"Όσο έχουμε τα νιάτα..."

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το μεγαλύτερο άγχος μου ήταν να κυλούν οι ημέρες και εγώ να μην τις ζω απλά να υπάρχω.Απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου ήθελα να "αδράξω την μέρα" να εκμεταλλεύομαι το κάθε λεπτό στο έπακρο,να έχω πολλά να λέω όταν θα μεγαλώσω.
Και δεν έχω παράπονο απο όσα έχω κάνει μέχρι τώρα,ταξίδεψα,ερωτεύτηκα,γέλασα,έκλαψα,γνώρισα εξαιρετικούς ανθρώπους αλλά και ανάξιους.
Αυτο που ποτέ δεν είχα σημαία ήταν το χαζοξενύχτι,το να πρέπει σώνει και καλά να πάω σε κλαμπάκι όρθια και στριμωγμένη προτιμούσα να πάρω την παρέα μου και να πάμε σε ένα μεζεδοπωλείο ή σε ένα λαιβ ή στην τελική να πάρουμε ένα καφάσι μπύρες και να τις πιούμε στο λιμάνι.
Επίσης το να αλλάζω τους γκόμενους σαν τα πουκάμισα δεν ήταν ποτέ το στυλ μου.
Με τα άτομα που γνωρίζω τους τλτ δύο μήνες δεν συμβαδίζομαι καθόλου σε αυτές τις απόψεις.
Μάλλον έχουν διαφορετική αντίληψη της χρυσής τομής που θα τους κάνει ευτυχισμένους(όπως λέει και μια ψυχή εδώ μέσα).
Αυτό που σας ρωτάω είναι ποια είναι η δική σας ερμηνεία στην έκφραση "έζησα την ζωή μου και χάρηκα τα νιάτα μου".
Τι είναι αυτό που θα σας κάνει να πείτε ότι είχατε μια γεμάτη ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Να θυμάμαι αυτά τα χρόνια και να σκέφτομαι οτι ήμουν ευτυχισμένη, ακόμα και με το δικό μου τρόπο, χωρίς να αλλάζω γκόμενους ή να βγαίνω συχνά έξω κλπ. Αυτό και μόνο μου αρκεί :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αυτο ρωτάω βρε Μισελ μου τον τρόπο;)
Γιατί κι εγώ νοιώθω ευτυχισμένη με όσα έχω ζήσει αλλά θέλω να δω τον τρόπο δλδ τι κάνει τον καθένα να πει "πέρασα τέλεια σήμερα είμαι ευτυχισμένος":clapup: .
Μάλλον δεν το διατύπωσα και πολύ καλά:( :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Klefta, την ίδια αγωνία έχω κι εγώ, ειδικά τα τελευταία χρόνια, που λόγω της σχολής κάνω ελάχιστα πράγματα και βλέπω το χρόνο να περνάει ανεκμετάλλευτος.
Θέλω κάποια στιγμή να σκέφτομαι στο τέλος κάθε μέρας (ή αν όχι κάθε μέρας, αρκετά συχνά), ότι σήμερα ήταν μια ωραία μέρα.Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να κάνω για να μπορώ να το λέω αυτό.Μαλλον το να περνάω αρκετό χρόνο με άτομα για τα οποία νοιάζομαι είναι κάτι σημαντικό.Αλλά γενικά θέλω να κάνω πράγματα, τα οποία θα αφήνουν πίσω ωραίες αναμνήσεις για χρόνια.Το να πηγαίνω για καφέ κάθε μέρα, ντάξει δεν είναι άσχημο, αλλά τί θα θυμάμαι από αυτό μετά από καιρό?
Τελικά, θέλω αυτό που λες, "να έχω πολλά να λέω όταν μεγαλώσω".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αυτό που θα με κάνει να πω ότι έχω/είχα μια γεμάτη ζωή είναι ότι περνάω καλά με τους φίλους μου,δεν έχω προβλήματα υγείας,δεν έχω έλλειψη χρημάτων,και περνάω το χρόνο με τον καλύτερο τρόπο(ελπίζω να μη βγήκα εκτός θέματος).Με λίγα λόγια να σκέφτομαι τις παιδικές στιγμές μου και να νιώθω ευτυχισμένος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Το μεγαλύτερο άγχος μου ήταν να κυλούν οι ημέρες και εγώ να μην τις ζω απλά να υπάρχω.Απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου ήθελα να "αδράξω την μέρα" να εκμεταλλεύομαι το κάθε λεπτό στο έπακρο,να έχω πολλά να λέω όταν θα μεγαλώσω.
Και δεν έχω παράπονο απο όσα έχω κάνει μέχρι τώρα,ταξίδεψα,ερωτεύτηκα,γέλασα,έκλαψα,γνώρισα εξαιρετικούς ανθρώπους αλλά και ανάξιους.
Αυτο που ποτέ δεν είχα σημαία ήταν το χαζοξενύχτι,το να πρέπει σώνει και καλά να πάω σε κλαμπάκι όρθια και στριμωγμένη προτιμούσα να πάρω την παρέα μου και να πάμε σε ένα μεζεδοπωλείο ή σε ένα λαιβ ή στην τελική να πάρουμε ένα καφάσι μπύρες και να τις πιούμε στο λιμάνι.
Επίσης το να αλλάζω τους γκόμενους σαν τα πουκάμισα δεν ήταν ποτέ το στυλ μου.
Με τα άτομα που γνωρίζω τους τλτ δύο μήνες δεν συμβαδίζομαι καθόλου σε αυτές τις απόψεις.
Μάλλον έχουν διαφορετική αντίληψη της χρυσής τομής που θα τους κάνει ευτυχισμένους(όπως λέει και μια ψυχή εδώ μέσα).
Αυτό που σας ρωτάω είναι ποια είναι η δική σας ερμηνεία στην έκφραση "έζησα την ζωή μου και χάρηκα τα νιάτα μου".
Τι είναι αυτό που θα σας κάνει να πείτε ότι είχατε μια γεμάτη ζωή.
Αυτό δυστηχώς το έχω εγώ εδώ και 1 χρόνο [φαίνεται μικρός σαν αριθμός, αλλά είναι παρα πολύ :/:] και γενικά αισθάνομαι ότι αυτό το χρόνο δεν έχω κάνει τίποτα γιατί έχει χαθεί και η τάξη στη ζωή μου και αισθάνομαι πως χάνω τα χρόνια μου.. και το κακό είναι πως συνεχίζω έτσι.
Άλλος μπορεί να χαίρεται τη ζωή του/της αλλάζοντας τους/τις γκόμενους/ες σαν τα πουκάμισα.
Και για μένα η ερμηνεία του ''έζησα τη ζωή μου και χάρηκα τα νιάτα μου'' είναι να θυμάμαι τα χρόνια που πέρασαν και να σκέφτομαι πως ήμουν ευτυχισμένος. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για να πω οτι μου αρεσε ή όχι ή μια περιοδο της ζωης μου χρειαζεται αυτην την περιοδο απλως να εχω ζησει εντονα συναισθημα ... Απο την χαρα μεχρι την απολυτη δυστυχια και θλιψη :) Απλως θελω να θυμαμαι οτι δεν υπαρχα αλλα ζουσα εκεινη την εποχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το περίμενα ότι οι περισσότεροι θα μοιράζονται τις ίδιες αγωνίες με μένα.
Το κουλο είναι ότι οι καλύτερες αλλαγές στην ζωή μου δλδ στην φάση να είμαι χαλια χωρίς να ξέρω τον λόγο, ήταν αυτές που φοβόμουν πολύ να αλλάξω.
Μια εποχή που απλά γύρναγα σπίτι και περίμενα να κοιμηθώ και να ξαναξυπνήσω για να ξανακάνω τα ίδια και πάει λέγοντας, έψαχνα να βρω τι μου φταίει και μια φίλη μου είπε πες μου ένα πράγμα που κάνεις τώρα στην ζωή σου και σε κάνει ευτυχισμένη(γιατί δεν ήταν ότι δεν έκανα πράγματα μέχρι κι εθελόντρια ήμουν τότε) και δεν είχα τι να απαντήσω.
Εκεί που έχω καταλήξει είναι πως πέτρα που δεν κυλάει χορταριάζει.
Και πως με κάνουν ευτυχισμένη ουσιαστικά πράγματα που συνοδεύονται απο ουσιαστικούς ανθρώπους και που στο τέλος της ημέρας δεν θα νοιώθω πως έφυγε χωρίς να πάρω τίποτα.

Υ.Γ.Σόρρυ πολύ ψυχανάλυση το έκανα το θέμα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εγώ το χω ρίξει στο ασύστολο ξύσιμο εδώ και έναμισο χρόνο περίπου :|. i really need to get a life asap.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Αυτο ρωτάω βρε Μισελ μου τον τρόπο;)
Γιατί κι εγώ νοιώθω ευτυχισμένη με όσα έχω ζήσει αλλά θέλω να δω τον τρόπο δλδ τι κάνει τον καθένα να πει "πέρασα τέλεια σήμερα είμαι ευτυχισμένος":clapup: .
Μάλλον δεν το διατύπωσα και πολύ καλά:( :P

Για μένα ευτυχία είναι η δημιουργία και ο έρωτας. Αν δημιουργώ και είμαι ερωτευμένη (με ανταπόκριση φυσικά) τότε είμαι ευτυχισμένη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Imo, το να εχεις στοχους τους οποιους να πετυχενεις στο καλυτερο των δυνατοτητων σου.

το να γνωριζεις ανθρωπους/πηγαινεις ταξιδια/whatever ειναι κατι που προσωπικα δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα. Απολαμβανω τη μοναξια, και ευτυχος το ιδιο και η κοπελια μου.

Αυτο που με κανει ευτηχισμενο, η εν παση περιπτοση με κραταει απασχολημενο ειναι το να μαθαινω. Πολυ με κατηγορουν οτι δεν ειμαι φυσιολογηκος η οτι δεν ζω τη ζωη μου η οτι αφιερωνομαι υπερβολικα πολυ σε πολυ λιγα πραγματα χανοντας ολα τα υπολοιπα.

το μονο που ισως να μπορω να απαντησω σε αυτο ειναι οτι η ιστορια δεν γραφεται απο ανθρωπους που "περασαν καλα" γραφεται απο ανθρωπους ξεχωριστους.

ποιος ο λογος να εισαι μετριος? Ειναι βαρετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epote:
το μονο που ισως να μπορω να απαντησω σε αυτο ειναι οτι η ιστορια δεν γραφεται απο ανθρωπους που "περασαν καλα" γραφεται απο ανθρωπους ξεχωριστους.
Και θα ήταν πολύ καλή απάντηση αν η ερώτηση ήταν: "Ποιοι άνθρωποι γράφουν ιστορία;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epote:
ποιος ο λογος να εισαι μετριος? Ειναι βαρετο.
Χμ..ερώτηση κρίσεως..Άμα δηλαδή δεν συμπεριλαμβάνεσαι στους ανθρώπους που "γράφουν" την ιστορία θεωρείσαι άνθρωπος μέτριος??
Και τα κριτήρια που διακρίνεις έναν άνθρωπο πετυχημένο από έναν άνθρωπο μέτριο είναι οι στόχοι μόνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
epote αυτές ακριβώς τις απόψεις είχα πριν κανα χρόνο και γω... Μα ακριβώς όμως!
Τελικά έκατσα και το σκέφτηκα και συνηδειτοποίησα οτι καλύτερα να κάνω κάτι, ακόμα και ασήμαντο για τους άλλους, που να με κάνει ευτυχισμένη παρά να προσπαθώ να κάνω κάτι που "θα μείνει στην ιστορία". Άλλωστε ποιό το νόημα να μείνεις στην ιστορία όταν εσύ θα είσαι κάτω απο 3 μέτρα χώμα και να έχεις ζήσει μια καταπιεσμένη ζωή γιατί αυτό που ήθελες πραγματικά να κάνεις δεν θα σου δινε ευκαιρία να μείνεις στην ιστορια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
epote αυτές ακριβώς τις απόψεις είχα πριν κανα χρόνο και γω... Μα ακριβώς όμως!
Τελικά έκατσα και το σκέφτηκα και συνηδειτοποίησα οτι καλύτερα να κάνω κάτι, ακόμα και ασήμαντο για τους άλλους, που να με κάνει ευτυχισμένη παρά να προσπαθώ να κάνω κάτι που "θα μείνει στην ιστορία". Άλλωστε ποιό το νόημα να μείνεις στην ιστορία όταν εσύ θα είσαι κάτω απο 3 μέτρα χώμα και να έχεις ζήσει μια καταπιεσμένη ζωή γιατί αυτό που ήθελες πραγματικά να κάνεις δεν θα σου δινε ευκαιρία να μείνεις στην ιστορια;
RESPECT Michelle:)
Γιατί αυτά σκεφτόμουν και γω κάποτε..Αλλα για μένα πλέον μετράνε και τα μικρά πραγματ,αυτά ειναι που θα με κάνουν ευτυχισμένη πραγματικά όχι τα πτυχία και οι διακρίσεις...Μια αγκαλιά από τον ανθρωπο που αγαπάς..Οι βόλτες και οι συζητήσεις μακράς διαρκείας με τις κολλητές μου..Οι κοπάνες από την σχολή..Οι μικρές "αμαρτίες" σε εποχή εξεταστικής..Τα ταξίδια γνωρίζοντας νέους τόπους και ανθρώπους..Οι διακοπές το καλοκαίρι στα νησία που το ηλιοβασίλεμα σε βρίσκει σε μια παραλία να το κοιτάς..

Όλα αυτά τα μικρά,αλλά με νόημα για μένα-το νόημα της ζωής-πράγματα δεν τα αλλάζω με λίγες γραμμές στην ιστορία..Αν αυτό με κάνει μέτρια για κάποιους,ας είναι:)

Όλα αυτά τα μικρά πράγματα,με ανθρώπους που αγαπάς και σε αγαπούν,σε συνδιασμό με τους στόχους που έχω θέσει με κάνουν ευτυχισμένη πραγματικά..Είναι η χρυσή τομή,όπως σωστά είπες Michelle σε άλλο thread..Γιατί κάτι τέτοιο δεν σημαίνει ότι δεν έχεις στόχους..Γιατί ναι θέλω να πετύχω στην ζωή μου..Αλλα με μέτρο πάντα..

Και επί του παρόντος ας απαντήσω και στο ερώτημα που έθεσε το κλεφτρόνι..
Τι είναι αυτό που θα σας κάνει να πείτε ότι είχατε μια γεμάτη ζωή.
Στα 21 μου,κοιτώντας πίσω συνειδητοποιώ πως νιώθω πώς ήδη έχω ζήσει μια ζωή γεμάτη..Ότι έχω περάσει καλά στην ζωή μου παρά τις όποιες δυσκολίες αντιμετώπισα..Και αυτό πιστεύω ότι οφείλεται σε αυτά που ανέφερα παραπάνω..Και δεν μετανιώνω για καμία επιλογή μου άσχετα αν μερικές φορές μου λείπουν κάποια πράγματα και αναρωτιέμαι πόσο διαφορετικα θα ήταν η ζωή μου αν δεν είχα πράξει έτσι..Και χαίρομαι που ποτέ δεν άφησα όλη μου την ζωή μου να καθοριστεί από τους στόχους μου..Ασχέτως αν κάποιες φορές οι ισορροπίες έγερναν προς το περνάω καλα(:P) αυτό δεν μου κόστισε ευτυχως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Για μένα ευτυχία είναι η δημιουργία και ο έρωτας.

Κατά κάποιο τρόπο συμφωνώ με την Michelle.Απλές καθημερινές στιγμές με το αγόρι μου,ρομαντικά ταξιδάκια,επαγγελματικές επιτυχίες,διάφορα ευτράπελα που συμβαίνουν στη σχολή,καφεδάκια και ψώνια με τις φίλες μου, όλα αυτά με κάνουν ευτυχισμένη. Στην καθημερινότητά μας βρίσκεται η ευτυχία..Και δεν χρειάζεται να είναι έξαλλη απλά να μας γεμίζει και να περιλαμβάνει καινούριες εμπειρίες.Το μόνο μου παράπονο στο τέλος της ημέρας είναι ότι δεν πρόλαβα να κάνω όλα όσα ήθελα να κάνω..Μακάρι να είχε περισσότερες ώρες η κάθε μέρα!!

P.S.Ούτε εγώ είμαι υπέρ του ασύστολου clubing,είναι κάτι που δεν με γεμίζει αλλά ευτυχώς ούτε τουσ φίλους μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Αλλα για μένα πλέον μετράνε και τα μικρά πραγματ,αυτά ειναι που θα με κάνουν ευτυχισμένη πραγματικά όχι τα πτυχία και οι διακρίσεις...Μια αγκαλιά από τον ανθρωπο που αγαπάς..Οι βόλτες και οι συζητήσεις μακράς διαρκείας με τις κολλητές μου..Οι κοπάνες από την σχολή..Οι μικρές "αμαρτίες" σε εποχή εξεταστικής..Τα ταξίδια γνωρίζοντας νέους τόπους και ανθρώπους..Οι διακοπές το καλοκαίρι στα νησία που το ηλιοβασίλεμα σε βρίσκει σε μια παραλία να το κοιτάς..

Ούτε μέσα στο μυαλό μου να ήσουν!!δύο περίπου ίδιες απαντήσεις την ίδια ώρα!ΧΕΧΕ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από diddle:
Κατά κάποιο τρόπο συμφωνώ με την Michelle.Απλές καθημερινές στιγμές με το αγόρι μου,ρομαντικά ταξιδάκια,επαγγελματικές επιτυχίες,διάφορα ευτράπελα που συμβαίνουν στη σχολή,καφεδάκια και ψώνια με τις φίλες μου, όλα αυτά με κάνουν ευτυχισμένη. Στην καθημερινότητά μας βρίσκεται η ευτυχία..Και δεν χρειάζεται να είναι έξαλλη απλά να μας γεμίζει και να περιλαμβάνει καινούριες εμπειρίες.Το μόνο μου παράπονο στο τέλος της ημέρας είναι ότι δεν πρόλαβα να κάνω όλα όσα ήθελα να κάνω..Μακάρι να είχε περισσότερες ώρες η κάθε μέρα!!

P.S.Ούτε εγώ είμαι υπέρ του ασύστολου clubing,είναι κάτι που δεν με γεμίζει αλλά ευτυχώς ούτε τουσ φίλους μου.
Τα μεγάλα μυαλά συναντώνται:P
Όσο με το σημείο του κειμένου σου που έχω τονίσει συμφωνω απόλυτα και είναι κάτι που ξέχασα να αναφέρω..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Και θα ήταν πολύ καλή απάντηση αν η ερώτηση ήταν: "Ποιοι άνθρωποι γράφουν ιστορία;"

Εγώ πάλι κατάλαβα διαφορετικά αυτο που έγραψε.
Κοινώς επειδή εκείνον τον γεμίζει να μαθαίνει οι γύρω του τον κατηγορούν ότι χαραμίζει την ζωή του κι εκείνος προφανώς τους απαντάει με αυτήν την φράση.

Όσο για το τι νόημα έχει να είσαι μέτριος
Μα καλέ μου epote αν δεν υπηρχαν και "μέτριοι" άνθρωποι τότε με ποιο κριτήριο θα ήταν κάποιοι "ανώτεροι";;)

(Τα εισαγωγικά τα χρησιμοποιώ γιατί τους συγκεκριμένους όρους δεν τους ασπάζομαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Και εγώ αγωνίζομαι να αδράξω τη μέρα, αλλά ακόμη δεν τα κατάφερα. Θέλω να κάνω πολύ περισσότερα από όσα έχω κάνει ως τώρα. Φυσικά έχω πολύ καιρό ακόμα (ελπίζω!!! :devil:), οπότε δεν ανησυχώ και ιδιαίτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top