Το πιο δύσκολο μάθημα της σχολής σας

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Απλά θα πω ότι έχει πόσες μέρες που βλέπω το θέμα και θέλω να απαντήσω αλλά δεν ξέρω τι να πω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Το προβλημα ηταν οτι ειχαμε χωριστει σε ομαδες, και επεφτε ολο το βαρος πανω μου, επειδη η πλειοψηφεια δεν ενδιαφεροταν.

Kosti-Palama, θα συμφωνήσω μαζί σου σε δύο πράγματα: πρώτον στο γεγονός ότι οι μικροδιδασκαλίες είναι από τα πιο δύσκολα μαθήματα και δεύτερον στο γεγονός ότι στις ομαδικές εργασίες το βάρος πέφτει στον πιο ευσυνείδητο και τον πιο φιλότιμο: στον Kosti-Palama και στην Τέσα Ηλιού, λόγου χάρη.:P
Άσε έχω πικρή εμπειρία από αυτό το θέμα. Ευτυχώς στο τμήμα που φοιτώ σ' αυτή τη φάση της ζωής μου οι εργασίες είναι ατομικές και κάνει ο/η καθένας/μία το πρόγραμμά του.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Αλήθεια, πως ορίζεται το δυσκολότερο μάθημα;
Στη σχολή μου έχω συναντήσει διάφορες περιπτώσεις μαθημάτων όπου το καθένα είχε τις δικές του ιδιαιτερότητες.

Είναι αυτό στο οποίο πήρες τον χαμηλότερο βαθμό;
Αυτό που έπρεπε να το αποστηθίσεις;
Αυτό που δεν καταλάβαινες απολύτως τίποτα αλλά το πέρασες με μια μέρα διάβασμα και ανοιχτές σημειώσεις;
Αυτό που είχε απαιτητικό project όλο το εξάμηνο;
Αυτό με τις περισσότερες υποχρεώσεις(εργασία, ασκήσεις, πρόοδο, ...);
Αυτό που ήταν τόσο βαρετό και απλά διάβαζες λίγες ημέρες πριν το δώσεις;
Αυτό που δεν πήγες καν να εξεταστείς;
Αυτό που είχε τεράστια ύλη;
Αυτό στο οποίο έπεσαν θεωρητικά θέματα;
Αυτό στο οποίο έχεις άγνοια για το τι θέματα πέφτουν;
Αυτό για το οποίο δεν έχεις δει προηγούμενα θέματα;
Αυτό που είχε απολύτως κλειστές σημειώσεις;
Αυτό που μια το πήρες - μια το άφησες;
Αυτό που το έδωσες πολλές φορές επειδή απλά δε γούσταρες να ασχοληθείς σοβαρά;
Αυτό που θεωρούν οι περισσότεροι φοιτητές του τμήματος;
Αυτό που χρωστάνε οι περισσότεροι φοιτητές του τμήματος;

Πολλές περιπτώσεις, πολλά μαθήματα, αλλά σε αυτό που έχω καταλήξει είναι ότι καθένα έχει το κουμπί του.
Όπως επίσης άλλο δυσκολία κι άλλο βαθμός απαιτήσεων.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Αλήθεια, πως ορίζεται το δυσκολότερο μάθημα;
Στη σχολή μου έχω συναντήσει διάφορες περιπτώσεις μαθημάτων όπου το καθένα είχε τις δικές του ιδιαιτερότητες.

Είναι αυτό στο οποίο πήρες τον χαμηλότερο βαθμό;
Αυτό που έπρεπε να το αποστηθίσεις;
Αυτό που δεν καταλάβαινες απολύτως τίποτα αλλά το πέρασες με μια μέρα διάβασμα και ανοιχτές σημειώσεις;
Αυτό που είχε απαιτητικό project όλο το εξάμηνο;
Αυτό με τις περισσότερες υποχρεώσεις(εργασία, ασκήσεις, πρόοδο, ...);
Αυτό που ήταν τόσο βαρετό και απλά διάβαζες λίγες ημέρες πριν το δώσεις;
Αυτό που δεν πήγες καν να εξεταστείς;
Αυτό που είχε τεράστια ύλη;
Αυτό στο οποίο έπεσαν θεωρητικά θέματα;
Αυτό στο οποίο έχεις άγνοια για το τι θέματα πέφτουν;
Αυτό για το οποίο δεν έχεις δει προηγούμενα θέματα;
Αυτό που είχε απολύτως κλειστές σημειώσεις;
Αυτό που μια το πήρες - μια το άφησες;
Αυτό που το έδωσες πολλές φορές επειδή απλά δε γούσταρες να ασχοληθείς σοβαρά;
Αυτό που θεωρούν οι περισσότεροι φοιτητές του τμήματος;
Αυτό που χρωστάνε οι περισσότεροι φοιτητές του τμήματος;

Πολλές περιπτώσεις, πολλά μαθήματα, αλλά σε αυτό που έχω καταλήξει είναι ότι καθένα έχει το κουμπί του.
Όπως επίσης άλλο δυσκολία κι άλλο βαθμός απαιτήσεων.


Θα ελεγα οτι ειναι αυτο που οσο και να το διαβασεις και να ασχοληθεις παλι υπαρχει περιπτωση να μην γραψεις υψηλο βαθμο ή ακομα και να κοπεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top