Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
ευχαριστω:Dμηπως εχεις κανει το words you need by silvia kar;;;; εχω ακουσει πολυ καλα λογια

ναι ειναι οντως πολυ καλο βιβλιο...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nigeo

Νεοφερμένος

Ο nigeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
η τριβή με τη γλώσσα είναι απαραίτητη και το παν για να κρατήσεις (sustain)σε ένα καλό επίπεδο τη γνώση είτε έχεις πάρει το proficiency, είτε έχεις σπουδάσει στην Αγγλία για μεταπτυχιακά ή ο,τιδήποτε...και εγώ έχω το kleines deutches sprachdiplom στα γερμανικά(C2 και αυτό-άριστη γνώση τεκμηριώνει) και όποτε πιάνω κουβέντα με Γερμανούς αργά ή γρήγορα το γυρίζω στα αγγλικά...με τα αγγλικά νιώθω τεράστια άνεση λόγω cnn και αμερικάνικων ταινιών και εκπομπών που παρακολουθώ σε καθημερινή σχεδόν βάση...τα γερμανικά πού να τα ακούσω που πήρα το kleines πριν 14 χρόνια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
παιδια εγώ θέλω να σας ρωτήσω αν υπάρχουν κάποια σεμινάρια η κάποιο πρόγραμμα για την βελτίωση του προφορικού λόγου στα αγγλικα...και επίσης αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποια λογοτεχνικά βιβλία και ένα καλό βιβλίο γραμματικής για καθηγητες αγγλικής γλώσσας....ευχαριστώ εκ των προτέρων;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.

Αυτό από γραμματική. Είναι παλιό βιβλίο αλλά έχει γραμμένα τα πάντα με πολύ απλό τρόπο και άπειρες ασκήσεις. Δεν είναι ακριβώς για καθηγητές αλλά θεωρώ ότι είναι από τις καλύτερες γραμματικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

Αυτό από γραμματική. Είναι παλιό βιβλίο αλλά έχει γραμμένα τα πάντα με πολύ απλό τρόπο και άπειρες ασκήσεις. Δεν είναι ακριβώς για καθηγητές αλλά θεωρώ ότι είναι από τις καλύτερες γραμματικές.
\





Ευχαριστώ πολύ:).....να δούμε μήπως μου πει τη γνώμη του και κάποιος άλλος:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
ε παιδια,τα αποτελεσματα μετα απο ποσο καιρο βγαινουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤΖΟΥΚΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΟΥΚΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
περιπου μετα απο δυο μηνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ρε παιδια μια συμβουλη....ενω διαβαζω λεξιλογιο παντα δεν μπορω να χρησιμοποιησω αυτες τις λεξεις στις εκθεσεις που γραφω...και ειδικα οταν εχουμε μιση ωρα τι να πρωτοκανουμε..... καμια συμβουλη για το τι να κανω;;:worry:

ααααααα θα ηθελα να μου προτεινετε και καποια λογοτεχνικα βιβλιααααααααααααααα επιπεδου ecpe......ευχαριστω εκ των προτερων:hmm:

εχετε να μου προτεινετε κανα-δυο λογοτεχνικα βιβλια;;;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ειναι καλο; θα με βοηθησει;;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.

nigeo

Νεοφερμένος

Ο nigeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
ρε παιδια μια συμβουλη....ενω διαβαζω λεξιλογιο παντα δεν μπορω να χρησιμοποιησω αυτες τις λεξεις στις εκθεσεις που γραφω...και ειδικα οταν εχουμε μιση ωρα τι να πρωτοκανουμε..... καμια συμβουλη για το τι να κανω;;:worry:

ααααααα θα ηθελα να μου προτεινετε και καποια λογοτεχνικα βιβλιααααααααααααααα επιπεδου ecpe......ευχαριστω εκ των προτερων:hmm:

εχετε να μου προτεινετε κανα-δυο λογοτεχνικα βιβλια;;;);)
θα σου πω τι έκανα εγώ στο ecpe και πήρα γενικό HP...διάβασε διάφορα κοινωνικά θέματα (και στο διαδίκτυο κυκλοφορούν) και τσέκαρε όλες τις φράσεις ή τις λέξεις που σου κάνουν κλικ και τις θεωρείς πασπαρτού...επιπλέον σκέψου αν έγραφες στα ελληνικά την έκθεση τι ειναι αυτά τα 3-4 σημεία που θα έθιγες για το συγκεκριμένο κοινωνικό θέμα? μετά ψάξε και βρες ποιος ειναι ο πιο "αγγλικός" τρόπος να διατυπώσεις τις σκέψεις σου αυτές..κάποιες φράσεις και κάποια ρήματα-κλισέ κολλάνε σε πάρα πολλές θεματικές και μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις έτσι κι αλλιώς...κάνε "πρόβες" σε εκθέσεις που γράφεις να χρησιμοποιείς τις φράσεις που βρήκες για να δεις αν ο καθηγητής ή η καθηγήτρια σου τις διορθώσει και να δεις πώς θα τις επαναδιατυπώσει "επί το ορθότερον" αν δεν τις χρησιμοποίησες με ακρίβεια...πριν δώσεις διάβασε όλες τις εκθέσεις σου με τις διορθώσεις και κυρίως όσες σε κάνουν να αισθάνεσαι "υπερήφανος" ... σου μιλάει ένας φιλόλογος...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου...θα ακολουθησω τον τροπο σου..........μηπως εχεις στα υποψιν κανενα λογοτεχνικο βιβλιο που θα με βοηθησει;:P ευχαριστω

αααααα μηπως μπορεις να μου δωσεις και καποια site για να διαβασω καποια αρθρα;;;; ευχαριστω

θα ηθελα καποιες ιστοσελιδες που να περιεχουν αρθρα.........καμια προταση;;:/::/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ, αλλά η στάση σου ήταν καθαρά εριστική

Δεν ήθελα να δοθεί τέτοια εντύπωση, πιστεύω οτι μίλησα καθαρά και λογικά.

Και επιπλέον όταν κάποιος δίνει ένα πτυχίο δεν βασίζετε μόνο σε λεγόμενα από κάποιο forum, αλλά ρωτάει ειδικούς ανθρώπους πάνω σε αυτόν τον τομέα, γιατί ως συνήθως στα φόρουμ γίνετε αυτό που γίνετε τώρα, ο καθένας λέει διαφορετικά πράγματα και δεν βγαίνει νόημα. Τέλος πάντως νομίζω πως αυτή η συζήτηση μπορεί να τελειώσει εδώ.

Φυσικά και παίρνει απόψεις απο ειδικούς, όμως η άποψη είναι κάτι που συνεχώς αναπλάθεται και αναδιαμορφώνεται. Επιρροές απο το συγκεκριμένο θέμα μπορεί να υπάρξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
αααααα μηπως μπορεις να μου δωσεις και καποια site για να διαβασω καποια αρθρα;;;; ευχαριστω

θα ηθελα καποιες ιστοσελιδες που να περιεχουν αρθρα.........καμια προταση;;:/::/::/::/:

Μπορείς να μπαίνεις στην εφημερίδα : The times https://www.thetimes.co.uk/tto/news/
bbc https://www.bbc.com/
The New York Times https://www.nytimes.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ευχαριστω...οποιεσδηποτε αλλες προτασεις ειναι δεκτες...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Α τώρα όσον αφορά περιοδικά δες και το Time. Μπορείς να κάνεις συνδρομή ή αν έχεις android smartphone να το κατεβάσεις σαν εφαρμογή.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
καμια αλλη συμβουλη για το πως να βελτιωσω την εκθεση μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να σας ρωτήσω για τα δικαιολογητικά της επάρκειας και αν μπορειτε μου απαντάτε...λέει οτι χρειάζεται αντίγραφο του πτυχιου θεωρημένο για τη γνησιότητά του από το μορφωτικό ακόλουθο τηςΠρεσβείας ή τα κατά τόπους Προξενεία της χώρας από την οποία προέρχεται ή τονφορέα που τα εξέδωσε ή από δικηγόρο ή όπως ορίζεται από τις ισχύουσες διατάξειςτου Κώδικα Διοικητικής Διαδικασίας ή να φέρουν την επισημείωση της σύμβασης τηςΧάγης (APOSTILLE).Δηλαδή πρέπει αυτό να γίνει μόνο στην Έλληνοαμερικανική ένωση ή μπορώ και κάπου αλλού????!αλλοι μου λένε οτι μπορω και σε δικηγόρο και άλλοι οτι γίνεται μόνο στην ελληνοαμερικανική...έχω μπερδευτει:confused::confused:επιπλέον την αίτηση που ΄πρέπει να στείλουμε μας την δίνουν και μέσω κεπ??Θα είμαι ευγνώμων αν μου απανυήσει κάποιος...ευχαριστώ εκ των προτέρων;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top