[26/5/2010] Αρχαία Ελληνικά Κατεύθυνσης

Πώς τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 8 14.8%
  • Καλά

    Ψήφοι: 11 20.4%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 8 14.8%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 3 5.6%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 6 11.1%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 18 33.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mixalismylife

Νεοφερμένος

Η mixalismylife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
φίλε μου σε καμιά περίπτωση δεν ήθελα να σου την πω (ίσως δεν φαίνεται ξεκάθαρα στο γραπτό λόγο), απλά μου κάνει εντύπωση να υπάρχουν σκοτεινά σημεία στο άγνωστο και πάλι να χαρακτηρίζεται γελοίο και κυρίως όταν η συντριπτική πλειοψηφία δεν τα πήγε καλά, είναι πολύ ψυχοφθόρο να διαβάζει εδώ πέρα ότι ήταν γελοία τα θέματα (που δεν ήταν)... πραγματικά no offense ;)!!!

τώρα ως προς τα θέματα, νομίζω ότι η δυσκολία δεν ήταν μόνο στο να βρεις ότι είναι τύπος του εγώ, αλλά και τι σχέση έχει με το αβίωτον... στο δυσμαθή είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι έβαλαν -ν- στο τέλος, όπως και ότι πολλοί δεν έπιασαν το απόβηθι... λάθη γίνανε και στο τούτων και στο οτιούν (οι περισσότεροι δεν ήξεραν τι σημαίνει, πόσο μάλλον να το βάλουν και σύστοιχο αντικείμενο)... και ο λανθάνον υποθετικός λόγος, όσο εύκολος και αν είναι, δυσκολεύει συνήθως... νομίζω ότι για έναν μέσο μαθητή τα θέματα ήταν μέτρια και όχι εύκολα
σου ειπα... το λαθος μου ηταν οτι χρησιμοποιησα τον χαρακτηρισμο γελοια!!και ζητησα μαλιστα συγγνωμη!!να ξερεις παντως ..δε συμφωνω καθολου μ΄αυτα που λες!!δε θεωρω οτι πρεπει "για να μην αγχωσουμε τους αλλους" να μη λεμε τη γνωμη μας!!επομενως θα πω αυτα που σε σκεπτομαι!!κοιτα να δεις οποιος εκανε λαθος αυτα που μ εγραψες δλδ το απόβηθι και το δυσμαθη σημαινει οτι δεν ειχε προετοιμαστει σωστα!!γτ ο μεσος μαθητης ειναι υποχρεωμενος οχι φυσικα να εχει λυσει 100 θεματογραφιες και να ξερει και την παραμικρη λεπτομερεια αλλα τουλαχιστον να εχει καλυψει πολυ καλα τη γραμματικη!!για το οτιουν δεν επιμενω εγω ετυχε να το εχω ξαναδει αλλα οκ δεν ειναι οτι πιο συνηθισμενο..εγω εκτυπωσα τα θεματα στις 10 που τα δημοσιευσε το υπουργειο και τα ελυσα παρα πολυ ανετα!!ακομα και τον λανθανοντα που δεν τον εχουμε δουλεψει πολυ τον βρηκα και τον ανελυσα ευκολα..!στο κειμενο εκτος απο τις δυο σειρουλες στη μεση το υπολοιπο μου φανηκε βατο (εως πολυ βατο)..δεν ανακατευομαι εκει που δε με παιρνει(ας πουμε στο γνωστο ή σε αλλα μαθηματα)αλλωστε δεν ειμαι καμια ψωναρα ουτε θελω να το παιζω καπως..εκφραζω τη γνωμη μου μονο αν εχω προσωπικη εμπειρια και ειμαι σιγουρη γι΄αυτα που λεω!δε θα με ακουσεις να λεω "α!πανευκολη η ιστορια..."επειδη το ειπαν καποιοι στην τηλεοραση..!!αναφερθηκα αποκλειστικα και μονο στο αγνωστο!!!και ναι σε μενα φανηκαν αρκετα ευκολα!!!συγγνωμη για το γελοια ,ηταν της στιγμης !!!αυτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Βασικά ξεφεύγει αρκετά το θέμα..!Παρ' όλα αυτά δεν ήταν πολύ δύσκολα,όντως.Απαιτητικά ήταν!Εγώ προσωπικά δεν ήξερα το δυσμαθή..Δεν νομίζω όμως ότι ο μέσος μαθητής θα το ήξερε!Ήταν αρκετά ψαγμένο,ώστε να το εντοπίσουν μόνο οι καλά προετοιμασμένοι!Όμως δεν θεωρούνται εύκολα θέματα..Και κριτήριο για το αν κάτι ήταν εύκολο η όχι είναι ο μέσος μαθητής,και όχι ο άριστος όπου ότι και να του βάζανε θα έγραφε από 36/40 και πάνω στο άγνωστο!

Πρέπει να λέμε την γνώμη μας,φυσικά! Αλλά κόσμια(δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα σε σένα mixalismylife) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalismylife

Νεοφερμένος

Η mixalismylife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Βασικά ξεφεύγει αρκετά το θέμα..!Παρ' όλα αυτά δεν ήταν πολύ δύσκολα,όντως.Απαιτητικά ήταν!Εγώ προσωπικά δεν ήξερα το δυσμαθή..Δεν νομίζω όμως ότι ο μέσος μαθητής θα το ήξερε!Ήταν αρκετά ψαγμένο,ώστε να το εντοπίσουν μόνο οι καλά προετοιμασμένοι!Όμως δεν θεωρούνται εύκολα θέματα..Και κριτήριο για το αν κάτι ήταν εύκολο η όχι είναι ο μέσος μαθητής,και όχι ο άριστος όπου ότι και να του βάζανε θα έγραφε από 36/40 και πάνω στο άγνωστο!

Πρέπει να λέμε την γνώμη μας,φυσικά! Αλλά κόσμια(δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα σε σένα mixalismylife) :)
χαιρομαι που δεν αναφερεσαι σε μενα!!!αλλωστε η κοσμιοτητα ειναι ενα γνωρισμα που με διακρινει :P:P:Dχαχαχα!!!!καλα αποτελεσματα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daffy3

Νεοφερμένος

Ο daffy3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
σου ειπα... το λαθος μου ηταν οτι χρησιμοποιησα τον χαρακτηρισμο γελοια!!και ζητησα μαλιστα συγγνωμη!!να ξερεις παντως ..δε συμφωνω καθολου μ΄αυτα που λες!!δε θεωρω οτι πρεπει "για να μην αγχωσουμε τους αλλους" να μη λεμε τη γνωμη μας!!επομενως θα πω αυτα που σε σκεπτομαι!!κοιτα να δεις οποιος εκανε λαθος αυτα που μ εγραψες δλδ το απόβηθι και το δυσμαθη σημαινει οτι δεν ειχε προετοιμαστει σωστα!!γτ ο μεσος μαθητης ειναι υποχρεωμενος οχι φυσικα να εχει λυσει 100 θεματογραφιες και να ξερει και την παραμικρη λεπτομερεια αλλα τουλαχιστον να εχει καλυψει πολυ καλα τη γραμματικη!!για το οτιουν δεν επιμενω εγω ετυχε να το εχω ξαναδει αλλα οκ δεν ειναι οτι πιο συνηθισμενο..εγω εκτυπωσα τα θεματα στις 10 που τα δημοσιευσε το υπουργειο και τα ελυσα παρα πολυ ανετα!!ακομα και τον λανθανοντα που δεν τον εχουμε δουλεψει πολυ τον βρηκα και τον ανελυσα ευκολα..!στο κειμενο εκτος απο τις δυο σειρουλες στη μεση το υπολοιπο μου φανηκε βατο (εως πολυ βατο)..δεν ανακατευομαι εκει που δε με παιρνει(ας πουμε στο γνωστο ή σε αλλα μαθηματα)αλλωστε δεν ειμαι καμια ψωναρα ουτε θελω να το παιζω καπως..εκφραζω τη γνωμη μου μονο αν εχω προσωπικη εμπειρια και ειμαι σιγουρη γι΄αυτα που λεω!δε θα με ακουσεις να λεω "α!πανευκολη η ιστορια..."επειδη το ειπαν καποιοι στην τηλεοραση..!!αναφερθηκα αποκλειστικα και μονο στο αγνωστο!!!και ναι σε μενα φανηκαν αρκετα ευκολα!!!συγγνωμη για το γελοια ,ηταν της στιγμης !!!αυτα!!

Ok! :) Ίσως η μόνη διαφωνία μας να είναι ότι συνήθως εγώ για να χαρακτηρίσω ως προς τη δυσκολία τα θέματα σκέφτομαι πώς είναι και όχι πώς θα πρεπε να είναι ο μέσος μαθητής... Τέσπα, όντως ξεφεύγουμε και δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία...

πάντως αν το άγνωστο της Γ σου φαίνεται από τώρα γελοίο να ξέρεις ότι έχεις τα φόντα να τα πας πολύ καλά του χρόνου...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Παιδιά, όσον αφορά τον τύπο "δυσμαθή", την προηγούμενη μέρα των εξετάσεων το είχα σημειώσει με κόκκινα γράμματα για να το προσέξω και τη στιγμή εκείνη δε μου ήρθε:/:

Ας έχουμε υπόψη μας και την πίεση της στιγμής :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dionisia

Νεοφερμένος

Η διονυσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
μολις ειδα τα θεματα λέω ''παλι αριστοτέλης?''προσωπικα περιμενα και ηθελα να πεσουν τα σημερινα περυσι οταν και εδινα,επειδη ο αριστοτελης ειναι πολυ πιο κατανοητος απο τον πλατωνα.πιστευω πως ησασταν τυχεροι που σας επεσε παλι αριστοτελης.δεν ειναι λογικη να λετε οτι αυτο επεσε περυσι οποτε δεν το διαβαζω.κανονικα επρεπε να εχετε ξεκινησει τη χρονια κανοντας αυτα που επεσαν περυσι.δυστυχως ομως το σημερινο δημοσιο σχολειο εχει γιγαντωσει την εννοια των φροντιστηριων με συνεπεια να μπαινουν τα παιδια στη νοοτροπια των καμμενων θεματων και των sos
Τα θεματα ηταν πολυ βατα και ιδιαιτερα το αγνωστο που καθε χρονο ο βαθμος δυσκολιας κατεβαινει.
πας καλα;;;;; τα θεματα ηταν πολυ βατα;;;;;;;;;;:eek: δηλαδη πιστευεις πως οτ αγνωστο ηταν πιο ευκολο το περσινο;;;;; αν ειναι δυνατον!!!! αλλα βεβαια , οσοι δεν δινουν λενε οτι ηταν ''πολυ βατα'' αλλα δεν θα ελεγαν το ιδιο αν τα εγραφαν αυτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellicha!

Νεοφερμένος

Η Στελλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Φοβαμαι μηπως ανεβουν οι βασεις.......... παιζει να ανεβουν π.χ 200 μορια μ'αυτα τα θεματα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Φοβαμαι μηπως ανεβουν οι βασεις.......... παιζει να ανεβουν π.χ 200 μορια μ'αυτα τα θεματα??
Ανοδο και ποσο μαλλον στις υψηλοβαθμες σχολες (νομικες, παιδαγωγικα, ψυχολογιες, φιλολογιες) πολυ δυσκολα θα δουμε... Πτωση, ειτε οριακη ειτε και μεγαλυτερη, πιστευω πως πρεπει να περιμενετε!! Βεβαια οσα λεω ειναι προσωπικες εκτιμησεις, αλλα ετσι μου φαινονται τα πραγματα για φετος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top