"Κλαρινογαμπροί", είναι απλά μια μόδα;

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
https://www.facebook.com/viraly.gr/videos/640000142818657/?fref=nf
Πριν κάποια ώρα έπεσα πάνω σε αυτό το βίντεο. Είναι από την εκπομπή Ραντεβού στα τυφλά, όπου υποτίθεται παρουσιάζονται υποψήφιοι μνηστήρες για μια κοπέλα. Πιθανόν όλο αυτό να είναι στημένο. Στην αρχή νόμιζα ότι ο τύπος απλά κάνει τον καραγκιόζη ή τρολλάρει αλλά βλέποντας όλο το επεισόδιο από περιέργεια, κατέληξα στο ότι μάλλον έτσι είναι γενικά.
Αυτό που είναι ανησυχιτκό είναι ότι δεν θα είναι ο μόνος του "είδους" αυτού στην Ελλάδα. Ένα δεύτερο ανησυχητικό είναι ότι, όσο πειραγμένος και αν είναι στον εγκέφαλο κάποιος, αν δεν του δώσει κάποιος αξία (στην προκειμένη περίπτωση οι κοπέλες ή μάλλον οι χαζογκόμενες-δεν μπορώ να εκφραστώ αλλιώς για αυτές), θα σταματήσει να είναι έτσ ή τουλάχιστον θα προβληματιστεί, και μόνο αυτό δεν διαπίστωσα. Και ένα τρίτο και πολύ ανησυχητικό είναι αυτό που βλέπω με τα αγόρια που είναι τώρα 12-15 χρονών. Βλέπω πολλά παιδιά που τείνουν προς αυτή την κατεύθυνση. Το μόνο που τους νοιάζει είναι να βγάλουν φωτογραφίες να επιδειχθούν, να δειξουν το σώμα τους, το νέο λουκ στα μαλλιά τους, αντί να κοιτάξουν να ασχοληθούν με κάτι πιο δημιουργικό. Με λίγα λόγια θα έλεγα ότι αυτό το "είδος" που είδα στο βίντεο είναι πολύ πιθανό να εξαπλωθεί και κάποια στιγμή να αποτελεί την πλειοψηφία του αντρικού πληθυσμού.
Θα ήθελα να ακούσω γνώμες όσον αφορά το θέμα. Κυρίως το άνοιξα γιατί δεν βρήκα κάποιο αντίστοιχο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
To αποτέλεσμα νομίζω ότι θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον στη δύση της "μόδας". Σε κάθε εποχή πιστεύω υπάρχουν οι οπαδοί και οι μη οπαδοί. Ο καθένας επιλέγει εκείνο που τον εκφράζει και πορεύεται με αυτό. Υπάρχουν αρκετοί που δεν έχουν το νέο λουκ στα μαλλιά τους, δεν χτυπάνε τατού σε αποτριχωμένα άκρα, δεν αναδεικνύουν το σώμα τους ως στοιχείο της ύπαρξής τους, δεν, δεν,... και όμως ζουν όπως εκείνοι επιλέγουν.

Το αστείο είναι να ενσωματώνεις μια στυλιστική μόδα στη ζωή σου με αυτοσκοπό να σου δίνουν σημασία. Εκεί την πατάνε αρκετοί, πιστεύω ειδικά στις ηλικίες που αναφέρεις όπου παίζει ρόλο ο πειραματισμός, η δοκιμή και όχι η διαχρονικότητα. Ας μη ξεχνάμε την εφηβεία μας. Κάπως έτσι ήμασταν και εμείς αλλά σε άλλα δεδομένα. Εν μέρει έχουν ένα δίκιο εφόσον η κοινωνία δεν δίνει διαφορετικά ερεθίσματα στη σημερινή εφηβεία. Ζούμε σε μια εποχή στασιμότητας στην φαντασία και στην δημιουργία κάθε μορφής. Εκφράζουμε σήμερα μια υποκειμενική άποψη με μια πολιτισμική διαφορά: σήμερα μεγάλο ρόλο στην καθημερινή ζωή παίζουν τα social media όπου για πολύ κόσμο αποτελεί το alter ego τους. Ζουν για τα social media. Συνοψίζουν τη ζωή τους εκεί μέσα και έξω από εκεί δεν είναι τίποτα από εκείνα που δείχνουν ότι είναι στον κόσμο της εύκολης φωτογραφίας. Νομίζω ότι οδεύουμε σε μια κοινωνία υποκειμενικής ανοχής και αναλώσιμης ευκολίας με ημερομηνία λήξης μόδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Τουμπανέιρος ο τύπος να 'ουμ... :P
Σοβαρά τώρα, δεν πιστεύω να βρήκες αφορμή από αυτό το βίντεο για να καταλάβεις το τι κυκλοφορεί εκεί έξω..;

Σε πολλές συζητήσεις επί του θέματος με φίλους και γνωστούς, εκεί έχουμε καταλήξει: ζώντας στο "κλειστό" κοινωνικό περιβάλλον του πανεπιστημίου, με ρυθμούς ζωής που μας αναγκάζουν να συναναστρεφόμαστε κυρίως με άτομα που έχουν δεχθεί κάποια Χ ερεθίσματα, κάτι τέτοιο λογικό είναι να το βρίσκουμε τουλάχιστον γελοίο. Δεν είναι όμως ο κανόνας. Κάτι που έχει ως συνεπακόλουθο, άτομα ίδιου μορφωτικού-κοινωνικού επιπέδου να.... καταλήγουν να συνάπτουν σχέσεις με κάτι αντίστοιχο με αυτό που προβάλλουν.

Δηλαδή, δεν πιστεύω ούτε εσύ τύπε να ήθελες να είσαι με μία τύπισσα που ενώ εσύ θα γούσταρες να συζητήσεις για πολιτικά, επιστημονικά, κοινωνικά θέματα μαζί της, αυτή να σου έλεγε για νύχια ή ξέρω γω για το πόσο τα 'σπασαν χτες στο Trois (ελληνάδικο στη Θεσσ.)...
Όσο για τα πιτσιρίκια που λες, πιτσιρίκια είναι, κι εμείς στα 13-14 αφήναμε φράτζες, ή το παίζαμε ραππάδες, ή μηχανάκια whatevah..
Βέβαια δεν μπορώ να παραγνωρίσω το γεγονός ότι στις αντιδράσεις του τότε, υπόβοσκε έστω και ασυνείδητα μία πολιτική ανορθότητα προς τη φάτσα της ελληνικής κοινωνίας. Κάτι τέτοιο δεν μπορώ να το πω και για τα τωρινά πιτσιρίκια.

Anyway, μην σε "τρομάζει" η σήψη της εποχής μας. Δες το δημιουργικά προς τον εαυτό σου και σίγουρα δεν θα βγεις χαμένος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Οι εποχες αλλαζουν σε αυτο δεν μπορει να διαφωνησει κανενας.Ομως αντι να οδευουμε προς το καλυτερο συμβαινει το αντιθετο.Οταν πηγαινω βολτα με φιλους στις καφετεριες διαπιστωνω πως οι περισσοτεροι νεοι ειναι προσηλωμενοι στο κινητο και αντι να μιλανε,ειτε βγαζουν σελφι ειτε τσαταρουν στο φβ.Ε,αυτο δεν ειναι μια ωραια εικονα για την σημερινη νεολαια.Οσο για τον τυπο στο βιντεο ηταν απλα απαραδεκτος,αλλα και πιο απαραδεκτοι οι αλλοι που τον επαινουσαν.Τα γυμνασιοπαιδα εχουν αλλοιωθει εντελως,μεγαλοδειχνουν αρκετα τοσο τα αγορια οσο και τα κοριτσια.Τα αγορια απο την γενια μου και πισω δεν προσεχαν τοσο την εμφανιση τους οπως τωρα.Βεβαια παντα και παντου υπαρχουν εξαιρεσεις,οποτε ας ελπιζουμε για το καλυτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Τα γυμνασιοπαιδα εχουν αλλοιωθει εντελως,μεγαλοδειχνουν αρκετα τοσο τα αγορια οσο και τα κοριτσια.Τα αγορια απο την γενια μου και πισω δεν προσεχαν τοσο την εμφανιση τους οπως τωρα.

Μονο εμένα μου φαίνεται ότι μικροδείχνουν? :hehe: Περνάω από το γυμνάσιο που πήγαινα και τα περισσότερα παιδιά θα τα έκανα άνετα για μικρότερης ηλικίας. Το ότι προσέχουν τα αγόρια την εμφάνισή τους δεν το βρίσκω κακό. Αλλά γενικά δεν μ'αρέσει όλη αυτή η φιλοσοφία, να πάμε στο κλαμπ,να τα σπάσουμε,να ακούσουμε ελληνικά, να γουστάρουμε λίγο!!!11
Αυτό που ξέρω είναι ότι κάθε γενιά είναι διαφορετική και πάντα θα θεωρούμε ότι τα πράγματα ήταν καλύτερα στο παρελθόν και ότι "στην εποχή μας τα παιδιά ήταν καλύτερα!!". Οι παππούδες μας θεωρούσαν πως η τηλεόραση θα ήταν κακή για τα παιδιά τους, οι γονείς μας ότι δεν θα έπρεπε να έχουμε καν υπολογιστή και video games, τώρα εμείς θεωρούμε ότι τα μικρά δεν πρέπει να έχουν smartphones. Οι εποχές αλλάζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Μονο εμένα μου φαίνεται ότι μικροδείχνουν? :hehe: Περνάω από το γυμνάσιο που πήγαινα και τα περισσότερα παιδιά θα τα έκανα άνετα για μικρότερης ηλικίας. Το ότι προσέχουν τα αγόρια την εμφάνισή τους δεν το βρίσκω κακό. Αλλά γενικά δεν μ'αρέσει όλη αυτή η φιλοσοφία, να πάμε στο κλαμπ,να τα σπάσουμε,να ακούσουμε ελληνικά, να γουστάρουμε λίγο!!!11
Αυτό που ξέρω είναι ότι κάθε γενιά είναι διαφορετική και πάντα θα θεωρούμε ότι τα πράγματα ήταν καλύτερα στο παρελθόν και ότι "στην εποχή μας τα παιδιά ήταν καλύτερα!!". Οι παππούδες μας θεωρούσαν πως η τηλεόραση θα ήταν κακή για τα παιδιά τους, οι γονείς μας ότι δεν θα έπρεπε να έχουμε καν υπολογιστή και video games, τώρα εμείς θεωρούμε ότι τα μικρά δεν πρέπει να έχουν smartphones. Οι εποχές αλλάζουν...
Κοιτα το μεγαλοδειχνουν που ανεφερα,εννοουσα στην συμπεριφορα.Θελουν να τα κανουν ολα απο μικρα.Αυτο που ειπες και εσυ δηλαδη να πηγαινουν στα κλαμπ,να κανουν πραγματα που στην ουσια τα κανουν και οι 20αρηδες κλπ κλπ.Κατα τα αλλα μια χαρα ανωριμα ειναι.
Οσο για το τελευταιο εχεις δικιο,παντα οι παλιες γενιες θα επικρινουμε τις νεες,αλλα μηπως υπαρχει και μια δοση αληθειας;Απλως με στεναχωρει το γεγονος πως δεν υπαρχει αυτη η πνευματικη εμβαθυνση,αλλα ολοι δρουν επιφανειακα και κοιτανε απλως πως να περασουν καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.

:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Ο "κλαρινογαμπρισμός" αποτελεί χαρακτηριστική στρέβλωση του σύγχρονου καπιταλισμού στην ανθρώπινη συμπεριφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
αυτά δεν είναι θέμα κλαρινογαμπρού είναι απλά γενικότερο πρόβλημα μαλάκυνσης. Τυπικά κλαρίνο σημαίνει κεφάλι ξυρισμένο πλάι, 5 μηνών ακούρευτο πάνω χτενισμένο προς τα πίσω με πηλό, μούσι 6μηνίτικο, μπλούζα μαύρη με άσπρες βούλες και V στο γιακά και κάτω στενή φόρμα 24/7. γνήσιο ελληναράδικο στυλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο "κλαρινογαμπρισμός" αποτελεί χαρακτηριστική στρέβλωση του σύγχρονου καπιταλισμού στην ανθρώπινη συμπεριφορά.

Ενδιαφέρον, εγώ νόμιζα πως ήταν απλά μαλάκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Έχει γεμίσει ο τόπος από δαύτους. Τους βλέπω και σιχαίνομαι ειλικρινά. Συνέχεια σκέφτομαι ότι ανήκω σε άλλη γενιά. Όχι σε αυτή την ολοκληρωτικά κατεστραμμένη. Τα παιδιά από το γυμνάσιο (μοιραζόμαστε μαζί τους την αυλή) συνέχεια περνάνε στην πλειοψηφία τους υπό του 1,60 και να μας λένε μια φορά"επ τι γίνεται φίλε;" μου ρθε να του χώσω μια να πέσει από τη σκάλα. Κακώς το θέμα λέγεται κλαρινογαμπροι επειδή τα κορίτσια εξελίσσονται χειρότερα. Είναι ο,τι πιο ανώριμο υπάρχει και πιστεύω ότι του χρόνου με τον ερχομό τους το λύκειο θα χαλάσει. Τι γυμνάσιο είναι ήδη νηπιαγωγείο δεν το συζητώ. Περιμένω πώς και πώς να ξεφύγω από την τόση ηλιθιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
... Είναι ο,τι πιο ανώριμο υπάρχει και πιστεύω ότι του χρόνου με τον ερχομό τους το λύκειο θα χαλάσει. Τι γυμνάσιο είναι ήδη νηπιαγωγείο δεν το συζητώ...
Γιατί έχω την εντύπωση, ότι κάθε χρόνο, σε όλα τα λύκεια της χώρας, όλοι (μαθητές και καθηγητές), πάντα λένε:
"Ωχ!! Φέτος μας έρχεται η χειρότερη πρώτη που είχαμε ποτέ";


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Τουλάχιστον 900.000 Έλληνες ζουν πάνω από το όριο του κλαρινογαμπρού αποκαλύπτει έρευνα

Σήμα κινδύνου για την επικίνδυνη αύξηση του αριθμού των κλαρινογαμπρών της χώρας εκπέμπει μελέτη του Εθνικού Ιδρύματος Ερευνών που δόθηκε σήμερα στη δημοσιότητα, στην οποία αναφέρεται ότι σχεδόν ένα εκατομμύριο συμπολίτες μας ζουν πάνω από το όριο του κλαρινογαμπρού.

Σύμφωνα με τα συγκλονιστικά στοιχεία που αναφέρονται στην έρευνα, ο αριθμός των κλαρινογαμπρών είναι ο υψηλότερος των τελευταίων ετών, με ραγδαία αύξηση να παρατηρείται τα τελευταία πέντε χρόνια.

«Για κάθε ηλικιωμένο κλαρινογαμπρό με δασύτριχο στήθος και άσπρο σκαρπίνι που αποσύρεται, δύο νέοι κλαρινογαμπροί με ξυρισμένο στέρνο και εφαρμοστή μπλούζα παίρνουν τη θέση του» επισημαίνει η έρευνα.

Παράλληλα, όπως τονίζουν οι ερευνητές, ο κλάδος μαστίζεται από υψηλή ανεργία καθώς τον τελευταίο μήνα μόλις ένας κλαρινογαμπρός, ο Τάσος Ποτσέπης, κατάφερε να βρει προσωρινή εργασία.

«Η Ελλάδα ανέκαθεν ήταν από τις χώρες με την μεγαλύτερη παραγωγή κλαρινογαμπρών. Μαζί με την Κύπρο, την Ιταλία και την Ισπανία κάλυπτε περίπου το 70% της παγκόσμιας ζήτησης. Ωστόσο τώρα με τη κρίση παράγει περισσότερους κλαρινογαμπρούς απ’όσους μπορεί να καταναλώσει.»

«Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΡΑΓΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΚΛΑΡΙΝΟΓΑΜΠΡΟΥΣ ΑΠ’ΟΣΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΕΙ»Οι ερευνητές επισημαίνουν ότι ο πληθυσμός των κλαρινογαμπρών, όπως και αυτός των ερασιτεχνών DJ, πολλαπλασιάζεται ανεξέλεγκτα και πως αν δεν ληφθούν μέτρα, μέχρι το 2025 η χώρα μπορεί να κατοικείται αποκλειστικά από κλαρινογαμπρούς.
«Δεν είναι απίθανο μέσα στα επόμενα δέκα χρόνια να δούμε και τον πρώτο κλαρινογαμπρό πρωθυπουργό, να φτάνει στο Μέγαρο Μαξίμου με πρωθυπουργικό Saxo και το υπουργικό συμβούλιο να ορκίζεται με ντάκφεις σε κλαμπ της παραλιακής» προειδοποιούν.

tovatraxi.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Πότε θα σταματήσει επιτέλους αυτή η μόδα με το ξυρισμένο κεφάλι στο πλάι και το μαλλί σαν γρασίδι στο πάνω μέρος; Είναι γελοίο. Όπως επίσης και τα υπερβολικά μακριά t-shirts στους άντρες με στάμπες λουλουδάκια και χαζά quotes. Δεν έχω δει ούτε έναν που να τον κολακεύουν αυτές οι αηδίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Παιδια η εννοια κλαρινογαρος είναι καλη ή οχι ?
Ρωταω διότι. σημερα απλα μου αρεδαι να φορέσω ενα polo κοκκινι μπλουζακι .Το κακό ειναι οτι με σχολίασαν σαν κλαρινογαμπρο ,εμενα δεν μου αρεδαι έτσι όπως το είπαν και αντεδρασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Παιδια η εννοια κλαρινογαρος είναι καλη ή οχι ?
Ρωταω διότι. σημερα απλα μου αρεδαι να φορέσω ενα polo κοκκινι μπλουζακι .Το κακό ειναι οτι με σχολίασαν σαν κλαρινογαμπρο ,εμενα δεν μου αρεδαι έτσι όπως το είπαν και αντεδρασα.

Όχι, δεν είναι καλή. Οι μόνοι που την θεωρούν καλή είναι οι εκουσίως κλαρινογαμπροί. Βέβαια, μόνο με ένα κόκκινο πόλο δε θεωρείσαι κλαρινογαμπρός, για πλάκα θα στο είπαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Όχι, δεν είναι καλή. Οι μόνοι που την θεωρούν καλή είναι οι εκουσίως κλαρινογαμπροί. Βέβαια, μόνο με ένα κόκκινο πόλο δε θεωρείσαι κλαρινογαμπρός, για πλάκα θα στο είπαν...

Ευχαριστω πολυ !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Παιδια η εννοια κλαρινογαρος είναι καλη ή οχι ?
Ρωταω διότι. σημερα απλα μου αρεδαι να φορέσω ενα polo κοκκινι μπλουζακι .Το κακό ειναι οτι με σχολίασαν σαν κλαρινογαμπρο ,εμενα δεν μου αρεδαι έτσι όπως το είπαν και αντεδρασα.

Πάντως όσες φορές έχω ακούσει κάποιον να λέει άλλον έτσι, το έκανε για πλάκα :P οπότε chill, και για αλήθεια να το είπαν, εσένα αυτό σου αρέσει να φοράς οπότε δε χρειάζεται να αλλάξεις για μια λέξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Πάντως όσες φορές έχω ακούσει κάποιον να λέει άλλον έτσι, το έκανε για πλάκα :P οπότε chill, και για αλήθεια να το είπαν, εσένα αυτό σου αρέσει να φοράς οπότε δε χρειάζεται να αλλάξεις για μια λέξη

Thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top