Συζητήσεις και απορίες για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Μάλλον δεν σου δίνει ακόμη τη δυνατότητα οριστικοποίησης [συμβουλή:νωρίς είναι για να το οριστικοποιήσεις]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeHappy34

Νεοφερμένος

Η BeHappy34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μάλλον δεν σου δίνει ακόμη τη δυνατότητα οριστικοποίησης [συμβουλή:νωρίς είναι για να το οριστικοποιήσεις]


Είδα τις οδηγίες και κάτι λάθος δεν έχω κάνει. Απλά με προβληματίζει ότι δεν βγάζει οριστικοποίηση και ότι ίσως να έχει πρόβλημα και να μην λύνεται ... Έχω αποφασίσει οριστικά γι' αυτό θέλω να τελειώνω μια ώρα αρχύτερα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Είδα τις οδηγίες και κάτι λάθος δεν έχω κάνει. Απλά με προβληματίζει ότι δεν βγάζει οριστικοποίηση και ότι ίσως να έχει πρόβλημα και να μην λύνεται ... Έχω αποφασίσει οριστικά γι' αυτό θέλω να τελειώνω μια ώρα αρχύτερα .
Δεν μπορεις ακομα να κανεις οριστικοποιηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spirosbax

Νεοφερμένος

Ο spirosbax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας , τελιωσα και εγω με τις πανελλαδικες φετος και εβγαλα μπολικα μορια . Εδω και αρκετες μερες ψαχνω περισσοτερες πληροφοριες για σχολες του πεδιου μου για να συμπληρωσω μηχανογραφικο . Προσωπικα ειμαι πολυ πορωμενος με την προροφορικη και ακομα περισσοτερο με τον προγραμματισμο οποτε εχω αποφασισει εδω και καιρο οτι μπω σε καποιο ΑΕΙ πληροφορικης και μετα μεταπτυχιακο και μετα βλεπουμε. Θα ηθελα τις γνωμες σας στα παρακατω τμηματα : ΕΚΠΑ πληρορικης και τηλεπικοινωνιων , πληροφορικη ΟΠΑ , πληροφορικη ΠΑΠΕΙ , πληροφορικη ΑΠΘ , πληροφορικη οπου αλλού εχετε να που προτεινετε. Συμφωνα με τις περσινες βασεις τα μορια μου επαρκουν για να μπω σε ολες τις σχολες που προανεφερα , επισης εδωσα με το νεο συστημα και δεν μπορω να μπω σε πολυτεχνικες σχολες και επισης δεν μπορω να μπω στο cs ηρακλειου κρητης γιατι δεν ειναι στο πεδιο μου ( δεν εχω ιδεα πως εγινε αυτο ) . Εχω κοιταξει τα προγραμματα των σχολων και στις περισσοτερες τα μαθηματα ειναι κατα το 90% ιδια , οποτε δεν μπορω να κρινω , εκτος απο το ΕΚΠΑ που εχει πολλες τηλεπικοινωνιες και δικτυα οπως και το ΟΠΑ που εχει μονο ενα - δυο υποχρεωτικα οικονομικα - λογιστικα μαθηματα .

Note : θα ηθελα να ασχοληθω περισσοτερο με software development και λιγοτερο με hardware , επισης ξερω οτι προγραμματιστης δεν γινεσε απο το πανεπιστημιο αλλα με προσωπικη δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
μια διόρθωση , το τμήμα μηχανικών η/υ& πληροφορικής(ιωάννινα) ανήκει στο 2ο πεδίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Εάν τμήμα ανήκει σε 2 πεδία πχ οι σχολές βιολογίας και δηλώσουμε σχολές και απο τα 2 πεδία, ενώ έχουμε διαφορετικά μόρια, ποια μόρια θα μετρήσουν για την εισαγωγή μας; Πρέπει να δηλώσουμε την σχολή 2 φορές;

Μια φίλη μου έκανε το λάθος και δήλωσε την βιολογία αθηνας στο 2ο πεδίο που έχει 15000 και όχι στο 3ο που έχει 18500. Υπάρχει κίνδυνος να χάσει την σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spirosbax

Νεοφερμένος

Ο spirosbax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εχεις δικιο , ευχαριστω για την παρατηρηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εάν τμήμα ανήκει σε 2 πεδία πχ οι σχολές βιολογίας και δηλώσουμε σχολές και απο τα 2 πεδία, ενώ έχουμε διαφορετικά μόρια, ποια μόρια θα μετρήσουν για την εισαγωγή μας; Πρέπει να δηλώσουμε την σχολή 2 φορές;

Μια φίλη μου έκανε το λάθος και δήλωσε την βιολογία αθηνας στο 2ο πεδίο που έχει 15000 και όχι στο 3ο που έχει 18500. Υπάρχει κίνδυνος να χάσει την σχολή;

Αν δηλώσεις τμήμα που περιλαμβάνεται και στα δύο επιστημονικά πεδία που δήλωσες, το δηλώνεις μόνο μια φορά.
Γενικές οδηγίες - Παράγραφος 3
https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2016/ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ_ΓΕΛ_2016_ΝΕΟ.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν δηλώσεις τμήμα που περιλαμβάνεται και στα δύο επιστημονικά πεδία που δήλωσες, το δηλώνεις μόνο μια φορά.
Γενικές οδηγίες - Παράγραφος 3
https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2016/ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ_ΓΕΛ_2016_ΝΕΟ.pdf
Προσέχουμε τις κοινές σχολές να τις δηλώνουμε από το πεδίο που μας δίνει τα περισσότερα μόρια
https://www.look4studies.com/ekpaide...-sumplirwsete-swsta-to-mixanografiko-sas.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εάν τμήμα ανήκει σε 2 πεδία πχ οι σχολές βιολογίας και δηλώσουμε σχολές και απο τα 2 πεδία, ενώ έχουμε διαφορετικά μόρια, ποια μόρια θα μετρήσουν για την εισαγωγή μας; Πρέπει να δηλώσουμε την σχολή 2 φορές;

Μια φίλη μου έκανε το λάθος και δήλωσε την βιολογία αθηνας στο 2ο πεδίο που έχει 15000 και όχι στο 3ο που έχει 18500. Υπάρχει κίνδυνος να χάσει την σχολή;

Αν δηλώσεις τμήμα που περιλαμβάνεται και στα δύο επιστημονικά πεδία που δήλωσες, το δηλώνεις μόνο μια φορά.
Γενικές οδηγίες - Παράγραφος 3
https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2016/ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ_ΓΕΛ_2016_ΝΕΟ.pdf

Προσέχουμε τις κοινές σχολές να τις δηλώνουμε από το πεδίο που μας δίνει τα περισσότερα μόρια
https://www.look4studies.com/ekpaide...-sumplirwsete-swsta-to-mixanografiko-sas.html

Δες εδώ
΄Εκανα λάθος στο μηχανογραφικό μου και το οριστικοποίησα. Τι μπορώ να κάνω;
https://www.ipaideia.gr/mixanografik...i-oristikopoiisi-osa-prepei-na-gnorizete.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Tη δευτερα σκεφτομαι να κανω το οριστικο μηχανογραφικο.Μολις το κανω πρεπει υστερα να καταθεσω τιποτα χαρτια στη δευτεροβαθμια (πχ το μηχανογραφικο,βαθμους κτλ) ή ειμαι ελευθερος και καλο καλοκαιρι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Tη δευτερα σκεφτομαι να κανω το οριστικο μηχανογραφικο.Μολις το κανω πρεπει υστερα να καταθεσω τιποτα χαρτια στη δευτεροβαθμια (πχ το μηχανογραφικο,βαθμους κτλ) ή ειμαι ελευθερος και καλο καλοκαιρι?

Τιποτα! Εγω πηγα σχολειο να το κανω, το υποβαλαμε και αυτο ηταν! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
ξερει κανεις πως αποθηκευεις το μηχανογραφικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JayTheKing

Νεοφερμένος

Ο JayTheKing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ρε παιδιά εσεις αντιμετωπίζετε καποιο πρόβλημα όταν προσπαθήτε να κατεβάσετε το μηχανογραφικο σαν αρχείο?Εμένα μου βγαζει network error συνεχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δοκίμασε από άλλον browser και αν δεν τότε δοκίμασε από κινητό η από άλλον υπολογιστή.
Αν δεν στο εμφανίζει πάλι, πρέπει να πας από το σχολείο σου να το τσεκάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Ρε παιδιά εσεις αντιμετωπίζετε καποιο πρόβλημα όταν προσπαθήτε να κατεβάσετε το μηχανογραφικο σαν αρχείο?Εμένα μου βγαζει network error συνεχεια!

αν εννοεις την προσωρινη αποθηκευση ,το επαθα και γω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosan

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ρε παιδιά εσεις αντιμετωπίζετε καποιο πρόβλημα όταν προσπαθήτε να κατεβάσετε το μηχανογραφικο σαν αρχείο?Εμένα μου βγαζει network error συνεχεια!


Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω, μάλλον δεν στο επιτρέπουν ( ; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Ρε παιδιά πρπ αναγκαστικά να κατεβάσω το μηχανογραφικό μετα την οριστικοποίηση ; Πέρσι νομίζω το κατέβασα πριν παω να γραφτώ στη σχολή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosan

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ρε παιδιά πρπ αναγκαστικά να κατεβάσω το μηχανογραφικό μετα την οριστικοποίηση ; Πέρσι νομίζω το κατέβασα πριν παω να γραφτώ στη σχολή

Εκτύπωσε το ή κανε το screenshot ή στην χειρότερη τραβά το φωτογραφία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top