[1/6/2012] Λατινικά

Πώς πιστεύετε ότι έχετε γράψει;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 45)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 24 53.3%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 10 22.2%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 5 11.1%
  • [Μέτρια] 10-15

    Ψήφοι: 3 6.7%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 1 2.2%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 2 4.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Καλοπερασατε οι της Θεωρητικης.Αντε καλα αποτελεσματα

Μες τις γλύκες είσαι πάλι παιδί μου!!

Εγώ που στον πλάγιο λόγο εκείνη την μαλακία την αντωνυμία quas την άφησα quas πόσο λέτε να μου κόψουν;
Γελοία δεν ήταν, είχαν πονηριές και πολλές εξαιρέσεις (πχ το ανωμαλότατο summa) έπεσαν για πρώτη φορά στα χρονικά!
απλά τα περσινά ήταν από τα στανταράκια, αναμενόμενοι τύποι γραμματικής και συντακτικού, ενώ φέτος ήταν σε άλλη λογική...πχ το μόνο αναμενόμενο ήταν για την δευτερεύουσα λόγῳ εξάρτησης από το est adfectus για να παρασυρθούν στην ακολουθία των χρόνων (όπως και το έκαναν μερικοί από απροσεξία).
Ο Πλάγιος λόγος ήταν πρωτότυπης δυσκολίας και η αιτιολόγηση για το αν γίνεται υποχρεωτική ή προαιρετική έλξη γερουνδιακή.
Στην μετοχή γι αυτό έλεγε σύγχρονο, για να πει ότι θέλει μόνο τον dum και όχι τον cum...

Άντε καλή συνέχεια στην αοθ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
εγω που στη μτχ εβαλα το σωστο εβαλα ομως και ubi/ut/simul/postquam redis...τι πιανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Μες τις γλύκες είσαι πάλι παιδί μου!!

Εγώ που στον πλάγιο λόγο εκείνη την μαλακία την αντωνυμία quas την άφησα quas πόσο λέτε να μου κόψουν;
Γελοία δεν ήταν, είχαν πονηριές και πολλές εξαιρέσεις (πχ το ανωμαλότατο summa) έπεσαν για πρώτη φορά στα χρονικά!
απλά τα περσινά ήταν από τα στανταράκια, αναμενόμενοι τύποι γραμματικής και συντακτικού, ενώ φέτος ήταν σε άλλη λογική...πχ το μόνο αναμενόμενο ήταν για την δευτερεύουσα λόγῳ εξάρτησης από το est adfectus για να παρασυρθούν στην ακολουθία των χρόνων (όπως και το έκαναν μερικοί από απροσεξία).
Ο Πλάγιος λόγος ήταν πρωτότυπης δυσκολίας και η αιτιολόγηση για το αν γίνεται υποχρεωτική ή προαιρετική έλξη γερουνδιακή.
Στην μετοχή γι αυτό έλεγε σύγχρονο, για να πει ότι θέλει μόνο τον dum και όχι τον cum...

Άντε καλή συνέχεια στην αοθ!

Πόσο να σου κόψουν, άντε 1-2 μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Εγώ έκανα λάθη στο συντακτικό. Αλλά δε θέλω να δω τα σωστά, ούτε να μετρήσω πόσα έγραψα.
Ό,τι έγινε, έγινε.
Και θα προσπαθήσω να παραβλέψω και τα σκονάκια που παίχτηκαν με την υποτιθέμενη τουαλέτα.:mad:

Καλοκαίρι ρε παιδιάαααα.:D
Καλοκαίρι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Γύρω στο 18 :) Επιτέλους ένας βαθμός της προκοπής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Εγώ έκανα λάθη στο συντακτικό. Αλλά δε θέλω να δω τα σωστά, ούτε να μετρήσω πόσα έγραψα.
Ό,τι έγινε, έγινε.
Και θα προσπαθήσω να παραβλέψω και τα σκονάκια που παίχτηκαν με την υποτιθέμενη τουαλέτα.:mad:

Καλοκαίρι ρε παιδιάαααα.:D
Καλοκαίρι!!!

Α γι αυτό όλη σχεδόν η τάξη πήγε τουαλέτα;;;;; Να φανταστώ για τον ίδιο λόγο πηγαινοέρχονταν και οι τεχνολογικάριοι;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
[Λατινικά] μα κάθε 5 λεπτά κάποιος ήθελε να πάει τουαλέτα, μου σπάσαν τα νεύρα σήκω κάτσε σήκω κάτσε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
εγω που στη μτχ εβαλα το σωστο εβαλα ομως και ubi/ut/simul/postquam redis...τι πιανω?
λογικα μια μοναδα αφου η ασκηση επιανε 2 μοναδες
μια μοναδα για το dum μια για το redis:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
λογικα μια μοναδα αφου η ασκηση επιανε 2 μοναδες
μια μοναδα για το dum μια για το redis:)

δεν έπρεπε να δηλωθεί και το υποκείμενο; dum tu redis????
άρα 0,6666666.7 κάθε λεξούλα πάει!

άλλες απαντήσεις ήθελαν και το tu ενώ άλλες όχι.
Όπως και στην απαγόρευση, άλλοι το δίνουν σκέτο noli investigare / ne investigaveris Κι άλλοι απαιτούν και το συμπλήρωμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
οχι , δεν καταλαβατε
εβαλα κανονικα το dum redis αλλα εβαλα ΚΑΙ ωε δευτερη το ubi/simul/postquam redis
αρα θα μου κοψουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
οχι , δεν καταλαβατε
εβαλα κανονικα το dum redis αλλα εβαλα ΚΑΙ ωε δευτερη το ubi/simul/postquam redis
αρα θα μου κοψουν?

νομίζω επαφίεται στον βαθμολογητή. Εφ όσον ζήταγε "το σύγχρονο" κάποιος μπορεί να πει "α! τον πονηρό! δεν ήξερε και τα έβαλε και τα δύο...εφ όσον έχει και το σωστό, δεν μπορώ να το σβήσω όλο, αλλά θα του κόψω 1" ενώ άλλος πιο χαλαρός μπορεί να πει "ε κλασικό κόλπο, δεν ήταν σίγουρος και τα κοπάνησε και τα δυο, αστο να πάει".............εκτός κι αν υπάρξει ειδική αντίθετη οδηγία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
δεν έπρεπε να δηλωθεί και το υποκείμενο; dum tu redis????
άρα 0,6666666.7 κάθε λεξούλα πάει!

άλλες απαντήσεις ήθελαν και το tu ενώ άλλες όχι.
Όπως και στην απαγόρευση, άλλοι το δίνουν σκέτο noli investigare / ne investigaveris Κι άλλοι απαιτούν και το συμπλήρωμα....
αν δεν βαλεις το υποκειμενο λογικα δεν θα σου κοψουν γιατι εννοειται:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
αν δεν βαλεις το υποκειμενο λογικα δεν θα σου κοψουν γιατι εννοειται:)

τίποτε δεν εννοείται, πλην του ότι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
νομίζω επαφίεται στον βαθμολογητή. Εφ όσον ζήταγε "το σύγχρονο" κάποιος μπορεί να πει "α! τον πονηρό! δεν ήξερε και τα έβαλε και τα δύο...εφ όσον έχει και το σωστό, δεν μπορώ να το σβήσω όλο, αλλά θα του κόψω 1" ενώ άλλος πιο χαλαρός μπορεί να πει "ε κλασικό κόλπο, δεν ήταν σίγουρος και τα κοπάνησε και τα δυο, αστο να πάει".............εκτός κι αν υπάρξει ειδική αντίθετη οδηγία.
μολις με ενημερωσε η καθηγητρια μου οτι θα μου κοψουν ενα, αφου επαθε εγκεφαλικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
μολις με ενημερωσε η καθηγητρια μου οτι θα μου κοψουν ενα, αφου επαθε εγκεφαλικο!

στην απαγόρευση έγραψες το νόλι και νε μαζί με το απαρέμφατο και υποτακτική παρακειμένου μόνα τους ή έβαλες και το συμπλήρωμα; Και εκεί τι λέει; Τα ήθελαν ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
τι εννοεις?
εγω εβαλα νολι +απφ
νε χομινεμ + ρημ..ερις (δε θυμαμαι ακριβως τυπο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
τι εννοεις?
εγω εβαλα νολι +απφ
νε χομινεμ + ρημ..ερις (δε θυμαμαι ακριβως τυπο)

noli investigare
ne investigaveris

ή

noli investigare hominem
ne investigaveris hominem

ποιο απ τα δυο; γιατί και τα δύο τα είδα να κυκλοφορούν ως σωστά στο νετ και αρχίζω και ανησυχώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
εγω εβαλα και το χομινεμ και το φροντ μου δινει και το χομινεμ ,αλλα γτ να σου κοψει επειδη δε το βαλες? δν νομιζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
εγω εβαλα και το χομινεμ και το φροντ μου δινει και το χομινεμ ,αλλα γτ να σου κοψει επειδη δε το βαλες? δν νομιζω...

ξέρω κι εγω΄;;;; όλα είναι πιθανά και θα πρέπει να περιμένω μέχρι αύριο για να ρωτήσω την καθηγήτριά μου στο φροντ., οπότε με έχουν ζώσει τα φίδια:giveup:.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Χαμός στις τουαλέτες σήμερα και σε εμάς...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top