Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
αμαν πια -.-
Άσε το γνωστό είναι λίγο κούραση.Έχει πολλά σχόλια.Εμένα η ιστορία μ'αρέσει.
Λατινικά έχετε βγάλει πολλά κείμενα;Εγώ γραμματική και από κείμενα στο 28 είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Πολύ καλά. :) Αρχαία εχω βγάλει εισαγωγή και απο βιβλία Πολιτεία και Πρωταγόρα.Τώρα μπήκα Ηθικά Νικομάχεια.
Ιστορία 2ο κεφάλαιο.Λογοτεχνία είμαι στο Αμάρτημα της Μητρός μου.
εσείς;

Αύγουστος είναι και μπήκες Ηθικά; Πολύ τρέχετε... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,241 μηνύματα.
ε σιγα ευκολη η βιολογια
μια απορια : γνωστο το φροντηστηριακο βιβλιο μας εχει απειρα σχολια.. πρεπει κ αυτα παπαγαλια να τα μαθω ολα απ εξω ;;;; ή να μαθω μονο αυτα τα σχολια του βιβλιου της γ λυκειου που μας δινουν στο σχολειο;
Μόνο τα σχόλια του σχολικού βιβλίου αποστηθίζεις. Τα υπόλοιπα τα κάνεις μια καλή ανάγνωση, ούτως ώστε να τα κατανοήσεις και να μπορείς να αναπτύξεις οποιαδήποτε ερμηνευτική απάντηση με τον δικό σου τρόπο γραφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αύγουστος είναι και μπήκες Ηθικά; Πολύ τρέχετε... :whistle:

Όντως.Απλά μετά θέλει ο καθηγητής να κάνουμε συνέχεια επαναλήψεις και διαγωνίσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
εγω λατινικα ειμαι στο 23 .. οντως τρεχετε και στα λατινικα δηλ....ή και στην ιστορια φτασατε 2ο κεφ;; εγω εχω ολο το 1ο....
καλο αυτο αν νιωθεις εσυ οκ, οι επαναληψεις στο τελος θα σε βοηθησουν! αχχ τωρα νιωθω πολυ πισω :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
εγω λατινικα ειμαι στο 23 .. οντως τρεχετε και στα λατινικα δηλ....ή και στην ιστορια φτασατε 2ο κεφ;; εγω εχω ολο το 1ο....
καλο αυτο αν νιωθεις εσυ οκ, οι επαναληψεις στο τελος θα σε βοηθησουν! αχχ τωρα νιωθω πολυ πισω :Ρ
μη νιώθεις.Κάτι συμμαθήτριες μου ιστορία κοντεύουν να βγάλουν το τρίτο κεφάλαιο..Τους τα βάζει 5-5 σελίδες.

μη νιώθεις.Κάτι συμμαθήτριες μου ιστορία κοντεύουν να βγάλουν το τρίτο κεφάλαιο..Τους τα βάζει 5-5 σελίδες.
Εγώ μένω και σε χωριό και δεν έχουμε μεγάλα φροντιστήρια και να βλέπεις τον κάθε καθηγητή να ανταγωνίζεται τον άλλον στην ύλη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
να ρωτησω κατι ...αμα εγω 3αναδωσω και βγαλω 3ερω γω 6000 μορια και δωσω και γαλλικα και γραψω γυρω στο 15 και βγαλω 9000 για γαλλικη φιλολογια με τη βαση του 10 δεν θα μπω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Όντως.Απλά μετά θέλει ο καθηγητής να κάνουμε συνέχεια επαναλήψεις και διαγωνίσματα.
Πραγματικά προβλέπω πως στο τέλος όλο το τμήμα σου θα βαρεθεί τις επαναλήψεις(και ότι συνεπάγεται μία τέτοια κατάσταση), αν συνεχίσετε με τέτοιους ρυθμούς.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
να ρωτησω κατι ...αμα εγω 3αναδωσω και βγαλω 3ερω γω 6000 μορια και δωσω και γαλλικα και γραψω γυρω στο 15 και βγαλω 9000 για γαλλικη φιλολογια με τη βαση του 10 δεν θα μπω?

οχι :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Πραγματικά προβλέπω πως στο τέλος όλο το τμήμα σου θα βαρεθεί τις επαναλήψεις(και ότι συνεπάγεται μία τέτοια κατάσταση), αν συνεχίσετε με τέτοιους ρυθμούς.:/:
Τι να πω.Δε ξέρω.Τον εμπιστεύομαι πάντως το καθηγητή μου γιατί τόσα χρόνια με αυτό τον τρόπο κατεβάζει τα παιδιά Πανελλήνιες και τα πηγαίνουν πολύ καλά κάθε χρόνο.

Έχει κατοχυρωθεί η βάση του 10;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ναι αλλα η βαση ειναι κατω του 10 του χρονου θα παει 10000+ ειμαι και πολυτεκνη οποτε αποκλειεται να αυξησουν τα μορια 10000++
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
ναι αλλα η βαση ειναι κατω του 10 του χρονου θα παει 10000+ ειμαι και πολυτεκνη οποτε αποκλειεται να αυξησουν τα μορια 10000++
Φέτος δεν έβγαλες τίποτα ; :/ πέσανε στα περισσότερα οι βάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν γίνεται για 3 χρονιές να παίρνει απο 580 την στιγμή που το μεσοπρόθεσμο έχει ορίσει εισαγωγή ανα έτος με μέγιστο το 580 απο το 2015 :)


Τέσπα, μακάρι να πάρει για τα παιδιά που ενδιαφέρονται....

edit: δες εδώ την πρώτη τελεία.

Έχω διαβάσει το μεσοπρόθεσμο.
Αλλά, αν εφαρμοζόταν ρητώς, δεν θα έπαιρναν ούτε φέτος φοιτητές.
We'll see!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
φετος εβγαλα 5000 κοντα ,δηλωσα και τα γαλλικα ως ειδικο μαθημα αλλα δεν πηγα η ηλιθια και τωρα θα περνουσα σιγουρα γαλλικη φιλολογια καθως ενα 10 να γραφα στα γαλλικα θα εμπαινα ..8 κενες θεσεις εμειναν απο οτι ειδα στις βασεις των πολυτεκνων φετος ...τωρα καθμαι και χτυπαω το κεφαλι μ στο τοιχο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
φετος εβγαλα 5000 κοντα ,δηλωσα και τα γαλλικα ως ειδικο μαθημα αλλα δεν πηγα η ηλιθια και τωρα θα περνουσα σιγουρα γαλλικη φιλολογια καθως ενα 10 να γραφα στα γαλλικα θα εμπαινα ..8 κενες θεσεις εμειναν απο οτι ειδα στις βασεις των πολυτεκνων φετος ...τωρα καθμαι και χτυπαω το κεφαλι μ στο τοιχο
Αφού είσαι και πολύτεκνη έπρεπε να είχες πάει.Δεν είχες να χάσεις κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
φετος εβγαλα 5000 κοντα ,δηλωσα και τα γαλλικα ως ειδικο μαθημα αλλα δεν πηγα η ηλιθια και τωρα θα περνουσα σιγουρα γαλλικη φιλολογια καθως ενα 10 να γραφα στα γαλλικα θα εμπαινα ..8 κενες θεσεις εμειναν απο οτι ειδα στις βασεις των πολυτεκνων φετος ...τωρα καθμαι και χτυπαω το κεφαλι μ στο τοιχο

Οταν λέμε βάση του 10, εννοούμε οτι πρέπει να γράψεις 10.000 μόρια ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΜΑΘΗΜΑ, για να μπορείς να περάσεις σε μια σχολή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ναι αλλα η βαση ειναι κατω του 10 του χρονου θα παει 10000+ ειμαι και πολυτεκνη οποτε αποκλειεται να αυξησουν τα μορια 10000++

Λοιπόν, αν μπεί η βάση του 10, τότε αναγκαστικά πρέπει να έχεις ΓΒΠ >= 10 (μέσο όρο γραπτών βαθμολογιών με τον συνυπολογισμό των προφορικών βαθμών) η >= 10.000 μόρια και στα Γαλλικά >= 10
Αν δεν μπεί, περνάς σίγουρα αφού είσαι πολύτεκνη.
Φαντάσου φέτος η γενική σειρά είχε 9,273 στην Αθήνα και 6,595 στην Θεσσαλονίκη (όπου έμειναν 51 κενές θέσεις- πέρασε μαθητής με ΓΒΠ 1,95).

Κάθε χρονιά οι θέσεις των πολυτέκνων δεν καλύπτονται επομένως περνάς και ας έχεις γράψει 0 στα μαθήματα και 10 στα Γαλλικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Τι να πω.Δε ξέρω.Τον εμπιστεύομαι πάντως το καθηγητή μου γιατί τόσα χρόνια με αυτό τον τρόπο κατεβάζει τα παιδιά Πανελλήνιες και τα πηγαίνουν πολύ καλά κάθε χρόνο.
Αυτή είναι η προσωπική ταπεινή μου άποψη τουλάχιστον. Κατά τη γνώμη μου προτιμότερο θα ήταν να σας εξασκήσει περισσότερο στο αδίδακτο κείμενο, παρά στο γνωστό που αν έχεις διαβάσει, θα γράψεις έτσι κι αλλιώς,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
νομιζα οτι το ειχα χαμενο το παιχνιδι αλλα τωρα ειναι αργα :mad:

μακαρι να μην ισχυσει φετος η βαση του 10!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αυτή είναι η προσωπική ταπεινή μου άποψη τουλάχιστον. Κατά τη γνώμη μου προτιμότερο θα ήταν να σας εξασκήσει περισσότερο στο αδίδακτο κείμενο, παρά στο γνωστό που αν έχεις διαβάσει, θα γράψεις έτσι κι αλλιώς,

Άγνωστο μου φαίνεται ότι θα το παραμελήσω πολύ φέτος.Είμαι καλή αλλά θέλω λίγο παραπάνω εξάσκηση.Δε ξέρω αν θα προλαβαίνω μέσα στη χρονιά.Και στο φρο θα κάνουμε μία φορα την εβδομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top