Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mitsosleo7

Νεοφερμένος

Ο mitsosleo7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
αντε καλη μας αρχη.. ενας χρονος ειναι θα περασει..να τον απολαυσουμε οσο μπορουμε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Επαναλήψεις!
Διευκρινιστική ερώτηση ωστόσο: Έχεις τελειώσει το 2ο κεφάλαιο; :eek: Δηλαδή σου μένει Προσφυγικό, Κρητικό και Παρευξείνιος; Εάν ναι, πιστεύω πως το πρόβλημα έγκειται στους φρενήρεις ρυθμούς διαπραγμάτευσης της ύλης από την πλευρά σου. Προσπάθησε να μη βιάζεσαι (έχε στο νου σου και την αντίστοιχη λαϊκή θυμοσοφία), να κατανοείς και να εξετάζεις ολιστικά -όσο σου επιτρέπεται- όσα μελετάς.

Ακολουθώντας το σχήμα: κατανόηση -> εμβάθυνση (επαναλαμβάνω, στο πλαίσιο που θέτει η φετινή σου προετοιμασία) -> επανάληψη^ν, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

Καλή συνέχεια! :)

Ξεκινήσαμε από πέρυσι την Ιστορία και μας μένει το τελευταίο κομμάτι από τα κόμματα:worry:Κάτι δεν κάνω σωστά γιατί ακόμα και οι χειρότεροι μαθητές στο τμήμα μου δε δυσκολεύονται τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ρε παίδες και εγώ μετά απο ένα μήνα διακοπών, κάθομαι τώρα να διαβάσω για τα διαγωνίσματα του Σεπτεμβρίου στο φροντιστήριο και δεν την παλεύω.
ΔΙαβάζω καθε μέρα μια χαρά μέχρι 3 ώρες περιπου και μετά δεν τραβάει ο οργανισμός για παραπάνω. Δεν ξέρω αλλά κάτι πρέπει να κανω και να αυξησω τις ωρες διαβασματος. Γνωμες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Απ'ότι ξέρω θα πάρει, απλά η θα πάρει λιγότερους η τους ίδιους με πέρσυ και θα εγγραφούν το 2015 όπως και η φετινή φουρνιά.

Δεν γίνεται για 3 χρονιές να παίρνει απο 580 την στιγμή που το μεσοπρόθεσμο έχει ορίσει εισαγωγή ανα έτος με μέγιστο το 580 απο το 2015 :)


Τέσπα, μακάρι να πάρει για τα παιδιά που ενδιαφέρονται....

edit: δες εδώ την πρώτη τελεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
ΔΙαβάζω καθε μέρα μια χαρά μέχρι 3 ώρες περιπου και μετά δεν τραβάει ο οργανισμός για παραπάνω. Δεν ξέρω αλλά κάτι πρέπει να κανω και να αυξησω τις ωρες διαβασματος. Γνωμες ;

Βάλε στο μυαλό σου ένα ισχυρό κίνητρο για διάβασμα.
Π.χ. εγώ σκέφτομαι τη στιγμή αφού θα γράψω να λεω ὀτι τα πήγα καλά και μ δίνει ενέργεια για διάβασμα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Ρε παίδες και εγώ μετά απο ένα μήνα διακοπών, κάθομαι τώρα να διαβάσω για τα διαγωνίσματα του Σεπτεμβρίου στο φροντιστήριο και δεν την παλεύω.
ΔΙαβάζω καθε μέρα μια χαρά μέχρι 3 ώρες περιπου και μετά δεν τραβάει ο οργανισμός για παραπάνω. Δεν ξέρω αλλά κάτι πρέπει να κανω και να αυξησω τις ωρες διαβασματος. Γνωμες ;

Nτάξει κούλαρε.3 ώρες για καλοκαίρι είναι καλές.Και πολλές που είναι μη σου πω.Μόλις μπεις στο ρυθμο του καθημερινου διαβασματος,οταν ανοιξουν και τα σχολεια θα πρεπει να αυξηθουν οι ώρες.Αλλά ντάξει οκ.Άνθρωποι είμαστε.Όχι ρομπότ.Ούτε θα διαβάζουμε 10 ώρες τη μέρα ούτε μπορούμε να λύνουμε 5 ασκήσεις το λεπτό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elouroides

Νεοφερμένος

Η elouroides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ρε παίδες και εγώ μετά απο ένα μήνα διακοπών, κάθομαι τώρα να διαβάσω για τα διαγωνίσματα του Σεπτεμβρίου στο φροντιστήριο και δεν την παλεύω.
ΔΙαβάζω καθε μέρα μια χαρά μέχρι 3 ώρες περιπου και μετά δεν τραβάει ο οργανισμός για παραπάνω. Δεν ξέρω αλλά κάτι πρέπει να κανω και να αυξησω τις ωρες διαβασματος. Γνωμες ;
αν βγαζεις την υλη που πρεπει ωστε να προλαβεις να εχεις κανει πολυ καλη επαναληψη για τα διαγωνισματα του σεπτεμβρη οκ αλλιως θα πρεπει να διαβαζεις λιγο παραπανω...σκεψου αυτα θα τα ξαναδιαβασεις τα χριστουγεννα και μετα στο τελος οποτε πρεπει να τα ξερεις αρκετα καλα...

Ξεκινήσαμε από πέρυσι την Ιστορία και μας μένει το τελευταίο κομμάτι από τα κόμματα:worry:Κάτι δεν κάνω σωστά γιατί ακόμα και οι χειρότεροι μαθητές στο τμήμα μου δε δυσκολεύονται τόσο.
εχει να κανει με το ποσο ευκολα μαθαινεις απ'εξω π.χ. εγω δυσκολευομαι πολυ με το απ΄εξω και με τη βιολογια κατ. τα ειχα βρει πολυ σκουρα μεχρι να δωσεις ομως θα τα διαβασεις πολλες μα πολλες φορες ακομα οποτε στο τελος θα τα εχεις εμπεδωσει κατι που βοηθαει(τουλαχιστον εμενα με βοηθησε) ειναι 1.να τα λες σε καποιον και 2.να κανεις καθε μερα ανγνωση ενα κομματι και οταν τελειωσεις ξανα και ξανα μεχρι το τελος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Μια χαρα ειναι 3 ωρες τη μερα για διαβασμα, και το καλοκαιρι αλλα και μεσα στη χρονια....Αμα εχετε 6 ωρες σχολειο και 4 φροντιστηριο, μη νομιζετε οτι προλαβαινετε και παραπανω.... Μπορει η υλη τωρα να σας φαινετε βουνο και να νομιζετε οτι πρεπει να διαβασετε περισσοτερο, αλλα θα καταλαβαιτε οτι δεν ειναι τιποτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elouroides

Νεοφερμένος

Η elouroides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ξεκινήσαμε από πέρυσι την Ιστορία και μας μένει το τελευταίο κομμάτι από τα κόμματα:worry:Κάτι δεν κάνω σωστά γιατί ακόμα και οι χειρότεροι μαθητές στο τμήμα μου δε δυσκολεύονται τόσο.
εχει να κανει με το ποσο ευκολα μαθαινεις απ'εξω π.χ. εγω που δεν το μπορω ειχα το ιδιο θεμα με τη βιολογια κατ. αλλα μεχρι το τελος θα τα διαβασεις πολλες φορες ακομα οποτε θα τα εμπεδωσεις...κατι που εμενα με βοηθησε και αν θες δοκιμασε τα ειναι 1.να τα λες σε καποιον και 2.να κανεις καθε μερα αναγνωση ενα ενα κομματι και οταν τελειωνεις να τα παιρνεις απο την αρχη για ενα μισαωρο το πολυ;)

Μια χαρα ειναι 3 ωρες τη μερα για διαβασμα, και το καλοκαιρι αλλα και μεσα στη χρονια....Αμα εχετε 6 ωρες σχολειο και 4 φροντιστηριο, μη νομιζετε οτι προλαβαινετε και παραπανω.... Μπορει η υλη τωρα να σας φαινετε βουνο και να νομιζετε οτι πρεπει να διαβασετε περισσοτερο, αλλα θα καταλαβαιτε οτι δεν ειναι τιποτα!!!
για τις καθημερινες οντως 3 ωρες και αν μονο στις "καλες μερες" ομως αν δεν εχεις σχολειο sorry αλλα δεν ειναι τιποτα για
μεσα στη χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Nτάξει κούλαρε.3 ώρες για καλοκαίρι είναι καλές.Και πολλές που είναι μη σου πω.Μόλις μπεις στο ρυθμο του καθημερινου διαβασματος,οταν ανοιξουν και τα σχολεια θα πρεπει να αυξηθουν οι ώρες.Αλλά ντάξει οκ.Άνθρωποι είμαστε.Όχι ρομπότ.Ούτε θα διαβάζουμε 10 ώρες τη μέρα ούτε μπορούμε να λύνουμε 5 ασκήσεις το λεπτό ;)

κάτσε δηλαδή εννοείς πως εκτός απο τα 3ωρα-4ωρα φροντηστήρια θα αφιερώνουμε και 3+ ώρες κάθε μερα? Μονος σου το ειπες , ανθρωποι ειμαστε οχι ρομποτ ( +σχολέιο) !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

elouroides

Νεοφερμένος

Η elouroides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
κάτσε δηλαδή εννοείς πως εκτός απο τα 3ωρα-4ωρα φροντηστήρια θα αφιερώνουμε και 3+ ώρες κάθε μερα? Μονος σου το ειπες , ανθρωποι ειμαστε οχι ρομποτ ( +σχολέιο) !
εεεμ δεν θελω να σε αγχωσω αλλα δεν θα προλαβαινεις αν δεν διαβασεις τις καθημερινες...απλα δε γινεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Από το πρωί μέχρι τις 7 περίπου φροντιστήρια(εξαρτάται το πρόγραμμα.εγώ μόλις τελειώνω το σχολείο θα πηγαίνω κατευθείαν φροντ και θα γυρνάω γύρω στις 7).Οπότε όλο το απόγευμα μέχρι και το βράδυ πρέπει να διαβάζεις για το φροντ σου.Εδώ να υποθέσω πως για διάβασμα στο σχολείο ούτε να το συζητάω έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Παιδιά εγώ που θα δώσω ενδοσχολικές (λόγω μίας νόσου πριν 3 χρόνια) πως θα ξέρω αν πέρασα όταν βγουν οι βάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Παίδες οι βάσεις επεσαν κατακορυφα.
Αντε καλη μας επιτυχια και σε εμας τωρα και ελπιζω του χρονου τετοια μέρα να έχουμε όλοι περάσει εκεί που επιθυμούμε.
Καλή επιτυχία σε όλους.!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Τώρα σειρά μας.
Καλό κουράγιο να έχουμε και μακάρι να ήμαστε χαρούμενοι του χρόνου τέτοια εποχή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
παιδες θελω τη γνωμη σας λιγο για τις ωρες του φροντιστηριου..
ετσι το σκεφτομαι
2 ωρες λατινικα
2 ωρες εκθεση
2 ωρες αγνωστο
1.5 ωρα γνωστο
1.5 ωρα λογοτεχνια
1.5 ωρα ιστορια
1 ωρα βιολογια

μηπως να κανω το γνωστο η τη λογοτεχνια 2 ωρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
παιδες θελω τη γνωμη σας λιγο για τις ωρες του φροντιστηριου..
ετσι το σκεφτομαι
2 ωρες λατινικα
2 ωρες εκθεση
2 ωρες αγνωστο
1.5 ωρα γνωστο
1.5 ωρα λογοτεχνια
1.5 ωρα ιστορια
1 ωρα βιολογια

μηπως να κανω το γνωστο η τη λογοτεχνια 2 ωρες;
Οχι,δεν χρειαζεται. Νομιζω πως-αν διαβαζεις φυσικα και δινεις την καταλληλη προσοχη-θα εισαι ενταξει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
παιδια εχω ενα προβλημα δεν 3ερω σε ποιο θεμα να το γραψω...εδωσα πανελληνιες φετος και εβγαλα περιπου 5000 μορια ομως η ηλιθια δεν εδωσα γαλλικα δηλ τα δηλωσα αλλα δεν πηγα να γραψω και με ενα 12 να γραφα θα περναγα (ειμαι πολυτεκνη)μπορω του χρονου να μπω με το 10 % ?να μεινω δηλ με τα ιδια μορια να πω να δωσω και γαλλικα ως ειδικο μαθημα?λενε οτι θα μπει και η βαση του 10 θα μπορεσω εγω να μπω με μεσο ορο 5,5 περιπου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
παιδια εχω ενα προβλημα δεν 3ερω σε ποιο θεμα να το γραψω...εδωσα πανελληνιες φετος και εβγαλα περιπου 5000 μορια ομως η ηλιθια δεν εδωσα γαλλικα δηλ τα δηλωσα αλλα δεν πηγα να γραψω και με ενα 12 να γραφα θα περναγα (ειμαι πολυτεκνη)μπορω του χρονου να μπω με το 10 % ?να μεινω δηλ με τα ιδια μορια να πω να δωσω και γαλλικα ως ειδικο μαθημα?λενε οτι θα μπει και η βαση του 10 θα μπορεσω εγω να μπω με μεσο ορο 5,5 περιπου?

:) Καλημέρα :) .Το ενδεχόμενο να προσπαθήσεις περισσότερο και να δώσεις ξανά δε το σκέφτεσαι ; Αν το δεις πιο σοβαρά μπορείς να καταφέρεις πολλά :) και να έχεις περισσότερες επιλογές :) .Δε σε ξέρω προσωπικά αλλά θεωρώ ότι είναι καλύτερο να ερευνήσεις ποιες σχολές σε ενδιαφέρουν και να στοχεύσεις σε αυτές :) .Καλή επιτυχία ό,τι και αν κάνεις :) !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
μαρεσουν πολυ τα γαλλικα γι αυτο θελω αυτη τη σχολη αλλα απο απογοητεση αυτων που εγραψα αποφασισα να μην δωσω τα γαλλικα και το μετανιωσα :mad: εγω τωρα θελω να μαθω εαν γινεται να μπω με το 10% εαν ισχυει του χρονου η βαση του 10 :) ευχαριστω παντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top