Ερωτήσεις σχετικά με το απολυτήριο και τη βεβαίωση πρόσβασης

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
ναι?δηλαδη να μην παω καθολου?:what:

Τι να σου πω...!Εγώ πήγα και μου είπαν οτι δεν χρειάζεται τίποτα απο το σχολείο!Τώρα κάνε οτι θες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

acid_18

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Τελικά μάλλον δεν χρειάζεται γιατί αυτό που μου έδωσαν είναι ένα χαρτί που λέει ποιοι πέρασαν από το σχολείο μου και το δικό μου όνομα το έχει υπογραμίσει...

Lol δεν ξέρουν τι τους γίνεται ρε παιδιά..
Στη σχολή μου ούτε καν λέει τίποτα για αποφοίτους ΕΠΑΛ..

Δηλαδή εκεί που λέει τα δικαιολογιτηκά δεν αναφέρει τίποτα για όσους είναι από ΕΠΑΛ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Τελικά μάλλον δεν χρειάζεται γιατί αυτό που μου έδωσαν είναι ένα χαρτί που λέει ποιοι πέρασαν από το σχολείο μου και το δικό μου όνομα το έχει υπογραμίσει...

Lol δεν ξέρουν τι τους γίνεται ρε παιδιά..
Στη σχολή μου ούτε καν λέει τίποτα για αποφοίτους ΕΠΑΛ..

Δηλαδή εκεί που λέει τα δικαιολογιτηκά δεν αναφέρει τίποτα για όσους είναι από ΕΠΑΛ..

Βασικά ούτε η λίστα χρειάζεται!!Αφού στα ΤΕΙ έχουν δική τους!Α καλα μην τα συζητάς...στα αζήτητα μας έχουν...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staaronis3

Νεοφερμένος

Ο Σταμάτης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ πήγα και πήρα φωτοτυπία της λίστας, στην οποία είχε σημειώσει ο διευθυντής με μαρκαδόρο υπογράμισης το όνομα μου, είχε υπογράψει και είχε βάλει σφραγίδα, όμως δεν θυμάμαι αν το πήραν (θα δω μετά στα χαρτιά μου).

Για τους απόφοιτους ΤΕΕ ήταν υποχρεοτικό απ όσο ξέρω αλλά τώρα με εμάς είδα και έχει λίστα με αυτούς που πέρασαν στο κάθε τμήμα. Όταν είχα πάρει αρχές σεπτέμβρη δεν ήξεραν από το σχολείο να μου απαντήσουν για το αν χρειάζετε ή όχι, αλλά για να μην τρέχω μου το έδωσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Εγώ πήγα και πήρα φωτοτυπία της λίστας, στην οποία είχε σημειώσει ο διευθυντής με μαρκαδόρο υπογράμισης το όνομα μου, είχε υπογράψει και είχε βάλει σφραγίδα, όμως δεν θυμάμαι αν το πήραν (θα δω μετά στα χαρτιά μου).

Για τους απόφοιτους ΤΕΕ ήταν υποχρεοτικό απ όσο ξέρω αλλά τώρα με εμάς είδα και έχει λίστα με αυτούς που πέρασαν στο κάθε τμήμα. Όταν είχα πάρει αρχές σεπτέμβρη δεν ήξεραν από το σχολείο να μου απαντήσουν για το αν χρειάζετε ή όχι, αλλά για να μην τρέχω μου το έδωσαν.

Δεν χρειάζεται τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Τώρα σιγά σιγά που έφτασε άλλη μια χρονιά στο τέλος της, αρχίζω πάλι να αναλογίζομαι πόσα χρόνια μου μένουν μέχρι τις πανελλήνιες..και σκέφτομαι τι θέλω να κάνω με το μέλλον μου..Επειδή η πιθανότητες για σπουδές στο εξωτερικό είναι αρκετά μεγάλες, και ρόλο εκεί παίζει ο βαθμός στο απολυτήριο και όχι μόνο οι πανελλήνιες, θα μπορούσε κάποιος να μου πει από τι εξαρτάται ο βαθμός απολυτηρίου; ευχαριστώ εκ των προτέρων:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakishrist

Νεοφερμένος

Ο sakishrist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Γεια σας,

Επειδή πρόκειται να σπουδάσω στο εξωτερικό θα ήθελα να ξέρω πότε και τι χαρτιά (πχ απολυτήριο) παίρνουμε από το λύκειο.

Επίσης θα ήθελα να ξέρω αν το ειδικό μάθημα των Αγγλικών καθυστερεί κάποιο από αυτά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

P_Afroditi

Νεοφερμένος

Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Απ'οσο θυμάμαι τα αγγλικα καθυστερούν να βγουν...Φυσικα και το απολυτήριο χρειάζεται..Τέλος Ιουνίου θα το έχεις και ο,τι άλλο χρειάζεσαι απο το σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakishrist

Νεοφερμένος

Ο sakishrist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Όταν λες "χρειάζεται" εννοείς οτι χρειάζεται παραπάνω χρόνο και αυτό;

Anyways, Thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Malice

Νεοφερμένος

Ο Malice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τι γίνεται αν κάποιος την έχει χάσει, πάει στο λύκειο του και την ζητά ξανά όπως το απολυτήριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Ποια είναι η βεβαίωση πρόσβασης? (το πρωτότυπο απολυτήριο δν στο δίνουν πίσω αν το χάσεις νομίζω)

ξέρει κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Malice

Νεοφερμένος

Ο Malice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μετά από μικρή έρευνα βρήκα αυτό :

"Σημείωση: Η ΒΕΒΑΙΩΣΗ πρόσβασης εκδίδεται ΜΟΝΟ σε πρωτότυπο και αν ο ενδιαφερόμενος χρειαστεί αντίγραφο, αναπαράγει φωτοαντίγραφο από το πρωτότυπο το οποίο επικυρώνεται είτε από τον φορέα που την εξέδωσε είτε από τον φορέα που την παραλαμβάνει με την επίδειξη του πρωτοτύπου. Κατά την υποβολή της Αίτησης - Δήλωσης συμμετοχής στις εξετάσεις υποβάλλεται ΜΟΝΟ η πρωτότυπη ΒΕΒΑΙΩΣΗ (όχι αντίγραφο). Σε περίπτωση απώλειας της ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ δεν εκδίδεται νέα αλλά το Λύκειο που την είχε χορηγήσει τυπώνει αντίγραφο, στο οποίο ο Διευθυντής του Λυκείου κάτω από τη θέση αναγραφής του αριθμού πρωτοκόλλου αναγράφει χειρόγραφα τη φράση “σε αντικατάσταση λόγω απώλειας”, την υπογράφει και την σφραγίζει όπως την πρωτότυπη."


Κλειδώστε το θέμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouko

Νεοφερμένος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ευρωπός (Κιλκίς). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Παιδια σημερα παρατηρουσα τη βεβαιωση προσβασης μου γιατι σκεφτομαι να ξαναδωσω παν/ιες και παρατηρησα οτι υπαρχει τυπογραφικο λαθος...στον προφορικο βαθμο της εκθεση γραφει μ.ο:15,4 ενω θα επρεπε να λεει 19...γνωριζετε αν επιδιορθωνεται αυτο το λαθος;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Παιδια σημερα παρατηρουσα τη βεβαιωση προσβασης μου γιατι σκεφτομαι να ξαναδωσω παν/ιες και παρατηρησα οτι υπαρχει τυπογραφικο λαθος...στον προφορικο βαθμο της εκθεση γραφει μ.ο:15,4 ενω θα επρεπε να λεει 19...γνωριζεται αν επιδιορθωνεται αυτο το λαθος;;;
Σε περίπτωση που ξαναδώσεις, η παλιά βεβαίωση μετά τις εξετάσεις επιστρέφεται στο σχολείο και παίρνεις καινούρια. So, no worries. :)



ΥΓ.: Έπρεπε να περάσουν 6 μήνες για να κοιτάξεις τη βεβαίωση πρόσβασης; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouko

Νεοφερμένος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ευρωπός (Κιλκίς). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Υπαρχει ομως ενα θεματακι...εγω αποφοιτησα απο λυκειο του Κιλκις και τωρα που σπουδαζω στο Βολο θα δωσω εδω παν/ιες...οποτε οταν παω στο Λυκειο του Βολου με τη βεβαιωση προσβασης πως θα με πιστεψουν οτι εχει γινει λαθος με τον προφορικο βαθμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Υπαρχει ομως ενα θεματακι...εγω αποφοιτησα απο λυκειο του Κιλκις και τωρα που σπουδαζω στο Βολο θα δωσω εδω παν/ιες...οποτε οταν παω στο Λυκειο του Βολου με τη βεβαιωση προσβασης πως θα με πιστεψουν οτι εχει γινει λαθος με τον προφορικο βαθμο?
Ακόμα κι έτσι, δε νομίζω να δημιουργηθεί πρόβλημα. Στο κάτω κάτω, έχεις και το απολυτήριο στο οποίο επίσης αναγράφεται ο προφορικός βαθμός. Θα φανεί ότι υπάρχει λάθος, και λογικά θα διορθωθεί. Μην άγχεσαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouko

Νεοφερμένος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ευρωπός (Κιλκίς). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ακόμα κι έτσι, δε νομίζω να δημιουργηθεί πρόβλημα. Στο κάτω κάτω, έχεις και το απολυτήριο στο οποίο επίσης αναγράφεται ο προφορικός βαθμός. Θα φανεί ότι υπάρχει λάθος, και λογικά θα διορθωθεί. Μην άγχεσαι. :P

Δυστυχως στο απολυτηριο αναγραφεται ο μ.ο συνολικα κ των γραπτων κ των προφρικων μαζι και οχι ξεχωριστα ο καθενας...σκεφτηκα οτι η μονη λυση ειναι να τους δειξω τον ελεγχο επιδοσεων μου για να διαπιστωσουν οτι εχει γινει λαθος,οπου φαινεται ο βαθμος του καθηγητη στο καθε 4μηνο ξεχωριστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Στη βεβαίωση πρόσβασης γίνεται αυτόματα προσαρμογή του προφορικού βαθμού ανάλογα με τον βαθμό του γραπτού (+-2)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Στη βεβαίωση πρόσβασης γίνεται αυτόματα προσαρμογή του προφορικού βαθμού ανάλογα με τον βαθμό του γραπτού (+-2)
Σωστοοός. :thumbup:


Οπότε Εύη στην έκθεση έγραψες 13,4. :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouko

Νεοφερμένος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ευρωπός (Κιλκίς). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Σωστοοός. :thumbup:


Οπότε Εύη στην έκθεση έγραψες 13,4. :sly:
αυτο που κολλαει τωρα με το προβλημα μου?...την πρωτη χρονια που εδωσα παν/ιες εγραψα 16.8 στην εκθεση και
τη 2η 13,4 ...αν κι αυτη τη φορα γραψω οσο κ την πρωτη τοτε το λαθος του 15,4 με ριχνει στο τελος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top