[23/5/2012] Βιολογία Γενικής Παιδείας

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 91)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 30 33.0%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 17 18.7%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 20 22.0%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 16 17.6%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 6 6.6%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 2 2.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Spyros94

Νεοφερμένος

Ο Spyros94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
μην τρελενεστε.....πηγαιντε παρακατω...

τωρα ξεκιναμε στην ουσια τις πανελλαδικες...απο αυριο με τις κατευθηνσεις....:P:P:P
καλη συνεχεια...

υ.γ. Παντως το παρακαναν φετος με τα θεματα της βιολογιας γ.π. παρολα αυτα χωρις να κανω φροντιστηριο και χωρις πολυ διαβασμα ημουν πανω-κατω σωστος σε ολα τα θεματα...περιμενω τουλαχιστον ενα 12-15 τουλαχιστον........:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Πάντως θεωρώ πραγματικά απαράδεκτο το ότι δε μου δόθηκε η διευκρίνιση για το Δ1...Ακόμα κι αν είχε γίνει απροσεξία,το ότι μου απάντησαν "δε δίνεται διευκρίνιση,απλά μελέτησε καλύτερα το διάγραμμα" σημαίνει ότι πλέον δεν τίθεται θέμα λάθους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
για να ειμαστε ολοι ικανοποιημενοι δε γινεται να τα βαλουν και τα 2 σωστα ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πολυ το ψαχνετε παιδια και μαλλον απο πολους διαφευγει κατι... Το υπουργειο δεν δινει δεκαρα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jeova

Νεοφερμένος

Ο θανασης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Τραγική ειρωνεία το γεγονός ότι ο καθηγητής που μεταφέρει τις απαντήσεις, διαφωνεί με αυτές. Από ότι μου είπε βαθμολογήτρια, μετά την συνάντηση στο βαθμολογικό κέντρο (πριν απο λίγο), κλίνουν προς το να θεωρήσουν σωστές και τις δύο απαντήσεις, χωρίς να είναι βέβαιο, ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GIANNIS511

Νεοφερμένος

Ο GIANNIS511 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγώ που αντί να βάλω σην Δ2 οξυγόνο, έβαλα υδρατμούς (ναι είμαι ηλίθιος) πόσο λέτε να μου κόψουν; Όλα τα υπόλοιπα τα έγραψα όπως τα έχει το βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
1-2 μόρια το πολύ Γιάννη, μη σκάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cellar2door

Νεοφερμένος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ που αντί να βάλω σην Δ2 οξυγόνο, έβαλα υδρατμούς (ναι είμαι ηλίθιος) πόσο λέτε να μου κόψουν; Όλα τα υπόλοιπα τα έγραψα όπως τα έχει το βιβλίο.

το παρα πολυ ενα,θα ηταν αδικια αν σ εκοβαν παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
παιδια εγω εβαλα οτι καμπυλη Α ειναι αποικοδομητες και η Β οξυγονο....ειναι λαθος η σωστο τελικα???? θα σκασω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
παιδια εγω εβαλα οτι καμπυλη Α ειναι αποικοδομητες και η Β οξυγονο....ειναι λαθος η σωστο τελικα???? θα σκασω :/:


Συμφωνα με της απαντισεις που ειχε δωσει το υπουργειο στους εξεταστεων των παιδιων που δινουν προφορικα αυτο ειναι το σωστο. Τωρα το τι θα παρθει ως σωστο τελικα στα γραπτα, ο θεος και η ψυχη τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βαλαρτ

Νεοφερμένος

Ο βαλαρτ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ρε παιδιά.. μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί υπάρχει ένσταση ως προς την καμπύλη των αποικοδομητών και αυτή του οξυγόνου; Με ποιο επιχείρημα μπορεί να είναι η καμπύλη Α είναι το οξυγόνο και η καμπύλη Β οι αποικοδομητές;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
ο κάτω άξονας περιγράφει την απομάκρυνση από το σημείο απόρριψης και όχι το χρόνο. Οπότε είναι λογικό, όσο απομακρυνόμαστε από το σημείο διοχέτευσης των λυμάτων τόσο να αυξάνεται το οξυγόνο και να μειώνονται οι αποικοδομητές. Εγώ δεν βλέπω σαφές επιχείρημα για την αντίθετη πλευρά. Ωστόσο υπάρχουν πράγματι πολλά "παραθυράκια" και για τις δύο πλευρές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
ο κάτω άξονας περιγράφει την απομάκρυνση από το σημείο απόρριψης και όχι το χρόνο. Οπότε είναι λογικό, όσο απομακρυνόμαστε από το σημείο διοχέτευσης των λυμάτων τόσο να αυξάνεται το οξυγόνο και να μειώνονται οι αποικοδομητές. Εγώ δεν βλέπω σαφές επιχείρημα για την αντίθετη πλευρά. Ωστόσο υπάρχουν πράγματι πολλά "παραθυράκια" και για τις δύο πλευρές.
το διαγραμμα δεν ηταν καθολου σαφες και κατατοπιστικο...δεν δειχνει ουτε την ποσοτητα της συγκεντρωσης ουτε το υψος της καμπυλης πριν ριθφουν τα απορριματα!!αλλα τι περιμενεις?προχειροδουλειες...λες και εχουν το μυαλο τσ στισ πανελληνιες...οπως εγινε σημερα με τι φυσικη που οι περισσοτεροι γραψαν κατω βαση με τα θεματα που εβαλαν...
anyway ελπιζω να παρουν και τσ δυο απαντησεις σωστες γιατι εχει προκληθει μεγαλο μπερδεμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
ο κάτω άξονας περιγράφει την απομάκρυνση από το σημείο απόρριψης και όχι το χρόνο. Οπότε είναι λογικό, όσο απομακρυνόμαστε από το σημείο διοχέτευσης των λυμάτων τόσο να αυξάνεται το οξυγόνο και να μειώνονται οι αποικοδομητές. Εγώ δεν βλέπω σαφές επιχείρημα για την αντίθετη πλευρά. Ωστόσο υπάρχουν πράγματι πολλά "παραθυράκια" και για τις δύο πλευρές.

Ακριβως αυτο. Εγω αυτο εγραψα και με αυτη την αιτιολογηση και απαιτω (λεμε τωρα) να μου το παρουν σωστο, γιατι είναι σωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρώ ότι η απάντηση αυτή είναι η μόνη αιτιολογημένη σωστά (τουλάχιστον από παιδιά που έγραφαν, όχι από καθηγητές που με άνεση θεωρούσαν υποπεριπτώσεις για την ροή του ποταμού και δεν ξέρω τι άλλο), καθώς όσοι απάντησαν το αντίθετο το αιτιολογησαν απλώς αναφέροντας τον Ευτροφισμό, κάτι που προσωπικά θεωρώ λάθος και καθόλου πλήρες. Ωστόσο, αν τελικά μετρηθούν ως σωστές και οι δύο απαντήσεις, θα έχουν κάνει σε εμάς την χάρη, και αυτό είναι λίγο "εκνευριστικό".

Αλλά εντάξει, δεν έχει νόημα να το συνεχίζουμε, πάμε παρακάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρώ ότι η απάντηση αυτή είναι η μόνη αιτιολογημένη σωστά (τουλάχιστον από παιδιά που έγραφαν, όχι από καθηγητές που με άνεση θεωρούσαν υποπεριπτώσεις για την ροή του ποταμού και δεν ξέρω τι άλλο), καθώς όσοι απάντησαν το αντίθετο το αιτιολογησαν απλώς αναφέροντας τον Ευτροφισμό, κάτι που προσωπικά θεωρώ λάθος και καθόλου πλήρες. Ωστόσο, αν τελικά μετρηθούν ως σωστές και οι δύο απαντήσεις, θα έχουν κάνει σε εμάς την χάρη, και αυτό είναι λίγο "εκνευριστικό".

Αλλά εντάξει, δεν έχει νόημα να το συνεχίζουμε, πάμε παρακάτω.

Συμφωνω σε ο,τι λες, παμε παρακατω. Βεβαια ακουσα μια γελοια δικαιολογια για τη λαθος απαντηση, αλλα τελος παντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
τι σκατε πια???? οι επισημες απαντησεις εχουν ανακοινωθει απο την ΠΕΒ στο exams.ert.gr .....σωστο-λαθος συμφωνα με αυτες τις απαντησεις θα βαθμολογηθουν τα γραπτα!

Οι εκφωνήσεις ανεβαίνουν και στην ΕΡΤ για να μην κρασάρει το site του Υπουργείου.
Οι απαντήσεις είναι προϊόν δημοσιογραφικής δουλειάς της ΕΡΤ, δηλαδή είναι επιλογή των δημοσιογράφων με ποιον θα συνεργαστούν για αυτές (π.χ. με ένα φροντιστήριο, όπως κάνει το in.gr ή με ένα συλλογικό όργανο επιστημόνων, όπως η ΕΡΤ).

τι λες μωρε?? η ερτ ειναι επισημος φορεας,κρατικο καναλι.τα θεματα ανακοινωνονται και στην τηλεοραση απο τους ιδιους καθηγητες που αναρτουν το θεματα στο διαδικτυο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
τι σκατε πια???? οι επισημες απαντησεις εχουν ανακοινωθει απο την ΠΕΒ στο exams.ert.gr .....σωστο-λαθος συμφωνα με αυτες τις απαντησεις θα βαθμολογηθουν τα γραπτα!

Οι επίσημες απαντήσεις ανήκουν στην ΚΕΕ, όχι στην ΠΕΒ. Βέβαια, στην ουσία είναι οι ίδιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βαλαρτ

Νεοφερμένος

Ο βαλαρτ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Όπως και να χει θεωρώ απαράδεκτη την εκφώνηση... Όντως και οι δύο απόψεις ευσταθούν διότι πολύ απλά δεν είναι σαφή η απάντηση! Συνεπώς, σίγουρα δε φταίνε τα παιδιά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top