Ιατρική Πάτρας

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
βρε την ξερω την αξιολογηση του πανεπιστημιου leiden,εκατο φορες εχω γραψει γι αυτην ειναι απο τις καλυτερες αξιολογησεις και απο τις ελαχιστες που μετρανε καθαρη ποιοτητα

αλλα αυτα τα 186 κ.λπ για την ιατρικη δεν τα βλεπω σε αυτην
πολυ πιο κατω δειχνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Το φοιτητικό κίνημα που άρχισε να ακμεί με θέμα τα βιβλία που δεν δίνουν στην Ιατρική Πάτρας έχει δυστυχώς ξεφουσκώσει από τους ίδιους φοιτητές αφού στην επόμενη γενική συνέλευση βγήκε ανεξάρτητο πλαίσιο από φοιτητές άνευ κομμάτων που προτειναν λύση στο πρόβλημα με συλλογή υπογραφών και συζήτηση με τον προέδρο. Τελικά οι ίδιοι που ανέβασαν το πλαίσο δεν υπέγραψαν και δεν ασχολήθηκαν.

Δύο επόμενες γενικές συνελεύσεις που προσπάθησαν να γίνουν απο κομματοπαιδα δεν έγιναν λόγο μειωμένης απαρτίας. Οπότε για μια ακόμη το φοιτητικό κίνημα ειναι μικρότερο των περιστάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Εγώ άκουσα ότι δεν μπόρεσαν να μαζέψουν τις υπογραφές. Νομίζω ότι είναι 40 οι καθηγητές της παθολογίας, έπρεπε να μαζέψουν το 30% των υπογραφών δηλαδή γύρω στις 13 για να γίνει συνέλευση σύμφωνα με το νόμο και έβαλαν υπογραφή μόνο 3. Δεν ήταν θέμα αν θα υπογράψουν αυτοί που ανέβασαν το πλαίσιο, οι φοιτητές δηλαδή, αλλά το θέμα ήταν να υπογράψουν οι καθηγητές. Αν δεν υπέγραφαν οι καθηγητές τι άλλο να έκαναν? Είχαν πει από την αρχή ότι αν δεν τις μαζέψουν αποσύρονται και θα ξαναγίνει συνέλευση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
:) Δε μπροούσαν να κάνουν κάτι τα παιδιά και συμφωνώ με αυτό που εκαναν αλλά πιστεύω πως έπρεπε να υπογράψουν και μετά να το αποσίρουν την πρόταση με αυτόν που κάνανε ουσιαστικά ητανε μια τρύπα στο νερό. Επειδή κοντεύουν τα Χριστούγεννα και έχουμε εξεταστική σε λίγο καιρό νομίζω ότι δύσκολα θα γίνει κάτι.

Νομίζω πως αν γινόταν τότε 7ημερη κατάληψη το θέμα θα πήγαινε και στα Αθηναικά ΜΜΕ και θα δινόντουσαν τα βιβλία τώρα το πάρτυ τέλειωσε. Προσωπικά δεν ήθελα κατάληψη ούτε θέλω και το θεωρώ λάθος τρόπο αντιδρασης και προτιμώ την κατάσταση ως έχει δε θα με συμφερε καθόλου μια κατάληψη μέσα στην εξεταστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Τι εννοείς να υπογράψουν όμως? Που να υπογράψουν? Αφού οι καθηγητές έπρεπε να υπογράψουν.
Κι εγώ πιστεύω ότι δύσκολα πλέον θα γίνει κάτι, ειδικά μετά τις τελευταίες συνελεύσεις οι οποίες δεν έγιναν, έχει πέσει πολύ η δυναμική όπως είπες κι εσύ...
Με την κατάληψη πάντως εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν θα γινόταν κάτι... απλά θα περίμεναν να τη λήξουμε ενώ αυτοί πληρώνονται κανονικά, το θέμα έφτασε και σε μεγάλα αθηναϊκά site, αλλά κανείς δεν συγκινήθηκε. Βέβαια η κατάληψη θα είχε μεγαλύτερο αντίκτυπο, αλλά και πάλι, από τη στιγμή που με λογικά επιχειρήματα οι καθηγητές δεν είναι διαθέσιμοι καν να συζητήσουν (γιατί κάποια αντιπρόταση εκ μέρους των καθηγητών δεν έχω ακούσει μέχρι σήμερα, για λιγότερα ή διαφορετικά συγγράμματα) δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια ελπίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Χαζομάρα μου νόμιζα πως μάζευαν υπογραφές και από φοιτητές που στήριζαν την προσπάθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karv2

Νεοφερμένος

Η Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Νομίζω ήρθε καιρός να ξαναζωντανέψει αυτό το θέμα! Συμφοιτητές/συμφοιτήτριές μου πού είστε; :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
κάθε χρόνο έτσι λένε όλοι και κανείς δεν εμφανίζεται μετά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karv2

Νεοφερμένος

Η Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
κάθε χρόνο έτσι λένε όλοι και κανείς δεν εμφανίζεται μετά...:P

Μπουχουχου :( Το φαντάστηκα , αλλά έκανα μια προσπάθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ή κανονίζουν και συναντήσεις γνωριμίας (light συνοικέσια) και κανείς δεν πατάει. Κάτι έχουν όλοι την τελευταία στιγμή. Δουλειές. Επίσης παρατηρείται το φαινόμενο, ενώ μπορεί να μιλάνε διαδικτυακά και να έχουν καλή επαφή με mails, facebook...κλπ μετά όταν τυγχάνει να φοιτούν στην ίδια πόλη, ξεκόβουν απότομα χωρίς ειδοποίηση. Καλό ψάξιμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Sandra, θα τους γνωρίσεις όλους τις πρώτες μέρες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δεν είμαι φοιτητής πια σε αυτήν την σχολή :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Seo8

Νεοφερμένος

Η Seo8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
1ο ετος εδω..Τι απ τα 2 προτεινετε για επιλογης;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Iknowyou

Νεοφερμένος

Ο Iknowyou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπερεεςςς...θελω να με χτυπήσετε με πληροφορίες για Ιατρική Πάτρας..περασε απο πανελληνιες ο αδερφος μου αλλα δεν εχω καποιον γνωστο για να μάθω σχετικα με δυσκολια,επιπεδο σπουδων και γενικα πραγματα απο την σχολη..σκεφτεται για μεταγραφη αθήνα και δεν ξέρει τι να κάνει
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Καλησπερεεςςς...θελω να με χτυπήσετε με πληροφορίες για Ιατρική Πάτρας..περασε απο πανελληνιες ο αδερφος μου αλλα δεν εχω καποιον γνωστο για να μάθω σχετικα με δυσκολια,επιπεδο σπουδων και γενικα πραγματα απο την σχολη..σκεφτεται για μεταγραφη αθήνα και δεν ξέρει τι να κάνει

Τι να πουμε, αμα θελει να ερθει αθηνα να ερθει, αμα θελει να μαθει καλη ιατρικη και πτυχιο σε λογικο χρονο να παει στο harvard της μεσογειου.
 

Iknowyou

Νεοφερμένος

Ο Iknowyou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
ενταξει εγω ιατρικη αθηνας ειμαι και δεν θα το λεγα και χαρβαρντ μεσογειου.
Μονο ονομα εχει και τιποτα αλλο η Αθήνα..όσο αφορά την Πάτρα , το επιπεδο σπουδων ακουγεται οτι ειναι το ιδιο και καλύτερο, αλλα δεν ξερω και για αυτο θελω να ακουσω πραγματα απο καποιον που ξερει για την ιατρικη πατρας.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
ενταξει εγω ιατρικη αθηνας ειμαι και δεν θα το λεγα και χαρβαρντ μεσογειου.
Μονο ονομα εχει και τιποτα αλλο η Αθήνα..όσο αφορά την Πάτρα , το επιπεδο σπουδων ακουγεται οτι ειναι το ιδιο και καλύτερο, αλλα δεν ξερω και για αυτο θελω να ακουσω πραγματα απο καποιον που ξερει για την ιατρικη πατρας.

Θα σε στεναχωρησω και δεν το θελω , harvard της μεσογειου ονομαζουν το πανεπιστημιο κρητης οι εκει φοιτητες.
 

Iknowyou

Νεοφερμένος

Ο Iknowyou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
χαχααχαχαχαχα..ισα ισα..γνωριζω οτι στη κρητη παιζει πολυ καλο προγραμμα σπουδων και ειναι καλη ιατρικη..απλα ολοι λενε συνεχεια για την αθηνα και με εχει κουρασει.
Σε καθε περιπτωση , δυνατοτητα επιλογης εχουμε μεταξυ αθηνας και πατρας και για αυτο θελω να μαθω πραγματα για πατρα..ια να μπορεσω να τις συγκρινω
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
χαχααχαχαχαχα..ισα ισα..γνωριζω οτι στη κρητη παιζει πολυ καλο προγραμμα σπουδων και ειναι καλη ιατρικη..απλα ολοι λενε συνεχεια για την αθηνα και με εχει κουρασει.
Σε καθε περιπτωση , δυνατοτητα επιλογης εχουμε μεταξυ αθηνας και πατρας και για αυτο θελω να μαθω πραγματα για πατρα..ια να μπορεσω να τις συγκρινω

Τι να πω . η πατρα ειναι ωραια πολη , εχει ωραια λουκουμια και ακριβα ενοικια. Φετος ο πρυτανης ειπε οτι η ιατρικη και αλλες εχουν θεμα γιατι εφυγαν καθηγητες με συνταξη και το υπουργειο δεν του δινει αλλους .

 

Iknowyou

Νεοφερμένος

Ο Iknowyou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ωχ καταλαβα δεν ειναι και η καλυτερη φαση..
θα περιμενω μηπως σκασει και κανας 5ο-6οετής για να ου πει καποια πιο ειδικα πράγματα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top