tsifk

Νεοφερμένος

Ο tsifk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου φιλε μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L'Innommable

Νεοφερμένος

Η L'Innommable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους σας!
Έδωσα Πανελλαδικές το έτος 2006 και πέρασα στο Τμήμα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών του Παντείου Πανεπιστημίου, χρωστάω 32 μαθήματα και δεν ενδιαφέρομαι πλέον να αποφοιτήσω.
Αντιθέτως, σκέφτομαι να διαγραφώ και να ξαναδώσω του χρόνου εξετάσεις, ωστόσο δεν ξέρω που πρέπει να απευθυνθώ για σχετική ενημέρωση, για βιβλία και σημειώσεις. (Υποθέτω θα πρέπει να πάω σε κάποιο λύκειο να ενδιαφερθώ.) Τελείωσα το Λύκειο στην Κρήτη. (Μένω Αθήνα.)
Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοηθητική πληροφορία. Ευχαριστώ.



Σημείωση: Τα μηνύματα 1022-1024 προήλθαν από την ένωση με το θέμα Πανελλήνιες για δεύτερη φορά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Καλησπέρα! Μπορώ να σου δώσω πληροφορίες, καθώς κι εγώ έδωσα δεύτερη φορά, βέβαια όχι τόσα χρόνια μετά!
Καταρχάς πρέπει να αποφασίσεις σε ποια σχολή θες να πας, ώστε αναλόγως να επιλέξεις και την κατεύθυνση που θα δώσεις εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Συγγνωμη,πας για 7ο χρονο στην ιδια σχολη,που πρακτικα θα μπορουσες να την βγαλεις για δευτερη φορα περιπου.
Οχι τιποτα αλλο,αλλα τζαμπα τα χρηματα που πληρωναν οι γονεις σου για το σπιτι και τα εξοδα.

Μηπως δεν θες να σπουδασεις κοριτσι μου?Δεν ειναι ντροπη στην τελικη,θελουμε και στον πρωτογενη τομεα εργατικο δυναμικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
στα πρωτα 3-4 χρονια δεν πατας λογω της κρεπαλης και των ξενυχτιων και πας για χαβαλε στις εξεταστικες,τον πεμπτο χρονο παιρνεις μυρωδια για τα μαθηματα,περνας μερικα ωσπου απτο πολυ διαβασμα σου εχει μεινει ενα κυτταρο και γινεται το μπουμ τα πετας ολα και παμε για αλλα....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Μου κάνει εντύπωση τέτοιο χρονικό ''κενό'' απο την χρονια που περασες στο σχολή μεχρι σήμερα.Εκτός και αν συντρέχει κάποιος λόγος σοβαρός .
Λες οτι έδωσες πανελλαδικές πριν 6 χρόνια,άρα ήσουν ήδη 20 χρονών,όχι 18. Τεσπα,δεν εχει σημασία.
Τί ακριβώς έχεις στο μυαλό σου; Θες σχολή απο το ίδιο πεδίο ή κάτι εντελώς διαφορετικό;
Στοχεύεις για Αθήνα ,μιας και μένεις εδώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λαλαουνης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λαλαουνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους σας!
Έδωσα Πανελλαδικές το έτος 2006 και πέρασα στο Τμήμα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών του Παντείου Πανεπιστημίου, χρωστάω 32 μαθήματα και δεν ενδιαφέρομαι πλέον να αποφοιτήσω.
Αντιθέτως, σκέφτομαι να διαγραφώ και να ξαναδώσω του χρόνου εξετάσεις, ωστόσο δεν ξέρω που πρέπει να απευθυνθώ για σχετική ενημέρωση, για βιβλία και σημειώσεις. (Υποθέτω θα πρέπει να πάω σε κάποιο λύκειο να ενδιαφερθώ.) Τελείωσα το Λύκειο στην Κρήτη. (Μένω Αθήνα.)
Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοηθητική πληροφορία. Ευχαριστώ.
Νομιζω -λογο ηλικιας καλυτερα να τελειωσεις αυτο που ξεκινησες να παρεις το πτυχιο.
Αντε πας να δωσεις πανελληνιες , που θα περασεις και αν θα σου αρεσει και εκεινο.
Παρε υποψιν οτι εισαι και μιας ηλικιας. Αν μπορεις να πας εξωτερικο ειναι μια ενναλακτικη που προυποθετει χρημα .
Απο την αλλη σπουδες θα μπορεις στην πολη σου σε λιγο και σε κολεγιο σε οτι θες.
Υπαρχει επισης και η λυση του ΕΑΠ αν εχεις καημο για σπουδες. Αλλα πανελληνιες ειναι η πιο δυσκολη λυση στην εποχη μας.
Γνωμη μου και παλι μεινε στη σχολη και τελειωσε την.


Σημείωση: Τα μηνύματα 1022-1024 προήλθαν από την ένωση με το θέμα Πανελλήνιες για δεύτερη φορά...
Έδωσα Πανελλαδικές το έτος 2006 και πέρασα στο Τμήμα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών του Παντείου Πανεπιστημίου, χρωστάω 32 μαθήματα και δεν ενδιαφέρομαι πλέον να αποφοιτήσω.
Αντιθέτως, σκέφτομαι να διαγραφώ και να ξαναδώσω του χρόνου εξετάσεις, ωστόσο δεν ξέρω που πρέπει να απευθυνθώ για σχετική ενημέρωση, για βιβλία και σημειώσεις. (Υποθέτω θα πρέπει να πάω σε κάποιο λύκειο να ενδιαφερθώ.) Τελείωσα το Λύκειο στην Κρήτη. (Μένω Αθήνα.)
Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοηθητική πληροφορία. Ευχαριστώ.
Νομιζω -λογο ηλικιας καλυτερα να τελειωσεις αυτο που ξεκινησες να παρεις το πτυχιο.
Αντε πας να δωσεις πανελληνιες , που θα περασεις και αν θα σου αρεσει και εκεινο.
Παρε υποψιν οτι εισαι και μιας ηλικιας. Αν μπορεις να πας εξωτερικο ειναι μια ενναλακτικη που προυποθετει χρημα .
Απο την αλλη σπουδες θα μπορεις στην πολη σου σε λιγο και σε κολεγιο σε οτι θες.
Υπαρχει επισης και η λυση του ΕΑΠ αν εχεις καημο για σπουδες. Αλλα πανελληνιες ειναι η πιο δυσκολη λυση στην εποχη μας.
Γνωμη μου και παλι μεινε στη σχολη και τελειωσε την.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Λοιπόν θέλω βοήθεια, τα έχω κάνει κουλουβάχατα στο μυαλό μου.
Όπως έχω αναφέρει άπειρες φορές, αποφοίτησα από ΕΠΑΛ, στην ειδικότητα Εφαρμοσμένων Τεχνών.
Συμμετείχα στις πανελλαδικές που μας πέρασαν και πέρασα σε μια σχολή που ναι μεν με ενδιαφέρει μέχρι ένα σημείο,
αλλά για προσωπικούς και οικονομικούς λόγους δεν επιθυμώ να πάω, αν και έκανα έγγραφη σε περίπτωση που αλλάξω γνώμη.
Τώρα είμαι στη φάση που κάνω προετοιμασία μόνη μου, για να ξανάδώσω πανελλαδικές μέσω ΕΠΑΛ, αλλά σε μια τελείως διαφορετική ειδικότητα (Υγείας Πρόνοιας), με πρώτο στόχο το τμήμα Μαιευτικήςκ και δεύτερο το τμήμα Βρεφονηπιοκομίας.

Το ερώτημα μου είναι το εξής.
Σε περίπτωση που δεν τα καταφέρω στις πανελλαδικές (2013-2014) τι γίνεται;
Ακούω από παντού ότι το σύστημα εισαγωγής αλλάζει, και όλοι μου φωνάζουν να βάλω τα δυνατά μου γιατί μετά θα μείνω απ'έξω.
Τι στο καλό σημαίνει αυτό;
Έχει βγει κάποια σχετική ανακοίνωση από το Υπουργείο για τις αλλαγές;
Και αν ναι, υπάρχει κάτι που να "προστατεύει" και εμάς;

Αγχώθηκα πολύ γιατί έτσι όπως μου τα είπαν, εγώ κατάλαβα πως μετά θα είμαι στον αέρα, δηλαδή δεν θα έχω το δικαίωμα
να εισαχθώ με κάποιο τρόπο στη Τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Δε ξέρω αν σας μπέρδεψα, αλλά πραγματικά έχω ψιλόχαθεί, ψιλόαγχωθεί, ψιλόαπογοητευτεί.
Έχω βάλει ένα στόχο και έχω αποφασίσει να τον πετύχω, είτε φέτος, είτε του χρόνου, γενικά όσο αντέξω, αλλά υπάρχει περίπτωση το νέο σύστημα να μου το στερήσει αυτό;;;;;

Όπως καταλάβατε δεν έχω ιδέα του τι γίνεται, λοιπόν βοήθεια!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Μέχρι στιγμής το σύστημα εισαγωγής είναι το ίδιο και λογικά θα παραμείνει...
Ή ξαναδίνεις
Ή πας στη σχολή που πέρασες
Ή πας σε ΙΕΚ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Μα αυτό λέω ότι θα ξανάδώσω, αυτό που ρωτάω είναι αν έχει ανακοινωθεί κάποια αλλαγή για το 2014-2015, για να ξέρω τι θα γίνει σε περίπτωση που αποτύχω.

Από ότι λες, λογικά θα παραμείνει ίδιο. Οπότε οκ.
Σε ευχαριστώ πολύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Έχω ένα φίλο που τώρα είναι πρωτοετής αλλά δεν του αρέσει εκεί που πέρασε και θέλει του χρόνου να πάει με το 10%..Πρέπει να διαγραφεί απ'τη σχολή του για να κάνει αίτηση για το 10%..?? Ή διαγράφεται μόνο αν με τις νέες βάσεις του 2013 μπει κάπου αλλού οπότε αναγκαστηκά θα πρέπει να διαγραφεί απ'την παλιά για να πάει στην καινούργια σχολή..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Έχω ένα φίλο που τώρα είναι πρωτοετής αλλά δεν του αρέσει εκεί που πέρασε και θέλει του χρόνου να πάει με το 10%..Πρέπει να διαγραφεί απ'τη σχολή του για να κάνει αίτηση για το 10%..?? Ή διαγράφεται μόνο αν με τις νέες βάσεις του 2013 μπει κάπου αλλού οπότε αναγκαστηκά θα πρέπει να διαγραφεί απ'την παλιά για να πάει στην καινούργια σχολή..?

Ο φίλος σου δεν χρειάζεται να διαγραφεί για να κάνει αίτηση με το 10%. Για να πάει στην καινούργια σχολή (αυτή που θα περάσει με το 10%) θα χρειαστεί η απόφαση διαγραφής από την προηγούμενη. Όλα αυτά για να είναι εντάξει με τον νόμο,με τον οποίο στη συγκεκριμένη περίπτωση πολλοί δεν συμμορφώνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Έχω ένα φίλο που τώρα είναι πρωτοετής αλλά δεν του αρέσει εκεί που πέρασε και θέλει του χρόνου να πάει με το 10%..Πρέπει να διαγραφεί απ'τη σχολή του για να κάνει αίτηση για το 10%..?? Ή διαγράφεται μόνο αν με τις νέες βάσεις του 2013 μπει κάπου αλλού οπότε αναγκαστηκά θα πρέπει να διαγραφεί απ'την παλιά για να πάει στην καινούργια σχολή..?

Ο φίλος σου δεν χρειάζεται να διαγραφεί για να κάνει αίτηση με το 10%. Για να πάει στην καινούργια σχολή (αυτή που θα περάσει με το 10%) θα χρειαστεί η απόφαση διαγραφής από την προηγούμενη. Όλα αυτά για να είναι εντάξει με τον νόμο,με τον οποίο στη συγκεκριμένη περίπτωση πολλοί δεν συμμορφώνονται.

+ ότι αν δεν του αρέσει η σχολή που θα περάσει με το 10%, μπορεί απλούστατα να μην πάει να κάνει αίτηση διαγραφής κ.λπ., και να συνεχίσει κανονικά στην τωρινή σχολή. Το 10% δεν είναι δεσμευτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ξερει κανεις πότε πρεπει να κανουμε τη δηλωση?????????????? για τις πανελλαδικες εννοω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρεντροουζ13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μόσχα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
ξερει κανεις πότε πρεπει να κανουμε τη δηλωση?????????????? για τις πανελλαδικες εννοω...

Εμένα στο περσινό μου σχολείο μου είπαν να περάσω μετά τις γιορτές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
και εγω αυτο νομιζω ! ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
ξερει κανεις πότε πρεπει να κανουμε τη δηλωση?????????????? για τις πανελλαδικες εννοω...

Φεβρουάριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
ξερει κανεις πότε πρεπει να κανουμε τη δηλωση?????????????? για τις πανελλαδικες εννοω...

Φεβρουαριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
κι εγω για φεβρουαριο ηξερα , γιατι και περσι τοτε εγινε η υποβολη αλλά κατι ειχα ακουσει απο ενα αλλο σχολειο...παραπληροφορηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top