[21/5/2012] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 158)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 15 9.5%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 71 44.9%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 45 28.5%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 21 13.3%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 4 2.5%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 2 1.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ναι ηταν μια χαλαρη και αραχτη εκει περα που με το ζορι εβαζε τα χ! Ξερεις τι γινεται τωρα???
Δε νομίζω ρε συ να σε μηδενίσουν για αυτό:hmm:
Οχι κομπλε εισαι και εγω τα 2 απο τα 4 ετσι τα εκανα και στο φροντ μ ειπαν ολα οκ

Εγώ τέλος έκθεση.Πάω να κοιμηθώ ως το βράδυ και μετά βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Παιδιά εγώ στην Έκθεση ξέφυγα λίγο κατά 200-300 περίπου λέξεις γιατί έβαλα 2 ακόμα παραγράφους σαν μεταβατικές, γιατί η νεολαία απομακρύνθηκε απ'την τέχνη. Λέτε να μου κόψουν πολλά; Πάντως από περιεχόμενο έγραψα πολύ πράγμα, και πιστεύω τα σύνδεσα και σωστά.

Επίσης στην μετατροπή, έκανα μετατροπή και 2 μετοχές που είχε. :( Πόσο λέτε να πέσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Κοιτα 200-300 λεξεις ειναι πολλες οποτε κτ θα χασεις. Αναλογα ποσο εχεις ξεφυγει απο το θεμα ομως. Αλλα δεν νομιζω απο 5 μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatiexXxMissMexX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Κομπλετιδι πιστευω, βεβαια καταλαβαινετε πως τιποτα δεν κρινεται απο μας απο δω και περα αλλα απο το πως θα βαθμολογησουν οι κυριουληδες εκεινοι!

Περιληψη-> Πολυ καλα, πραγμα που δεν περιμενα γιατι το κειμενο ηταν αρκετα δυσκολο,ηθελε να αφιερωσεις χρονο.

Ασκησεις θεωριας-> Δεν ειδα λαθη μεχρι στιγμης στις απαντησεις, ολα σωστα(τροποι πειθους/συνωνημα-αντιθετα/συνταξεις)

Αναπτυξη της δοσμενης φρασης-> εεε, εκει δεν ειμαι και σιγουρη, με μιση καρδια την εκανα αυτη την ασκηση για καποιο λογο(κακως)

Εκθεση-> μια χαρα, εντος επικοινωνιακου πλαισιο, μεσα στο θεμα αποτι καταλαβαινω, Το μονο που φοβαμαι ειναι στον επιλογο που εκανα μια μουτζουρα ΝΑ γεμισα 3 σειρες μουτζουρα και τρεμω για το αν μου κοψουν και ποσο!

Αυτα, αντε και καλη μας συνεχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Πάρα πολλά παιδιά αντί για ημερίδα διάβασαν εφημερίδα...
Μια φίλη μου έγραψε σε χαρτί την ερώτηση "Μήπως εννοείτε εφημερίδα αντι για ημερίδα?" την έδωσε στην επιτηρήτρια και μετα από λίγο έρχεται μια άλλη και λέει "Παιδιά, για την ερώτηση που κάνατε, μας ήρθε απο κάτω η εξής απάντηση: Ουδέν σχόλιο" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TreStOr

Νεοφερμένος

Ο TreStOr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δε νομίζω ρε συ να σε μηδενίσουν για αυτό:hmm:


Εγώ τέλος έκθεση.Πάω να κοιμηθώ ως το βράδυ και μετά βιολογία.

Παω για στατιστικη...Για φυσικη(παρασκευη) ουτε λογως...Αν μου ψιθυρισουν το 1ο θεμα εχω κανα 5 αλλιως με βλεπω 10 κ 5 εξω απο την ταξη και γρηγορα σπιτι για βιολογια-χημεια...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ας πω και εγω τι πιστευω.
Α1)Ποσα εδινε αυτο???25???Με ενα 15-20 ειμαι απολυτα ευχαριστημενος γιατι εκανα μια μεγαλη προσπαθεια για να βγαλω μια περιληψη απο αυτο το δυσκολο κειμενο..
Β1)Πιστευω οτι θα τα πιασω ολα γιατι επιασα το νοημα της ερωτησης!
Β2)Ολοσωστο και πανηγυρισα οταν ειδα τις λυσεις μεχρι στην Τουρκια με ακουσανε
Β3)Συνωνυμα αντωνυμα τι να σας πω τωρα δεν εχω γνωμη πιστευω οτι αυτα που εβαλα εγω κοιταξα και το λεξικο ειναι σωστα.Μονο με μερικους συμφωνησα στις λεξεις που βαλατε αλλα στα αλλα εβαλα διαφορετικα.Πηγα συμφωνα με το κειμενο και συμφωνα με την λεξη ελπιζω ολα σωστα και εκει αντε να χασουμε κανενα ποντακι απο περιεγεια του βαθμολογιτη
Β4)Κομπλες!Ενεργητικες ειδα και οι δυο τις εκανα παθητικες πουλο!
Γ)Πραγματικα δεν εχω ιδεα εκανα μια εκθεση 584 λεξεων ελπιζω να πανε ολα καλα.
Συνολο?Ενα 10+ ειμαι ευχαριστημενος παιδια δεν θελω και με το 12 και με το 13 κωλοτουμπες θα κανω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Κοιτα 200-300 λεξεις ειναι πολλες οποτε κτ θα χασεις. Αναλογα ποσο εχεις ξεφυγει απο το θεμα ομως. Αλλα δεν νομιζω απο 5 μορια
Μακάρι να είναι μόνο 5 μόρια.. Για τις μετοχές; Συνολικά έπιανε 3 η πρόταση η συγκεκριμένη. Ε δεν θα μου δώσουν 1-2 για το ρήμα;

Όσο για την έκθεση δεν νομίζω να ξέφυγα πολύ, γιατί το είδα λίγο λογικά. Αφού λέει "προσφορά της τέχνης στον νέο" και μετά λέει "τρόπους ουσιαστικής επαφής μέσα απ'το σχολείο" ε είπα ότι "παρατηρείται ωστόσο μία τάση απομάκρυνσης των νέων απ'την τέχνη λόγω έλλειψης παιδείας, ΜΜΕ, προοδοπληξία κλπ" Συνολικά σε αυτό έδωσα 2 παραγράφους, με περίπου 5-6 στοιχεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Παιδιά εγώ στην Έκθεση ξέφυγα λίγο κατά 200-300 περίπου λέξεις γιατί έβαλα 2 ακόμα παραγράφους σαν μεταβατικές, γιατί η νεολαία απομακρύνθηκε απ'την τέχνη. Λέτε να μου κόψουν πολλά; Πάντως από περιεχόμενο έγραψα πολύ πράγμα, και πιστεύω τα σύνδεσα και σωστά.

Επίσης στην μετατροπή, έκανα μετατροπή και 2 μετοχές που είχε. :( Πόσο λέτε να πέσω;
Και οι δύο παράγραφοί σου ήταν για την απομάκρυνση των νέων από την τέχνη; Αν ναι, τότε θα σου κόψουν όχι μόνο επειδή ξεπέρασες το όριο των λέξεων αλλά και μπορεί και από περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Ναι και οι δύο είναι γι'αυτό. Αλλά στο φροντιστήριο μου είπαν μεν οτι μπορεί να μου κόψουν από περιεχόμενο/δομή, αλλά μου είπαν οτι εφ'όσον τα έγραψα καλά και φαίνεται σαν μεταβατικό, δεν πειράζει τόσο. Βέβαια θα ήταν καλύτερο να ήταν 1 παραγραφος μόνο.

Στην σύνταξη που μετέτραψα και τις μετοχές, πόσο λες να μου κόψουν απτις 3 μοναδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos28

Νεοφερμένος

Ο Tasos28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ευκολο το θεμα κατ'εμε και οι ασκησεις γελοιες , δε διαβασα τα παραπανω αλλα πιστευω δε διαφωνει κανεις. Ευτυχως που δε ζητησαν γραμματειακο ειδος κειμενου γιατι ηταν αρκετα δυσκολο. Δε θελω να μαι χαιρεκακος αλλα πιστευω οτι πολλοι χαντακωθηκαν στην περιληψη, αλλα καλως η κακως ειναι διαγωνισμος οποτε εγω ειμαι οκ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εξω απ το χορό πολλά τραγούδια λέγονται!Το κειμενο ήταν υπερβολικά δύσκολο!
Περίληψη πολύ χάλια όπως και στην ανάπτυξη παραγράφου!
Εχω χάσει αρκετά και στα δυο!
Εγώ έχω λάθος το πληρότητα!Εγραψα αυτάρκεια #γαμωτααρχαιαμουμεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos28

Νεοφερμένος

Ο Tasos28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγω σαν συνωνυμο στην πληροτητα εγραψα τελειοτητα πιστευω αποδιδει πιστα το περιεχομενο της λεξης. Μου περασε απο το μυαλο και η "ολοκληρωση" αλλα το θεωρησα ως τη διαδικασια η οποια οδηγει στην πληροτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Εγώ βρήκα σωστά τους τρόπους πειθούς, αλλά είπα μόνο οτι έχει τεκμήριο στο τάδε σημείο και φορτισμένες έννοιες (π.χ ελευθερία). Πόσο θα κόψουν; -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Εγω σαν συνωνυμο στην πληροτητα εγραψα τελειοτητα πιστευω αποδιδει πιστα το περιεχομενο της λεξης. Μου περασε απο το μυαλο και η "ολοκληρωση" αλλα το θεωρησα ως τη διαδικασια η οποια οδηγει στην πληροτητα.
Και γώ ετσι :P σωστό θα μας το πάρουν μη μασας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos28

Νεοφερμένος

Ο Tasos28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Και γώ ετσι :P σωστό θα μας το πάρουν μη μασας

Δεν εκδηλωσα ανησυχια , απλα επιχειρηματολογησα επι της επιλογης μου. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι σωστο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George-20-

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Νομίζω από το επικοινωνιακό πλαίσιο κόβουν 3 μονάδες. (Για όσους δεν το πήραν σαν ομιλία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Λοιπόν...Δεν έχω το κουράγιο να διαβάσω 25 σελίδες που γεμίσατε ρε θηρία μέχρι να 'ρθω!Ελπίζω να τα πήγατε όλοι πολύυυυ καλά....!(και είμαι σίγουρη γι' αυτό...)Εγώ έχω να πω ότι έμεινα πολύ ευχαριστημένη από το γραπτό μου...Άμα μείνουν εξ ίσου και οι διορθωτές είμαστε ωραίοι!;)



(περιττό να πω πως μόλις είδα το θέμα σκέφτηκα την αντίδραση του dimijim όταν έλεγα ότι θα πέσει τέχνη...:devil::P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
γενικα παντως θεωρηθηκε ευκολο θεμα αλλα δυσκολο γενικοτερα λογω κειμενου , καποιων ασκησεων και βεβαια μετραει και στο κατα ποσο ανταποκριθηκαν οι μαθητες ... αν απο εδω και περα βαλουν μετριας δυσκολιας θεματα , τοτε θα ειμαι σιγουρη οτι θελουν να ριξουν τις βασεις ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
μην σκεφτεστε απο τωρα τις βασεις... Τωρα που ξεκινησε ο μπουσουλας δεν θα καταλαβετε σαν ποτε τελειωσατε. Ουτως η αλλως στην εκθεση δεν μπορει να πετυχεις ακριβως το βαθμο που εγραψες . Παμε γερα στα γερα μαθηματ τωρα που πηρατε το κολλάι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top