P&P RPG

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Ασχολείται κανένας με το άθλημα :P?

Εγώ έχω λιώσει άπειρες ώρες..πραγματικά..αν και το έχω εγκαταλείψει τώρα τελευταία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
AD&D RulEz!!!
...αν και εγώ το έχω εγκαταλείψει τώρα τελευταία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
AD&D αλλα κυριως StarWars και Vampire:The Masquerade!Ventrue Rule!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Porcelain :
Ασχολείται κανένας με το άθλημα :P?
Δεν έτυχε πότε :'( αλλά θέλω πόλυ .....ειδικά το Vampire The Masquerade
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες ούτε εγώ έχω καταφέρει να παίξω P&P (δέν έβρισκα ποτέ κόσμο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Vampire: The Masquerade.. εκεί έχω λιώσει.. και μερικά ακόμα στο ίδιο setting από την ίδια εταιρία(Werewolf,Mage κτλ.).. Τα προτιμώ κατά πολύ από το DnD..

Εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα στο να βρώ κόσμο..από το σχολείο μου και μόνο έβρισκα 20+ άτομα..

(Toreador>Ventrue)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Μπα,οι Ventrue σε εχουν,φιλε Pοrcelain κ για του λογου το αληθες,μαζευομαστε να σε κερασω μια diablerie αν γουσταρεις! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Celerity>All..
Γενικά μου την σπάτε :p.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Παιχνίδι στον υπολογιστή είναι τούτο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Παιχνίδι στον υπολογιστή είναι τούτο;
Όχι, στον υπολογιστή παίζονται τα c-RPGs (computer - Role Playing Games). Εδώ λένε για P&P=Pen and Paper RPGs. Τα παίζεις με χαρτί, μολύβι, ζάρια, χάρτες και φιγούρες και πολύ φαντασία.
https://www.rpg.gr/D&D/faq.asp για πληροφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Μόνο στο PC και στις κονσόλες. Για πιο "real" RPG (AD&D κλπ) no f*ckin' time!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Καιρός να ξεθάβουμε θέματα! Άλλος καμμένος υπάρχει εδώ;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
O!! Αυτο το θεμα δεν το ειχα δει...! Εδω και λιγο καιρο καιγομαι με DnD! Ηθελα απο καιρο να παιξω, αλλα δεν εβρησκα ατομα να γουσταρουν και ακομα και αν εψηνα μερικους, χωρις κανεις μας να εχει ιδεα τι θα καταφερναμε... οσπου μια μερα εντελος τυχαια ανακαληψα οτι ηξερα ατομα τα οπια ητανε χρονια καμενα... Ετσι αρχισαμε... Ειμαστε ενα party με εναν βαρβαρο, εναν δρυδη (εμενα), μια βαρδο και εναν κλεφτη. Δεν το παμε εντελος by the book, και ετσι ειναι πιο ωραιο (κατα την γνωμη μου).Συχνα ομως τυχενουν διαφωρα και χανουμε τα sessions... τωρα εχουμε 3εβδομαδες να παιξουμε... Αλλα δεν πειραζει! Την Κυριακη ερχετε ενα γερο session!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Εγώ παίζω εδώ και 6 χρόνια, έχω παίξει λίγο απ'όλα, αλλά κυρίως DnD. Αυτό τον καιρό δουλεύω ένα δικό μου, το Battle system κλπ βρίσκεται σε καλό στάδιο, έχω και τα βασικά του concept, αλλά θέλει δουλειά ακόμα... :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Star Wars (2nd edition), DnD (3rd). Long time ago...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Πολύ λίγη κίνηση...κρίμα
Πάντως και γώ δε βρίσκω άτομα...κυρίως θεσσ/κη,χανια,ηράκλειο,καβάλα,σερρες και αθήνα-πειραιά,είναι διασκορπισμένοι οι περισσότεροι...οπότε οι διαμένοντες σε άλλες περιοχές...τα βρίσκουμε ολίγον τι σκούρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aiantas21

Νεοφερμένος

Ο Aiantas21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ξερω οτι περασε καιρος απο την τελευταια φορα που καποιος εγραψε εδω αλλα....Ειμαι 28,μεγαλη εμπειρια απο AD&D αλλα εχω καιρο να παιξω και η παλια ομαδα δεν μαζευεται με τιποτα.Μενω Κορυδαλλο,παω παντου (Σε λογικα πλαισια)Στην Αθηνα και αναρωτιομουνα αν ενδιαφερεται κανεις να φτιαξουμε κανα παρτυ η αν εχεται παρτυ αν θα θελατε κανεναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Απο σεπτέμβρη μπορώ άνετα να σου βρώ ατομα για γκρούπ,βασικά απο τώρα μπορώ να σου κάνω τα κοννέ,απλα οι δύο είναι φοιτητες και πιο νωρίς δεν είναι αθηνα και πειραιά αντίστοιχα;)
Βασικά για αναζήτηση παικτών,ένα καλό φόρουμ είναι το rpgnet.gr/forums
Και το kaissa.gr...και στο κορυδαλλό έχω και φίλο dm,αλλα γενικά ο πειραιά είναι rpg-μάνα περιοχή:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
εγω επαιζα καμια 6ετια ως DM dungeon and dragons, ξεκινησα απο 2nd edition και εφτασα μεχρι 3.5, αγαπημενη μου μακραν η 3rd.

ε μετα ανακαλυψα το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ χασιμο χρονου που ειναι το να παιζεις dnd το ΕΞΑΝΤΛΗΤΙΚΟ κοστος, και ανακαλυψα οτι πρεπει να δουλευεις για να ζεις και να βαζεις πρωτεραιτητες και απο τοτε το σταματησα.

δεν ειναι περιεργο οτι οσοι παιζουν pnp rpg ειναι ανοικουν σε αυτες τις κατηγοριες:

1) κατω απο 20
2) πανω απο 20 αιωνιοι φοιτητες με μουσια και μια γκομενα προ 15ετιας την οποια μισουν ακομα επειδη τους χωρισε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλα rpg,και μέσα σ'αυτα και one-session campaignss,συμφωνώ οτι μπορεί να σε εθίσει και να σπαταλήσεις χρόνο,όπως με οποιαδήποτε δραστηριότητα ασχολέισαι αν δεν έχεις ενναλλακτικές,και ικανότητα διαχείρισης προτεραιοτήτων.Τώρα για χρήμα,διαφωνώ κάθετα...αν θες χαλάς πολλας,τα βασικα βιβλία τα παιρνεις μια φορά και μοιράζεσαι το κόστος με το γκρούπ,και υπάρχουν και τα pdf....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top