Σπίτι στην Κέρκυρα

maria_tsimi

Νεοφερμένος

Η maria_tsimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά είμαι καινούργια..Λοιπόν κατά 99% περνάω Κέρκυρα σε λίγες ώρες θα είμαι σίγουρη..Υπάρχει κάποιος που να σπουδάζει εκεί για να με βοηθήσει..Είδα στο ίντερνετ κάτι σπίτια όλα πανάκριβα υπάρχει περίπτωση να πάω και να βρω καλύτερες ευκαιρίες..??Γιατί τα 300 θα φανούν πολλά στους δικούς μου..Επίσης η αστική συγκοινωνία είναι συχνή και στις τριγύρω περιοχές...Βοηθήστε με σας παρακαλώ γιατί έχω αγχωθεί ότι δεν θα βρω κάτι αξιόλογο.. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ένα σου λέω, για να βρεις σπίτι στην Κέρκυρα, θα ξεποδαριαστείς.

Οι τιμές στο κέντρο (παλιά πόλη) κυμαίνονται κάπου εκεί, 300 - 400Ε, και δεν ξέρω κατά πόσο είναι διατεθειμένοι οι Κερκυραίοι να βάλουν νερό στο κρασί τους. Πιο φθηνά σπίτια υπάρχουν στις γύρω περιοχές (Κανόνι, π.χ.) αλλά πρέπει να συνυπολογίσεις και τα εισιτήρια για την καθημερινή μετακίνηση και τυχόν ταξί αν θες να μείνεις έξω μέχρι αργά. Να μη ξεχάσεις να ρωτήσεις πού κυμαίνονται τα κοινόχρηστα, είναι σημαντική λεπτομέρεια.

Για να μη σε ψυχοπλακώσω, εγώ μένω σε γκαρσονιέρα περίπου 10' με τα πόδια απ'τη σχολή μου και πληρώνω 270. Βέβαια είναι το πιο φθηνό ανάμεσα σε όσους φοιτητές έχω ρωτήσει. Ψάξε για τον πρώτο έτος και από του χρόνου, αν δεν βγαίνεις, μπορείς να συγκατοικήσεις. Είναι πραγματικά πολλοί οι φοιτητές που ψάχνουν για συγκατοίκηση τελευταία.

Σε ποιο τμήμα περνάς; ΤΗΧΕΙ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά είμαι καινούργια..Λοιπόν κατά 99% περνάω Κέρκυρα σε λίγες ώρες θα είμαι σίγουρη..Υπάρχει κάποιος που να σπουδάζει εκεί για να με βοηθήσει..Είδα στο ίντερνετ κάτι σπίτια όλα πανάκριβα υπάρχει περίπτωση να πάω και να βρω καλύτερες ευκαιρίες..??Γιατί τα 300 θα φανούν πολλά στους δικούς μου..Επίσης η αστική συγκοινωνία είναι συχνή και στις τριγύρω περιοχές...Βοηθήστε με σας παρακαλώ γιατί έχω αγχωθεί ότι δεν θα βρω κάτι αξιόλογο.. :worry:

Για πολη ειναι ακριβα!!! Δεν θα σου συνιστουσα!!! Λγιο εκτος πχ καμια Αλεπου που πας με λεοφωρειο καλα ειναι!! Επισης αμα θες στειλε μου pm οταν φτασεις γιατι εχουμε ενα σπιτι πολη και νομιζω το χουμε σε καλη τιμη για ενοικιαση και ειναι σε αριστη κατασταση ανακαινισμενο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_tsimi

Νεοφερμένος

Η maria_tsimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Για πολη ειναι ακριβα!!! Δεν θα σου συνιστουσα!!! Λγιο εκτος πχ καμια Αλεπου που πας με λεοφωρειο καλα ειναι!! Επισης αμα θες στειλε μου pm οταν φτασεις γιατι εχουμε ενα σπιτι πολη και νομιζω το χουμε σε καλη τιμη για ενοικιαση και ειναι σε αριστη κατασταση ανακαινισμενο!!!

ναι ειδα για γυρω περιοχες και εχει πιο λογικες τιμες και πιο καλα και καινουργια σπιτια αλλα δεν ξερω ποσο συχνη συγκοινωνια εχει.αν οντως περασω θα σου στειλω πμ

Ένα σου λέω, για να βρεις σπίτι στην Κέρκυρα, θα ξεποδαριαστείς.

Οι τιμές στο κέντρο (παλιά πόλη) κυμαίνονται κάπου εκεί, 300 - 400Ε, και δεν ξέρω κατά πόσο είναι διατεθειμένοι οι Κερκυραίοι να βάλουν νερό στο κρασί τους. Πιο φθηνά σπίτια υπάρχουν στις γύρω περιοχές (Κανόνι, π.χ.) αλλά πρέπει να συνυπολογίσεις και τα εισιτήρια για την καθημερινή μετακίνηση και τυχόν ταξί αν θες να μείνεις έξω μέχρι αργά. Να μη ξεχάσεις να ρωτήσεις πού κυμαίνονται τα κοινόχρηστα, είναι σημαντική λεπτομέρεια.

Για να μη σε ψυχοπλακώσω, εγώ μένω σε γκαρσονιέρα περίπου 10' με τα πόδια απ'τη σχολή μου και πληρώνω 270. Βέβαια είναι το πιο φθηνό ανάμεσα σε όσους φοιτητές έχω ρωτήσει. Ψάξε για τον πρώτο έτος και από του χρόνου, αν δεν βγαίνεις, μπορείς να συγκατοικήσεις. Είναι πραγματικά πολλοί οι φοιτητές που ψάχνουν για συγκατοίκηση τελευταία.

Σε ποιο τμήμα περνάς; ΤΗΧΕΙ;

κι εγω δεν ειμαι διατεθημενη να δωσω τοσα πολλα..και οι συγκατοικηση ισως το σκεφτω για το επομενο ετος αμα γνωρισω ατομα...ξερεις τιποτα για αστικη σοιγκοινωνια??
περναω πληροφορικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το Πληροφορικής συστεγάζεται μαζί με το Τεχνών, στον χώρο του Ψυχιατρείου, οπότε ίσως βρεις κάτι προς Μαντούκι που να είναι πιο φθηνό. Τα αστικά λεωφορεία έχουν αρκετά τσιμπημένο εισιτήριο (περίπου 1Ε και ισχύουν για μία μόνο διαδρομή) και εννοείται πως δεν έχουν δρομολόγια το βράδυ, γύρω στις 23.00 σταματάνε. Έχουν βγάλει και κάρτα τελευταία, που λογικά θα σε συμφέρει, αλλά δεν θυμάμαι να σου πω τιμή. Κι ένας φίλος μου αφήνει το σπίτι που έμενε για να συγκατοικήσει, θα ρωτήσω πόσα έδινε και αν είναι φθηνό θα σου πω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_tsimi

Νεοφερμένος

Η maria_tsimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ..φοιτητικο και 1Ε???πανε καλα εκει στην κερκυρα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αυτό θα το διαπιστώσεις από τον πρώτο κιόλας χρόνο: όχι. :P

Είναι ένα νησί εντελώς στην κοσμάρα του. Οι περισσότεροι έχουν από ένα μαγαζί, νοικιάζουν και κανένα - δυό σπιτάκια και θα τους ακούσεις να γκρινιάζουν που πρέπει να δουλεύουν 5 μήνες πλέον (Μάιο - Σεπτέμβρη) κι όχι μόνο 3 το καλοκαίρι, για να περάσουν το χειμώνα. (Ναι, γενικεύω, σίγουρα υπάρχουν πολλοί που δουλεύουν σκληρά για να τα βγάλουν πέρα, αλλά damn, σ' αυτό το νησί είναι όντως βουρλισμένοι). Και καλά γδύνουν τους τουρίστες, αλλά και στους φοιτητές, που τόσους έχει το νησί, δεν δείχνουν καμία επιείκεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_tsimi

Νεοφερμένος

Η maria_tsimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
αμα βρω καμια δουλιτσα ημιαποσχοληση σκεφτομαι να δωσω παραπανω λεφτα για ενα καλουτσικο σπιτι..δεν μπορω ρε συ θελω την απλα μου στο σπιτι...δεν θελω κανενα υπογειο χωρις να μπαινει αερας απο πουθενα να ειναι 15 τμ και να το πληρωνω και 250..δλδ ελεοςςςς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justmeagain

Νεοφερμένος

Ο justmeagain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια, περασα στην κερκυρα και θα ηθελα να μαθω πληροφοριες για τις εστιες της Κερκυρας, ειναι καλες? Πληρωνεις καποιο ποσο το μηνα? μενεις μονος σου στο δωματο ή εχεις συγκατοικο? Τι παροχες εχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Παιδιά μία φίλη μου ψάχνει κοπέλα-συγκάτοικο στην κέρκυρα.... ενδιαφέρεται κάποιος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
αμα βρω καμια δουλιτσα ημιαποσχοληση σκεφτομαι να δωσω παραπανω λεφτα για ενα καλουτσικο σπιτι..δεν μπορω ρε συ θελω την απλα μου στο σπιτι...δεν θελω κανενα υπογειο χωρις να μπαινει αερας απο πουθενα να ειναι 15 τμ και να το πληρωνω και 250..δλδ ελεοςςςς

Αυτο που χουμε ειναι κατι παραπανω απο απλο φοιτικο σπιτι και ειναι μονο 400!! Και ειναι στην πολη κεντρικα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Re4cTiV3

Νεοφερμένος

Ο bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Μόνο εγώ βρήκα με 250 στο παλιό επιμελητήριο και ανακαινισμένο!Ουφ ουφφφ!

Maria_Tsimi και εγώ πληροφορική είμαι δεύτερο έτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Η απορία της κουλής, πού περίπου είναι το παλιό επιμελητήριο; :confused:

Επειδή δεν έχει τύχει να το ξανακούσω. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Re4cTiV3

Νεοφερμένος

Ο bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εκεί που είναι το Hook. Πιο πάνω απο το Mukka Mukka. Σπιανάδααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Α νταξ, το Hook έχει καλή ηχομόνωση, μόνο αν είσαι στο καντούνι του Base θα έχεις πρόβλημα με τη μουσική. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demy22

Νεοφερμένος

Η Demy22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κυλλήνη (Ηλεία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Παιδιά μία φίλη μου ψάχνει κοπέλα-συγκάτοικο στην κέρκυρα.... ενδιαφέρεται κάποιος;
Γειά! Η κοπέλα ενδιαφέρεται ακόμα για συγκάτοικο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Γειά! Η κοπέλα ενδιαφέρεται ακόμα για συγκάτοικο;;
θα τη ρωτησω και θα σου πω....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depfour

Νεοφερμένος

Η depfour αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Για λογαριασμό φίλης ψάχνουμε σπίτι στην Κέρκυρα κυριως στις περιοχές Αλεπου κανονι μαντουκι σος και κοντοκαλι. Έχει κανεις υπόψη για κάτι ;;
Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thekkk

Νεοφερμένος

Η thekkk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Eγώ από προσωπική εμπειρία θα σας πρότεινα να μείνετε κέντρο. Όταν σπούδαζα Κέρκυρα (πάνε βέβαια 10 χρόνια) συγκατοικούσα με μια φίλη μου στην περιοχή Σαρόκο και μας έβγαινε το ενοίκιο γύρω στα 230 ευρώ/άτομο.
Είχαμε φίλη που έμενε λίγο πιο έξω από την πόλη (στον Ποταμό) και αναγκάστηκε τελικά να μετακομίσει στο κέντρο γιατί ένιωθε πολύ απομονωμένη εκεί. Ψάξε σε όλες τις σχολές για ανακοινώσεις και σπίτια που ενοικιάζονται και σίγουρα με λίγη υπομονή κάτι καλό θα βρεθεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top