Σε ποια σχολή στοχεύετε για του χρόνου;

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Εγώ πάλι παιδιά στοχεύω για παιδαγωγικά δημοτικής ή φιλολογικά! :)
Αααα!! Και καλή μας επιτυχία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

angelika25126

Νεοφερμένος

Η angelika25126 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγώ ρε παιδιά φαρμακευτική... λόγω χημείας κ επαγγελματικής αποκατάστασης... κ πρέπει να διαβάσω αρκετά για να περάσω στη Θεσσαλονίκη γιατι μόνο μια αδερφή έχω... :confused:... ααααααααχ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Θέλω πολύ να περάσω Αξιωματικών ελ.ας, αλλιώς στην σχολή αστυφυλάκων!!!

Και εαν χρειάζεστε κάποια πληροφορία ή κανένα link για αυτές τις 2 σχολές πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Η πρώτη μου επιλογή είναι η Φιλοσοφική, ενώ εξίσου ενδιαφέρουσα μου φαίνεται και η ιδέα να ασχοληθώ με την Ψυχολογία- Ψυχανάλυση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Πολυτεχνείο ή Φαρμακευτική Θεσσαλονίκης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginak

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Φιλολογία!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

what if...?

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγω παλι θελω να γινω χειρουργος;)εχω τρελα με τα αιματα τις εγχειρησεις κτλ...
θετικη εισαι ε? δν ξερω αν ειδες την συζητηση που ανοιξα πριν λιγες ημερες..εγω θεωρητικη ειμαι και του χρονου θα παω θετικη:D

sorry είμαι και νεοφερμένη βλέπεις :P...πως θα το κάνεις αυτό;;;:hmm: Πραγματικά μ'ενδιαφέρει!!! Ελπίζω να καταλαβαίνεις γιατί απορώ...δεν υπάρχει απώλεια μορίων; Εσύ, δεν θα έχεις δυσκολία στο να ανταπεξέλθεις στα μαθήματα θετικής κατεύθυνσης;;; Ρωτάω γιατί αν μπορέις εσύ που είσαι θεωρητική τότε άνετα θα μπορέσει μια φίλη μου που έιναι τεχνολογική και θέλει πολύ να περάσει ιατρική :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
sorry είμαι και νεοφερμένη βλέπεις :P...πως θα το κάνεις αυτό;;;:hmm: Πραγματικά μ'ενδιαφέρει!!! Ελπίζω να καταλαβαίνεις γιατί απορώ...δεν υπάρχει απώλεια μορίων; Εσύ, δεν θα έχεις δυσκολία στο να ανταπεξέλθεις στα μαθήματα θετικής κατεύθυνσης;;; Ρωτάω γιατί αν μπορέις εσύ που είσαι θεωρητική τότε άνετα θα μπορέσει μια φίλη μου που έιναι τεχνολογική και θέλει πολύ να περάσει ιατρική :D:D:D

Ναι βρε. Απο τεχνολογικη σε θετικη ειναι πιο ευκολο. Φυσικα και να αλλαξει.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

what if...?

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ναι βρε. Απο τεχνολογικη σε θετικη ειναι πιο ευκολο. Φυσικα και να αλλαξει.:D
Σ'ευχαριστώ πολύ θα της το μεταφέρω...αν και,είμαι περίεργη να δω τι θα μου απαντήσει (αν μου απαντήσει) η evagreek...θεωρώ αρκετά δύσκολο το "μελλοντικό" εγχείρημά της..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evagreek

Νεοφερμένος

Η ευαγγελια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
με αναφερατε βλεπω:)καλα κανετε,,,λοιπον...απο οτι ειδα η αλλαγη δεν ειναι μεγαλη...μονο η χημικη ισσοροπια και την οξειδοαναγωγη την εκανα ...μου εχει μεινει και ο κυκλος ενω και τη θεωρια αριθμων την εκανα...φυσικα εχω αρχισει πριν δυο μηνες με ενισχυτικη μονη μου..εχω λυσει ασκησεις και καλα τα παω!!αντε να δουμε!!ιατρικη μωρε θελω να περασω...και αρχιζω να σκεφτομαι και στρατιωτικη γιατι ειμαι αρκετα καλη και στα αθληματα και πιστευω δε θα εχω προβλημα..:Dαν επεσα εξω στο θεμα γιατι δε παρακολουθυησα παντως πειτε μου να πω:redface:και σοφια μου εννοειται πως θα απαντησω σε οποια θελει βοηθεια!ειτε εχει καποια απορια:)περιμενω ερωτησεις pm αν θελει καποια-καποιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evagreek

Νεοφερμένος

Η ευαγγελια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
:worry:αν θελει ιατρικη ομως να μη βοηθησω/..μεγαλωνει ο ανταγωνισμος βεβαια γι αυτο:Pκαι δε φημιζομαι για την ευσπλαχνια μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

what if...?

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
με αναφερατε βλεπω:)καλα κανετε,,,λοιπον...απο οτι ειδα η αλλαγη δεν ειναι μεγαλη...μονο η χημικη ισσοροπια και την οξειδοαναγωγη την εκανα ...μου εχει μεινει και ο κυκλος ενω και τη θεωρια αριθμων την εκανα...φυσικα εχω αρχισει πριν δυο μηνες με ενισχυτικη μονη μου..εχω λυσει ασκησεις και καλα τα παω!!αντε να δουμε!!ιατρικη μωρε θελω να περασω...και αρχιζω να σκεφτομαι και στρατιωτικη γιατι ειμαι αρκετα καλη και στα αθληματα και πιστευω δε θα εχω προβλημα..:Dαν επεσα εξω στο θεμα γιατι δε παρακολουθυησα παντως πειτε μου να πω:redface:και σοφια μου εννοειται πως θα απαντησω σε οποια θελει βοηθεια!ειτε εχει καποια απορια:)περιμενω ερωτησεις pm αν θελει καποια-καποιος

Νομίζω πως με κάλυψες...όσο για το άλλο,ήμουν απλά επιφυλακτική...σου εύχομαι καλή επιτυχία...θέλει "κότσια" να το επιχειρήσεις κάτι τέτοιο ( σου το λέει μια κοπέλα θετικής κατεύθυνσης) ;););):)

:worry:αν θελει ιατρικη ομως να μη βοηθησω/..μεγαλωνει ο ανταγωνισμος βεβαια γι αυτο:Pκαι δε φημιζομαι για την ευσπλαχνια μου

Καταλαβαίνω οτι αστειεύεσαι...απλά επειδή λέγεται πως η πλάκα είναι η μισή της αλήθειας:P πιστεύω πως αν δεν διαθέτεις το προνόμιο,για εμένα, της ευσπλαχνίας...ασ'το καλύτερα...και εγώ γιατρός θέλω να γίνω άλλα με απώτερο σκοπό τους γιατρούς χωρίς σύνορα...έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα μόνο εκεί θα βιώσω τι σημαίνει γιατρός!!! Ειδάλλως αν τύχει και μείνω εδώ θα γίνω ψυχίατρος :mad:! Προς το παρόν όμως εύχομαι να καταφέρω πρώτα να περάσω...
Φιλικά,
Sofi.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ante_geia

Νεοφερμένος

Ο ante_geia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγω σαν πρωτη μου επιλογη θελω ναυπηγων μηνανολογων μηχανικων ΕΜΠ. Επειτα στο μηχονογραφικο μου θα συμπληρωσω ολες τις υπολοιπες σχολες πολιτικων και μηχανολογων μηχανικων. Τελος, ως εσχατη λυση θα βαλω ολες τις σχολες των φυσικων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
η έσχατη λύση είναι λύση απόγνωσης; ποτέ δεν κατάλαβα αυτήν την λέξη «έσχατη λύση σχολών»...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ante_geia

Νεοφερμένος

Ο ante_geia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εσχατη απ'οτι ξερω σημαινει τελευταια αλλα οχι και χειροτερη. Τελευταια απο πλευρας μοριων στη συγκεκριμενη περιπτωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Αρα η επιλογή γίνεται με βάση τα μόρια και όχι ότι μας αρέσει; Συνήθως ότι μας αρέσει δηλώνουμε και όχι κάτι άλλο...για να είμαστε μέσα. Αυτή η λογική έχει δημιουργήσει άσχημο επίπεδο φοιτητών στα Ελληνικά Πανεπιστήμια, που δηλώνουν σχολές στον βρόντο ή αυτό που φαινομενικά τους αρέσει (?) αλλά και μια ομάδα σχολών...για να μην μείνουν απέξω. Το σωστό είναι να δηλώσεις εκείνο που σου αρέσει μόνο και να προσηλωθείς ώστε να το «πιάσεις» και να εισαχθείς. Αν δεν σου αρέσει κάτι συγκεκριμένο...οι σπουδές θα είναι μαρτύριο.

τώρα καταλαβαίνω γιατί μετά εμφανίζονται τα συμπτώματα βαρεμάρας της x επιστήμης εκ μέρους πολλών φοιτητών...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Ήταν πολύ ενδιαφέρουσες. Αν έχω δει σωστά από τους μηχανολόγους υπάρχουν και μεταπτυχιακά ρομποτικής και νανοτεχνολογίας. Σωστά?



στο ΕΜΠ με τα συστηματα ευφυους ελεγχου και ρομποτικης ,ασχολουνται πραγματικα αξιολογοι μηχανολογοι με πολυ καλο ερευνητικο εργο εντος και εκτος συνορων.

υπαρχει αλλωστε και κατευθυνση στους μηχανολογους,αυτα απο εναν μηχανολογο...

παντως εαν στοχευεις μηχανολογους εισαι στον σωστο δρομο να σου βγει η παναγια για την τελειωσεις ,αλλα με απιστευτο ευρος και βαθως γνωσεων (πιστευω οτι ελαχιστες σχολες καταφενουν να ασχοληθεις με τοσο διαφορετικα πραγματα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Εγώ θέλω Μηχανικός Περιβάλλοντος!Προς το παρόν...Είναι η μόνη σχολή που μου φαίνεται ενδιαφέρουσα γιατί πραγματικά το θέμα επιλογής σχολής με άγχωνε και με αγχώνει πολύ!Είναι πολύ καταπιεστικό να σε ρωτάνε όλοι "Τι σχολή θέλεις να περάσεις;" και συ σα βρεγμένη γάτα να απαντάς δεν ξέρω!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Αρα η επιλογή γίνεται με βάση τα μόρια και όχι ότι μας αρέσει; Συνήθως ότι μας αρέσει δηλώνουμε και όχι κάτι άλλο...για να είμαστε μέσα. Αυτή η λογική έχει δημιουργήσει άσχημο επίπεδο φοιτητών στα Ελληνικά Πανεπιστήμια, που δηλώνουν σχολές στον βρόντο ή αυτό που φαινομενικά τους αρέσει (?) αλλά και μια ομάδα σχολών...για να μην μείνουν απέξω. Το σωστό είναι να δηλώσεις εκείνο που σου αρέσει μόνο και να προσηλωθείς ώστε να το «πιάσεις» και να εισαχθείς. Αν δεν σου αρέσει κάτι συγκεκριμένο...οι σπουδές θα είναι μαρτύριο.

τώρα καταλαβαίνω γιατί μετά εμφανίζονται τα συμπτώματα βαρεμάρας της x επιστήμης εκ μέρους πολλών φοιτητών...:whistle:

Tα λες πραγματικά πάρα πολύ ωραία και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Αλλά τα πες μια,δυο,τρεις,φτάνει.Δεν είναι ανάγκη να μας λες ακριβώς τα ίδια σε κάθε μήνυμα.:PΛες και δεν ξέρουμε τα κριτήρια με τα οποία η μάζα επιλέγει σχολές.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unheimlich

Νεοφερμένος

Η Unheimlich αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θέρμο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ θέλω αγγλική φιλολογία Θεσσαλονίκης....Μ'αρέσει πάρα πάρα πολύ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top