[25/5/2012] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 198)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 49 24.7%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 36 18.2%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 26 13.1%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 29 14.6%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 46 23.2%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 12 6.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αραξε μαγκα,μην νομιζεις οτι θα στο παρουν και σωστο.Ουτε μια μοναδα παιζει να μην παρεις :D

Εξαρτάται το διορθωτή Γιαννούτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
ορίστε οι δικές μου λύσεις...ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ Γ4!!!!!!!!!!....το Δ4 θα το ανεβάσω σε λίγο αν και σε λύσεις που έχω δει συμφωνώ με εκείνες για μ=2ριζα3/3
Ομως για το Γ4 δεν θα πρεπει να διερευνησουμε, αν θα καταφερει να φτασει στην πανω θεση, για να μπορεσει να κανει μια περιστοφη η κανω λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί γίνεται αυτή η σύγκριση της δυσκολίας των θεμάτων -ειδικά από τους περσινούς υποψήφιους. For god's sake, εμείς τελειώσαμε, και τι? Προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι ήμασταν πιο μάγκες γιατί γράψαμε πιο δύσκολα θέματα? :hmm:
(Εν τω μεταξύ είμαστε οι ίδιοι που πέρσι εκνευριζόμασταν όταν οι απόφοιτοι του '10 έλεγαν τα ίδια). Τι κυκλοθυμικά πλάσματα. :P

Εσείς οι φετινοί υποψήφιοι, ό.τι γράψατε, γράψατε, μην κάθεστε να ψειρίζετε ένα ένα τα μόρια.
Κουράγιο και δυνατά για τα υπόλοιπα για να αντισταθμίσετε τυχόν απώλειες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Μα αφου στην οριζοντια θεση εχει ω=0 οποτε πως θα μπορεσει να κανει ανακυκλωση;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά, εγώ έχω τελειώσει εμπ. Τα θέματα μου θυμίζουν έντονα τα θέματα εξετάσεων ενός καθηγητή μας. Στη σχολή κάναμε ξεχωριστά μηχανική, ταλαντώσεις, κινηματική κ δυναμική του απολύτως στερεού. Ειδικά αυτό με τη ράβδο πρέπει σε παλιότερη εξέταση να ναι ίδιο και το τελευταίο να ναι σε φυλλάδια ασκήσεων. Βέβαια κάναμε εκατοντάδες ασκήσεις οποτε μπορεί να ναι κ σύμπτωση. Μάλλον ο θεματοδότης είναι καθηγητής του εμπ. Στα αντικείμενα αυτά κάναμε φυσικά πολύ πιο απαιτητικά θέματα γιατί βοηθά το πλούσιο μαθηματικό υπόβαθρο, απαραίτητο για τη φυσική. Όπως είπαν και κάποιοι πιο πάνω, όταν πέφτει κάτι κουλό, ελάχιστοι θα το γράψουν οπότε δεν επηρεάζεται σημαντικά το αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fysikoss

Νεοφερμένος

Ο fysikoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Μα αφου στην οριζοντια θεση εχει ω=0 οποτε πως θα μπορεσει να κανει ανακυκλωση;;

πήρες ΘΜΚΕ ως την οριζόντια θέση και σου βγήκε 0;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Αφού στο προηγούμενο ερώτημα με την διπλάσια δύναμη περίπου έφτανε και είχε 0, πως γίνετε με την καινούργια να κάνει ανακυκλωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ααα σορρυ δεν θυμομουν οτι αλλαζε η F, λαθος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά, εγώ έχω τελειώσει εμπ. Τα θέματα μου θυμίζουν έντονα τα θέματα εξετάσεων ενός καθηγητή μας. Στη σχολή κάναμε ξεχωριστά μηχανική, ταλαντώσεις, κινηματική κ δυναμική του απολύτως στερεού. Ειδικά αυτό με τη ράβδο πρέπει σε παλιότερη εξέταση να ναι ίδιο και το τελευταίο να ναι σε φυλλάδια ασκήσεων. Βέβαια κάναμε εκατοντάδες ασκήσεις οποτε μπορεί να ναι κ σύμπτωση. Μάλλον ο θεματοδότης είναι καθηγητής του εμπ. Στα αντικείμενα αυτά κάναμε φυσικά πολύ πιο απαιτητικά θέματα γιατί βοηθά το πλούσιο μαθηματικό υπόβαθρο, απαραίτητο για τη φυσική. Όπως είπαν και κάποιοι πιο πάνω, όταν πέφτει κάτι κουλό, ελάχιστοι θα το γράψουν οπότε δεν επηρεάζεται σημαντικά το αποτέλεσμα.

πήρες ΘΜΚΕ ως την οριζόντια θέση και σου βγήκε 0;;
Εδω χαζεψαν ανθρωποι που εχουνε ζησει στο πετσι τους τα παντα απο φυσικη...εμεις δεν θα δυσκολευτουμε??Ελεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
θελω να ρωτησω κατι γιατι δεν εχω ιδεα απο φυσικη και δινει και η αδερφη μου φετος ,
σε κλιμακα δυσκολιας 1- 10 ποσο δυσκολα θεωρουνται τα φετινα θεματα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Κάτι ακόμη. Στο Γ4 για τη μέγιστη κινητική ενέργεια, είπα ότι όταν η ράβδος έχει μέγιστη κινητική ενέργεια, μέγιστη κινητική θα έχει και το σύστημα, και θα ισχύει : και μετά συνέχισα με στ = 0
Είμαι σωστός?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
θελω να ρωτησω κατι γιατι δεν εχω ιδεα απο φυσικη και δινει και η αδερφη μου φετος ,
σε κλιμακα δυσκολιας 1- 10 ποσο δυσκολα θεωρουνται τα φετινα θεματα ?
ειναι τελειως υποκειμενικο για τον καθενα και εξαρταται απο πολλους παραγοντες... ποσο διαβασες, ποσο καλα τα καταλαβες, ποσο αγχος ειχες και το περιβαλλον γενικοτερα..

εγω προσωπικα θα ελεγα 7/10.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fysikoss

Νεοφερμένος

Ο fysikoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Αφού στο προηγούμενο ερώτημα με την διπλάσια δύναμη περίπου έφτανε και είχε 0, πως γίνετε με την καινούργια να κάνει ανακυκλωση?

120/π=38(περιπου) 30ριζα3=52(περιπου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κυριάκος1204

Νεοφερμένος

Ο κυριάκος1204 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδιά το σημαντικό είναι να πέσουν οι βάσεις. Δεν παλεύεται να θες ιατρική με 19000+ μόρια με τέτοια θέματα. Κάνω όσο το δυνατόν καλύτερη συγκομιδή μπορώ αλλά ακόμα φαίνεται μακρινό όνειρο. Έκθεση πιστεύω καλά μαθηματικά γενικής 19+ φυσική 17+. Πως όμως να βγάλεις 19100 μόρια με 17+?
Πρέπει να πέσουν αρκετά οι βάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Για να κάνετε σύγκριση με πέρυσι και να μιλήσετε για βάσεις , πρέπει να δείτε τα στατιστικά όταν βγουν τα αποτέλέσματα όλων των μαθημάτων! Μεχρι τότε ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ να ασχολείστε με τέτοια πράγματα, δίνεται το σημαντικότερο μάθημα την Δευτέρα οπότε ασχοληθείτε με αυτό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Tα βοηθήματα που διαβάσατε κατα πόσο βοήθησαν? Είχαν κάτι παρόμοιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edadate

Νεοφερμένος

Η edadate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
λοιπον παιδια κατα την γνωμη μου ηταν υπερβολικα δυσκολα..και δεν εγραψα πανω απο βαση :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
θελω να ρωτησω κατι γιατι δεν εχω ιδεα απο φυσικη και δινει και η αδερφη μου φετος ,
σε κλιμακα δυσκολιας 1- 10 ποσο δυσκολα θεωρουνται τα φετινα θεματα ?

Εδω εχουν αναθεσει σε κυπριακο το αν ητανε ευκολα η δυσκολα τα θεματα, περιμενεις να σου απαντισει καποιος σοβαρα;

Πιστευω πως ητανε πολυ δυσκολα για τον μεσο μαθητη. Προσωπικη μου γνωμη βεβαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Θεμα Γ ειχαμε λυσει ολοιδιο στο φροντιστηριο μονο που ηταν οριζοντια αρχικα. Αν και εκανα ενα ψιλολαθακι στον steiner(αριθμητικο) και λαθος προσημα στο Θμκε και λαθος τιγωνομετρικα στο τελευταιο ερωτημα δεν νομιζω να χασω πολυ(το πολυ 8 υπολογισα) αφου η μεθοδολογια μου ειναι σωστη. Οποτε βοηθησε αρκετα το φροντιστηριο. Θεμα Δ μονο μια ασκηση ειχαμε δει με διπλα ελατηρια και αυτη σε οριζοντιο και πολυ παλιαα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top