Σχολές Πληροφορικής - για προγραμματιστής, όχι δάσκαλος

Αριστοτέλης Ωνα

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης Ωνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
παιδιά πιστεύετε ότι αν περάσω από το επάλ σε κάποια σχολή πληροφορικής με μεγάλες βάσεις ότι θα δυσκολευτώ περισσότερο να την τελειώσω σε σύγκριση με το αν παιρνούσα από το γενικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
παιδιά πιστεύετε ότι αν περάσω από το επάλ σε κάποια σχολή πληροφορικής με μεγάλες βάσεις ότι θα δυσκολευτώ περισσότερο να την τελειώσω σε σύγκριση με το αν παιρνούσα από το γενικό;

Από εσένα εξαρτάται αυτό. Από το επίπεδό σου. Προφανώς στα ΕΠΑΛ οι απαιτήσεις είναι λιγότερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
παιδιά πιστεύετε ότι αν περάσω από το επάλ σε κάποια σχολή πληροφορικής με μεγάλες βάσεις ότι θα δυσκολευτώ περισσότερο να την τελειώσω σε σύγκριση με το αν παιρνούσα από το γενικό;

Δεν ξερω τι παιζει με τα μαθηματα των επαλ.ΑΕΠΠ και μαθηματικα σε τι επιπεδο κανετε;(αντιστοιχο με των γελ;,βασει υλης συγκρινε τα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστοτέλης Ωνα

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης Ωνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
δίνουμε μαθηματικά και στοιχεία στατιστικής, έκθεση +2 μαθήματα ειδικότητας αναλόγως όποια θες : Ο απόφοιτος του Τομέα Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού της Ομάδας Προσανατολισμού Τεχνολογικών Εφαρμογών ειδικότητας:
α. Τεχνικός Ηλεκτρονικών και Υπολογιστικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων εξετάζεται στα μαθήματα:
i. Τεχνολογία Δικτύων και Επικοινωνιών
ii. Ψηφιακά Συστήματα
β. Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων εξετάζεται στα μαθήματα:
i. Ηλεκτροτεχνία
ii. Ηλεκτρικές Μηχανές
γ. Τεχνικός Αυτοματισμού εξετάζεται στα μαθήματα:
i. Ηλεκτροτεχνία
ii. Ψηφιακά Συστήματα
δ. Τεχνικός Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών εξετάζεται στα μαθήματα:
i. Τεχνολογία Δικτύων και Επικοινωνιών
ii. Ψηφιακά Συστήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Κοιτα οσον αφορα τα μαθηματικα θα σου χρειαστουν τα κατευθυνσης (και τα γενικης),αρα προκυπτει ενα θεματακι.
Ως προς τον προγραμματισμο δεν ξερω τι παιζει με τα μαθηματα σας αλλα νταξει αν εχεις γενικα μια ιδεα ,θα προσαρμοστεις
υγ.σε τι διαφερει το α με το δ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστοτέλης Ωνα

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης Ωνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
δεν ξέρω τι να σου πω το χρόνου θα μας πουν. Σκέφτομαι να το ρισκάρω και να προσπαθήσω από επάλ δεν λέει να πάω γενικό στην δευτέρα και μετά τρίτη θα χάσω ένα χρόνο απλώς στο πανεπιστήμιο θα πίξω στο διάβασμα δεν πειράζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
σκεψου και το γελ παντως γιατι οι θεσεις των επαλ στα αει πρεπει να ειναι μετρημενες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστοτέλης Ωνα

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης Ωνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
έτσι κι αλλιώς είτε επάλ είτε γενικό πρέπει να γράψεις τέλεια για να μπεις σε σχολή πληροφορικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

locotrelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο locotrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
έτσι κι αλλιώς είτε επάλ είτε γενικό πρέπει να γράψεις τέλεια για να μπεις σε σχολή πληροφορικής
Φιλε ειλικρινα θα σου ελεγα να επιλεξεις γελ καθως το επιπεδο στα επαλ τοσο σε επιπεδο μαθητων τοσο σε επιπεδο καθηγητων επι το πλειστον ειναι αρκετα χαμηλο.Τα μαθηματικα ειναι αναποσπαστο κομματι του προγραμματισμου και αμα δεν εχεις γερες βασεις απο το λύκειο θα τα βρεις παλουκια στο πανεπιστημιο και θα τρεχεις για να καλυψεις τα κενα. Επίσης το επαλ ειναι ο ευκολος δρομος και γενικα στη ζωη πρεπει να επιλεγεις να δοκιμαζεις τον εαυτο σου στα δυσκολα , γιατι οπως αποφευγεις τωρα να ζοριστεις το ιδιο θα κανεις πιθανοτατα και τη περιοδο των πανελληνιων συμβιβαζομενος με μια χαμηλοβαθμη σχολη ή ενα ιεκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
έτσι κι αλλιώς είτε επάλ είτε γενικό πρέπει να γράψεις τέλεια για να μπεις σε σχολή πληροφορικής

Εάν τα εχω υπολογίσει σωστα, οι ημμυ φέτος θα πάρουν ουτε 10 παιδια απο επαλ. Το ιδιο ειναι να κατορθωςεις Να εισαι 1 στους 10 και το ιδιο ειναι να εισαι 1 στους 1300. Απο γέλ εχεις περισσότερες πιθανότητες απο άποψη θέσεων να περασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστοτέλης Ωνα

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης Ωνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δεν επιλέγω το εύκολο απλώς φέτος μπαίνω τρίτη λυκείου επάλ έχω μείνει ήδη μία χρονιά λόγω απουσιών και δεν θέλω να πάω στο γενικό στην δευτέρα, χάνω χρόνο.Ελπίζω με σκληρό διάβασμα στο πανεπιστήμιο να τα καταφέρω. Για να πάρουν 10 άτομα οι ημμυ πρέπει να περάσουν 1000 από γελ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Δεν επιλέγω το εύκολο απλώς φέτος μπαίνω τρίτη λυκείου επάλ έχω μείνει ήδη μία χρονιά λόγω απουσιών και δεν θέλω να πάω στο γενικό στην δευτέρα, χάνω χρόνο.Ελπίζω με σκληρό διάβασμα στο πανεπιστήμιο να τα καταφέρω. Για να πάρουν 10 άτομα οι ημμυ πρέπει να περάσουν 1000 από γελ.
πηγαινεις ΕΠΑΛ,εχεις μεινει μια χρονια απο απουσιες εκει,και περιμενεις να ριξεις το σκληρο διαβασμα σε σχολη ΗΜΜΥ;Καπως δυσκολο φιλαρακο μου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Δεν επιλέγω το εύκολο απλώς φέτος μπαίνω τρίτη λυκείου επάλ έχω μείνει ήδη μία χρονιά λόγω απουσιών και δεν θέλω να πάω στο γενικό στην δευτέρα, χάνω χρόνο.Ελπίζω με σκληρό διάβασμα στο πανεπιστήμιο να τα καταφέρω. Για να πάρουν 10 άτομα οι ημμυ πρέπει να περάσουν 1000 από γελ.

Γι αυτο που ψαχνεις παντως,καλη επιλογη θα ηταν και καποιο τει ηλεκτρονικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνος.Γ

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος.Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια χαρά σε όλους , αρχικά, θα ήθελα να ευχηθώ καλή επιτυχία στα παιδιά που έδωσαν φέτος ,όπως και εγώ και καλά αποτελέσματα να έχουμε αύριο.Θα ήθελα να σας ρωτήσω για τις σχολές πληροφορικής , αν μπορείτε να με καθοδηγήσετε ,οχι μόνο εμένα αλλά και όσου άλλους ενδιαφέρονται για σχολές πληροφορικής.Συγκεκριμένα θα ήθελα την άποψη σας για το τμήμα πληροφορικής στον Πειραιά, το τμήμα πληροφορικής στο Αριστοτέλειο και το τμήμα πληροφορικής στο Ο.Π.Α.Θα εκτιμήσω ιδιαίτερα τον χρόνο που θα αφιερώσετε , σας ευχαριστώ πολύ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iznogoud

Νεοφερμένος

Ο iznogoud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Έχοντας γράψει 14400, πρέπει πλέον να φτιάξω το μηχανογραφικό μου και επειδή πληροφορική ΠΑΠΕΙ δεν πιάνω ( αφού η βάση του είναι 15165 ) είμαι μεταξύ αυτών των σχολών:
1) Ψηφιακών συστημάτων ΠΑΠΕΙ
2) Πληροφορική και Τηλεματική Χαροκόπειο
3) Επιστήμης Υπολογιστών Ηράκλειο
4) Μηχανικών Πληροφορικής και Υπολογιστών Αιγάλεω

Να τονίσω ότι με ενδιαφέρει πάρα πολύ η πληροφορική ( ήδη μαθαίνω μόνος μου ) και θα ήθελα να μου προτείνετε την καλύτερη σχολή από αυτές τις 4 παραπάνω
Επίσης, έχω τσεκάρει και μαθήματα ( εκτός του 4, διότι δεν τα έχω βρει κάπου ) και απ ότι φαίνεται με ενδιαφέρει περισσότερο του Ηρακλείου

Πείτε μου τις απόψεις σας!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Το 1 ή το 3.

Δες προγράμματα σπουδών, ενδεχομένως και πιο μακριά από το προπτυχιακό και διάλεξε ποιο σου ταιριάζει περισσότερο.

Αν μένεις Αθήνα, μάλλον καλύτερα να επιλέξεις το 1ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Αν δεν εχεις προβλημα να πας στο Ηρακελιο,το 3 με κλειστα ματια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Καλύτερα Βενζινάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Ηράκλειο προφανώς! Συνεργάζεται και με το ΙΤΕ, ένα απ' τα καλύτερα ερευνητικά κέντρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

se_by

Νεοφερμένος

Ο se_by αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας. Εχω γραψει 15.185 μορια και ηρθε η ωρα για το μηχανογραφικο.
1η επιλογη θα βαλω σιγουρα πληροφορικη στο παπει η οποια εχει 15165 και βρισκομαι σε δίλημμα για την 2η επιλογη μου.. Αν γνωριζετε για τα παρακατω τμηματα παρακαλω να προτεινετε..
-Ψηφιακων Συστηματων Παπει
-Πληροφορικη και Τηλεματικη Χαροκοπειο
-Μηχανικων Πληροφορικης και Υπολογιστων Πανεπιστήμιο Δυτικης Αττικης.
Οποιαδηποτε αποψη θα με βοηθουσε πρα πολυ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top