Διόρθωση γραπτών Πανελληνίων

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Κοιτα να δεις αυτο που λεει η κοπελα ειναι σωστο. Εγω προχτες ειδα το γραπτο των μαθηματικων κατευθυνσης..... Οκ ηξερα οτι στο Δ1 δεν εχω γραψει κατι και ειχα κανει κι ενα λαθακι στο Δ2 σε μια αντικατασταση και περιμενα 18,8-19. Μιλησα με καθηγητες απο φροντιστηριο και σχολειο ( που διορθωνουν κιολας) , με αλλα παιδια που εκαναν τα ιδια λαθη με μενα και ολοι μου ειπαν να περιμενεις καπου εκει, αντε στη χειροτερη 18,5. Βγαινουν τα αποτελεσματα και παιρνω 17,8.... Μου λεει ο καθηγητης απο της καρτελες οτι στο Δ1 μου κοψανε και οι δυο 7/100 και στο Δ2 ο ενας 3/100 και ο αλλος 5/100 ( μου εβαλε 0/5 με δυο λογια, τοσο επιανε). Απορημενος και στεναχωρημενος ( γιατι ειναι και το αγαπημενο μου μαθημα) ρωταω και τα παιδια που ανεφερα πιο πριν. Ολοι πηραν 18,5 η 18,9 η tick19 κτλ... Ολο το καλοκαιρι με ετρωγε η περιεργεια, οι γονεις μου επεσαν να με φανε ( γιατι επαιρνα παντα 20 μαθηματικα) οτι δεν διαβαζα και τι βαθμος ειναι αυτος που μας ελεγαν ολοι οτι εισαι αριστος και θα γραψεις τελεια και αλλα τετοια. Παω κι εγω λοιπον και σκαω ενα 50αρι που το κλαιω ακομα και βλεπω το test... Αποτελεσμα??? Δεν μου διορθωσαν τις δυο τελευταιες σελιδες που ειχα συμπληρωσει το Δ1 και ηταν σιγουρα συν 2-3/100 και το λεω αυτο γιατι ουτε tick ειχαν ουτε μια γραμμη εστω. Τιποτα. Στο Δ2 παλι ειδαν μονο το αποτελεσμα ( μονο εκει ειχαν σημειωμενο) το οποιο ηταν φυσικα λαθος αφου κανει μια απροσεξια πιο πανω. Ε, ο ενας ειπε ας βαλω 2/100 για τον κοπο, ο αλλος ειπε ειναι λαθος το αποτελεσμα αρα ολο λαθος. Κανονικα θα επρεπε να εχω παρει 18,6-19 τελικα ( αυτο μου ειπαν και στην δευτεροβαθμια) αλλα φυσικα δεν αλλαζει τιποτα λυπουμαστε για τα λαθη των βαθμολογητων κλπ. Εγω τωρα τι να πω??? Που μου κατεστρεψαν το καλοκαιρι, που μου χαλασαν το καλυτερο μου μαθημα στο οποιο πονταρα πολυ και τελικα ηταν ο δευτερος χειροτερος βαθμος που πηρα???? Που εξαιτιας τους εμεινα εκτος Θεσσαλονικης και τωρα ειμαι αναγκασμενος να τρεχω στα Γιαννενα???? ΕΛΕΟΣ!!! Εχουμε μπλεξει με ανοητους............ Οσο για τις διαφορες που λετε , μαθετε οτι σε εναν συμμαθητη μου Στα Μαθ Κατ ο ενας του εβαλε 95 και ο αλλος 85..... τωρα εξηγειστε μου τετοια διαφορα που την Βρηκαν???? Να ηταν αρχαια να πω οκ αλλα ειναι μαθηματικα γαμωτο. Τοσο ασχετοι ειναι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Και εγω ειχα μεγαλη αποκληση.Ειδικα στα μαθηματικα ειχα 30 μορια αποκληση.Αλλα δεν εκατσα να μουρμουρησω κιολας.Ευχαριστημενος ημουν με το 9 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragneel

Νεοφερμένος

Ο dragneel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ερώτηση. Καταλάθος άφησα 2 σελίδες κενό, το είπε στην επιτηρήτρια και τους τράβηξε 2 Χ και εβαλε στο τελος του γραπτού την υπογραφή. Υπάρχει περίπτωση να μην το δουν οι βαθμολογητες; Στο Δ1 εγινε η χαζομάρα. Κανονικά δεν πρέπει να σταματήσουν να διορθώνουν μόλις δουν υπογραφή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Ερώτηση. Καταλάθος άφησα 2 σελίδες κενό, το είπε στην επιτηρήτρια και τους τράβηξε 2 Χ και εβαλε στο τελος του γραπτού την υπογραφή. Υπάρχει περίπτωση να μην το δουν οι βαθμολογητες; Στο Δ1 εγινε η χαζομάρα. Κανονικά δεν πρέπει να σταματήσουν να διορθώνουν μόλις δουν υπογραφή;

Θα παραβλέψουν τις 2 σελίδες και θα συνεχίσουν απο εκεί που έγραψες ξανά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Να ρωτήσω παιδιά! Ξέρει κανείς πώς βαθμολογούν στο εξεταστικό της Καρδίτσας; Αν είναι αυστηροί στην έκθεση κτλ;;
Πρόπερσι τα γραπτά του σχολείου μας είχαν πάει στο Βόλο και στην έκθεση υπήρχε μεχρι και 19.8 , ενώ πέρσι πήγαν Σέρρες και το υψηλότερο ήταν 15,6!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Να ρωτήσω παιδιά! Ξέρει κανείς πώς βαθμολογούν στο εξεταστικό της Καρδίτσας; Αν είναι αυστηροί στην έκθεση κτλ;;
Πρόπερσι τα γραπτά του σχολείου μας είχαν πάει στο Βόλο και στην έκθεση υπήρχε μεχρι και 19.8 , ενώ πέρσι πήγαν Σέρρες και το υψηλότερο ήταν 15,6!!

Ισχυει, οι Θεσσαλοι ειναι πιο φιλοξενοι και βαζουν πιο ευκολα τους βαθμους!! Οι Σερραιοι το παιζουν ντιβες φιλοσοφοι, και βλεπεις βαθμο μονο με το κυαλι!! Ε ρε τι ακουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Να ρωτήσω παιδιά! Ξέρει κανείς πώς βαθμολογούν στο εξεταστικό της Καρδίτσας; Αν είναι αυστηροί στην έκθεση κτλ;;
Πρόπερσι τα γραπτά του σχολείου μας είχαν πάει στο Βόλο και στην έκθεση υπήρχε μεχρι και 19.8 , ενώ πέρσι πήγαν Σέρρες και το υψηλότερο ήταν 15,6!!
ακου επειδη ειμαι απο καρδιτσα (επειδη εξεταζομαι προφορικα) με εξετάζουν βαθμολογητές από εδώ να ξέρεις οι ποιο κομπλεξικοι που με εξέτασαν ήταν στην έκθεση
Πηγαν να τσακωθουν οι καθηγητες μεταξυ τους (χωρις να συμμετεχω εγω στον καβγα).
Σε όλα τα αλλά μια χαρά
Αλλά φέτος στην εκθέση εδώ υπάρχει μόνο 1 80% και μετά κλάψτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Ισχυει, οι Θεσσαλοι ειναι πιο φιλοξενοι και βαζουν πιο ευκολα τους βαθμους!! Οι Σερραιοι το παιζουν ντιβες φιλοσοφοι, και βλεπεις βαθμο μονο με το κυαλι!! Ε ρε τι ακουμε
Δεν αναφέρομαι στο αν χαρίζουν ή όχι βαθμούς. Αλλά κατά πόσο όντως ασχολούνται με τα γραπτά και πόσο αντικειμενικοί είναι. Πέρσι στο σχολείο, υπήρχε πληθώρα μαθητών με διακρίσεις για τις εκθέσεις τους,με συμμετοχές σε Ευρωκοινοβούλιο κτλ που έγραψαν ΟΛΟΙ σχεδον 13 . Εύλογα θα αναρωτηθεί κάποιος ''ναι, και ι σημαίνει αυτό; Στις πανελλήνιες ίσως δεν ήταν συγκεντρωμένοι και δεν έγραψαν καλά..'' Απολύτως λογικό ! ΤΙ συμβαίνει όμως όταν 2 παιδιά απο την παρέα μου που έδωσαν πανελλήνιες μόνο για να μην μπουν στρατό , χωρίς διάβασμα έγραψαν και αυτά 13;; Ενώ οι ίδιοι έλεγαν ότι τις ασκήσεις δεν τις ήξεραν, και έκθεση έγραψαν κουτσά στραβά ;:worry:

ακου επειδη ειμαι απο καρδιτσα (επειδη εξεταζομαι προφορικα) με εξετάζουν βαθμολογητές από εδώ να ξέρεις οι ποιο κομπλεξικοι που με εξέτασαν ήταν στην έκθεση
Πηγαν να τσακωθουν οι καθηγητες μεταξυ τους (χωρις να συμμετεχω εγω στον καβγα).
Σε όλα τα αλλά μια χαρά

Ωραία , σε ευχαριστώ !:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faeton

Νεοφερμένος

Ο faeton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Παιδιά δεν ισχυουν τέτοια πρ'αγματα. Καμια σχέση δεν έχει ο τόπος με την αυστηρότητα καθηγητών. Παντού μπορεί να τ'υχει οποιοςδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Έχει κανένας φωτογραφία η κάποια πληροφορία απο κάποιον γνωστό του που διορθώνει γραπτά για τη βιολογία προσανατολισμού ; Αν στο δ5 ζητείται και αναστροφή ;
Γιατί κάποια παιδιά ανέβασαν οδηγίες διόρθωσης για εκθεση και ιστορία και έλεγα μήπως κάποιος έχει κάποια πληροφορία .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Έχει κανένας φωτογραφία η κάποια πληροφορία απο κάποιον γνωστό του που διορθώνει γραπτά για τη βιολογία προσανατολισμού ; Αν στο δ5 ζητείται και αναστροφή ;
Γιατί κάποια παιδιά ανέβασαν οδηγίες διόρθωσης για εκθεση και ιστορία και έλεγα μήπως κάποιος έχει κάποια πληροφορία .

Η ΚΕΕ έστειλε λύσεις και δεν απαιτείται η αναστροφή στο Δ5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Η ΚΕΕ έστειλε λύσεις και δεν απαιτείται η αναστροφή στο Δ5.


Δε σε ξέρω, αλλά σε αγαπω !
Μου το είχε πει και ενα άλλο παιδί αλλά ήθελα κι άλλη πηγή για σιγουριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top