[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ανοδος αναμενεται σε ολες τις σχολεςhttps://www.#####.gr/Comments.aspx?qId=87614
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d@NTE

Νεοφερμένος

Ο d@NTE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Απ οτι φαινεται διέρρευσε η προκήρυξη της ΕΛΑΣ .Παλι 250+40 και εισοδος το 2017.Να παν στο διαολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
https://www.dikaiologitika.gr/eidhse...nies-2016-i-prokiryksi-gia-eisagogi-stin-elas

Η προκήρυξη για αστυνομια πήγε στο εθνικο τυπογραφείο αύριο λογικα θα ανακοινωθεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ρε γαμω το θεο τους,την μια λενε ανοδος,την αλλη λενε πτωση.Μας εχουν πρηξει τον πουτσο γαμω τα φαλαγγια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Συμφωνώ κ το αστειο ειναι οτι ο ιδιος ο υπουργος ναυτιλίας είπε οτι μεσα στο 2016 θα παρει 273 λιμενικούς με προκήρυξη φυσικα.
Γι αυτους δλδ εχουν λεφτά......οι αλλοι γα@@@@ ν βγάλουν μορια κ θα παρει τοσους λιγους. Απλα ντροπή κ στο λεω ενώ που εχω παει κ στρατο , αλλα κάθησα κ διαβασα οχι σα κάτι αλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Μάγκες 176 θέσεις καθαρές....να πάνε να...πέσουν απ' το γκρεμό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Θα παραθέσω κάτι που είδα χτες στο ##### και μου φάνηκε πολύ χρήσιμο, και θέλω να δείτε από ποια πλευρά θα βγουν οι βάσεις για φέτος. Το κείμενο παρακάτω δεν είναι δικό μου, το έγραψε ένα παιδί στο ##### και δείχνει τους βαθμούς ενός μαθητή που πέρασε τελευταίος πέρυσι στην νομική αθηνών και το συγκρίνει με φέτος.

Προκειμένου να επιχειρήσουμε μία αναγωγή στις περυσινές βάσεις του 1ου πεδίου (π.χ. Νομική Αθήνας) προσπάθησα να ¨ανιχνεύσω¨ το βαθμολογικό προφίλ του τελευταίου επιτυχόντα που καθόρισε το 2015 τη βάση της συγκεκριμένης σχολής (18223 μόρια) με το παρακάτω παράδειγμα
1. ΑΡΧΑΙΑ 16,8

2. ΙΣΤΟΡΙΑ 18,6

3. ΓΛΩΣΣΑ 16,8

4. ΛΑΤΙΝΙΚΑ 19

5. ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ 17,6

6. ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ - ΙΣΤΟΡΙΑ- ΒΙΟΛΟΓΙΑ 18

ΣΥΝΟΛΟ 18.248 μόρια (δηλαδή σχεδόν όσο και η περυσινή βάση Νομικής Αθήνας - 18.223)

Οι ίδιοι παραπάνω βαθμοί, πλέον στα 4 εξεταζόμενα μαθήματα και με το φετινό σύστημα, δίνουν ένα σύνολο 17.726 μορίων, γεγονός που σημαίνει ότι, οι βάσεις του παραδείγματός μας αντιστοιχούν : για το 2015 σε 18.248 μόρια και για το 2016 σε 17.226 μόρια, δηλαδή 522 μόρια διαφορά - πτώση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Θα παραθέσω κάτι που είδα χτες στο ##### και μου φάνηκε πολύ χρήσιμο, και θέλω να δείτε από ποια πλευρά θα βγουν οι βάσεις για φέτος. Το κείμενο παρακάτω δεν είναι δικό μου, το έγραψε ένα παιδί στο ##### και δείχνει τους βαθμούς ενός μαθητή που πέρασε τελευταίος πέρυσι στην νομική αθηνών και το συγκρίνει με φέτος.

Προκειμένου να επιχειρήσουμε μία αναγωγή στις περυσινές βάσεις του 1ου πεδίου (π.χ. Νομική Αθήνας) προσπάθησα να ¨ανιχνεύσω¨ το βαθμολογικό προφίλ του τελευταίου επιτυχόντα που καθόρισε το 2015 τη βάση της συγκεκριμένης σχολής (18223 μόρια) με το παρακάτω παράδειγμα
1. ΑΡΧΑΙΑ 16,8

2. ΙΣΤΟΡΙΑ 18,6

3. ΓΛΩΣΣΑ 16,8

4. ΛΑΤΙΝΙΚΑ 19

5. ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ 17,6

6. ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ - ΙΣΤΟΡΙΑ- ΒΙΟΛΟΓΙΑ 18

ΣΥΝΟΛΟ 18.248 μόρια (δηλαδή σχεδόν όσο και η περυσινή βάση Νομικής Αθήνας - 18.223)

Οι ίδιοι παραπάνω βαθμοί, πλέον στα 4 εξεταζόμενα μαθήματα και με το φετινό σύστημα, δίνουν ένα σύνολο 17.726 μορίων, γεγονός που σημαίνει ότι, οι βάσεις του παραδείγματός μας αντιστοιχούν : για το 2015 σε 18.248 μόρια και για το 2016 σε 17.226 μόρια, δηλαδή 522 μόρια διαφορά - πτώση.

Αν όμως συνυπολογίσεις τα πιο εύκολα θέματα από πέρσυ στα Αρχαία (μάθημα πρώτης βαρύτητας), τα πιο δύσκολα θέματα στην Ιστορία (μάθημα δεύτερης βαρύτητας), τότε φαίνεται να πηγαίνει η βάση γύρω στο 18.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Την βαση του παιδαγωγικού ειδικής αγωγής με το παλιό συστημα ποσο περιπου την υπολογίζεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Φίλε πρέσβη δεν μας παρηγορεί το post σου..ειδικά εμάς που θέλουμε τις σχολές με μεγάλη ζήτηση...μην ξεχνάς ότι πέρσι έπεσαν δύσκολα θέματα (Μαθηματικά Κατ.,Φυσική,Λατινικά,Λογοτεχνία) γενικά..ελάχιστα ήταν τα εύκολα (Έκθεση,ΑΟΘ,Ιστορία Κατ.)..φέτος είναι αλλιώς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Αν όμως συνυπολογίσεις τα πιο εύκολα θέματα από πέρσυ στα Αρχαία, τότε φαίνεται να πηγαίνει η βάση γύρω στο 18.

Ποια εύκολα θέματα;; :eek: Τα αρχαία ήταν ελαφρώς πιο εύκολα από πέρυσι και τα λατινικά και η ιστορία φέτος ήταν δυσκολότερα! Οπότε πτώση. Σύμφωνα με την λογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ποια εύκολα θέματα;; :eek: Τα αρχαία ήταν ελαφρώς πιο εύκολα από πέρυσι και τα λατινικά και η ιστορία φέτος ήταν δυσκολότερα! Οπότε πτώση. Σύμφωνα με την λογική.

Κοίτα από αυτά που ακούω, τα Αρχαία εν σχέσει με τον περσινό πάτο, ήταν καλύτερα. Δηλαδή ο καλός πέρσυ που έγραφε 17 φέτος έγραφε 18. Ιστορία βέβαια ήταν πιο δύσκολα τα θέματα, αλλά ο πολύ καλά διαβασμένος άντε να πέσει 1 μονάδα. Αν τα κάνεις μείξη, επειδή τα αρχαία έχουν 6% μεγαλύτερη βαρύτητα έχουμε από τα 17.700 μια ελαφριά άνοδο, που φτάνει τα 17.900 ίσως και το 18.

Σε σχέσει με τις περσινές βάσεις, έχουμε πτώση όμως, λόγω προφορικού.

Περιμένουμε τις κλιμακώσεις ΓΒΠ που μετράνε το 80% και τις επιδόσεις στα μαθήματα βαρύτητα.

υγ. Πέρσυ είχα δώσει εκτίμηση Νομική Αθηνών 18.225 και ήρθε 18.223 οπότε καταλαβαίνεις ότι ξέρω τι λεω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Κοίτα από αυτά που ακούω, τα Αρχαία εν σχέσει με τον περσινό πάτο, ήταν καλύτερα. Δηλαδή ο καλός πέρσυ που έγραφε 17 φέτος έγραφε 18. Ιστορία βέβαια ήταν πιο δύσκολα τα θέματα, αλλά ο πολύ καλά διαβασμένος άντε να πέσει 1 μονάδα. Αν τα κάνεις μείξη, επειδή τα αρχαία έχουν 6% μεγαλύτερη βαρύτητα έχουμε από τα 17.700 μια ελαφριά άνοδο, που φτάνει τα 17.900 ίσως και το 18.

Σε σχέσει με τις περσινές βάσεις, έχουμε πτώση όμως, λόγω προφορικού.

Περιμένουμε τις κλιμακώσεις ΓΒΠ που μετράνε το 80% και τις επιδόσεις στα μαθήματα βαρύτητα.

υγ. Πέρσυ είχα δώσει εκτίμηση Νομική Αθηνών 18.225 και ήρθε 18.223 οπότε καταλαβαίνεις ότι ξέρω τι λεω!

Για ψυχολογία μπορείς να δώσεις καμία εκτίμηση που με ενδιαφέρει ή είναι νωρίς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Για ψυχολογία μπορείς να δώσεις καμία εκτίμηση που με ενδιαφέρει ή είναι νωρίς;

Τσέκαρε λίγο.

https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=4195705&postcount=986

Είναι πολύ νωρίς και δυστυχώς για Ψυχολογία έχουμε αύξηση της ζήτησης για το ΕΚΠΑ και Κρήτη, μικρή μείωση για Πάντειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariats98

Νεοφερμένος

Η mariats98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Κοίτα από αυτά που ακούω, τα Αρχαία εν σχέσει με τον περσινό πάτο, ήταν καλύτερα. Δηλαδή ο καλός πέρσυ που έγραφε 17 φέτος έγραφε 18. Ιστορία βέβαια ήταν πιο δύσκολα τα θέματα, αλλά ο πολύ καλά διαβασμένος άντε να πέσει 1 μονάδα. Αν τα κάνεις μείξη, επειδή τα αρχαία έχουν 6% μεγαλύτερη βαρύτητα έχουμε από τα 17.700 μια ελαφριά άνοδο, που φτάνει τα 17.900 ίσως και το 18.

Σε σχέσει με τις περσινές βάσεις, έχουμε πτώση όμως, λόγω προφορικού.

Περιμένουμε τις κλιμακώσεις ΓΒΠ που μετράνε το 80% και τις επιδόσεις στα μαθήματα βαρύτητα.

υγ. Πέρσυ είχα δώσει εκτίμηση Νομική Αθηνών 18.225 και ήρθε 18.223 οπότε καταλαβαίνεις ότι ξέρω τι λεω!
Πάντως ρώτησα καθηγήτρια που διορθώνει αρχαία και μου είπε ότι βάζει χειρότερους βαθμούς από πέρυσι.Δλδ για νομική Θεσσαλονίκης τι περίπου προβλέπεις?λέτε να πέσει μέχρι 17.800-17.900?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Χειρότερους βαθμούς από πέρσι; Το έχω δει παντού αυτό...άρα σημαίνει ότι κόβουν για το παραμικρό...αλλιώς δεν εξηγείται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Ρε παιδιά , ξέρετε που γινεται η διόρθωση των γραπτών , γτ το έχω ψάξει κ δε βρήκα τπτ σχετικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Ρε παιδιά , ξέρετε που γινεται η διόρθωση των γραπτών , γτ το έχω ψάξει κ δε βρήκα τπτ σχετικό

Δεν πάνε όλα τα γραπτά στην ίδια πόλη ή στο ίδιο Βαθμολογικό Κέντρο..Αυτό σημαίνει πως αλλού είναι αυστηροί και αλλού ελαστικοί..Για παράδειγμα τα γραπτά της Αχαΐας πάνε στην Αθήνα και απ'όσα έχω ακούσει είναι αυστηρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Δεν πάνε όλα τα γραπτά στην ίδια πόλη ή στο ίδιο Βαθμολογικό Κέντρο..Αυτό σημαίνει πως αλλού είναι αυστηροί και αλλού ελαστικοί..Για παράδειγμα τα γραπτά της Αχαΐας πάνε στην Αθήνα και απ'όσα έχω ακούσει είναι αυστηρά...

Α υπάρχουν δλδ τα βαθμολογικά κέντρα , τοσο καιρο νόμιζα οτι τα διορθώνουν σπίτια τους :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Α υπάρχουν δλδ τα βαθμολογικά κέντρα , τοσο καιρο νόμιζα οτι τα διορθώνουν σπίτια τους :hehe:

Χαχαχαχα όχι μακάρι να ήταν έτσι...χαλαρά στον καναπέ με το καφεδάκι..να μην έκοβαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top