Σημερινοί άντρες και προσωπική φροντίδα

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
σε λίγο θα πρέπει να μεταφέρω το μισό θέμα στο άλλο θέμα με τα αρρώματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

colex

Νεοφερμένος

Ο colex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αν και περασε αρκετος καιρος απο την τελευταια απαντηση εγω τωρα σας ανακαλυψα και ειπα να γραψω την αποψη μου επι του θεματος... μια που ειχα καιρο να δω τετοιο τοπικ σε καποιο σαιτ γενικα στον ιστο.
Ολα ξεκινησαν στα 17 οταν εβγαλε η L****** (μια μεγαλη εταιρια, πρωτο ονομα) μια σειρα ανδρικης περιποιησης σε ευρια καταναλωση στα ραφια στο σουπερ μαρκετ και μπορουσα να την παρω ευκολα γιατι τοτε ντρεπομουν να παρω τετοια πραγματα.
Στα 18 και μαζευοντας πληροφοριες απο εδω και απο εκει λεω τι να σου κανει μια κρεμα 7ευρω απο το σουπερ μαρκετ σιγα την ενυδατωση που σου προσφερει.
Επομενο βημα το hondos center, πηρα απο την ΒΙΟTHERM μια ενυδατικη κρεμα, καινουργια τοτε ειχα δωσει και 35 ευρω επι εποχη εκπτωσεων και μου φανηκαν τοσα πολλα... Οταν τελειωσε η ενυδατικη ξανα πηγα στο hondos και πηρα 2 ενυδατικες και μια μασκα προσωπου 180 ευρω μου φανηκαν νορμαλ τα ποσα.
Ετσι απο την απλη ενυδατικη φτασαμε και στις μασκες... για να μην τα πολυ λογο σημερα στα 20 χρονια μου... χρησημοποιω καθημερινα καθαριστικα προσωπου μια κρεμα ενυδατωσης το πρωι και μια κρεμα ματιων για τους μαυρους κυκλους, και το βραδυ αλλο καθαριστικο μια κρεμα με τονοτικα τζινσερ και κρεμα κατα τις νεανικες ρυτιδες...
αυτο ειναι το πρωτο κομματι του θεματος τωρα και το δευτερο...
η αισθητικος της εταριας ΒΙΟΤΗΕRM απλα μου εδειξε μια ανδρικη σειρα "καλυψης" την δοκιμασα και μου αρεσε το πηρα μονο και μονο για να βαζω λιιιιγο στην μυτη για να φαινεται μικροτερη. (ξερεις αν ειναι λιγο πιο σκουρο το ρουθουνι φαινεται η μυτη η μιση)

Το αποτελεσμα;
απο 7ευρω στο σουπερ μαρκετ...πηγαμε στα 750€ 2 φορες τον χρονο (στις 2 περιοδους εκπτωσεων δλδ) στα hondos.
απο το λιγο conseler στην μυτη για να φαινεται μικροτερη σημερα δεν μπορω να βγω εξω χωρις make up, βλεποντας το προσωπο μου καθε φορα που πλενω το προσωπο μου απορω πως κυκλοφορουσα ετσι εξω τοσο καιρο.

Αυτα τα πολλα... δεν ξερω αν τα διαβασε κανεις αλλα βλεποντας που καταντησα δεν ξερω ισως να ημουν καλυτερα στα 17 μου πριν μπω σε αυτο το τριπακι δυστυχως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πολύ ενδιαφέρουσα η εμπειρία σου colex. :)
Αν μου επιτρέπεις, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, επειδή γενικά σπάνια βλέπεις άντρα να χρησιμοποιεί make up:
Ο περίγυρος σου έχει καταλάβει ότι χρησιμοποιείς καλυπτικά προιόντα; Αν ναι, πως το σχολίασε;
Σε ρωτάω γιατί προσωπικά πάντα καταλαβαίνω αν μια γυναίκα φοράει make up, οπότε φαντάζομαι θα φαίνεται εξίσου (ή και περισσότερο) στον άνδρα και είμαι περίεργη τι αντίδραση θα είχε ο μέσος συντηρητικός έλληνας σε κάτι τέτοιο.

Καλωσόρισες παρεμπιπτόντως :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

colex

Νεοφερμένος

Ο colex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
θα βαλω οταν θα παω στην δουλεια μου γιατι παιζει ρολο καποιο Α ρολο η εξωτερικη εμφανιση σε αλλες στιγμες της ημερας το αποφευγω.
Επειδη κουρευω και τα γενια και δεν τα ξυριζω κανει το πραγμα ακομα πιο δυσκολο.
Εχω δει σε καποια ζευγαρακια η κοπελα να ριξει το βλεμα τις πανω μου και μετα να πει κατι στο αγορι της και να με κοιταξει κατι τετοια. και στην δουλεια με ρωτησε μια φιλη μου αν βαζω κατι στο προσωπο μου και της ειπα "πολλαααα" και μου ειπε φαινεται τοσο τελειο και διακριτικο.
Κατι πιο extream δεν μου ετυχε να με σχολιασουν χειροτερα αν και νιωθω μεγαλη αμηχανια αν μπω σε μμμ μην ακουσω τπτ αλλα δεν εχει γινει ως σημερα ποτε.
αυτα Michelle!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
θα βαλω οταν θα παω στην δουλεια μου γιατι παιζει ρολο καποιο Α ρολο η εξωτερικη εμφανιση σε αλλες στιγμες της ημερας το αποφευγω.
Επειδη κουρευω και τα γενια και δεν τα ξυριζω κανει το πραγμα ακομα πιο δυσκολο.
Εχω δει σε καποια ζευγαρακια η κοπελα να ριξει το βλεμα τις πανω μου και μετα να πει κατι στο αγορι της και να με κοιταξει κατι τετοια. και στην δουλεια με ρωτησε μια φιλη μου αν βαζω κατι στο προσωπο μου και της ειπα "πολλαααα" και μου ειπε φαινεται τοσο τελειο και διακριτικο.
Κατι πιο extream δεν μου ετυχε να με σχολιασουν χειροτερα αν και νιωθω μεγαλη αμηχανια αν μπω σε μμμ μην ακουσω τπτ αλλα δεν εχει γινει ως σημερα ποτε.
αυτα Michelle!
Ευχαριστώ για την απάντηση. :)
Πάντως πραγματικά απορώ πως μπορείς και το βάζεις ανάμεσα στα γένια, χωρίς να πηγαίνει πάνω στις τρίχες :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πάντως colex μου κάνουν εντύπωση τα ποσά που δίνεις! Αν και χρησιμοποιώ κρέμες και προϊόντα ομορφιάς δε δίνω τόσα λεφτά.:stunned:

Καλώς ήρθες κι από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Να ρωτησω κι εγω κατι ; Πιστευεις οτι αξιζει τον κοπο και τα χρηματα 1500 ευρω το χρονο (αν καταλαβα καλα) για καλλυντικά ; Δοκιμασες μια χρονια να μην βαλεις και απλα να προσεχεις, για να δεις ποση διαφορα θα υπαρχει , αν υπαρχει ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως colex μου κάνουν εντύπωση τα ποσά που δίνεις! Αν και χρησιμοποιώ κρέμες και προϊόντα ομορφιάς δε δίνω τόσα λεφτά.:stunned:

Καλώς ήρθες κι από μένα.
Ούτε εγώ τώρα που το σκέφτομαι...
Αν και εγώ δεν βάφομαι καθημερινά, μια-δυό φορές τη βδομάδα μόνο και εάν (και δεν χρησιμοποιώ κρέμες).
Μήπως είναι πιο ακριβά τα αντρικά καλλυντικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ούτε εγώ τώρα που το σκέφτομαι...
Αν και εγώ δεν βάφομαι καθημερινά, μια-δυό φορές τη βδομάδα μόνο και εάν (και δεν χρησιμοποιώ κρέμες).
Μήπως είναι πιο ακριβά τα αντρικά καλλυντικά;

Βασικά από Biotherm επειδή είχα αγοράσει πριν μερικά χρόνια είναι ψιλοακριβά, αλλά όχι περισσότερο από τα γυναικεία. Φαντάζομαι ότι ο Colex παίρνει ΟΛΗ την σειρά (μερικά προϊόντα είναι παρεμφερή) και γι'αυτό αυτά τα ποσά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
ΟΛΑ τα ειδη καλλυντικων να παρεις, αν δεν ειναι la prairie η la mer, 750 euro για κρεμες και μασκες ΔΕ δινεις για μισο χρονο με την καμμια ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

colex

Νεοφερμένος

Ο colex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ετσι ακριβως underwater περνω 2 σειρες και ποσοτητα που να ειναι ικανοποιητικη για ενα εξαμηνο...


κατα την αποψη μου ομως πιστευω οτι κατα 99% μονο οι γκει ασχολουνται τοσο πολυ με την εξωτερικη τους εμφανιση.
σπανια θα δω αλλα αγορια της ηλικιας μου να τους απασχολει οτι η μυτη εχει γινει καθρεπτης απο το σμιγμα που βγαζει, φτανει μονο το μαλλι να ειναι τζι-τζι απο τον ζελε και το τσιγαρο στο χερι για μαγκια κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek_Lover

Νεοφερμένος

Ο Νikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επενδυτής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
colex,αφού λες πως ίσως και να ήσουν καλύτερα πριν,τότε γιατί συνεχίζεις να το κάνεις; Επίσης,αν μπορείς πες μας για τα θετικά και τα αρνητικά που παρατήρησες με αυτήν την ενασχόλησή σου για τη βελτίωση της επιδερμίδας σου πιο αναλυτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Συγνώμη δηλαδή, υπάρχουν άντρες που ασχολούνται με την επιδερμίδα τους;
Αντρες εννοώ, όχι άνδρες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εγω παντως ασχολουμαι. προτιμω να μπαινω στον κοπο - οταν εχει πολυ κρυο - να βαζω κρεμα στα χερια μου μια φορα τη μερα, παρα να τα αφηνω ετσι και να ανοιγει το δερμα. και οταν (πολυ σπανια) ξυριζομαι με ξυραφι το παλευω με χιλιους δυο τροπους να μη γινει χαλια το δερμα στο λαιμο μου, που ειναι πολυ ευαισθητο. λες να ειμαι νγκευ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek_Lover

Νεοφερμένος

Ο Νikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επενδυτής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
deadhead,εγώ ασχολούμαι.Αλλά το κάνω λόγω του επαγγέλματός μου.Ετοιμάζομαι να κατεβώ για bodubuilder και η επιδερμίδα είναι κάτι που πρέπει να προσέχω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
deadhead,εγώ ασχολούμαι.Αλλά το κάνω λόγω του επαγγέλματός μου.Ετοιμάζομαι να κατεβώ για bodubuilder και η επιδερμίδα είναι κάτι που πρέπει να προσέχω...
Αλλο αυτό. Αν αυτό έχεις επιλέξει για επάγγελμα σου δεν μπορείς να κάνεις διαφορετικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek_Lover

Νεοφερμένος

Ο Νikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επενδυτής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Βασικά ετοιμαζόμουν να κατεβώ για bodubuilder.Τώρα είμαι μοντέλο εσωρούχων calvin klein,οπότε πάλι πρέπει να περιποιούμαι την επιδερμίδα μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εσύ φταις δλδ που είναι τόσο ακριβά, ε? :mad: κιου σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Δεν με ενοχλεί το πόσο ασχολείται κάποιος/α με την προσωπική του υγιεινή ή φροντίδα,
(αλλά γενικά δεν με ενθουσιάζει το make up και το πολύ πατσουλί.)
Και δεν το διαχωρίζω σε άνδρες & γυναίκες, πιστεύω πως πλέον έχουν αλλάξει οι εποχές,
όλοι λίγο πολύ ασχολούνται με την εμφάνισή τους και δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να ξενίζει
όταν το κάνουν και οι άντρες και όχι μόνο οι γυναίκες.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kargas

Νεοφερμένος

Ο Kargas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
εγω απλα καθαρίζω το πρόσωπο καθε βραδυ και μετα βάζω μια ενυδατική που μου πήραν δώρο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top