Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 300 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Η δυσκολότερη γλώσσα

Η δυσκολότερη γλώσσα

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)
Ισλανδική (Ισλανδία)
1
10,00%
Κινεζική (Κίνα)
4
40,00%
Σύγχρονη Ελληνική (Ελλάς)
4
40,00%
Αρχαία Ελληνική (Σε κάποια χωριά της Ιταλίας κ.ά.)
0
0%
Γερμανική (Γερμανία, Βέλγιο, Ελβετία)
1
10,00%
Κάποια άλλη που ομιλείται
0
0%
Κάποια άλλη "νεκρή"
0
0%

Andypro

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Andypro
Ο Andypro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 15 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

O Andypro έγραψε στις 08:56, 01-06-15:

Ποια θεωρείτε την δυσκολότερη γλώσσα; Τη θεωρείτε επειδή σας δυσκολεύει να τη μιλήστε ή να τη μάθετε; Εγώ δεν μπορώ να έχω άποψη, απλά μπορώ να τονίσω ότι η κινεζική κι ιδιαιτέρως η ελληνική είναι οι πιο δύσκολες για να τις μάθει ένας ξένος. Έχω ακούσει για την Ισλανδική αλλά δεν έχω έρθει ποτέ σε επαφή με τη γλώσσα. Εάν πιστεύετε ότι μου λείπει κάποια γλώσσα στη δημοσκόπιση να με ενημερώσετε.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikolaos p.

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη nikolaos p.
Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O nikolaos p. έγραψε στις 11:02, 01-06-15:

Τα Κινέζικα και άλλες γλώσσες της Ασίας!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 20:42, 07-06-15:

Αραβικά και Κινέζικα κατ εμέ
Δεν έχουν καν λατινικό αλφάβητο ή κάτι τέλος πάντων που να μοιάζει με τις άλλες γλώσσες.
Άσε που τα αραβικά διαβάζονται και γράφονται ανάποδα!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Vold
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,406 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 20:47, 07-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Αραβικά και Κινέζικα κατ εμέ
+ όλες οι Ασιατικές γλώσσες.
Γενικά όσες έχουν διαφορετικό ΑΒ, από το Ελληνικό/Λατινικό είναι περίεργες/δύσκολες.
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 20:49, 07-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Vold
Γενικά όσες έχουν διαφορετικό ΑΒ, από το Ελληνικό/Λατινικό είναι περίεργες/δύσκολες.
Ω ναι. Κοίτα και τα ρώσικα είναι κάπως αλλά εντάξει δεν είναι τόοοοσο.
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,406 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 20:59, 07-06-15:

Ω ναι. Κοίτα και τα ρώσικα είναι κάπως αλλά εντάξει δεν είναι τόοοοσο.
Δεν το έχω επιχειρήσει η αλήθεια είναι, αλλά όταν για να πεις "Γεια σου κόσμε" πρέπει να γράψεις "Привет мир" (google-translate εεε ) δεν με πείθει. Το ΑΒ τους όμως είναι αρκετά κοντά στο δικό μας.
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 21:05, 07-06-15:

Δεν το έχω επιχειρήσει η αλήθεια είναι, αλλά όταν για να πεις "Γεια σου κόσμε" πρέπει να γράψεις "Привет мир" (google-translate εεε ) δεν με πείθει. Το ΑΒ τους όμως είναι αρκετά κοντά στο δικό μας.
Χαχαχαχαχα δεν έχω επιχειρήσει ούτε εγώ. Αλλά ναι κάποια γράμματα μοιάζουν με τα δικά μας.
ΑΑΑΑ τα γεωργιανά δες: დილა მშვიდობისა! <--- το καλημέρα
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

O Vold έγραψε στις 21:09, 07-06-15:

Χαχαχαχαχα δεν έχω επιχειρήσει ούτε εγώ. Αλλά ναι κάποια γράμματα μοιάζουν με τα δικά μας.
ΑΑΑΑ τα γεωργιανά δες: დილა მშვიდობისა! <--- το καλημέρα
Και τα αραβικά που ανέφερες κάπως έτσι νομίζω πως είναι. Απλά φρικτά, ούτε να τα βλέπω δεν θέλω, πόσο μάλλον να τα μάθω
Από αυτά ακόμη και τα κινέζικα πιο κατανοητά φαίνονται
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 21:11, 07-06-15:

Και τα αραβικά που ανέφερες κάπως έτσι νομίζω πως είναι. Απλά φρικτά, ούτε να τα βλέπω δεν θέλω, πόσο μάλλον να τα μάθω
Από αυτά ακόμη και τα κινέζικα πιο κατανοητά φαίνονται
Ο θείος μου είναι στην Αραβία και μου δείχνει πως γράφεται καμιά λέξη όταν έρχεται και κοιτάω έτσι:
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

O Vold έγραψε στις 21:20, 07-06-15:

Ο θείος μου είναι στην Αραβία και μου δείχνει πως γράφεται καμιά λέξη όταν έρχεται και κοιτάω έτσι:
Οι Ευρωπαϊκές για τους Ευρωπαίους και οι αλαμπουρνέζικες(για μας) για τους Άραβες, Γεωργιανούς, Ασιάτες κ.ο.κ
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 21:23, 07-06-15:

Οι Ευρωπαϊκές για τους Ευρωπαίους και οι αλαμπουρνέζικες(για μας) για τους Άραβες, Γεωργιανούς, Ασιάτες κ.ο.κ
Αν και σε γενικές γραμμές οι ξένες γλώσσες είναι η αγάπη μου, μια τέτοια γλώσσα δεν θα έμπαινα στον κόπο να μάθω
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη juste un instant
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,351 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε στις 20:46, 17-11-16:

Ποσες ασιατικες γλωσσες ξερεις;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • 4η γλώσσα - Από Έφη35891
      Το θέμα έχει λάβει 79 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-12-13 στις 19:59.
    • Νοηματική γλώσσα - Από ~kynthia
      Το θέμα έχει λάβει 26 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-02-11 στις 14:22.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους