Συμβουλές για προετοιμασία πανελληνίων

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Ζωή07

Νεοφερμένος

Η Ζωή07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
θα προσπαθήσω :( <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν σημαίνει απαραίτητα ότι έχει όνειρο ζωής να γίνει δικηγόρος (αλλά δικαστής, συμβολαιογράφος κτλ), όπως επίσης δεν σημαίνει ότι αν γίνει δικηγόρος θα ασχοληθεί με το ποινικό δίκαιο.

Απλά Νομικη=Δικηγόρος αυτο δεν ισχύει σε καμία περίπτωση!...οπως πχ και ένας ιατρος ..υπάρχουν άπειρα παρακλάδια!

Μα κανένα παρακλάδι της νομικής δεν είναι ενδιαφέρον.
- Συμβολαιογράφος :mpliaks:
- Δικαστής (κρίνεις ζωεές ανθρώπους με απρόσωπους νόμους) :mpliaks:
- Δικηγόρος (Υπερασπίζεται εγκληματίες ) :mpliaks:
- Νομικό σύμβουλος: :mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasisag

Νεοφερμένος

Ο anastasisag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Μα κανένα παρακλάδι της νομικής δεν είναι ενδιαφέρον.
- Συμβολαιογράφος :mpliaks:
- Δικαστής (κρίνεις ζωεές ανθρώπους με απρόσωπους νόμους) :mpliaks:
- Δικηγόρος (Υπερασπίζεται εγκληματίες ) :mpliaks:
- Νομικό σύμβουλος: :mpliaks:

Ναι, ενώ το να κάθεσαι όλη μέρα να φτιάχνεις websites για άκυρους σε γεμίζει ενέργεια και ζωντάνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μόνο την ιατρική χαίρεσαι όταν την εξασκείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ναι, ενώ το να κάθεσαι όλη μέρα να φτιάχνεις websites για άκυρους σε γεμίζει ενέργεια και ζωντάνια.
:confused: Δεν υπάρχει κάτι πιο γαμάτο από αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ζωή07

Νεοφερμένος

Η Ζωή07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
οπως προανέφερα ο καθένας με το όνειρο του..δεν μπορείς να κρίνεις τα όνειρα του άλλου επίσης μπορείς να το ψάξεις λιγακι πριν απαντήσεις ..μπορεις κάλλιστα να γίνεις Καθηγητής Πανεπιστημίου/ Καθηγητής Μέσης Εκπαίδευσης ή ακόμη και Eγκληματολόγος με ένα πτυχίο νομικής και εν τέλει εμένα αυτό νιώθω ότι με γεμίζει και θα κάνω τα πάντα για να κατακτήσω τον στόχο ...γιατι στην εποχή μας πλέον δεν βλεπουμε τέτοιους γνήσιους ανθρώπους..όλοι ειναι ''κριτές'' και συμφεροντολόγοι ....θα παρακαλεσω να μου γράφεται μονο εαν επιθυμείτε να μου δώσετε κάποια συμβουλή και όχι για να με κατακρίνετε για αυτό που ονειρεύομαι ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
θα παρακαλεσω να μου γράφεται μονο εαν επιθυμείτε να μου δώσετε κάποια συμβουλή και όχι για να με κατακρίνετε για αυτό που ονειρεύομαι ! :)

α δηλαδη να μην εκφρασει κανεις αντιθετη αποψη γιατι μπορει να σου χαλασει τ' ονειρο... παμε παρακατω.
β' λυκειου θα πας, δεν εχεις λογο να αγχωνεσαι. ξεκινα προετοιμασια απο τωρα αν και θα σε συμβουλευα να μην ξεκινησεις και ιστορια, ειναι πολυ νωρις. εχεις ολη την γ' λυκειου να την αποστηθισεις, φτανει και περισσευει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Απίστευτοι είμαστε, για ΟΠΟΙΑ σχολή και να ενδιαφέρεται κάποιος εδώ μέσα, κάποιος θα πεταχτεί να πει το μακρύ του ή το κοντό του και μετά θα αρχίσει η παραφιλολογία από κάτω.:P
I mean, ok, και εγώ έχω γράψει αρκετά αποθαρρυντικά ποστ και προφανώς ο καθένας έχει την γνώμη του, αλλά μήπως να μην τους κόβουμε τόσο τα φτερά; Στην τελική η κοπέλα φαίνεται να έχει ψάξει αρκετά τις επιλογές που έχει και δεν πέταξε κανένα κλασσικό "θέλω να πάω ΗΜΜΥ γιατί μου αρέσουν η φυσική και τα μαθηματικά".

Anyway, food for thought αυτό, ούτως ή άλλως δεν θα αλλάξει κάτι.
:popcorn:

ΥΓ: Κορίτσι, εσύ μην αγχώνεσαι, κάνε την προσπάθειά σου και κυρίως, μην ακούς τους γύρω σου για το πόσο διάβασαν, πώς πέρασαν το σ/κ, πόσες ώρες κοιμήθηκαν, πόσο δεν αποσυντονίζονται ποτέ, κ.ο.κ, γιατί κατά 95% θα είναι υπερβολές ή ψέματα. Αυτά κυρίως για την Γ' Λυκείου, αλλά σε κάθε περίπτωση ξέκοψε τον εαυτό σου και την ψυχολογία σου από το "τι κάνουν οι άλλοι". Μόνο αυτή την πρακτική συμβουλή μπορώ να σου δώσω, το πώς θα διαχειριστείς το άγχος και το διάβασμά σου είναι κάτι προσωπικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζωή07

Νεοφερμένος

Η Ζωή07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
δεν είπα αυτό!...είπα πως ο καθένας έχει το δικό του όνειρο και ότι δεν χρειάζεται ο καθένας να το κατακρίνει ...ιστορία θα κάνω θεωρώ πως θα με βοηθήσει πολύ αργότερα! σαφώς και να έχει μια αντίθετη άποψη αλλά να μην λεει πχ ότι ο συμβολαιογράφος δεν ειναι ωραία δουλεία επειδή δεν αρέσει του ιδίου ..τέλος πάντων....εγω κάποιες συμβουλές θέλω και λίγη θετική ενέργεια τιποτα αλλο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
δεν είπα αυτό!...είπα πως ο καθένας έχει το δικό του όνειρο και ότι δεν χρειάζεται ο καθένας να το κατακρίνει ...ιστορία θα κάνω θεωρώ πως θα με βοηθήσει πολύ αργότερα! σαφώς και να έχει μια αντίθετη άποψη αλλά να μην λεει πχ ότι ο συμβολαιογράφος δεν ειναι ωραία δουλεία επειδή δεν αρέσει του ιδίου ..τέλος πάντων....εγω κάποιες συμβουλές θέλω και λίγη θετική ενέργεια τιποτα αλλο !

χμμ κανε ιστορια απλα μην αναλωθεις στο να μαθεις απεξω την υλη. γραψε πολλες πηγες για να εξασκηθεις στον τροπο γραφης και την αναλυση τους.
κοιτα, παντα θα υπαρχουν ανθρωποι που θα εκφραζουν αποψεις αντιθετες απο τις δικες σου ή που θα σου δινουν αρνητικο feeback. το θεμα δεν ειναι να το αποφυγεις αλλα να μαθεις να το διαχειριζεσαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζωή07

Νεοφερμένος

Η Ζωή07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ερινύς σε ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη ...θα κρατήσω την συμβουλή σου αν και ποτέ δεν με ενδιέφερε τι κάνουν οι άλλοι :)...εγώ θα συνεχίζω να παλεύω για το όνειρο <3

αυτό κάνω και το διαχειρίζομαι πολυ καλα σε ευχαριστω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NedStark

Νεοφερμένος

Ο NedStark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που έδωσαν φέτος Πανελλαδικές, ανεξάρτητα με το αποτέλεσμα! Καμία επί τόπου συμβουλή για τα παιδιά που δίνουμε στα επόμενα δυο χρόνια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Όποιος/α πέρασε Φλώρινα, βεβαίως να τον/την ενημερώσω :D
Παίζει μόνο εγώ να είμαι στο site -.- :D

Συγχαρητήρια σε όλους!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που έδωσαν φέτος Πανελλαδικές, ανεξάρτητα με το αποτέλεσμα! Καμία επί τόπου συμβουλή για τα παιδιά που δίνουμε στα επόμενα δυο χρόνια;

Να διαβάσεις όσο πιο νωρίς γίνεται, μόνο έτσι θα βγάλεις πολλά μόρια, εγώ αυτό κατάλαβα... Εάν ξεκινήσεις 3η λυκείου, δεν θα δεις προκοπή! Το να έχεις βάσεις στα μαθήματα, είναι πολύ σημαντικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mariana_gew

Νεοφερμένος

Η Mariana_gew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Να διαβάσεις όσο πιο νωρίς γίνεται, μόνο έτσι θα βγάλεις πολλά μόρια, εγώ αυτό κατάλαβα... Εάν ξεκινήσεις 3η λυκείου, δεν θα δεις προκοπή! Το να έχεις βάσεις στα μαθήματα, είναι πολύ σημαντικό!

Μπορώ να πω ότι θεωρώ λάθος αυτό που είπες ναι μεν αν δεν έχεις βασεις είναι πολύ δύσκολα να ανταπεξέλθεις στις απαιτήσεις των πανελληνίων αλλά ξέρω αρκετά παιδιά που άρχισαν Σεπτέμβρη και έβγαλαν όλ την ύλη και έκαναν και επανάληψη και έγραψαν αρκετά καλά, αναλόγως την κατεύθυνση που έχει ο κάθε ένας αν ας πούμε είναι θετική θα πρέπει να αρχίσει καλοκαιρινά για να βγάλει την ύλη και να κάνει αρκετη επανάληψη
Τα θεωρητικά πάλι και Σεπτέμβρη να αρχίσεις πάλι βγαίνει και από προλαβαίνεις επαναλήψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joannaroller

Νεοφερμένος

Η joannaroller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια ειμαι δευτερα λυκειου και νιωθω λες και δινω φετος πανελληνιες...καποιος καμια συμβουλη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top