[21/5/2012] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 158)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 15 9.5%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 71 44.9%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 45 28.5%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 21 13.3%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 4 2.5%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 2 1.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Πάρα πολλά παιδιά αντί για ημερίδα διάβασαν εφημερίδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TreStOr

Νεοφερμένος

Ο TreStOr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Και γω εβαλα την εξελιξη γιατι ταιριαζε...

Λες ρε φιλε να το πιασουν σωστο?Αντε αμα μαζευτουμε πολλοι κατι κανουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
εβαλα και τιτλο xD ελπιζω 4/100 να ειναι xDDD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Παιδια εκανα μια τεραστια μλκια!!

Στον σχολιασμο εγραψα καποια στιγμη με μολυβι τον αριθμο λεξεων μεχρι εκεινο το σημειο! Και ο ΜΑΛΚΣ ξεχασα να το σβησω (μουτζωνω τον εαυτο μου στο τετραγωνο αυτη τη στιγμη)!

Πειτε μου οτι δε θα το μηδενισουν ως διακριτικο σημαδι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Ναι!! :) δε σου κόβουν γι'αυτό,μην αγχώνεσαι!!! :D
τελεια!! ολα σωστα τα κανα... και η καθηγητρια μου βεβαια οτι δεν το κοβουν.... αα και στο φυσικης μου λεει ακομα καλυτερα που εβαλα επικτητης γιατι το τεχνητης δεν της αρεσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εξέλιξη έβαλα και γω, η καθηγήτριά μου είπε ότι είναι και αυτό σωστό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TreStOr

Νεοφερμένος

Ο TreStOr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδια εκανα μια τεραστια μλκια!!

Στον σχολιασμο εγραψα καποια στιγμη με μολυβι τον αριθμο λεξεων μεχρι εκεινο το σημειο! Και ο ΜΑΛΚΣ ξεχασα να το σβησω (μουτζωνω τον εαυτο μου στο τετραγωνο αυτη τη στιγμη)!

Πειτε μου οτι δε θα το μηδενισουν ως διακριτικο σημαδι!!

Καλα οι μαλακες οι επιτηρητες δεν το προσεξαν....?Σου ευχομαι να μην υπαρξει προβλημα...Μια φιλη μου επαθε κατι χειροτερο.Εγραψε την περιληψη στο προχειρο και την αφησε για το τελος.Τελειωνοντας την εκθεση παει στο προχειρο κοβει την σελιδα με την περιληψη και την βαζει διπλα για να την αντιγραψει στο κανονικα μερος...Εγινε το ελα να δεις....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Σωστο ειναι το εξελιξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μίλησα με τον φιλόλογό μου, διάβασα και διάφορες λύσεις:

Α1. Καλή η περίληψή μου, έχασα κάτι λίγα μόνο γιατί δεν ανέφερα ότι η συγγραφές δίνει παραδείγματα. Περιμένω γύρω στο 20-21.
Β1. Ίσως το καλύτερο στη σημερινή παραγωγή λόγου. Έγραψα για την αισθητική ομορφιά όπως επίσης και για τις αξίες που μεταλαμπαδεύει η αρχαία τέχνη και που λείπουν στις σύγχρονες κοινωνίες. Πάμε γύρω στο 8-9.
Β2. Όλο σωστό.
Β3. α. Με τη σειρά: κατορθώσει, κυριεύσει, μεταφορά, ολότητα, νοηματικό
β. Ομοίως: άλογη, μακριά, λεπτομερές, τεχνητής, ελευθερώσει
Β4. Χαμένο όλο.
Γ1. Σχίσαμε. 3 points σε κάθε ζήτημα. Έγραψα πολλά και καλά. Φοβάμαι λίγο την έκφραση γιατί ήθελα να τα χωρέσω μέσα στο όριο των λέξεων. Φοβάμαι λίγο και το επικοινωνιακό πλαίσιο γιατί κάπου-κάπου έχανα την προφορικότητά μου. Κατά τα άλλα καλά και περιμένουμε ένα 34+.

Σύνολο; Κάπου στο 82-85.
Θα μου πείτε και γιατί κλαίγεσαι;
Γιατί είχα αρχικά στόχο το 90+.
Και δεν ήθελα να χάσω στην Έκθεση γιατί μπορεί να χάσω και σε άλλα.
Και τότε δυσκολεύει πολύ η Ιατρική...

Αυτά, life goes on...
Ήδη ξεκίνησα Βιολογία με την εξέλιξη.
Πάμε για 20 την Τετάρτη!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Φιλτατοι.

Περίληψη: πιστεύω έγραψα σκατα με ένα 15/25 θα είναι ικανοποιημενος
Ασκησεις: έχω χάσει στην τεκμηρίωση για την λογική,
Ένα ποντακι απο συν αντ το έχω χάσει
Στο B1 πιστεύω είναι καλο, ένα 7 το έχω πάρει
Γ δε ξέρω, θα δούμε καθώς εξαρτάται τα γούστα του διορθωτή.
Έλπιζω 30+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Παιδιά εμένα η παράγραφος μου άρεσε πολύ. Πιστεύω πως μπορούσαμε να προσεγγίσουμε την πρόταση από πολλές πλευρές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Τα θέματα μπορώ να πω ήταν απο εύκολα ως γελοία, ΕΚΤΟΣ απο την περίληψη που ήθελε ιδιαίτερη προσοχή για την κατανόηση του κειμένου.
Τα συνώνυμα ήταν αρκετά εύκολα, τό ίδιο και τα αντώνυμα. Οι μετατροπές της ενεργητικές-παθητικής αρκετά εύκολες. Ιδιαίτερα εμείς της θεωρητικής που έχουμε συνηθίσει στη γραμμτική μας φάνηκε εύκολο να καταλάβουμε οτι ήταν ενεργητική σύνταξη και τα δύο (λόγω των καταλήξεων).
Και η άσκηση με τον τρόπο πειθούς ήταν αρκετά εύκολη.
Τώρα σχετικά με την έκθεση, το θέμα ήταν καρα-ξεκάθαρο. Δεν είχε ασάφειες, όλα ξεκαθαρότατα. :)
Πιστεύω έγραψα ωραία έκθεση με αρκετά πλούσιο και σπάνιο-ψαγμένο λεξιλόγιο.

Γι' αυτό, έβαλα πάνω το "Πολύ καλά"

Καλή επιτυχία στα επόμενα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Λες ρε φιλε να το πιασουν σωστο?Αντε αμα μαζευτουμε πολλοι κατι κανουμε :P
Yπογραφές:P
Παιδια εκανα μια τεραστια μλκια!!

Στον σχολιασμο εγραψα καποια στιγμη με μολυβι τον αριθμο λεξεων μεχρι εκεινο το σημειο! Και ο ΜΑΛΚΣ ξεχασα να το σβησω (μουτζωνω τον εαυτο μου στο τετραγωνο αυτη τη στιγμη)!

Πειτε μου οτι δε θα το μηδενισουν ως διακριτικο σημαδι!!
Οι επιτηρητές ξυνόταν ως συνήθως;
Εξέλιξη έβαλα και γω, η καθηγήτριά μου είπε ότι είναι και αυτό σωστό
Σ αγαπαω και σενα και την καθηγήτρια:P
Μίλησα με τον φιλόλογό μου, διάβασα και διάφορες λύσεις:
Α1. Καλή η περίληψή μου, έχασα κάτι λίγα μόνο γιατί δεν ανέφερα ότι η συγγραφές δίνει παραδείγματα. Περιμένω γύρω στο 20-21.
Β1. Ίσως το καλύτερο στη σημερινή παραγωγή λόγου. Έγραψα για την αισθητική ομορφιά όπως επίσης και για τις αξίες που μεταλαμπαδεύει η αρχαία τέχνη και που λείπουν στις σύγχρονες κοινωνίες. Πάμε γύρω στο 8-9.
Β2. Όλο σωστό.
Β3. α. Με τη σειρά: κατορθώσει, κυριεύσει, μεταφορά, ολότητα, νοηματικό
β. Ομοίως: άλογη, μακριά, λεπτομερές, τεχνητής, ελευθερώσει
Β4. Χαμένο όλο.
Γ1. Σχίσαμε. 3 points σε κάθε ζήτημα. Έγραψα πολλά και καλά. Φοβάμαι λίγο την έκφραση γιατί ήθελα να τα χωρέσω μέσα στο όριο των λέξεων. Φοβάμαι λίγο και το επικοινωνιακό πλαίσιο γιατί κάπου-κάπου έχανα την προφορικότητά μου. Κατά τα άλλα καλά και περιμένουμε ένα 34+.

Σύνολο; Κάπου στο 82-85.
Θα μου πείτε και γιατί κλαίγεσαι;
Γιατί είχα αρχικά στόχο το 90+.
Και δεν ήθελα να χάσω στην Έκθεση γιατί μπορεί να χάσω και σε άλλα.
Και τότε δυσκολεύει πολύ η Ιατρική...

Αυτά, life goes on...
Ήδη ξεκίνησα Βιολογία με την εξέλιξη.
Πάμε για 20 την Τετάρτη!!! :clapup:

Δημήτρη με όλο το σεβασμό,δεν ξέρω τι προσπάθεια έχεις κάνει αλλά 90+ γράφεται σε πολύ λίγες περιπτώσεις διότι δε ξες σε τι θα πέσεις στη βαθμολόγηση.Δεν είναι άσπρο μαύρο όπως μαθηματικά πχ(αν και για αυτό έχω αμφιβολίες :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Οι επιτηρητές ξυνόταν ως συνήθως;

Σ αγαπαω και σενα και την καθηγήτρια:P

Ναι ηταν μια χαλαρη και αραχτη εκει περα που με το ζορι εβαζε τα χ! Ξερεις τι γινεται τωρα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ελα jimmy μια χαρα εισαι και μπορει και παραπανω απο αυτο που λες ποτε δεν εισαι σιγουρος για την εκθεση. Εγω υπολογιζω καπου στο 70 οσο ο στοχος μου δηλαδη οποτε μια χαρα. Στο ουσιωδες εβαλα σημαντικο και στο επιτευγμα εβαλα στοχο τι λετε καλα ειναι;; :P Στο ελλογη εβαλα αλογιστη και ημουν κοντα :( Περιληψη ενω στην αρχη μου φανηκε τελεια τωρα που βλεπω καποιες λυσεις αρχιζω να αναθεωρω... Το κειμενο αν κ ηταν δυσκολο εκ πρωτης οψεως αν του εδινες λιγο παραπανω προσοχη το εφθανες το 15 ανετα περιληψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Στον σχολιασμο εγραψα καποια στιγμη με μολυβι τον αριθμο λεξεων μεχρι εκεινο το σημειο! Και ο ΜΑΛΚΣ ξεχασα να το σβησω (μουτζωνω τον εαυτο μου στο τετραγωνο αυτη τη στιγμη)!

Πειτε μου οτι δε θα το μηδενισουν ως διακριτικο σημαδι!!

Και εις την 3η να τον μουτζωσεις δεν θα αλλαξει κατι...
Τωρα,γιατι καθεσαι και ακους καθε παπαρια που σε λενε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
εγω φοβαμαι μονο μην εχασα απο τις μεταφορες γιατι τα γραφα ολοκληρα π.χ. ιδού η αυγή του μυστηρίου που οδήγησε τον άνθρωπο να γίνει πλάστης αθάνατου έργου... εγω μπερδευτηκα γιατι ελεγε λεξεις και φρασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Λεξεις δεν νομιζω να βαλε κανεις μονες τους... Ειδα καποιες λυσεις μονο φρασεις εχουν βαλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Στην πληρότητα, αρχικά είχα βάλει συνώνυμο την ολοκλήρωση αλλά μετά το άλλαξα επειδή δεν μου καθόταν πολύ καλά και έβαλα τελειότητα είναι σωστό? Και για την έκθεση πόσα χάνω που δεν έκανα προσφώνηση και αποφώνηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

TreStOr

Νεοφερμένος

Ο TreStOr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
εγω φοβαμαι μονο μην εχασα απο τις μεταφορες γιατι τα γραφα ολοκληρα π.χ. ιδού η αυγή του μυστηρίου που οδήγησε τον άνθρωπο να γίνει πλάστης αθάνατου έργου... εγω μπερδευτηκα γιατι ελεγε λεξεις και φρασεις

Οχι κομπλε εισαι και εγω τα 2 απο τα 4 ετσι τα εκανα και στο φροντ μ ειπαν ολα οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top