Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
δεν καταλαβαινω,γιατι τετοια πρεμουρα επειδη ειναι της παντειου? προς τι τετοιος υποβιβασμος ρε παιδια? μια χαρα νομιζω πως ειναι.. δεν το εχω ψαξει το θεμα αλλα νομιζω πως η παντειος ειναι αξιολογη..
αυτο το τμημα δεν το ειχα ξανακουσει,μολις το τωρα το εψαξα και μπηκα και στην αντιστοιχη σελιδα του τοπα. καλο μου φαινεται και οντως ισχυουν αυτα περι επιμελητηριου,οικονομολογου κτλ. μια χαρα μου φαινεται το τμημα παιδια..αν και δεν ειχα κατα νου οικονομικες σχολες,θα το σκεφτω,μιας και απο καλοκαιρι μπαινω και εγω στο τρυπακι...
οποιος ξερει περισσοτερα ας μας πει παρακαλω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Φυσικα και μπορει να συγκριθει με τα οικονομικα τμηματα που υπαρχουν στην επαρχεια...Εχουν τα ιδια ακριβως μαθηματα σε ενα βαθμο. Απο κει και περα το τμημα της παντειου ασχολειται και με την περιφερειακη αναπτυξη που ειναι ποιο θεωρητικο μαθημα.
Το οτι εχουν τα ιδια μαθηματα δεν παει να πει κατι...!!!!Δλδ αν ειχε το ιδιο προγραμμα σπουδων με το Harvard θα μου ελεγες οτι συγκρινονται :P???Αυτο το τμημα πιστευω μπορει να συγκριθει η να θεωρηθει ισαξιο με τα αλλα οικονομικα πανεπιστημια μονο για το δημοσιο γιατι για τον ιδιωτικο τομεα........χαχαχαχα:whistle::whistle::whistle:ανυπαρκτο.

δεν καταλαβαινω,γιατι τετοια πρεμουρα επειδη ειναι της παντειου? προς τι τετοιος υποβιβασμος ρε παιδια? μια χαρα νομιζω πως ειναι.. δεν το εχω ψαξει το θεμα αλλα νομιζω πως η παντειος ειναι αξιολογη..
αυτο το τμημα δεν το ειχα ξανακουσει,μολις το τωρα το εψαξα και μπηκα και στην αντιστοιχη σελιδα του τοπα. καλο μου φαινεται και οντως ισχυουν αυτα περι επιμελητηριου,οικονομολογου κτλ. μια χαρα μου φαινεται το τμημα παιδια..αν και δεν ειχα κατα νου οικονομικες σχολες,θα το σκεφτω,μιας και απο καλοκαιρι μπαινω και εγω στο τρυπακι...
οποιος ξερει περισσοτερα ας μας πει παρακαλω...
Το προβλημα ειναι οτι ειναι στην παντειο.....σαν να ηταν στην ασοεε το τμημα κοινωνιολογιας!!!!χαχαχα:hehe::hehe::hehe::hehe:
Τα περι επιμελητηριου,και οικονομολογους οντως ισχυουν.....αλλα μην πω τπτ τωρα!!!!Γιατι και η κουτση Μαρια πλεον βγαινει οικονομολογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GIORGOSLA

Νεοφερμένος

Ο GIORGOSLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Το οτι εχουν τα ιδια μαθηματα δεν παει να πει κατι...!!!!Δλδ αν ειχε το ιδιο προγραμμα σπουδων με το Harvard θα μου ελεγες οτι συγκρινονται :P???Αυτο το τμημα πιστευω μπορει να συγκριθει η να θεωρηθει ισαξιο με τα αλλα οικονομικα πανεπιστημια μονο για το δημοσιο γιατι για τον ιδιωτικο τομεα........χαχαχαχα:whistle::whistle::whistle:ανυπαρκτο.


Το προβλημα ειναι οτι ειναι στην παντειο.....σαν να ηταν στην ασοεε το τμημα κοινωνιολογιας!!!!χαχαχα:hehe::hehe::hehe::hehe:
Τα περι επιμελητηριου,και οικονομολογους οντως ισχυουν.....αλλα μην πω τπτ τωρα!!!!Γιατι και η κουτση Μαρια πλεον βγαινει οικονομολογος.

Τι λετε; Οτι να ναι. Γνωριζατε πως ενας απο τους καλυτερους λογιστες ειναι στη παντειο; Α σωστα ξεχασα ο αλογοσκουφης κανει μαθημα στην ασοε χαχαχα τα ιδια χαλια κανει σε εσας με αυτα που εκανε και στη χωρα μας; Φυσικα και μπορειτε να επιλεξετε την παντειο... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Επειδη σαν τμημα ειναι πολυ αμφιλεγομενο γιατι ο ενας λεει οτι ειναι μαπα και ο αλλος λεει οτι αξιζει τελικα ποιο ειναι το συμπερασμα για το τμημα??? Επειδη υπαρχει περιπτωση να το δηλωσω αν μπορει καποιος να μου πει εμπεριστατομενα για το τμημα! Γιατι καποιος να το επιλεξει σαν τμημα???? Τι προσφερει σε εργασια κλπ???? Ευχαριστω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GIORGOSLA

Νεοφερμένος

Ο GIORGOSLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Επειδη σαν τμημα ειναι πολυ αμφιλεγομενο γιατι ο ενας λεει οτι ειναι μαπα και ο αλλος λεει οτι αξιζει τελικα ποιο ειναι το συμπερασμα για το τμημα??? Επειδη υπαρχει περιπτωση να το δηλωσω αν μπορει καποιος να μου πει εμπεριστατομενα για το τμημα! Γιατι καποιος να το επιλεξει σαν τμημα???? Τι προσφερει σε εργασια κλπ???? Ευχαριστω!:)

Κοίτα καταρχάς πέρα από Οικονομία το λέει και ο τίτλος "Περιφερειακής Ανάπτηξης", δηλαδή πρόκειται και για εκπαίδευση πάνω στη Δοιμόσια Διοίκηση που άλλες σχολές δεν έχουν...
Τώρα είναι επιλογή σου τι θες να επιλέξεις... Άσε να λένε... Επειδή ένα Πανεπιστήμιο έχει και άλλες σπουδές όπως Κοινωνιολογία κλπ κλπ... δε σημαίνει πως δε μπορεί να έχει Οικονομικά.. Αρκεί να έχει τους κατάλληλους καθηγητές..και τους έχει...:)

Φέτος θα πέσουν οι βάσεις στα οικονομικά...Διάλεξε με προσοχή... Βάλε αυτά που θες ανάλογα με τις προτιμήσεις σου, γιατί μπορεί να βγάλεις μόρια και τελικά να περάσεις εκεί που δεν ήθελες ενώ μπορούσες...
Ας μη πλατιάζουμε άλλο... Είναι καλό τμήμα... Αν όντως θες Οικονομικά καλύτερα να είναι μέσα στις επιλογές σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Τι λετε; Οτι να ναι. Γνωριζατε πως ενας απο τους καλυτερους λογιστες ειναι στη παντειο; Α σωστα ξεχασα ο αλογοσκουφης κανει μαθημα στην ασοε χαχαχα τα ιδια χαλια κανει σε εσας με αυτα που εκανε και στη χωρα μας; Φυσικα και μπορειτε να επιλεξετε την παντειο... ;)

ΧΑΧΑΧΑΧΑχαχαχα!!!!Ποιος μιλησε για τον αλογοσκουφη!!!τι σχεση εχει το ενα με το αλλο???
εγω ξερω δυο παιδια που ειναι σε αυτο το τμημα και μονα τους μου εχουν πει οτι ειναι για τα μπαζα...απο την οργανωση του πανεπιστημιου μεχρι και το τμημα!!!!!
Επισης αυτα τα παιδια μπηκαν απο θεωριτικη....στα μαθ.γενικης και οικονομια ηταν απο τους χειροτερους!!!!
επειδη ομως ηταν αλλοδαποι καταφεραν να μπουν με το δευτερο μηχανογραφικο!!!!
Λοιπον για να καταλαβεται τι ποιοτητα της σχολης....και τα δυο παιδια γραψανε μαθ.γενικης κατω απο 5 και οικονομια κατω απο 10!!!!και στην σχολη εχουν περασει και οικονομιες και στατιστικες και μαλιστα με καλο βαθμο!!!!
θα μπορουσε να πει καποιος εκατσαν και διαβασαν!!!επειδη ξερω πολυ καλα τι παιδια ηταν και τι δυνατοτητες ειχαν στα μαθηματικα το αποκλειω!!!!για αυτο μην λεμε μαμακιες!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savvina_edw

Νεοφερμένος

Η Savvina_edw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ξερει κανεις κατι παραπανω??Ειναι καλυτερη απο οικονομικο ρεθυμνου για παραδειγμα???Τι 8α επιλεγατε??/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Ξερει κανεις κατι παραπανω??Ειναι καλυτερη απο οικονομικο ρεθυμνου για παραδειγμα???Τι 8α επιλεγατε??/

Mιά χαρά είναι.
Ο διδακτορικός που μας κάνει Εισαγωγή στην Οικονομική ΙΙ,αυτό το τμήμα έχει τελειώσει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Ξερει κανεις κατι παραπανω??Ειναι καλυτερη απο οικονομικο ρεθυμνου για παραδειγμα???Τι 8α επιλεγατε??/

δεν θα το επελεγα γιατι ασχολειται με περιφερειακη αναπτυξη.... και ειναι παντειος βεβαιως βεβαιως...καλυτερα δημοσια διοικηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ούτε για αστείο Δημόσια Διοίκηση,ειδικά αν θέλετε να ασχοληθείτε σοβαρά με οικονομικά.

Το τμήμα ναι μεν είναι κάτω από τα "μεγάλα χαρτιά" (ΟΠΑ,ΠΑΠΕΙ,Οικονομικό Νομικής) αλλά δεν αξίζει τώρα να ξενιτευτείτε για να πάτε σε ένα επαρχιακό Οικονομικής Επιστήμης ή Διοικησης Επιχειρήσεων αν πιάνετε τη βάση σε αυτό (πλην από Θεσσαλονίκη).Αν έχετε το ενδιαφέρον τις γνώσεις θα τις πάρετε,και αν στήσετε σωστά το οικοδόμημα των γνωσεών σας μπορείτε να εξειδικευτείτε με μεταπτυχιακό σε κάποιο από τα προαναφερθέντα πανεπιστήμια αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savvina_edw

Νεοφερμένος

Η Savvina_edw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Το θέμα είναι οτι είμαι απο Κρήτη και το οικονομίκο στο ρέθυμνο λογικα θα το πιανω αλλα ηθελα να δω τι ειναι καλυτερο...(περισσοτερο αναμεσα σ αυτα τα δυο) γιατι αν πιανω τη βαση του "οικονομικης κ περιφεριακης αναπτυξης παντειου" τοτε σιγουρα θα πιανω κ του ρεθυμνου αφου ειναι χαμηλοτερα...Ομως η ιδεα του Ρεθυμνου δεν με ενθουσιαζει σαν πολη κ αυτο ειναι και το προβλημα....μπερδεμα....

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Κοίτα,μιας που διανύουμε δύσκολους καιρούς οικονομικα,καλό θα ήταν να μείνεις στο οικονομικό στο Ρέθυμνο.Τώρα αν πιάσεις κάποιο από τα άλλα οικονομικά της Αθήνας σκέψου το,περίμενε να δεις τι έχεις γράψει και θα τα ζυγίσεις τοτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savvina_edw

Νεοφερμένος

Η Savvina_edw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ναι σωστα!!Εξαλου μας εχει μεινει η οικονομια την Τριτη, που αυτη θα καθορισει πολλα....Απλα εχει αρχισει να με χαλαει η ιδεα του ρεθυμνου (που αυξανονται οι πιθανοτητες να παω εκει), αφου Αθηνα δεν το βλεπω να περναω λογω βασεων....Αλλα ας μην ειμαι απαισιοδοξη λοιπον!Θα δειξει!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Aris^^

Νεοφερμένος

Ο ^^Aris^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πελοποννήσου (Τρίπολη) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα την γνώμη σας για αυτήν την σχολή γιατί μάλλον την πιάνω(14358 ) απλώς επειδή είμαι από Κρήτη το σκέφτομαι λόγο του οικονομικού του ρεθύμνου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savvina_edw

Νεοφερμένος

Η Savvina_edw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα την γνώμη σας για αυτήν την σχολή γιατί μάλλον την πιάνω(14358 ) απλώς επειδή είμαι από Κρήτη το σκέφτομαι λόγο του οικονομικού του ρεθύμνου...
Το εχω ψαξει για αυτη τη σχολη κ εχω ρωτησει πολλους γτ κ γω το σκεφτομουν πριν βγουν τα αποτελεσματα...(τωρα περναω αθηνα ή πειραια αφου εβγαλα 15444 οποτε δεν την βαζω καν στο μηχανογραφικο μ )..και σου προτεινω να πας ρεθυμνο...οχι οτι αυτο το τμημα ειναι κακο αλλα αφου εισαι απο κρητη ειναι καλυτερα να πας ρεθυμνο...!!!ειναι πολυ καλη σχολη!!!
Γενικα απο αυτο το τμημα βγαινεις κ παλι οικονομολογος απλα δεν μπορεις να δουλεψεις σε σχολειο ως εκπαιδευτικος..γτ πρεπει να μπεις "ασπαιτε"....οποτε σε συμφερει καλυτερα ρεθυμνο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Aris^^

Νεοφερμένος

Ο ^^Aris^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πελοποννήσου (Τρίπολη) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Βασικά δεν με ενδιαφέρει το κομμάτι του εκπαιδευτικού γιατί ουσιαστικά ξέρω τι θα κάνω στο μέλλον... Το θέμα είναι ότι ήθελα Αθήνα και τα μόνα τμήματα "οικονομικών" που μάλλον πιάνω είναι αυτό και το ασφαλιστικής Πειραιά ...Απλώς το σκέφτομαι να το δηλώσω γιατί όσους έχω ρωτήσει δεν μου έχουν πει και τα καλύτερα...Ευχαριστώ πάντως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Aris^^

Νεοφερμένος

Ο ^^Aris^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πελοποννήσου (Τρίπολη) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Αν κάποιος άλλος ξέρει κάτι παραπάνω θα το εκτιμούσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinaaa

Νεοφερμένος

Η Athinaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα :)
Εδινα φετος παννελήνιες για 2 χρονία και μετα απο πολύ συζήτηση με τους καθηγητες μου αποφασίσαμε να δηλώσω το τμήμα της Οικονομικης και περιφερειακής ανάπτυξης στην πάντειο όπου και πέρασα απλά εχω μια απορία μεσα απο αυτό το τμήμα γίνεσε οικονομολόγος άρα θα μπορέσω να εργαστώ και ώς λογίστρια ή ειναι ιδέα μου;:redface::redface::redface::redface::redface::redface:
Μετα στο μέλλον θα μπορέσω να διδάξω Αόθ και Αοδέ; ή θα πρέπει να κάνω μεταπτυχιακό?

Ευχαριστώ πολύ:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna_ioanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ωωω, γειά σου συμφοιτήτρια!!! Κι εγώ πρωτοετής του ΤΟΠΑ είμαι :D

https://topa.gr/, https://topa.gr/department_skopos.htm
Oι επαγγελματικές προοπτικές
Oι πτυχιούχοι του Tμήματος Οικονομικής και Περιφερειακής Aνάπτυξης έχουν δυνατότητες επαγγελματικής απασχόλησης στον ιδιωτικό και στο δημόσιο τομέα. Eγγράφονται στο Oικονομικό Eπιμελητήριο Eλλάδος και έχουν όλα τα επαγγελματικά δικαιώματα του επαγγέλματος του οικονομολόγου. Eπίσης έχουν δικαίωμα ένταξης στο Σύνδεσμο Eλλήνων Περιφερειολόγων (ΣEΠ), που κινείται στην κατεύθυνση της κατοχύρωσης της ειδικότητας του περιφερειολόγου σε περιπτώσεις όπως προκηρύξεις ειδικών θέσεων στην Tοπική Aυτοδιοίκηση και στο Δημόσιο Tομέα, προσδιορισμού ειδικοτήτων για τη σύνθεση ομάδων μελετών και ερευνητικών έργων κ.λπ.
Στον ιδιωτικό τομέα οι πτυχιούχοι του Tμήματος απασχολούνται ως ανεξάρτητοι μελετητές, ως στελέχη Γραφείων Mελετών σε θέματα περιφερειακής, τοπικής και κλαδικής ανάπτυξης, ως οικονομολόγοι σε ιδιωτικές επιχειρήσεις κλπ.
Στο δημόσιο τομέα οι πτυχιούχοι του Τμήματος απασχολούνται ως στελέχη της Tοπικής Aυτοδιοίκησης (Πρωτοβάθμιας και Nομαρχιακής), της Περιφερειακής Διοίκησης, της Kεντρικής Διοίκησης και των Δημοσίων Eπιχειρήσεων και Oργανισμών σε αντικείμενα σχετικά με την ανάπτυξη, τον προγραμματισμό και την πολιτική της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Επίσης έχουν δυνατότητα απασχόλησης ως καθηγητές πολιτικής οικονομίας στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση.
Τέλος η ολοκλήρωση του προπτυχιακού και μεταπτυχιακού κύκλου σπουδών του Τμήματος Οικονομικής και Περιφερειακής Ανάπτυξης ανοίγει ορίζοντες διεκδίκησης θέσεων εργασίας στο χώρο της Ευρωπαϊκής Ένωσης και των διεθνών οργανισμών που έχουν ως αντικείμενο θέματα ανάπτυξης σε διεθνές, εθνικό, περιφερειακό ή κλαδικό επίπεδο.


Σύμφωνα με τα παραπάνω... οι απόφοιτοι του τμήματος εξασφαλίζουν το δικαίωμα άσκησης του επαγγέλματος του οικονομολόγου και συνεπώς και του καθηγητή οικονομκών μαθημάτων!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinaaa

Νεοφερμένος

Η Athinaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Α γεια :) Ωραια :) Αντε καλη μας αρχη :P

Ουφ ωραια.. πολυ χαιρομαι :)
Ευχσαριστω πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top