Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Λοιπόν, νά 'μαι κι εγώ.:hello: Δυστυχώς εχθές δεν πρόλαβα να μπω και απ' ό,τι είδα παρολίγον να με βγάλετε απλώς και μόνο επειδή για τόσα παιχνίδια δεν είχα πάρει ρόλο! Μα καλά, μπορεί αυτό να αποτελέσει. Η κλήρωση είναι πάντοτε τυχαία και είναι πιθανό κάποιος να είναι 5 και 6 φορές συνεχόμενα πολίτης ή δολοφόνος ή οτιδήποτε άλλο. Απ' ό,τι είδα πάντως η Neraida πρέπει να ήταν δολοφόνος. Σίγουρα υπήρχαν κάποιες περίεργες συμπεριφορές, εγώ πάντως θα ψηφίσω PHOEBE γιατί μου φάνηκε ότι έκανε κάποιες σπασμωδικές κινήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μου δίνω άλλες 2 ώρες πριν τη δολοφονία για να αποφασίσω, αλλά μάλλον θα ψηφίσω κάποιον εκ των Slayer, Resident (αν δεν μου δώσει ικανοποιητικές εξηγήσεις) που έχει και αυτή καιρό να κάνει δολοφόνα και είναι και "μεγάλο κεφάλι" που πάντα υπάρχει, jrot, Lorelai (αν δε μιλήσει λογικά τώρα που την κατηγορώ ;)). Είδωμεν...
Αφού από τότε που έκανα το post κανείς απ' όσους θεωρώ υπόπτους δεν έγραψε κάτι, θα ψηφίσω αυτόν που μου κάνει περισσότερο ύποπτος και αυτή είναι η Resident, η οποία δεν μας έχει συνηθίσει σε λιτά posts, θεωρώ ότι δεν έχει βάση η δικαιολογία της για ψήφο στην Phoebe και είναι και "μεγάλο κεφάλι". ;)

Αν δεν δολοφονηθώ θα κρίνω και από τη δολοφονία και ίσως αναθεωρήσω. :)
Η κλήρωση είναι πάντοτε τυχαία και είναι πιθανό κάποιος να είναι 5 και 6 φορές συνεχόμενα πολίτης ή δολοφόνος ή οτιδήποτε άλλο. Απ' ό,τι είδα πάντως η Neraida πρέπει να ήταν δολοφόνος. Σίγουρα υπήρχαν κάποιες περίεργες συμπεριφορές, εγώ πάντως θα ψηφίσω PHOEBE γιατί μου φάνηκε ότι έκανε κάποιες σπασμωδικές κινήσεις.
Βρε βρε! Μαύρα μάτια κάναμε να σε δούμε :P
Σπασμωδικές ποιες κινήσεις κύριος; Που ψήφισε εσένα για να μην ρισκάρει να βγει; Όλοι δεν θα το κάναμε;
Η Νεράιδα δολοφόνος; Και να την αφήσανε να βγει από τον πρώτο γύρο; :confused:

Επίσης, ακόμα πιστεύεις ότι γίνεται η επιλογή με κλήρωση; Αν δεν το ξεκαθαρίσει η ΣΕ εγώ δεν δέχομαι κάτι τέτοιο (όχι ότι αν το ξεκαθαρίσει θα το δεχτώ :P), οπότε αυτό το επιχείρημα δεν σε αθωώνει. Βρε μπας και σε δασκαλέψανε να κάνεις εκούσια απουσία και σε υποστήριζα τζάμπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Pitg21 δεν τα λες καθόλου μα καθόλου καλά. Μην το χρησιμοποιείς το επιχείρημα αυτό πάντως, ότι η ΣΕ επιλέγει στην τύχη, κανείς μας δεν το πιστεύει.

Σήμερα μαθαίνουμε ιδιότητα και πρέπει να βγάλουμε δολοφόνο. Αν δεν επιλέξω λόγω θέσης(pitg21) αλλά λόγω στάσης θα επιλέξω την kakerlak.
Δεν ψάχνει να βρει δολοφόνους, μόνο έχει κολλήσει σε μένα και κάνει από την αρχή προσωπικές επιθέσεις, προσπαθώντας να κερδίσει εντυπώσεις και πέφτοντας σε ατοπήματα.

Η δολοφονία θα κρίνει πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αν δεν επιλέξω λόγω θέσης(pitg21) αλλά λόγω στάσης

Θέση: Απλά επειδή έχει καιρό να μπει δολοφόνος
Στάση: Συμπεριλαμβανομένης όλης της συμπεριφοράς στο παιχνίδι, που στην kakerlak συγκεκριμένα ικανοποιείται και η "θέση".
Οκ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ηρθα να κάνω τη χάρη στον fandago και την Hρω που θέλουν μεγάλα ποστ. Ε, σήμερα το κλείσαν για 3 μέρες το πολυτεχνείο, χτες ΠΝΙΓΟΜΟΥΝ να τα μαζέψω και να τα κάνω όλα [8- 8 στο ίδρυμα είπατε κάτι? και ΝΑΙ έχω και μάρτυρες!:P].

Καταρχάς, είμαι ιδεολογικά αντίθετη στις απουσίες. Στα 9-10 παιχνίδια που έχω παίξει [στα άλλα ήμουν ΣΕ] έχω κάνει μία και μοναδική απουσία [και αυτή ψιλοεσκεμμένη λόγω ρόλου] οπότε παρόλο που πνιγόμουν χτες, δεν υπήρχε περίπτωση να ΜΗΝ ψηφίσω ακόμα και αν, λόγω μη ανάγνωσης των ποστ που υπερέβαιναν τις...2 γραμμές δεν είχα διαβάσει τπτ από σχολιασμό. Έτσι, για λόγους ... ηθικής (είπαμε είμαι ιδεολογικά αντίθετη στις απουσίες!) ψήφισα στο γάμο του καραγκιόζη (sic) για να μην απουσιάσω.

Βάση αυτής της λογικής ψήφισα τον "άκυρο" Pitg21 σε στιγμή που δεν είχε ούτε μία ψήφο [οκ ήταν πολύ νωρίς και οι περισσότεροι δεν είχαν ψηφίσει, αλλά δεν είχα περιθώρια χρονικά να είμαι από πάνω και να περιμένω τελευταία στιγμή] και μόλις είδα κάποια στιγμή αργότερα [με ένα επιπλέον διαγώνιο διάβασμα των ποστ των 2 σειρών και μόνο] ότι έχει κίνηση και κινδυνεύει να φύγει, επειδή ήξερα ότι ψηφίζω στο γάμο του καραγκιόζη και επειδή σαφέστατα δεν έχω εμπιστοσύνη στην ... κρίση μου, ειδικά στον πρώτο γύρο άλλαξα για να ΜΗΝ στείλω εγώ στην πυρά κάποιον [ε, ναι όταν δεν έχεις παίξει ουσιαστικά δεν θέλεις να πάρεις το κρίμα στο λαιμό σου]. Για την xanp δεν έχω κανένα στοιχείο φυσικά, σε εκείνη τη φάση, όπως δήλωσα, πήρα το από πάνω πινακάκι, είδα ποιοί ΔΕΝ έχουν ψήφο και όποιος μου πεσε στο μάτι [η xanp ως τελευταία ήταν το πιο εύκολο, ή η Angie ως πρώτο] και άλλαξα ψήφο γιατί, ούσα αδιάβαστη, δεν ήθελα να επηρεάσω το αποτέλεσμα.
Nταξ τώρα?:P




Χτες, δεν ήξερα αν θα καταφέρω να ψηφίσω πριν τη μία [είπαμε, 8-8 δουλειά και μετά είχα κανονίσει έξοδο εδώ και μέρες και γύρισα μέσα στη μαύρη νύχτα κομμάτια και δεν ήθελα να γίνει καμιά στραβή και να δολοφονηθώ και να μην έχω προλάβει να ψηφίσω-είμαι νομοταγής πολίτης λέμε :P] οπότε έδωσα ψήφο, στηριζόμενη στο γεγονός ότι μου φάνηκε πολύ άκυρο ΧΤΕΣ να κινδυνέψει να βγει ο Pitg21, πριν καν ανοίξει το στόμα του. Από όσο έχω διαβάσει, εγώ (που την απέσυρα), Neraida (που βγήκε), Phoebe και τώρα στο ποστ της Ηρώς νομίζω είδα ότι και ο vendetta τον είχε ψηφίσει. Άρα τον vendetta τον είχα "χάσει" μόνο η Phoebe μου έμενε. ΑΝ ισχύει αυτό που είπε δεν το πήρα χαμπάρι, μόλις κατέβει η καφεϊνη και μπει στο κυκλοφοριακό μου σύστημα θα διαβάσω finally τα χτεσινά ποστ και αν ισχύουν αυτά που λέει, ίσως αλλάξω ψήφο. Το προς τα που δεν μπορώ να αποφασίσω ακόμα γιατί...δηλώνω αδιάβαστη, το...e-steki junkie :P μόλις άνοιξε τα μάτια του, πήγε στην τελευταία σελίδα του παιχνιδιού και διάβασε ότι 2 συμπαίκτες θέλουν μεγάλο ποστ και είπε να τους κάνει τη χάρη :P.

Ποστάρω και ξεκινάω τη μελέτη.:P

ΑΑΑΑ... να πω επίσης ότι αν όντως η Kakerlak έκανε τέτοιες πατατίτσες γίνεται ύποπτη στα μάτια μου, γιατί και όταν ήταν δολοφόνος πριν μια αιωνιότητα περίπου έπεφτε σε εύκολα σφάλαματα.

Και επίσης να πω ότι ο Bill_Slayer για μένα, ΑΝ είναι δολοφόνος ΔΕΝ θα είναι "εύκολος" δολοφόνος για να τον δούμε. Όταν είχε ξανακάνει ο μόνος λόγος που "προδόθηκε" [όσο θυμάμαι] ήταν γιατί εγώ ως ρουφιάνα που τον ήξερα τον ... κυνηγούσα σα τρελή και τον ..τσάντιζα γιατί αναγκαζόταν να αμύνεται. Στατιστικά όταν κάποιος αμύνεται ΣΥΝΕΧΩΣ είναι εύκολο να κάνει λάθη, το πόσο "χοντρα" ίσως εξαρτάται από το ρόλο του.

αυτά από μένα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Δεν ξέρω βρε Ηρώ, σε αυτό το παιχνίδι δε μου γεμίζεις πολύ το μάτι... Όχι γιατί με ψήφισες βέβαια... Είσαι κάπως "σφιγμένη" και προσεκτική. Είσαι υπό παρακολούθηση:ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Θα ψηφίσω pitg21 γιατί το τελευταίο του ποστ μου έκατσε λίγο στραβά! Μέχρι και εγώ έχω καταλάβει, μετά από πολλά παιχνίδια :redface:, οτι η κλήρωση δεν είναι τυχαία! :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν ξέρω βρε Ηρώ, σε αυτό το παιχνίδι δε μου γεμίζεις πολύ το μάτι... Όχι γιατί με ψήφισες βέβαια... Είσαι κάπως "σφιγμένη" και προσεκτική. Είσαι υπό παρακολούθηση:ropalo:
Άλλος πάλι και τούτος!
Πότε σε ψήφισα καλό μου; :worry:
Θα με τρελάνετε ή να αρχίζω να ανησυχώ πως κανείς δε διαβάζει τα post μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
:oops: Συγγνώμη Ηρούλι, ελπίζω να μη μου κρατάς κακία:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Λεπόν διάβασα!

Και εχω να πω ότι ΔΕΝ είναι απαραίτητο ο pitg21 να ΜΗΝ είναι δολοφόνος.

Δλδ, το επιχείρημα του fan ότι "δεν προσπαθήσαν να τον σώσουν" δεν ισχύει και τόσο... 4-3 πήγε το "σκορ" με

  1. Bill_Slayer >> Neraida
  2. Corpse Bride >>Neraida
  3. fandago >>Neraida
  4. Ηρώ >> Neraida
αυτούς να ψηφίζουν Neraida (το αντίπαλο δέος!). Και για κάποιο απροσδιόριστο λόγο οι 2 τελευταίοι μου φαίνονται κάπως περιέργοι.

Και η kakerlak μου έκανε "κακή εντύπωση" από τα ποστ της όμως. Η Phoebe όντως έχει δίκιο για το σημείο στο οποίο έκανε την αλλαγή ψήφου, οπότε για την ώρα αναθεωρώ. Δεν την απαλάσσω αλλά όντως έχει επιχείρημα.

Θα μπορούσε άραγε να είναι μέσα στην πεντάδα (+τσιράκι) pitg21, Kakerlak [οι εκατέρωθεν κατηγορίες "εκ του ασφαλούς", δλδ με μηδενικές ψήφους δεν μου λένε και πολλά, το έχουν κάνει πολλοί δολοφόνοι στο παρελθόν με μεγάλη επιτυχία-ναι Corpse ΑΚΟΜΑ δεν το έχω ξεπεράσει :P], Ηρώ ή fand? O vendetta ψήφισε μετά από τη δική μου αλλαγή pitg21, μπορεί να πει κανείς "εκ του ασφαλούς" επίσης, αν είναι 2 συνδολοφόνοι πχ. χμου....χμουυυυυ....αχμουυυυ....

Αποσύρω την ψήφο από τη Phoebe και τη στέλνω δωράκι στo fandago :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.


Λίστα για Τρίτη 25/11


Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα γράμματα

  1. Angie_Ann >>
  2. Bill >> Bill_Slayer
  3. Bill_Slayer >>
  4. Corpse Bride >>
  5. fandago >> pitg21
  6. fantasmenos >> Kakerlak
  7. Ηρώ >> Kakerlak
  8. Jrot6 >> pitg21
  9. Kajira >>
  10. Kakerlak >>
  11. Lorelai >>
  12. Lorien >>
  13. Nininaou >> Bill_Slayer
  14. Phoebe >> pitg21
  15. Pitg21 >> Phoebe
  16. Resident Evil >>fandago
  17. Vendetta >> pitg21
  18. Vkey >>
  19. Xanp >> Bill_Slayer

Ψήφοι

3 Bill Slayer
2 Kakerlak
4 pitg21
1 Phoebe
1 fandago


Αποχωρήσεις

1. Neraida >> ψηφοφορία #64 (no ιδιότητα :P)

Απουσίες

1 Angie_Ann
1 jrot6
1 Lorelai
1 Lorien
1 Nininaou
1 pitg21
1 xanp




(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Σήμερα Τρίτη 25/11 μαθαίνετε την ιδιότητα του MVP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Σαν να παίρνει λιγάκι μπρος η μηχανή μας νομίζω...
Η Νεράϊδα δε νομίζω εν τέλει να ήταν δολοφόνος...Λογικά ψηφίστηκε από κάποιους επειδή τους εκνεύρισε με τα καμώματά της...Βλέποντας ότι φεύγει θα έκανε τα πάντα λογικά να σωθεί ακόμα και αν καρφωνόταν όσο δεν πάει άλλος...Το ίδιο που έκανε η xanp στον προηγούμενο γύρο και καρακαρφώθηκε απλώς πολλοί το θεωρήσαμε αδύνατο να έχει κάνει κάτι τέτοιο...Οπότε πολίτη την κόβω...
Την Ηρώ δεν την κόβω για δολοφόνα...Μιλάει αρκετά, είναι παρατηρητική και δικαιολογεί καλά αυτά που λέει...
Δεν καταλαβαίνω ούτε εγώ την αντίδραση της Κάκερλακ να της την πέσει...Δε νομίζω ότι μέχρι εκείνο το σημείο η Ηρώ είπε κάτι που να θεωρείται ύποπτο...Και σε μερικά σημεία η Κάκερλακ δεν ήταν εύστοχη όπως στο ότι κατηγόρησε την Ηρώ για αλλαγή ψήφου κάτι που ποτέ δεν έγινε...Ύποπτη στάση Κάκερλακ...
Η Resident με προβλημάτισε αρκετά στον πρώτο γύρο με την αλλαγή της ψήφου της...Εκεί που λέει ψηφίζω pitg21, γιατί μάλλον μετά από τόσους γύρους θα έχει πάρει το ρολάκι, μετά την παρατήρηση του fandago περί pitg21 ότι άδικα την πέφτετε σε αυτόν και ότι δεν έχει μιλήσει ακόμα αλλάζει την ψήφο της σε xanp επειδή είναι τελευταία στη λίστα... :confused: Αλλά και πάλι τέτοιο λάθος η Resident;;; Ή μήπως είναι λάθος αλα xanp;;; :hmm:
Ο jrot συνεχίζει στο ίδιο στυλ...Η ψήφος του στον pitg21 δε με ξαφνιάζει...Κάπου εκεί θα καταλήξω κι εγώ...
O Slayer έχει πει πολύ λίγα...Ψήφισε τη Νεράϊδα επειδή άλλαξε την ψήφο της στον πρώτο γύρο...Η Νεράϊδα δε νομίζω να ήταν δολοφόνος...Οπότε ήταν μία καλή ευκαιρία για ψήφο με μία δικαιολογία που είναι κλασσική...
Για τον Bill θέλω να παρατηρήσω κάτι...Με την ψήφο που δίνει κάθε φορά στη Φοίβη στον πρώτο γύρο έχει ένα άλλοθι στους επόμενους...Η Φοίβη συνήθως δεν ψηφίζεται τόσο πολύ στον πρώτο γύρο...Και τώρα που ήρθε ο επόμενος βγάζει την ουρά του απέξω παρουσιάζοντας μία τριάδα και μία τετράδα με έναν δολοφόνο στην κάθε μία...Είναι πολύ καλή τακτική αποπροσονατολισμού πάντως...
Η Φοίβη δικαιολόγησε την αλλαγή ψήφου της...Απλά για να σωθεί...Και έχει το ίδιο στυλ όπως και κάθε φορά...
kajira δε χρειάζεται να γράφεις σε κάθε ποστ ότι είναι η πρώτη φορά που παίζεις...Το ξέρουμε...Μη σου πω ξέρουμε και σε πόσα παιχνίδια έχει παίξει ο καθένας εδώ μέσα και σε ποια...Δεν μπορώ να μην παρατηρήσω ότι το λες σε κάθε ποστ σου και ότι πέρα από αυτό δε γράφεις κάτι πιο ουσιαστικό...Αν και σε δικαιολογώ...Φοβισμένη μήπως σου την πέσουνε...Αλλά υπάρχουν και εδώ οι επόμενοι γύροι να δούμε...
Ο pitg21 τώρα κοιτάζει να αποδυναμώσει τη δικαιολογία ότι δεν έχει πάρει ποτέ ρόλο με τη δήθεν κλήρωση της Σ.Ε. ...Ναι καλά...Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;;; :D:D:D Και που βλέπεις τη Νεράϊδα δολοφόνο για εξήγησέ μου λιγάκι...Και όσον αφορά αυτό το γύρο και την ψήφο του η Φοίβη ναι σπασμωδικές κινήσεις μπορεί να έκανε αλλά στη θέση της στον πρώτο γύρο την ίδια κίνηση νομίζω θα μπορούσε να κάνει ο καθένας...

Οπότε pitg21 από μένα και σε αυτό το γύρο...
Θέλω να δω λιγάκι ακόμα τα πράγματα πως θα κυλήσουν για τις παραπάνω υποψίες μου...

Έντιτ : Από ό,τι βλέπω pitg21 κι εσύ σαν την Κάκερλακ...Δε βλέπετε ποιός σε ψήφισε στον πρώτο γύρο ή δε θέλετε να δείτε;;;Ούτε συνεννοημένοι να ήσασταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Και εχω να πω ότι ΔΕΝ είναι απαραίτητο ο pitg21 να ΜΗΝ είναι δολοφόνος.

Δλδ, το επιχείρημα του fan ότι "δεν προσπαθήσαν να τον σώσουν" δεν ισχύει και τόσο... 4-3 πήγε το "σκορ" με
Μάλιστα, άρχισες να μιλάς σωστά! Ειδικά στο προηγούμενο post σου #98 το οποίο ψήφισα και θετικά, γιαυτό και προς το παρόν δεν είσαι για μένα ύποπτη.

Ακόμα και εγώ προβληματίστηκα με τη στάση του pitg21 αμέσως μετά που μίλησε. Μέχρι τότε όμως πως να θεωρώ ότι είναι δολοφόνος, αφού δεν έδειχνε να έχει ενδιαφέρον για το παιχνίδι (δεν μας έχει συνηθίσει σε τακτικές εσκεμμένης απουσίας) και κανείς δεν έκανε σπασμωδικές κινήσεις για να τον σώσει; :worry:

Το κλειδί στο τότε επιχείρημα μου λοιπόν είναι οι σπασμωδικές κινήσεις. Η ψηφοφορία κύλησε πολύ ομαλά χωρίς παράξενες αλλαγές ψήφων. Ψήφισα Neraida για λόγους που έδωσα (το ίδιο υποθέτω και για την Corpse). Η τελευταία ψήφος στη Neraida ήταν από την Corpse περίπου στις 19.00 χωρίς κανένα τζέρτζελο. Οπότε αν ισχύει αυτό που λες τότε και η Corpse είναι συνεργάτης μου και του pitg21;

Αν όμως θεωρείς πραγματικά ότι καλύπτω τον pitg21 δεν έχω κανένα πρόβλημα να τον ψηφίσω, ειδικά μετά το post του. Αποσύρω λοιπόν την ψήφο μου από σένα (που προς το παρόν με πείθεις, μιας και μίλησες επιτέλους) και την ψηφίζω τον pitg21. Εσύ που είσαι σίγουρη λοιπόν ότι είναι και αυτός δολοφόνος γιατί δεν τον ψηφίζεις; ;)

Και για να μην ηρεμήσουν μερικοί, ακόμα περιμένω από τα άτομα που υποπτεύομαι Slayer, jrot, Lorelai να αναπτύξουν τις σκέψεις τους. :hmm:
https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=550125&postcount=98
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Η Resident με προβλημάτισε αρκετά στον πρώτο γύρο με την αλλαγή της ψήφου της...Εκεί που λέει ψηφίζω pitg21, γιατί μάλλον μετά από τόσους γύρους θα έχει πάρει το ρολάκι, μετά την παρατήρηση του fandago περί pitg21 ότι άδικα την πέφτετε σε αυτόν και ότι δεν έχει μιλήσει ακόμα αλλάζει την ψήφο της σε xanp επειδή είναι τελευταία στη λίστα... :confused: Αλλά και πάλι τέτοιο λάθος η Resident;;; Ή μήπως είναι λάθος αλα xanp;;; :hmm:
Σόρρυ αρχηγέ, αλλά η Resident νομίζω σε καλύπτει με τα post που έχει ήδη κάνει, δεν τα διάβασες ή τα αγνόησες επιδεικτικά;

Επίσης γιατί ρε άνθρωπε δεν βάζεις τις σκέψεις σου σε μία τάξη, αλλά τις αραδιάζεις όλες μαζί και μεταξύ τους τελίτσες; Είναι δυσανάγνωστο και μπερδεύει.

Τέλος, πολύ θα ήθελα να δω την ιδιότητα σου σε φανερή ψηφοφορία, με όσα έχεις πει ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ, θα ήταν ξεκάθαρο ποιοι είναι οι βρώμικοι και ποιοι όχι αν έχεις ρόλο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Πω πω θέε μου... Το έχετε ανάγει το παιχνίδι σε επιστήμη :P Που πήγαν οι αθώοι παίκτες του πρώτου γύρου πριν από ένα χρόνο;

Σόρυ για την πρώτη απουσία! Το ξέχασα! :redface:

Λοιπόν για να δούμε...Νομίζω ότι θα ψηφίσω Κάκερλακ. Τώρα από εκεί και πέρα για το ποιοι είναι ύποπτοι δεν ξέρω. Θα θελα πολύ να διαβάσω όλα τα ποστ αναλύτικα αλλά δεν προλαβαίνω. Από όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα πάντως, πιστεύω ότι και η Ηρώ θα μπορούσε να είναι δολοφόνος όπως και 2-3 παιδάκια ακόμα...

Προς το παρόν θα εμπιστευώ την κρίση του φαντασμένου σε συνδιασμό με τη ύποπτη συμπεριφορά της Κάκερλακ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Εσύ που είσαι σίγουρη λοιπόν ότι είναι και αυτός δολοφόνος γιατί δεν τον ψηφίζεις; ;)

Ένας λόγος είναι ότι έχω αλλάξει 80 φορές την ψήφο μου στο ποστ που αποσύρω από τη phoebe.Δλδ πριν το ποστάρω η σειρά (ααααχ θυμήθηκα τον papas τώρα που έκανε κάτι τέτοια :D) ήταν

ψηφίζω Pitg21 (σβήνω), την Ηρώ (σβήνω), τον φανταγκο (Σβήνω), την κακερλακ (σβήνω).

ΣΙΓΟΥΡΗ δεν είμαι! αν ήμουν θα έλεγα "λοιπόν ο πιτ ειναι δολοφόνος". Το να παίζει το σενάριο που πρώτοείπες (who cares about these two, αν βγει ο πολιτης Α ή ο πολίτης Β) είναι εξίσου πιθανό με το 2ο σενάριο [τον "σώσαν" αναίμακτα]. Να πω την αμαρτία μου, αν ήταν άλλος παίκτης στη θέση της νεράιδας (που λόγω τελευταίων λόγων της, παίζει να ...ξαναβγάλαμε τη νοσοκόμα νωρίς νωρίς, εκτός κι αν ήταν εντελώς άκυρο σχόλιο) θα σκεφτόμουν αλλιώς, αλλά ειδικά για τη νεράιδα, ναι, "βοήθησε" τους δολοφόνους με τη στάση της (αν δεν ήταν η ίδια φυσικά, που κατ'εμέ λογικά ΔΕΝ ήταν).

Και ναι... με τρώει να ψηφίσω Pitg21 άσχημα ... τόσο που λέω να το κάνω (ναι , ξέρω ότι αυτή η έλλειψη σταθερότητας μάλλον θα μου στοιχίσει τη θέση μου), περισσότερο όμως (Στην παρούσα φάση) για να δω τις αντιδράσεις. (είτε είναι δολοφόνος είτε πολίτης αν θα μαζέψει ξαφνικα΄80000 ψήφους ή αν δοκιμάσουν να το σώσουν)

Και επειδή πλησιάζει 1, λέω να το ποστάρω (για απορίες παραμένω διαθέσιμη :P), για να μην βρεθώ πιθανά προ εκπλήξεως.

ψήφος στον pitg21
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.


Λίστα για Τρίτη 25/11


Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα γράμματα

  1. Angie_Ann >> Kakerlak
  2. Bill >> Bill_Slayer
  3. Bill_Slayer >>
  4. Corpse Bride >>
  5. fandago >> pitg21
  6. fantasmenos >> Kakerlak
  7. Ηρώ >> Kakerlak
  8. Jrot6 >> pitg21
  9. Kajira >>
  10. Kakerlak >>
  11. Lorelai >>
  12. Lorien >>
  13. Nininaou >> Bill_Slayer
  14. Phoebe >> pitg21
  15. Pitg21 >> Phoebe
  16. Resident Evil >> pitg21
  17. Vendetta >> pitg21
  18. Vkey >> [δολοφονία]
  19. Xanp >> Bill_Slayer

Ψήφοι

3 Bill Slayer
3 Kakerlak
5 pitg21
1 Phoebe



Αποχωρήσεις

1. Neraida >> ψηφοφορία #64 (no ιδιότητα :P)
2. Vkey >> δολοφονία #111 (???)

Απουσίες

1 Angie_Ann
1 jrot6
1 Lorelai
1 Lorien
1 Nininaou
1 pitg21
1 xanp




(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Σήμερα Τρίτη 25/11 μαθαίνετε την ιδιότητα του MVP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βίκυ.... εδώ... σωπαίνεις!




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αχαχχαχα, φοβερή προκήρυξη! Προσπάθησα απελπισμένα να μπω πριν την 1 για να ψηφίσω, μήπως και δολοφονηθώ (θα ήμουν καλό θύμα νομίζω), αλλά με την δουλειά που έχω, ήταν αδύνατο να κάνω κάτι περισσότερο από το να διαβάσω δύο λεπτά και μετά να αφήσω την οθόνη ανοιχτή και να αρχίσω να τρέχω! Δεν προλαβαίνω με τίποτα να διαβάσω όλες τις αναλύσεις που έχετε κάνει (βασικά είναι αδύνατον να συγκεντρωθώ, χτυπάνε συνέχεια τηλέφωνα), μερικές εκ των οποίων μου φάνηκαν όπως τις είδα εν τάχει λογικές, ελπίζω πως το απόγευμα θα μπορέσω να επανέλθω με αναλυτικό ποστ. Για τον ίδιο λόγο δεν θέλω και να ψηφίσω ακόμα, αφού δεν δολοφονήθηκα, προκειμένου να μη ρίξω κι άλλη ψήφο στα τυφλά.. :redface:
Ελπίζω να μη πέσετε να με φάτε, βρήκατε εβδομάδα να αρχίσετε το παιχνίδι που είπα να παρουσιαστώ λίγο στο γραφείο και πήζω! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top