[23/5/2012] Βιολογία Γενικής Παιδείας

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 91)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 30 33.0%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 17 18.7%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 20 22.0%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 16 17.6%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 6 6.6%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 2 2.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Να χαρω εγω Ενωση Βιοεπιστημονων:

Σχόλιο: Οι δεδοµένες καµπύλες Α και Β που αναφέρονται στο φαινόµενο του
ευτροφισµού, δηµιουργούν ερωτηµατικά και παρερµηνείες καθώς δεν απεικονίζονται τα
επίπεδα των ποσοτήτων του οξυγόνου και των µικροοργανισµών πριν την απόρριψη των
λυµάτων ώστε να εκτιµηθούν αξιόπιστα οι µεταβολές. Επίσης, φαίνεται να µένει
σταθερή η µειωµένη ποσότητα οξυγόνου και η αυξηµένη ποσότητα µικροοργανισµών
όσο αυξάνεται η απόσταση από το σηµείο απόρριψης των λυµάτων, ενώ λογικά
αναµένεται η µείωση των ποσοτήτων των λυµάτων, άρα και η εξασθένιση του
φαινοµένου.


Εμ αμα ουτε απο αυτο δεν καταλαβαινετε οτι η λογικη σας μπαζει απο παντου, τι να πω πια. Ελεος. Απανταμε λαθος, πειραζει. Απανταμε σωστα, παλι πειραζει. Μηπως να δινουμε κολλες γεματες μονο με αποσιωποιητικα για να μην υπαρχει η πιθανοτητα να τα διορθωσουν λαθος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
https://www.edu4u.gr/Comments.aspx?qId=12841
Πολύ ενδιαφέρουσα άποψη γύρω από το Δ1!

Edit: Σύμφωνα με απόφαση, η βαθμολόγηση στο Δ1 θα έχει ως εξής:
"και οι δύο απόψεις δεκτές (2 μονάδες), ευτροφισμός χωρίς αιτιολόγηση 5 μονάδες, σωστή αιτιολόγηση της επιλογής του διαγράμματος 3 μονάδες"

Θέλω να δω (αν βαθμολογηθούμε δίκαια) πόσοι από όσους απάντησαν Α=αποικοδομητές θα πάρουν τις 3 αυτές μονάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
https://www.edu4u.gr/Comments.aspx?qId=12841
Πολύ ενδιαφέρουσα άποψη γύρω από το Δ1!

Edit: Σύμφωνα με απόφαση, η βαθμολόγηση στο Δ1 θα έχει ως εξής:
"και οι δύο απόψεις δεκτές (2 μονάδες), ευτροφισμός χωρίς αιτιολόγηση 5 μονάδες, σωστή αιτιολόγηση της επιλογής του διαγράμματος 3 μονάδες"

Θέλω να δω (αν βαθμολογηθούμε δίκαια) πόσοι από όσους απάντησαν Α=αποικοδομητές θα πάρουν τις 3 αυτές μονάδες.
Που καταντησαμε να κανουνε διαμορφωσεις στην βαθμολογια...οποτε και μετα απο αυτην την αλλαγη εκτοξευομαι στο 16! :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LYDIAG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LYDIAG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ουτε εγω το εγραψα οποτε μπορει να μας κοψουν τα μισα μορια...που ειναι γυρω στα 2..ακομα και αν τα κυτταρα π προσβαλλει δεν εχουν καμια σχεση με τη δομη του hiv, στο βιβλιο τα γραφει στη δομη...οποτεεεε..

γιατι να κοψουν? αφου τα κυτταρα δεν ανηκουν στη δομη. ειναι ξεκαθαρο αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GIANNIS511

Νεοφερμένος

Ο GIANNIS511 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
γιατι να κοψουν? αφου τα κυτταρα δεν ανηκουν στη δομη. ειναι ξεκαθαρο αυτο
Ναι αλλά υπάρχει αναφορά στα κύτταρε που προσβάλλει ο ΗΙV στην ενότητα "Δομή του ιού" ή κάπως έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LYDIAG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LYDIAG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
κουφο αλλα οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
αυτο με το ποια κυτταρα προσβαλλει ο ιος μαλλον το θελανε...
εγω να ρωτησω κατι.αν στη β1 εχω γραψει τη θεωρια του εμβολιου αλλα δεν ανεφερα καθολου την δευτερογενη ανοσοβιολ. αποκριση ποσο θα μου κοψουν απο τα 5 μορια που πιανει το ερωτημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
αυτο με το ποια κυτταρα προσβαλλει ο ιος μαλλον το θελανε...
εγω να ρωτησω κατι.αν στη β1 εχω γραψει τη θεωρια του εμβολιου αλλα δεν ανεφερα καθολου την δευτερογενη ανοσοβιολ. αποκριση ποσο θα μου κοψουν απο τα 5 μορια που πιανει το ερωτημα;

2 πιστευω θα σου κοψουν... και τα κυτταρα που προσβαλλει δεν τα ηθελαν(αν αναφερεσαι στον ΗΙV)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
2 πιστευω θα σου κοψουν... και τα κυτταρα που προσβαλλει δεν τα ηθελαν(αν αναφερεσαι στον ΗΙV)
οκ.ναι στον hiv αναφερομαι.οποιος τα χει γραψει πιστευω δν υπαρχει κανενα προβλημα...
και κατι αλλο.μηπως ξερεις τι θελουν ως απαντησεις στα γ1 και γ2;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
οκ.ναι στον hiv αναφερομαι.οποιος τα χει γραψει πιστευω δν υπαρχει κανενα προβλημα...
και κατι αλλο.μηπως ξερεις τι θελουν ως απαντησεις στα γ1 και γ2;;;:hmm:
στο Γ2 εγω εβαλα το 4η παρατηρηση, 2ο και 3ο συμπερασμα. στο Γ1 ηθελαν τοπικα και χρονικα προσδιορισμενη που εγω δε το εβαλα και λογικα το χασα ολο γιατι εβαλα τις καμηλοπαρδαλεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
στο Γ2 εγω εβαλα το 4η παρατηρηση, 2ο και 3ο συμπερασμα. στο Γ1 ηθελαν τοπικα και χρονικα προσδιορισμενη που εγω δε το εβαλα και λογικα το χασα ολο γιατι εβαλα τις καμηλοπαρδαλεις

Αχ και εγώ τα ίδια ακριβώς έβαλα.....Την πάτησα άσχημα. Νομίζω ότι η βιολογία φέτος θα μου στερήσει τη σχολή μου....:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Αχ και εγώ τα ίδια ακριβώς έβαλα.....Την πάτησα άσχημα. Νομίζω ότι η βιολογία φέτος θα μου στερήσει τη σχολή μου....:(:(
εγω και στη χειροτερη αν χασω το Γ1 εχω παρει 18.6 και δεν εχω αγχος παροτι θελω νομικη αθηνας...οποτε δε πιστευω οτι εχεις λογο να αγχωνεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
εγω και στη χειροτερη αν χασω το Γ1 εχω παρει 18.6 και δεν εχω αγχος παροτι θελω νομικη αθηνας...οποτε δε πιστευω οτι εχεις λογο να αγχωνεσαι

Και εγώ νομική θεσσαλονικής ή κομοτηνής θέλω....Άλλα δίνω δεύτερη φορά και πέρυσι τις έχασα λόγω λογοτεχνίας που με τσάκισαν....:worry::worry: οπότε είναι λογικό να αγχώνομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Και εγώ νομική θεσσαλονικής ή κομοτηνής θέλω....Άλλα δίνω δεύτερη φορά και πέρυσι τις έχασα λόγω λογοτεχνίας που με τσάκισαν....:worry::worry: οπότε είναι λογικό να αγχώνομαι

Kομοτηνης ειδικα εαν εχεις γραψει καλα στα αλλα δε παιζει να μην περασεις εχει πολυ χαμηλη βαση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Δεν ξέρω... Νομίζω ότι έχω γράψει καλύτερα από πέρυσι αλλά φοβάμαι να κανω προβλέψεις....Καλή επιτυχία σου εύχομαι πάντως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
εγω εγραψα στο γ1 χρονικα και τοπικα προσδιορισμενη και στο γ2 2ο και 3ο συμπερασμα.
ποσα θα παρω;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
εγω εγραψα στο γ1 χρονικα και τοπικα προσδιορισμενη και στο γ2 2ο και 3ο συμπερασμα.
ποσα θα παρω;;;:hmm:
Τρία.
:hehe:...
Αστειεύομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
νομιζω τα μισα......ηθελε κ το συμπερασμα 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top