Σχετικά με τις εργασίες

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Εχω να κανω την 1η μου εργασια στο πανεπιστημιο και θα ηθελα βοηθεια.
Θα μπορουσε καποιος να μου πει οσο πιο αναλυτικα γινεται πως κανουμε μια εργασια γιατι δεν ειχε ποτε χρειαστει να κανω στο παρελθον και δεν εχω καμια επαφη με ολο αυτο?Δηλαδη πως πρεπε να ειναι η δομη της κτλ

Επισης επειδη σπουδαζω σε αλλη πολη απο αυτη που μενω και δεν εχω τη δυνατοτητα να πηγαινω στη βιβλιοθηκη του δικου μου πανεπιστημιου μπορω να παω σε μια οποιαδηποτε στην Αθηνα και αν ναι ποια προτεινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Τι είδος εργασίας είναι; Τι σου ζητάει να κανεις; Για ποιο μάθημα είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αυτοσχεδιασε. Αν σου δωσουν ενα προτζεκτ να φερεις εις περας αυριο στη δουλεια σου, θα ψαχνεις για μπουσουλα; Ειναι ενα απο τα καλα του πανεπιστημιου, δε σε παιρνει κανενας απο το χερακι. Σου δινουν την εργασια ή το προτζεκτ και σκασε και κολυμπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Το μαθημα λεγεται Εισαγωγη στις τεχνολογιες της πληροφοριας και των επικοινωνιων και μας εχει δωσει καποια θεματα π.χ ''Βιογραφια ενος απο τους πρωτοπορους των υπολογιστων'' πχ steve jobs ή'' Βιβλιογραφικη αναζητηση ,κοινωνικες επιπτωσεις της διαδοσης της τεχνολογιας''.

Δυο απο τα θεματα ειναι αυτα. Ας πουμε στο δευτερο τι ειναι βιβλιογραφικη αναζητηση?
Εννοουσα οτι ειμαι εντελως ασχετη με εργασιες και τον τροπο που γινονται. το word κτλ
Απο το αν πρεπει να εχει εξωφυλλο, τι γραφουμε εκει, αν βαζουμε εικονες, πως γραφουμε βιβλιογραφια , αν πρεπει να βαλω περιεχομενα κτλ κτλ
Σε αυτο θα ηθελα οδηγιες, γιατι δεν ξερω πως να κανω μια εργασια, γενικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Πρόκειται για εργασία που παραδίδεις στον καθηγητή ή ας πούμε εργασία-παρουσίαση στην αίθουσα;

Αν ισχύει το δεύτερο τότε γνώμη μου είναι να κάνεις μια εργασία με χρήση του Power Point. Αρκεί μια εισαγωγική διαφάνεια και μετά απευθείας στο περιεχόμενο που θες να προβάλεις.
Εναλλακτικά κάνεις κάτι στυλ paper ή βιβλίου, το οποίο περιλαμβάνει "εξώφυλλο", περιεχόμενα, εισαγωγή/πρόλογο, επίλογο κλπ.
Στο εξώφυλλο έχε μια σχετική εικόνα, τίτλο μαθήματος/τμήματος/σχολής, ονοματεπώνυμο, τίτλο θέματος όλα ωραία τοποθετημένα με κάποιο στυλ που θα σκεφτείς.

Σε κάθε περίπτωση φτιάξε μια χρονολογική δομή στην εργασία/παρουσίαση σου.

Από κει και πέρα googlαρε εργασίες άλλων ή κάτι σχετικό που να σου δώσει κάποια hints.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Σε ευχαριστω. Ειναι εργασια που θα παραδοθει στον καθηγητη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Δεν έχει οδηγίες σύνταξης πτυχιακής εργασίας το τμήμα σου; Αν όχι, ψάξε σε κάποιο άλλο αντίστοιχο τμήμα ή γενικότερα σε κάποιο άλλο πανεπιστήμιο, για οδηγό σύνταξης επιστημονικών εργασιών. Της Παντείου π.χ., είναι αυτός εδώ, αλλά ακολουθεί το APA στις βιβλιογραφικές αναφορές και μπορεί ο καθηγητής σου να θέλει το Harvard.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Οχι δεν εχει κατι. Σχετικα με τις βιβλιοθηκες,μπορω να παω σε οποιαδηποτε και θα βρω για οποιο θεμα ψαχνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top