[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
συγγνωμη αλλα αυτο το "οσοι ειναι στο παιχνιδι παντα γραφουν" εγω δεν το πιστευω.Και δν το πιστευω γτ το εχω δει με τα ματια μου.Εχω δει μαθητες του 20 με βραβεια,αριστεια και ολα τα συναφη να βγαζουν 12500 μορια και ολοι που δν περιμενες να βγαζουν πολυ παραπανω.Και να λες : μα καλα περασε αυτος εκει? Δν ξερω τι φταει..Ειναι η τυχη, η ψυχολογια που 8α εχεις εκεινη τη στιγμη?Δν ξερω. Παντως δν υπαρχουν standards σ αυτα τα πραγματα.

Αυτο που ειπες δεν μου επιτρεπεται να πω τι το θεωρω
ειναι απο τα πιο βλακωδη πραγματα που ακουω συνεχως
το οτι βγαζει 20 ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ καποιος δεν σημαινει ΤΙΠΟΤΑ,ζερο που λεμε
αλλα και το αλλο οτι μαθητες που ηταν αριστα προετοιμασμενοι γραψανε 5 παλι δεν ισχυει
διαβασες-πολυ,πολυ πιθανως να γραψεις καλα και αν οχι καλα μετρια προς καλα δηλαδη πιανεις καλες σχολες αν οχι ΕΜΠ η ΕΚΠΑ
ετσι παει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaswtre

Νεοφερμένος

Η vaswtre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Αυτο που ειπες δεν μου επιτρεπεται να πω τι το θεωρω
ειναι απο τα πιο βλακωδη πραγματα που ακουω συνεχως
το οτι βγαζει 20 ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ καποιος δεν σημαινει ΤΙΠΟΤΑ,ζερο που λεμε
αλλα και το αλλο οτι μαθητες που ηταν αριστα προετοιμασμενοι γραψανε 5 παλι δεν ισχυει
διαβασες-πολυ,πολυ πιθανως να γραψεις καλα και αν οχι καλα μετρια προς καλα δηλαδη πιανεις καλες σχολες αν οχι ΕΜΠ η ΕΚΠΑ
ετσι παει
Γτ δν σου επιτρεπεται? Αποψη σ ειναι και μπορεις να την εκφραζεις ελευθερα.Ισα-ισα εγω εκτιμω τα ατομα που εκφραζουν την πραγματικη τους γνωμη.Σ αυτο που λες με το βαθμο του σχολειου,συμφωνω κι εγω παντως.Καταρχας οι βαθμοι στο σχολειο μονο αξιοκρατικα δν μπαινουν.Αλλα οτι υπαρχουν πολλοι μαθητες που γραψανε αρκετα λιγοτερο απο αυτο που αξιζαν πραγματικα,υπαρχουν.Και δν εννοω 5! Αλλα τελοσπαντων καποιον "οχι και τοσο καλο" βαθμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Γτ δν σου επιτρεπεται? Αποψη σ ειναι και μπορεις να την εκφραζεις ελευθερα.Ισα-ισα εγω εκτιμω τα ατομα που εκφραζουν την πραγματικη τους γνωμη.Σ αυτο που λες με το βαθμο του σχολειου,συμφωνω κι εγω παντως.Καταρχας οι βαθμοι στο σχολειο μονο αξιοκρατικα δν μπαινουν.Αλλα οτι υπαρχουν πολλοι μαθητες που γραψανε αρκετα λιγοτερο απο αυτο που αξιζαν πραγματικα,υπαρχουν.Και δν εννοω 5! Αλλα τελοσπαντων καποιον "οχι και τοσο καλο" βαθμο.

κοιτα εγω εβγαλα 19 και 8/14 αλλα ξερω οτι δεν τα αξιζω ουτε στο ελαχιστο,πηγαινα σχολειο για πλακα κανονικα,ουτε τσαντα επαιρνα
αλλα τα πηγαινω μια χαρα
αλλοι που σκιζοταν στο διαβασμα οκ βγαλανε 20 παρα 1 και τα πηγαινουν χειροτερα απο εμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Μερικές φορές το σχολείο είναι άδικο..
Και εδώ που φτάσαμε νομίζω πρέπει να σας πω το πόνο μου...
Όλο το χρόνο διάβαζα ΑΟΔΕ, το ήξερα πάντα σχεδόν τέλεια στο σχολείο και στα γραπτά όλα 19 + με τα μισά 20ρια πέραν τα αρχικά που εντάξει έπρεπε να προσαρμοστώ και εγώ. Στις πανελλήνιες μάλλον έγραψα 20 και ποιο ήταν το κέρδος; Ο καθηγητής μου στο πρώτο 4μηνο μου έβαλε 19 !!!! Και το χειρότερο ποιο είναι ; Στην κοινωνιολογία μου έβαλε 20 !!!!!!!!!!
Τι να πω.. εντάξει λίγα μόρια χάνω αλλά γιατί να το κάνει αυτό ; Η δική του απάντηση ήταν για να μην τα παρατήσω μετά και επειδή δεν ήμουν τάχα ο καλύτερος στην τάξη (που μόνο ένας ήταν καλύτερος αλλά στο ελάχιστο) και μάλλον επειδή μια φορά ενώ διάβασά το μάθημα δεν μου έμεινε στο μυαλό και επειδή δεν διάβαζα τα παραδείγματα. Τα οποία το ξεκαθάρισα από την αρχή ότι θα τα διαβάσω στις επαναλήψεις.
Την ημέρα αυτή άρχισε να μου λέει "τι έγινε τώρα ; Χαλαρώνουμε ;" Ε ξεφτίλα δηλαδή... Ευτυχώς που δεν μου έκοψε και βαθμό για κάθε σκίτσο που δεν μάθαινα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Μερικές φορές το σχολείο είναι άδικο..
Και εδώ που φτάσαμε νομίζω πρέπει να σας πω το πόνο μου...
Όλο το χρόνο διάβαζα ΑΟΔΕ, το ήξερα πάντα σχεδόν τέλεια στο σχολείο και στα γραπτά όλα 19 + με τα μισά 20ρια πέραν τα αρχικά που εντάξει έπρεπε να προσαρμοστώ και εγώ. Στις πανελλήνιες μάλλον έγραψα 20 και ποιο ήταν το κέρδος; Ο καθηγητής μου στο πρώτο 4μηνο μου έβαλε 19 !!!! Και το χειρότερο ποιο είναι ; Στην κοινωνιολογία μου έβαλε 20 !!!!!!!!!!
Τι να πω.. εντάξει λίγα μόρια χάνω αλλά γιατί να το κάνει αυτό ; Η δική του απάντηση ήταν για να μην τα παρατήσω μετά και επειδή δεν ήμουν τάχα ο καλύτερος στην τάξη (που μόνο ένας ήταν καλύτερος αλλά στο ελάχιστο) και μάλλον επειδή μια φορά ενώ διάβασά το μάθημα δεν μου έμεινε στο μυαλό και επειδή δεν διάβαζα τα παραδείγματα. Τα οποία το ξεκαθάρισα από την αρχή ότι θα τα διαβάσω στις επαναλήψεις.
Την ημέρα αυτή άρχισε να μου λέει "τι έγινε τώρα ; Χαλαρώνουμε ;" Ε ξεφτίλα δηλαδή... Ευτυχώς που δεν μου έκοψε και βαθμό για κάθε σκίτσο που δεν μάθαινα..

waaat?

Η καθηγήτρια που είχα στην έκθεση δεν έβαζε σε κανέναν 20 γιατί έλεγε ότι έτσι είναι η φιλοσοφία της. Αποτέλεσμα κάποια παιδιά, που πραγματικά άξιζαν το 20 στα προφορικά, να γράφουν 18 και να χάνουν το 0,3. Αμελητέο μεν αλλά όταν τα πράγματα είναι οριακά 2 μήνες ζεις στο άγχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Μερικές φορές το σχολείο είναι άδικο..
Και εδώ που φτάσαμε νομίζω πρέπει να σας πω το πόνο μου...
Όλο το χρόνο διάβαζα ΑΟΔΕ, το ήξερα πάντα σχεδόν τέλεια στο σχολείο και στα γραπτά όλα 19 + με τα μισά 20ρια πέραν τα αρχικά που εντάξει έπρεπε να προσαρμοστώ και εγώ. Στις πανελλήνιες μάλλον έγραψα 20 και ποιο ήταν το κέρδος; Ο καθηγητής μου στο πρώτο 4μηνο μου έβαλε 19 !!!! Και το χειρότερο ποιο είναι ; Στην κοινωνιολογία μου έβαλε 20 !!!!!!!!!!
Τι να πω.. εντάξει λίγα μόρια χάνω αλλά γιατί να το κάνει αυτό ; Η δική του απάντηση ήταν για να μην τα παρατήσω μετά και επειδή δεν ήμουν τάχα ο καλύτερος στην τάξη (που μόνο ένας ήταν καλύτερος αλλά στο ελάχιστο) και μάλλον επειδή μια φορά ενώ διάβασά το μάθημα δεν μου έμεινε στο μυαλό και επειδή δεν διάβαζα τα παραδείγματα. Τα οποία το ξεκαθάρισα από την αρχή ότι θα τα διαβάσω στις επαναλήψεις.
Την ημέρα αυτή άρχισε να μου λέει "τι έγινε τώρα ; Χαλαρώνουμε ;" Ε ξεφτίλα δηλαδή... Ευτυχώς που δεν μου έκοψε και βαθμό για κάθε σκίτσο που δεν μάθαινα..
Ευτυχώς σε εμένα δεν έχει τύχει αυτό, αλλά έχει τύχει σε γνωστούς μου. Έλεος!!! Να τραβάμε τόσο ζόρι αυτή τη χρονιά, να κουραζόμαστε,να γινόμαστε χάλια ψυχολογικά,αλλά οοοοχι! Ένας δάσκαλος κρίνει ότι έχεις χαλαρώσει, χωρίς να είναι αλήθεια, ή χωρίς να ξέρει ότι υπάρχουν λόγοι που έχει γίνει αυτό, και να σου χαμηλώνει το βαθμό "για να προσπαθήσεις περισσότερο", λες και θα πας αδιάβαστος στις πανελλήνιες! Σε ένα άλλο σχολείο εδώ, είχε έρθει μια καινούρια καθηγήτρια στο ΑΕΠΠ και δεν ήξερε ότι οι βαθμοί του τετραμήνου επηρεάζουν την τελική βαθμολογία, και έβαλε σε αστέρια μαθητές 18!! Μόλις το έμαθε,άρχισε να κλαίει! Δεν πάμε καλά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΠα

Νεοφερμένος

Ο ΝικοςΠα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Παρε ενα μπαστουνι και σπαστου τα μουτρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ούτε αυτός το ήξερε
Αλλά και όταν του εξηγήσαμε ότι μετράνε αυτός δεν είπε μια συγνώμη, έστω αυτό, αλλά επέμενε πως είχε δίκιο που με μείωσε..
Ελπίζω μόνο τελικά στις πανελλήνιες να πήρα 20 και θα του στείλω τον βαθμό πανελληνίων και αυτόν του τετραμήνου μαζί με ένα " ΓΙΑΤΙ; " από δίπλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaswtre

Νεοφερμένος

Η vaswtre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ούτε αυτός το ήξερε
Αλλά και όταν του εξηγήσαμε ότι μετράνε αυτός δεν είπε μια συγνώμη, έστω αυτό, αλλά επέμενε πως είχε δίκιο που με μείωσε..
Ελπίζω μόνο τελικά στις πανελλήνιες να πήρα 20 και θα του στείλω τον βαθμό πανελληνίων και αυτόν του τετραμήνου μαζί με ένα " ΓΙΑΤΙ; " από δίπλα...
Παντως αν εγραψες αρκετα καλα και πιανεις αυτο που θες δν αξιζει να χαλιεσαι.Τι να πω και εγω η καημενη που δινω 2η χρονια και παλι δν τα πηγα οπως θα ηθελα και εχω πεσει σε καταθλιψη? Τεσπα...σορρυ.παρασυρθηκα.Το δικο σ θεμα λυνουμε τωρα.Κοιτα να γραψεις καλα και στα αλλα κ αν πιανεις αυτο που θες χες τον.απλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Ούτε αυτός το ήξερε
Αλλά και όταν του εξηγήσαμε ότι μετράνε αυτός δεν είπε μια συγνώμη, έστω αυτό, αλλά επέμενε πως είχε δίκιο που με μείωσε..
Ελπίζω μόνο τελικά στις πανελλήνιες να πήρα 20 και θα του στείλω τον βαθμό πανελληνίων και αυτόν του τετραμήνου μαζί με ένα " ΓΙΑΤΙ; " από δίπλα...

Πόσο χάνεις περίπου; γιατί αυτό με τους βαθμούς του σχολείου και την επίδραση τους ακόμα δεν έχω καταλάβει πόσο επηρεάζει :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Παντως αν εγραψες αρκετα καλα και πιανεις αυτο που θες δν αξιζει να χαλιεσαι.Τι να πω και εγω η καημενη που δινω 2η χρονια και παλι δν τα πηγα οπως θα ηθελα και εχω πεσει σε καταθλιψη? Τεσπα...σορρυ.παρασυρθηκα.Το δικο σ θεμα λυνουμε τωρα.Κοιτα να γραψεις καλα και στα αλλα κ αν πιανεις αυτο που θες χες τον.απλα.

Χαλάστηκα όταν το είδα..
Σοκ κανονικότατο...
Αλλά δεν μπορούν να κάνουν ότι γουστάρουν..
Τι σόι καθηγητές είναι αν δεν γνωρίζουν το εκπαιδευτικό σύστημα ;

Πόσο χάνεις περίπου; γιατί αυτό με τους βαθμούς του σχολείου και την επίδραση τους ακόμα δεν έχω καταλάβει πόσο επηρεάζει :/:

Αν θυμάμαι καλά είναι ο μέσος όρος του τετραμήνου μειωμένος κατά όσες μονάδες χρειαστεί ώστε να είναι μεγαλύτερος των πανελληνίων κατά δύο μονάδες το πολύ και όλο αυτό * 0.3 κάτι τέτοιο είναι...δεν ξέρω πως υπολογίζεται ακριβώς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
άρχισαν τα όργανα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skilos

Νεοφερμένος

Ο skilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
μην ακουτε τον καθενα ρε παιδια...εμενα η καθηγητρια μου στην εκθεση που διορθωνει γραπτα μου εχει πει οτι εχει βαλει μονο 3 17αρια και στιν βιολογια γενικης ακουει οτι δεν εχουν παει και τοσο καλα γενικα..μην ακουτε τις παραπληροφορησεις για ευκολα θεματα γιατι τα συγκρινουν με τα περσινα..αν ανεβουν το πολυ 800 μορια πιστευω..δεν ηταν και της πλακας τα θεματα..ειχαν τις δυσκολιες τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
μην ακουτε τον καθενα ρε παιδια...εμενα η καθηγητρια μου στην εκθεση που διορθωνει γραπτα μου εχει πει οτι εχει βαλει μονο 3 17αρια και στιν βιολογια γενικης ακουει οτι δεν εχουν παει και τοσο καλα γενικα..μην ακουτε τις παραπληροφορησεις για ευκολα θεματα γιατι τα συγκρινουν με τα περσινα..αν ανεβουν το πολυ 800 μορια πιστευω..δεν ηταν και της πλακας τα θεματα..ειχαν τις δυσκολιες τους...
O φιλόλογος στο σχολείο μου δεν έχει βάλει πάνω από 65!! Ποιος ξέρει τι θα δούμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angietrelaful15

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εμενα παντως οι καθηγητες μου, λενε οτι τα μορια αντε να ανεβουν κατα 200-300 και οχι παραπανω!!
Για τον απλο λογο οτι δεν εχουν γραψει ολοι τοσο καλα οσο λενε! Θα το δειτε σε λιγο καιρο...

Τα μαθ κτ. ηταν βατα μεχρι το 10, τα υπολοιπα ο αχρηστος δεν τα εγραφε.. Οι βασεις που ειναι χαμηλα (10-11) ισως ανεβαιβουν, οι υπολοιπες που ειναι 16+ νομιζω πως θα παραμεινουν στα ιδια, μιας και αυξανονται και οι εισακτεοι

Το γεγονος οτι χαρακτηριζεις ως "αχρηστους" οσους δεν εγραψαν πανω απο δεκα πραγματικα θα ελεγα οτι ειναι κατι παραπανω απο προσβλητικο........ Δεν ειναι ολοι καλοι σε ολα ομως αυτο δεν σου δινει το δικαιωμα να τους χαρακτηριζεις ετσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Εμενα παντως οι καθηγητες μου, λενε οτι τα μορια αντε να ανεβουν κατα 200-300 και οχι παραπανω!!
Για τον απλο λογο οτι δεν εχουν γραψει ολοι τοσο καλα οσο λενε! Θα το δειτε σε λιγο καιρο...
Λογικα ο καθηγητης σου εχει πολλες επαφες με μαθητες ( εστω βαθμολογητες καθηγητες) σε ολη τη χωρα ( εστω μονο εκει που ειναι ο κυριος ογκος μαθητων) και εχουν διορθωθει ολα τα γραπτα ( αντε πανω απο τα μισα). Η ειναι μεντιουμ ή λεει μπουρδες για να σου τονωσει το ηθικο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hodor

Νεοφερμένος

Ο Hodor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Λογικα ο καθηγητης σου εχει πολλες επαφες με μαθητες ( εστω βαθμολογητες καθηγητες) σε ολη τη χωρα ( εστω μονο εκει που ειναι ο κυριος ογκος μαθητων) και εχουν διορθωθει ολα τα γραπτα ( αντε πανω απο τα μισα). Η ειναι μεντιουμ ή λεει μπουρδες για να σου τονωσει το ηθικο :P

Εμενα παντως οι καθηγητες μου, λενε οτι τα μορια αντε να ανεβουν κατα 200-300 και οχι παραπανω!!
Για τον απλο λογο οτι δεν εχουν γραψει ολοι τοσο καλα οσο λενε! Θα το δειτε σε λιγο καιρο...

Ή απλά σου είπε ότι για 200-300 μόρια δε θα πιάσεις τη σχολή σου και εσύ μπερδεύτηκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
O φιλόλογος στο σχολείο μου δεν έχει βάλει πάνω από 65!! Ποιος ξέρει τι θα δούμε..

θεωρω πως οσο και να λενε οτι το θεμα ηταν βατο ηταν οτι πρεπει για να βγεις εκτος θεματος.
και για τον εαυτο μου το φοβαμαι και δεν εχω δει καθολου προτεινομενες απαντησεις, μια και καλη οταν βγουν τα αποτελεσματα.
παντως πιστευω οτι γενικολογες απαντησεις για παιδεια και τα σχετικα ειναι εκτος και νομιζω οτι εχουν απαντησει αρκετοι ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angietrelaful15

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Λογικα ο καθηγητης σου εχει πολλες επαφες με μαθητες ( εστω βαθμολογητες καθηγητες) σε ολη τη χωρα ( εστω μονο εκει που ειναι ο κυριος ογκος μαθητων) και εχουν διορθωθει ολα τα γραπτα ( αντε πανω απο τα μισα). Η ειναι μεντιουμ ή λεει μπουρδες για να σου τονωσει το ηθικο :P

Βασικα νομιζω πως τιποτα απ τα δυο :P

Απλα εχει καποια παραπανω εμπειρια απο εμας εδω περα οσον αφορα την ολη διαδικασια των εξετασεων......εχει δει χρονιες να ανεβαινουν , χρονιες να πεφτουν οι βασεις, δυσκολα θεματα, ευκολα θεματα και γενικα εχει δει πολλα περισσοτερα απο εμας εδω τουλαχιστον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Παντως οι εξετασεις δεν τελειωσαν ακομα δεσποινιδες και κυριοι. Ειδικα για θετικοτεχνολογικους, εκκρεμει ισως το πιο δυσκολο μαθημα, για αυτο συγκεντρωθειτε και μετα εκτιμησεις ... ( υπάρχει και το αοθ για μερικους )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top