείτε τα μεταπτυχιακά. Αυτό ισχύει σε όλες τις κατευθύνσεις. Αν πάμε στην πεπατημένη, θα το χάσουμε το παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Aπο θεωρητική κατεύθυνση οι δύο κορυφαίες επιλογές-κατα την γνώμη μου- που έχεις είναι να γίνεις δικηγόρος η ιστορικός της τέχνης.Απο εκεί και πέρα ψυχολόγος,φιλόλογος,δάσκαλος,αρχαιολόγος,μεταφραστής,δημοσιογράφος και οι κοινωνικές επιστήμες της Παντείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ βάζω αρκετά ψηλά και την επικοινωνία (όχι με την έννοια της δημοσιογραφίας). Παντού υπάρχει και χρειάζεται ένας επικοινωνιολόγος πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
οι αοριστολογιες και γενικευσεις ειναι ΠΑΝΤΑ ΛΑΘΟΣ...
τεσπα εγω ξερω το ονειρο ολων των θεωρητικών ειναι ΝΟΜΙΚΗ,κατι θα ξερουν(ακολουθα τη μαζα μην το σκεφτεσαι αν εχεις την επιλογη=μορια)

Σοβαρά; Είσαι στο μυαλό όλων των θεωρητικών της Ελλάδος;:hmm:

Γιατί πρέπει πάντα ένας θεωρητικός να θέλει νομική και ένας θετικός ιατρική;

Και εσύ τώρα δε γενικεύεις;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
ε, συνήθως τα αποτελέσματα αυτό δείχνουν P. αν κρίνουμε από τα μόρια εισαγωγής της νομικής, την Ελληνική διαφήμιση γύρω από την νομική,...κοκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariathess

Νεοφερμένος

Η mariathess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Για να ξαναμπώ ον στο θέμα...



Ειδικά για τη δημοσιογραφία μόνο κακό κάνει..Βλέπουμε τρανό παράδειγμα, όοολους αυτούς που είναι άρχοντες τώρα στα κανάλια και έχουν κάνει τη δημοσιογραφία τσιφλίκι τους. Μην μπερδεύετε τις «επιστήμες» και τις εργασίες (βάζω το επιστήμες σε εισαγωγικά, γιατί η δημοσιογραφία δεν είναι επιστήμη προφανώς). Αν θέλει κάποιος δημοσιογραφία, θα πάει σε ανάλογο ΑΕΙ ή σε ΙΕΚ αν δεν το πιάνει. Αν θέλει κάποιος νομική, θα πάει νομική. Και πάει λέγοντας....



Αν κάποιος θέλει εξαρχής να γίνει δημοσιογράφος θα πάει στις αντίστοιχες πανεπιστημιακές ή ιδωτικές σχολές , αυτό που λέω είναι ότι λόγω της Νομικής θα είσαι καλύτερα ενημερωμένος σε θέματα που αφορούν τ νομικό πλαίσιο διαφόρων θεμάτων (π.χ. οικονομικό δίκαιο , που είναι και πιασάρικο τώρα) , είναι ας πούμε μία καλή επιλογή αν τελικά δεις ότι δεν σε ενδιαφέρει τόσο η μάχιμη δικηγορία , άλλωστε πολλοί που μπαίνουν σε μία σχολή δεν είναι αυτό που περιμένουν και δεν νομίζω πως όλοι οι ιδιοκτήτες καναλιών , προφέσορες της διαστρέβλωσης κλπ είναι απόφοιτοι Νομικής ... Να σε ρωτήσω και κάτι κάπως άσχετο γιατί οι περισσότεροι δημοσιογράφοι και παρουσιαστές προέρχονται από ιδιωτικά σπουδαστήρια δημοσιογραφίας, που τα περισσότερα ανήκουν σε κανάλια ? Μου φαίνεται πως έχουν αρχίσει και εξευτελίζουν τελείως τις πανεπιστημιακές σχολές δημοσιογραφίας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν κάποιος θέλει εξαρχής να γίνει δημοσιογράφος θα πάει στις αντίστοιχες πανεπιστημιακές ή ιδωτικές σχολές , αυτό που λέω είναι ότι λόγω της Νομικής θα είσαι καλύτερα ενημερωμένος σε θέματα που αφορούν τ νομικό πλαίσιο διαφόρων θεμάτων (π.χ. οικονομικό δίκαιο , που είναι και πιασάρικο τώρα) , είναι ας πούμε μία καλή επιλογή αν τελικά δεις ότι δεν σε ενδιαφέρει τόσο η μάχιμη δικηγορία , άλλωστε πολλοί που μπαίνουν σε μία σχολή δεν είναι αυτό που περιμένουν και δεν νομίζω πως όλοι οι ιδιοκτήτες καναλιών , προφέσορες της διαστρέβλωσης κλπ είναι απόφοιτοι Νομικής ... Να σε ρωτήσω και κάτι κάπως άσχετο γιατί οι περισσότεροι δημοσιογράφοι και παρουσιαστές προέρχονται από ιδιωτικά σπουδαστήρια δημοσιογραφίας, που τα περισσότερα ανήκουν σε κανάλια ? Μου φαίνεται πως έχουν αρχίσει και εξευτελίζουν τελείως τις πανεπιστημιακές σχολές δημοσιογραφίας..

Καταρχάς, να επαναλάβω μέχρι να γίνω βαρετή και κουραστική. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΧΟΛΕΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ. Είναι σχολές επικοινωνίας και πίστεψέ με, έχει τεράστια διαφορά.

Αυτοί που είναι τώρα στα κανάλια, ανέβηκαν όταν άρχισε η ιδιωτική τηλεόραση (1989). Τότε δεν υπήρχαν ΑΕΙ (του ΕΚΠΑ ξεκίνησε το 1990) άρα όλοι οι δικηγόροι, οι φιλόλογοι, οι γιατροί έγιναν δημοσιογράφοι και έκλεισαν τις πόρτες για όλους τους υπόλοιπους. Η κλίκα είναι πολύ μεγάλη ειδικά στην τηλεόραση όπου είναι (ακόμα) τα λεφτά. Υπάρχει διαφορά ανάμεσα στον δημοσιογράφο και στην τηλε-περσόνα..

Αυτά τα παιδάκια που βλέπεις στην τηλεόραση και τα αναλώνουν (χωρίς ντροπή) υποτίθεται ότι κάνουν την πρακτική τους από αυτά τα ιδιωτικά εργαστήρια σπουδών και μόλις τελειώσει η πρακτική τα πετάνε στο δρόμο με ελάχιστα ή καθόλου χρήματα. Έχω πει και σε άλλο σημείο του φόρουμ, ότι όποιος από ΑΕΙ θέλει δημοσιογραφική δουλειά, βρίσκει κιόλας από την πρακτική του. Και σαφώς προτιμώνται από τα παιδιά των ΙΕΚ, το έχω ακούσει πολλές φορές με τα ίδια μου τα αυτιά.

Και όχι. Κάποιος που γράφει την γνώμη του για κάποιο θέμα (νομικό για παράδειγμα) δεν ονομάζεται δημοσιογράφος ούτε σε χίλια χρόνια. Για να γίνει κάποιος δημοσιογράφος θέλει ανάλογη γνώση και εκπαίδευση. Δεν είναι ούτε εύκολο ούτε πρέπει να γίνεται με το μυαλό πάνω από το κεφάλι.

(Δεν κάνω επίθεση ούτε σε σένα ούτε και σε κανέναν. Δεν είμαι καν δημοσιογράφος αλλά ζω με πολλούς δημοσιογράφους γύρω μου, καλούς και κακούς. Απλά, κάποια πράγματα, λέγονται με ελαφριά την καρδιά, χωρίς ψάξιμο και χωρίς γνώση. Και είναι κρίμα αξιόλογες σχολές να χαντακώνονται έτσι, επειδη προβάλλεται μόνο ένα από τα εκατό πράγματα που προσφέρουν. )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Ενα εχω να πω...συγχαρητηρια για την κατευθυνση που διαλεξατε. Μια κατευθυνση που οι μισες της σχολες βγαζουν φιλολογους. Οι υπολοιπες ειναι παιδαγωγικα, οι ΝΟΜΙΚΕΣ " θα γινει μεγαλοδικηγορος το παιδι, κυρα Κατινα! Θα τους βαλει φυλακη αυτους που σου εκλεψαν τη συνταξη εξω απ'την Αγροτικη!" και ψυχολογιες, μια επιστημη (?) που δεν εχει καποιο αντικρισμα στην ελληνικη πραγματικοτητα. Μπραβο, και παλι μπραβο. Α, ξεχασα τις σχολες ειδικης αγωγης. Ναι, πολυ καλες, να ευχεστε να γεννιουνται ολο και περισσοτερα αναπηρα παιδακια, να εχετε και εσεις δουλιτσα.

1. γιατί είναι κακό να βγαίνουν φιλόλογοι???? συμφωνώ ότι δεν πρέπει να υπάρχουν τόσες σχολές που να βγάζουν φιλόλογους ελληνικών, ωστόσο γι' αυτό δεν φταίει η κατεύθυνση. :P

2. τα παιδαγωγικά τι κακό έχουν δηλαδή; απαραίτητα είναι, στην κοινωνία μας.

3. εμ, δεν πάει έτσι. απ' την νομική άλλωστε δεν βγαίνουν μόνο δικηγόροι.;) και αν η Νομική απέκτησε κάπoιο κύρος, δεν φταίει η σχολή αυτή καθ αυτή αλλά τα κολλήματα και οι αντιλήψεις της ελληνικής κοινωνίας.

4. η ψυχολογία είναι αρκετά ενδιαφέρον αντικείμενο, και το γεγονός ότι δεν έχει αντίκρυσμα στην ελληνική κοινωνία, είναι θέμα της ελληνικής κοινωνίας.

5. ξέρεις, δεν πάει ετσι. :worry: η κοινωνία γεννάει την ανάγκη για την ύπαρξη αυτού του επαγγέλματος. κατά την ταπεινή μου γνώμη, όσοι ασχολούνται με την ειδική αγωγή επιτελούν ένα σημαντικό έργο. με την ίδια λογική, αν δεν υπήρχαν άρρωστοι άνθρωποι, οι γιατροί δεν θα υπήρχαν επίσης. να αχρηστεύσουμε και την ιατρική;

και κάτι τελευταίο: η θεωρητική δεν περιλαμβάνει μόνο τις παραπάνω σχολές. ψάξτο λίγο, αν και δεν νομίζω να ενδιαφέρεσαι. :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
1. γιατί είναι κακό να βγαίνουν φιλόλογοι???? συμφωνώ ότι δεν πρέπει να υπάρχουν τόσες σχολές που να βγάζουν φιλόλογους ελληνικών, ωστόσο γι' αυτό δεν φταίει η κατεύθυνση. :P

2. τα παιδαγωγικά τι κακό έχουν δηλαδή; απαραίτητα είναι, στην κοινωνία μας.

3. εμ, δεν πάει έτσι. απ' την νομική άλλωστε δεν βγαίνουν μόνο δικηγόροι.;) και αν η Νομική απέκτησε κάπoιο κύρος, δεν φταίει η σχολή αυτή καθ αυτή αλλά τα κολλήματα και οι αντιλήψεις της ελληνικής κοινωνίας.

4. η ψυχολογία είναι αρκετά ενδιαφέρον αντικείμενο, και το γεγονός ότι δεν έχει αντίκρυσμα στην ελληνική κοινωνία, είναι θέμα της ελληνικής κοινωνίας.

5. ξέρεις, δεν πάει ετσι. :worry: η κοινωνία γεννάει την ανάγκη για την ύπαρξη αυτού του επαγγέλματος. κατά την ταπεινή μου γνώμη, όσοι ασχολούνται με την ειδική αγωγή επιτελούν ένα σημαντικό έργο. με την ίδια λογική, αν δεν υπήρχαν άρρωστοι άνθρωποι, οι γιατροί δεν θα υπήρχαν επίσης. να αχρηστεύσουμε και την ιατρική;

και κάτι τελευταίο: η θεωρητική δεν περιλαμβάνει μόνο τις παραπάνω σχολές. ψάξτο λίγο, αν και δεν νομίζω να ενδιαφέρεσαι. :P:D

δηλαδή υπάρχουν και άλλες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πολιτικές επιστήμες;Κοινωνιολογίες;Δημόσια διοίκηση;Ανθρωπολογία;Δημοσιογραφία και ΜΜΕ;Μεταφραστικο;Διερμηνεία;Κινηματογράφου;Θεάτρου;
Στην τελική εσείς την διαλέξατε.Δε ξέρατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Είναι ελαφρώς εξοργιστικό να μην ξέρετε τι επιλέξατε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Είναι ελαφρώς εξοργιστικό να μην ξέρετε τι επιλέξατε....

μα γιατι κακά τα ψεματα απο θεωριτικη δεν εχεις δα και τοσες πολλες επιλογες...:/:
κοινωνιολογια,ιστορια,φιλολογος και δικηγορος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Γι αυτό πρέπει να ψάξεις να δεις τι σε ενδιαφέρει πρώτα.
Μην διαλέγετε κατευθύνσεις μόνο επειδή δε σας κάνουν τα άλλα μαθήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Γι αυτό πρέπει να ψάξεις να δεις τι σε ενδιαφέρει πρώτα.
Μην διαλέγετε κατευθύνσεις μόνο επειδή δε σας κάνουν τα άλλα μαθήματα...

e ok και αυτο που λες δεν ειναι απολυτα σωστο,εγω πχ μ τπτ δεν θα μπορουσα να παω θετικη,ημουν και ειμαι αχρηστος στην χημεια αλλα ναι εχεις ενα point;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Το λέω γιατί πολλοί έχουν αυτό μονάχα ως κριτήριο για την επιλογή της κατεύθυνσης τους και όχι αυτό που πραγματικά θέλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
μα γιατι κακά τα ψεματα απο θεωριτικη δεν εχεις δα και τοσες πολλες επιλογες...:/:
κοινωνιολογια,ιστορια,φιλολογος και δικηγορος

Εγώ λοιπόν είμαι εκτός επιλογών που τελείωσα ΜΜΕ....;
Αχ παιδιά, έλεος...Δείτε και λίγο παραέξω από αυτά που σας πουλάνε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Το λέω γιατί πολλοί έχουν αυτό μονάχα ως κριτήριο για την επιλογή της κατεύθυνσης τους και όχι αυτό που πραγματικά θέλουν.

ε ειναι πολλα θεματα περα απο το τι θες πχ
το οικονομικο και η επαγγελματικες προοπτικες...:whistle::whistle::whistle:

μην ξεχνας στο τελος η εργασια ειναι ενα βιοποριστικο μεσο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top