Βοήθεια στη διδασκαλία/προετοιμασία μαθημάτων για Ιδιαίτερα

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με ένα ιδιαίτερο μάθημα αγγλικών που προέκυψε!
Η μαθήτρια θα πάει στη δευτέρα γυμνασίου και η σχέση της με την αγγλική γλώσσα δεν είναι ιδιαιτέρως καλή! Για την ακρίβεια η ίδια θέλει να ξεκινήσει τελείως από το μηδέν με την γλώσσα.
Το θέμα είναι ότι λόγω ηλικίας δεν μπορώ ένα χρόνο να της κάνω μαθήματα α προκαταρκτικής, γιαυτό το λόγω χρειάζομαι και την βοήθεια σας!
Αρχικά σε τι επίπεδο θα πρέπει να την έχω φτάσει στο τέλος της σχολικής χρονιάς και με πόσες ώρες την εβδομάδα?
Επιπλέον επειδή το μάθημα είναι ιδιαίτερο δεν μπορώ να την επιβαρύνω με την αγορά σειράς βιβλίων. Τι μπορώ να κάνω στο θέμα αυτό? Το μόνο βιβλίο που διαθέτω και θα μπορούσε να απευθυνθεί στο επίπεδο της είναι το English Grammar In Use by Raymond Murphy. Συμφέρουν γενικά οι φωτοτυπίες ή θα πρέπει να ακολουθήσω κάποια άλλη τακτική?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Τελικά τα κατάφερες και βρήκες παιδί να κάνεις μάθημα.Μπράβο και καλή αρχή!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Oti αλλο χρειαστεις με ενημερωνεις! Το οτι νοιαζεσαι τοσο πολυ για τη μαθητρια σου ειναι πολυ καλο και αυτο το ενδιαφερον θα σε βοηθησει πολυ! Πραγματικα κανε ο,τι μπορεις ωστε να αγαπησει τη γλωσσα κι εγω αυτο κανω γιατι θυμαμαι ποσο βαρετο ηταν το μαθημα που μου εκαναν και για αρκετα χρονια σκεψου μισουσα τα αγγλικα! Απο τοτε εχω πει πως δεν θ αφησω κανεναν αλλον να τα μισησει ! Βλεποντας και κανοντας λοιπον! Τσεκαρεις τι της αρεσει,τι οχι, που δυσκολευεται και πως αποδιδει καλυτερα!

η αληθεια ειναι οτι επειδη εγω ημουν τυχερη και οι καθηγητριες μου με εκαναν να αγαπησω κυριολεκτικα τα αγγλικα, θα ηθελα να προσπαθησω κι εγω αντιστοιχα να κανω το ιδιο! οι συμβουλες σου ηταν φοβερες και αν τελικα οριστικοποιηθει οτι θα γινει κανονικα το μαθημα ειμαι σιγουρη πως θα τις εφαρμόσω ολες! και παλι σε ευχαριστω πολυ για ολα!:D

Τελικά τα κατάφερες και βρήκες παιδί να κάνεις μάθημα.Μπράβο και καλή αρχή!:)

ναι τελικα χαρη στην βοηθεια της vasia nik κατι εκανα αν και ακομα δεν ειναι 100% σιγουρο!
μακαρι να πανε ολα καλα:)
σε ευχαριστω πολυ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
ας ανοιξω αυτο το θεμα για αλλη μια φορα:P

ενας θειος μου (που ξερει οτι κανω ιδιαιτερα αγγλικα) προκειται να δουλεψει σαν οδηγος σε ιδιωτικη εταιρια και στα προσοντα που πρεπει να εχει ειναι μια σχετικη επαφη με την αγγλικη γλωσσα (να καταλαβαινει βασικα πραγματα π.χ. οδηγιες για τοποθεσιες και να μπορει να συζητησει για θεματα οπως ο καιρος ή να δωσει πληροφοριες σχετικα με την πολη της αθηνας κλπ).
ο ιδιος εχει να ασχοληθει με την γλωσσα για πανω απο 15 χρονια (τοτε ειχε κανει μαθηματα για περιπου 4 χρονια).
το θεμα ειναι οτι ο χρονος πιεζει γιατι η δουλεια θα ξεκινησει πολυ συντομα και γω προσπαθω να βρω τον πιο αμεσο τροπο για να του μεταδωσω τις γνωσεις που χρειαζεται!
με τι υλικο θα μου προτεινατε να δουλεψω και η 1 μιση ωρα την εβδομαδα που ο ιδιος επιθυμει να γινεται το μαθημα πιστευετε πως θα επαρκει?

σας ευχαριστω προκαταβολικα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
ας ανοιξω αυτο το θεμα για αλλη μια φορα:P

ενας θειος μου (που ξερει οτι κανω ιδιαιτερα αγγλικα) προκειται να δουλεψει σαν οδηγος σε ιδιωτικη εταιρια και στα προσοντα που πρεπει να εχει ειναι μια σχετικη επαφη με την αγγλικη γλωσσα (να καταλαβαινει βασικα πραγματα π.χ. οδηγιες για τοποθεσιες και να μπορει να συζητησει για θεματα οπως ο καιρος ή να δωσει πληροφοριες σχετικα με την πολη της αθηνας κλπ).
ο ιδιος εχει να ασχοληθει με την γλωσσα για πανω απο 15 χρονια (τοτε ειχε κανει μαθηματα για περιπου 4 χρονια).
το θεμα ειναι οτι ο χρονος πιεζει γιατι η δουλεια θα ξεκινησει πολυ συντομα και γω προσπαθω να βρω τον πιο αμεσο τροπο για να του μεταδωσω τις γνωσεις που χρειαζεται!
με τι υλικο θα μου προτεινατε να δουλεψω και η 1 μιση ωρα την εβδομαδα που ο ιδιος επιθυμει να γινεται το μαθημα πιστευετε πως θα επαρκει?

σας ευχαριστω προκαταβολικα!:)

κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Υπάρχουν εξειδικευμένες σειρές για ενηλίκους που ενδιαφέρονται κυρίως για προφορική επικοινωνία, π.χ. οι σειρές Real English Listening & Speaking και Let's Talk (εκδόσεις CUP).

Επίσης η Express Publishing έχει την σειρά Career Paths που έχει βιβλία αγγλικών για διάφορα επαγγέλματα.

Το ποιο βιβλίο θα επιλέξεις και πόσα μαθήματα θα κάνετε θα εξαρτηθεί από το τωρινό επίπεδο των αγγλικών του θείου σου. Γενικά θα έλεγα ότι 1.5 ώρα την εβδομάδα δεν φτάνει, εκτός αν κάνετε 45 + 45 λεπτά και ο θείος δεσμεύεται να κάνει μόνος του αρκετό διάβασμα στο ενδιάμεσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Υπάρχουν εξειδικευμένες σειρές για ενηλίκους που ενδιαφέρονται κυρίως για προφορική επικοινωνία, π.χ. οι σειρές Real English Listening & Speaking και Let's Talk (εκδόσεις CUP).

Επίσης η Express Publishing έχει την σειρά Career Paths που έχει βιβλία αγγλικών για διάφορα επαγγέλματα.

Το ποιο βιβλίο θα επιλέξεις και πόσα μαθήματα θα κάνετε θα εξαρτηθεί από το τωρινό επίπεδο των αγγλικών του θείου σου. Γενικά θα έλεγα ότι 1.5 ώρα την εβδομάδα δεν φτάνει, εκτός αν κάνετε 45 + 45 λεπτά και ο θείος δεσμεύεται να κάνει μόνος του αρκετό διάβασμα στο ενδιάμεσο.

σε ευχαριστω παρα πολυ:)

βεβαια εχω πεσει στην περιπτωση και ο θειος μου δεν ειναι και πολυ υπερ της αγορας βιβλιων και λοιπα (ειδικα οταν υπαρχει περιπτωση να μην κατσει και ολο αυτο με την δουλεια):hmm:

μηπως γνωριζει κανεις αν μπορω να κανω κατι διαδικτυακά?
για παραδειγμα σε μια αλλη μαθητρια μου κατεβαζω απο το internet και κανω τα τεστακια του κπγ για το επιπεδο α1/α2, αλλα για τον θειο μου μου φαινεται λιγο υψηλο το επιπεδο των τεστ αυτων, ενω σκοπος ειναι να εστιασουμε κυριως σε listening και speaking:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
σε ευχαριστω παρα πολυ:)

βεβαια εχω πεσει στην περιπτωση και ο θειος μου δεν ειναι και πολυ υπερ της αγορας βιβλιων και λοιπα (ειδικα οταν υπαρχει περιπτωση να μην κατσει και ολο αυτο με την δουλεια):hmm:

μηπως γνωριζει κανεις αν μπορω να κανω κατι διαδικτυακά?
για παραδειγμα σε μια αλλη μαθητρια μου κατεβαζω απο το internet και κανω τα τεστακια του κπγ για το επιπεδο α1/α2, αλλα για τον θειο μου μου φαινεται λιγο υψηλο το επιπεδο των τεστ αυτων, ενω σκοπος ειναι να εστιασουμε κυριως σε listening και speaking:hmm:

κανεις?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RiverNile

Νεοφερμένος

Ο RiverNile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εισαι σιγουρη οτι μπορεις να αναλαβεις κατι τετοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Εισαι σιγουρη οτι μπορεις να αναλαβεις κατι τετοιο;

εχω αναλαβει και πιο δυσκολα, απλα οταν ο αλλος σου λεει οτι δεν ειναι διατεθειμενος να δωσει αλλα χρηματα (περα απο την αμοιβη του καθηγητη) και ετσι δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις μια σειρα βιβλιων σαν μπουσουλα για ολη τη διαδικασια του μαθηματος, αναγκαστικα αναζητεις διαφορους τροπους με τους οποιους θα μπορουσες να διαχειριστεις την κατασταση.
προφανως κι εχω ηδη καποια πραγματα στο μυαλο μου για το τι ακριβως μπορω να κανω αλλα θα με ενδιεφερε να μαθω κι αλλες ιδεες και επιμενω πολυ προς αυτες:)

φιλικα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Διαδικτυακά σίγουρα υπάρχει πολύ υλικό που μπορείς να χρησιμοποιήσεις αλλά δεν θα είναι 100% κατάλληλο, θα πρέπει να κόψεις και να ράψεις. Θα πρότεινα να τσεκάρεις τα γνωστά σάιτ όπως British Council Learn English, USA Learns κλπ. Eγώ πάντως θα ξεκινούσα με γραμματικούλα και κειμενάκια (για το λεξιλόγιο) και μετά θα προχωρούσα σε συζητήσεις και role plays δικής μου έμπνευσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Διαδικτυακά σίγουρα υπάρχει πολύ υλικό που μπορείς να χρησιμοποιήσεις αλλά δεν θα είναι 100% κατάλληλο, θα πρέπει να κόψεις και να ράψεις. Θα πρότεινα να τσεκάρεις τα γνωστά σάιτ όπως British Council Learn English, USA Learns κλπ. Eγώ πάντως θα ξεκινούσα με γραμματικούλα και κειμενάκια (για το λεξιλόγιο) και μετά θα προχωρούσα σε συζητήσεις και role plays δικής μου έμπνευσης.

σε ευχαριστω παρα πολυ για τις ιδεες σου!:)
οπως ειπες στο νετ υπαρχουν παρα πολλα απλα θελουν μπολικη επεξεργασια για να ειναι ιδανικα για ενα μαθητη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asteraki29

Νεοφερμένος

Η asteraki29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
παιδιά έχω και εγώ να κάνω την εξής ερώτηση :)
προτείνετε ξεχωριστό Grammar Book ή σε όσα βιβλία περιέχεται γραμματική στο main book αρκεί από εκεί; θεωρώ καλύτερο το ξεχωριστό βιβλίο αλλά θέλω και άλλες γνώμες φυσικά...μιλάμε για τάξεις junior A, B και senior Α, Β ...επίσης, το βιβλίο της γραμματικής να είναι ολόκληρο στα αγγλικά ή για τις πολύ μικρές τάξεις θα ήταν καλύτερη η ελληνική έκδοση;
ευχαριστώώώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
παιδιά έχω και εγώ να κάνω την εξής ερώτηση :)
προτείνετε ξεχωριστό Grammar Book ή σε όσα βιβλία περιέχεται γραμματική στο main book αρκεί από εκεί; θεωρώ καλύτερο το ξεχωριστό βιβλίο αλλά θέλω και άλλες γνώμες φυσικά...μιλάμε για τάξεις junior A, B και senior Α, Β ...επίσης, το βιβλίο της γραμματικής να είναι ολόκληρο στα αγγλικά ή για τις πολύ μικρές τάξεις θα ήταν καλύτερη η ελληνική έκδοση;
ευχαριστώώώ! :)
μια σειρα καλης γραμματικης που μου αρεσε οσο ημουν σε αυτη την ταξη ηταν αυτη Learn & Practise English Grammar Greek Edition Student's Book ειναι της New Editions Sophia Zaphiropoulos. Ψαξε και ελπιζω να κυκλοφορει ακομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asteraki29

Νεοφερμένος

Η asteraki29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου :) Σχετικά με το ερώτημα αν για τάξεις A,B Junior είναι καλύτερη εξ ολοκλήρου αγγλική γραμματική ή ελληνική έκδοση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
παιδιά έχω και εγώ να κάνω την εξής ερώτηση :)
προτείνετε ξεχωριστό Grammar Book ή σε όσα βιβλία περιέχεται γραμματική στο main book αρκεί από εκεί; θεωρώ καλύτερο το ξεχωριστό βιβλίο αλλά θέλω και άλλες γνώμες φυσικά...μιλάμε για τάξεις junior A, B και senior Α, Β ...επίσης, το βιβλίο της γραμματικής να είναι ολόκληρο στα αγγλικά ή για τις πολύ μικρές τάξεις θα ήταν καλύτερη η ελληνική έκδοση;
ευχαριστώώώ! :)
Εξαρτάται από τη σειρά βιβλίων που θα κάνεις. Στις περισσότερες περιπτώσεις το χωριστό βιβλίο γραμματικής είναι περιττό, ειδικά όταν μιλάμε για τάξεις Junior. Αν πάρεις βιβλίο γραμματικής καλό είναι η θεωρία να είναι στα ελληνικά, εκτός αν σκοπεύεις να διδάξεις ορολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida1988

Νεοφερμένος

Η elpida1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
asteraki29 προσωπικα στις ταξεις τζουνιορ δεν χρησιμοποιω καποιο βιβλιο αλλα εχω καποια δικα μου δτον υπολογιστη και εκτυπωνω καποιες ασκησουλες ..εαν πχ στο μαθημα προκυψει το ρημα can τους πηγαινω το αντιστοιχο μαθημα απο μια γραμματικη για να καταλαβουν τι ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe1_

Νεοφερμένος

Η Phoebe1_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Θα αρχίσω να κάνω ιδιαίτερα μαθήματα σε ένα παιδί για ECCE. Λέω να κάνουμε τα βιβλία Connect B2... Εκτός από αυτά, θέλω να πάρουμε το Mastering Use of English, αλλά υπάρχουν 2 βιβλία, ένα B2 exams και το άλλο FCE/ECCE... Ποια είναι η διαφορά τους και ποιο από τα δύο με συμβουλεύετε να πάρω; Για ολοκληρωμένα Practice Tests, θα χρειαστεί άλλο βιβλίο και πότε θα πρέπει να τα ξεκινήσουμε;

Ελπίζω να λάβω απάντηση όσο το δυνατόν συντομότερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Γεια σας! Σκέφτομαι απο φέτος να ξεκινήσω την παράδοση ιδιαιτέρων μαθημάτων. Το θέμα είναι όμως ότι δεν έχω ιδέα πώς γίνεται! Δεν ξέρω πώς να προσεγγίσω πελάτες (τα χαρτάκια τα διαβάζει κανείς;) πώς να οργανώνω την ύλη και πού θα βρω βιβλία. Επειδή θα είναι η πρώτη μου απόπειρα σκεφτόμουν να απευθυνθώ σε μαθητές δημοτικού για μελέτη, και στις πρώτες τάξεις των αγγλικών. Οποιαδήποτε συμβουλή δεχτή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

linaadamaki

Νεοφερμένος

Η linaadamaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα σε ολους. Προσφατα αρχισα να κανω ιδιαιτερα σε δυο αδερφακια a & b junior αντιστοιχα και χρησιμοποιω το wonderland και στις δυο περιπτωσεις. Αριστο μεχρι στιγμης με βοηθαει αρκετα να οργανωσω την υλη και ειναι οτι πρεπει για να προλαβαινουν τα παιδια να επεξεργαζονται το μαθημα χωρις να βιαζεται.. Αντιμετωπιζω ομως ενα προβλημα! αφενως τα CD του καθηγητη ειναι πανακριβα επομενως δε μπορω να δουλεψω με τα listening του και αφετερου δεν εχει καπου καποια ενδεικτικα τεστ ωστα οταν ερθει η ωρα του revision να εχω ενα μοτιβο οσον αφορα το λεξιλογιο.. εσεις τι μεθοδο ακολουθειτε στα τεστ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaf

Νεοφερμένος

Η marinaf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα σε ολους. Προσφατα αρχισα να κανω ιδιαιτερα σε δυο αδερφακια a & b junior αντιστοιχα και χρησιμοποιω το wonderland και στις δυο περιπτωσεις. Αριστο μεχρι στιγμης με βοηθαει αρκετα να οργανωσω την υλη και ειναι οτι πρεπει για να προλαβαινουν τα παιδια να επεξεργαζονται το μαθημα χωρις να βιαζεται.. Αντιμετωπιζω ομως ενα προβλημα! αφενως τα CD του καθηγητη ειναι πανακριβα επομενως δε μπορω να δουλεψω με τα listening του και αφετερου δεν εχει καπου καποια ενδεικτικα τεστ ωστα οταν ερθει η ωρα του revision να εχω ενα μοτιβο οσον αφορα το λεξιλογιο.. εσεις τι μεθοδο ακολουθειτε στα τεστ;

Καλησπέρα Λίνα! Για ποια CD του καθηγητή λες ακριβώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top