Βοήθεια/Απορίες/Ιδέες στην Έκθεση

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
λοιπον....γνωριζετε τιποτα για επιπλεον υλικο στην εκθεση στο ιντερνετ; να περιεχονται ασκησεις στους συλλογισμους,τροπους αναπτυξης παραγραφου κ.α. και διαφορα θεματα εκθεσης.....

ευχαριστω για το ενδιαφερον σας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Το μοναδικό μέρος που έχω δει να έχει online βοηθήματα γυμνασίου-λυκείου.
Προσωπικά, όσες φορές έχω μπει βρήκα αυτό που έψαχνα.

https://taexeiola.blogspot.gr/p/voithimata-lykeiou-lykeio.html

Αν κάνεις scroll down θα βρεις τα μαθήματα της Β' λυκείου, δεν τα έχει όλα, αλλά έκθεση έχει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ωραια...ομως εγω θελω ενα σαιτ με την θεωρια ολου του λυκειου οπως συλλογισμους και τετοια και ασκησεις....!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Ένα site ολοκληρωτικά αφιερωμένο στην έκθεση όλου του λυκείου δεν νομίζω να βρεις, δεν πρέπει να υπάρχει.

Πάντως βρήκα εδώ https://users.sch.gr/symfo/sholio/ekthesi/a_likiu/z.periehomena.htm τη θεωρία και των τριών τάξεων του λυκείου. Ασκήσεις και συλλογισμούς που ψάχνεις δεν βρήκα πουθενά :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ωραια...αν εχετε υποψιν σας κανενα βοηθημα με τη θεωρια ολου του λυκειου συμπεριλαμβανουμενου και ασκησεων αναφερετε το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
τιποτα guys;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
εκθεση με θεμα....ποιες ειναι οι αιτιες εξαλειψης των τοπικων ενδυμασιων;

εχω βρει μερικες...μιμητισμος,επιδραση της ευρωπης,μεταναστευση.....

τιποτα αλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Τι σημαίνει επικαιροποίηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Τι σημαίνει επικαιροποίηση?
Eιναι νεολογισμος και δε νομιζω οτι θα το συναντησεις στο λεξικο!Ειναι απο αυτες τις λεξεις που αποτελουν αποπειρα μεταφρασης της αντιστοιχης αγγλικης κτλ!Στα αγγλικα ,για να βοηθησω,νομιζω οτι θα αποδιδοταν ως update!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Τι σημαίνει επικαιροποίηση?

Ανανεωση.

Θα την βρεις συνηθως σε κειμενα με πολιτικο περιεχομενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Ευχαριστώ..! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Το θέμα έκθεσης που έχω λέει "να αναπτύξετε τις αιτίες του φαινομένου της ανεργίας των πτυχιούχων στη χώρα μας." Μπορώ να αναφέρω και τρόπους αντιμετώπισης ή όχι? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Το θέμα έκθεσης που έχω λέει "να αναπτύξετε τις αιτίες του φαινομένου της ανεργίας των πτυχιούχων στη χώρα μας." Μπορώ να αναφέρω και τρόπους αντιμετώπισης ή όχι? :hmm:
Μάλλον όχι,εφόσον δε σ'το ζητάει. Αλλιώς θα είσαι εκτός θέματος. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bond_bill

Νεοφερμένος

Ο bond_bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Μια ερωτηση που σιγουρα εχει ξαναυποθει τι πρεπει να προσεχω και να δωσω βαση ωστε να τα παω καλα στις πανελληνιες ? Να πω την αληθεια ειμαι τραγικος στην εκθεση υπαρχουν πιθανοτητες να γραψω την βαση ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Έχω κι εγώ μερικές ερωτησούλες. Επειδή δεν πάω έκθεση φροντ. αναρωτιέμαι αν είμαι καλυμμένη με το σχολείο..;) Στο φροντιστήριο δηλαδή τι παραπάνω σας λένε? Πρέπει να προσέξω κάτι στον τρόπο που απαντάω τα θέματα στις πανελλήνιες; Όποιος θέλει ας σαρώσει κανένα διαγώνισμα από αυτά που σας βάζουν στο φροντ. για εξάσκηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Διαβάζουμε πολλά κείμενα, κάνουμε ασκήσεις, μας εξηγεί τη θεωρία, συζητάμε όλοι μαζί πάνω στο θέμα που κάνουμε.
Επίσης εμένα προσωπικά μου έμαθε να γράφω σωστά δομημένες εκθέσεις. Ενώ γενικά είχα ιδέες και χρησιμοποιούσα καλό λεξιλόγιο τα έγραφα κάπως μπερδεμένα, ανομοιόμορφα.
Το σημαντικότερο βασικά είναι ότι γράφεις συχνά εκθέσεις και στις διορθώνει κάποιος. Στο σχολείο αν δεν έχει διάθεση ο καθηγητής δεν θα γράψεις και πολλές... :whistle: Όχι ότι αυτό λέει κάτι, ξέρω άτομα που δεν έκαναν μάθημα στην έκθεση και έγραψαν καλύτερα από άλλους που έκαναν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ρε παιδια εμας μας εχει βαλει οτι γραφουμε γραμμα στον υπουργο παιδειας και του λεμε πως φανταζομαστε το σχολειο του μελλοντος ....κανεις ιδεες???:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
ρε παιδια εμας μας εχει βαλει οτι γραφουμε γραμμα στον υπουργο παιδειας και του λεμε πως φανταζομαστε το σχολειο του μελλοντος ....κανεις ιδεες???:(
Ε, τι ιδέες; Μην τα θέλετε όλα τυποποιημένα. Πώς ΦΑΝΤΑζΕΣΑΙ λέει το θέμα. Σκέψου πώς θα το ήθελες;; Για να σε βοηθήσω, θα ήθελες να υπάρχουν κι άλλα μαθήματα ή να καταργηθούν κάποια; Πόσες ώρες θα είχατε στο σχολείο; Θα είχε κλειστό γυμναστήριο, πισίνα (για μαθήματα κολύμβησης), αίθουσα με όργανα μουσικής για εκμάθηση κάποιου οργάνου, μαθητικούς διαγωνισμούς;;; κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Eκθεση. Σελ 155. Το τριτο βελακι.

Πως ξεκιναμε εχει κανεις καμια ιδεα ; -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Eκθεση. Σελ 155. Το τριτο βελακι.
Πως ξεκιναμε εχει κανεις καμια ιδεα ; -.-
Θα μπορούσες να αναφερθείς συνοπτικά στην αξία του γραπτού λόγου...

Σημείωση : Τα μηνύματα 778,779 μεταφέρθηκαν από το thread με τίτλο "Πανελλλήνιες 2013"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top