1ο Πεδίο Αγγλική Φιλολογία από Τεχνολογική Κατεύθυνση

Jimmys-96

Νεοφερμένος

Ο Jimmys-96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γεια σας!με λενε δημητρη και παω β' λυκειου.εδω και καιρο τα αγγλικα μου εχουν γινει εμμονη και θελω πολυ να περασω αγγλικη φιλολογια.το θεμα ειναι πως ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση επειδη καποια απο τα φιλολογικα μαθηματα δεν μου αρεσαν καθολου.τελευταια ομως ενημερωθηκα πως περνοντας την ιστορια γενικης παιδεια γ' λυκειου μπορω να ανοιξω το 1ο επιστημονικο πεδιο.ισχυει κατι τετοιο???επισης μου ειπαν πως αν επιλεξω σχολες εκτος του 1ου πεδιου θα εχω απολια μοριων αλλα και οτι με την λογοτεχνια γενικης παιδειας μπορω παλι να ανοιξω το 1ο πεδιο....θα ηθελα οποιος εχει γνωση για το συγκεκριμενο θεμα να με διαφωτισει γιατι εχω μπερδευτει πολυ.thanks in advance!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Μονο με ιστορια γενικης μπορεις να ανοιξεις 1ο πεδιο, κειμενα γενικης δεν δινονται πανελλαδικως ( τουλαχιστον μεχρι περυσι). Θα εχεις μεγαλη απωλεια μοριων στο 1ο πεδιο με την ιστορια, για παραδειγμα ακομα και 20 να εχεις (προφορικα-γραπτα) στα πανελλαδικως εξεταζομενα και στην ιστορια γενικης, πεφτεις στο 18.600 στο 1ο επιστημονικο πεδιο ( χωρις το ειδικο μαθημα των αγγλικων).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Γεια σας!με λενε δημητρη και παω β' λυκειου.εδω και καιρο τα αγγλικα μου εχουν γινει εμμονη και θελω πολυ να περασω αγγλικη φιλολογια.το θεμα ειναι πως ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση επειδη καποια απο τα φιλολογικα μαθηματα δεν μου αρεσαν καθολου.τελευταια ομως ενημερωθηκα πως περνοντας την ιστορια γενικης παιδεια γ' λυκειου μπορω να ανοιξω το 1ο επιστημονικο πεδιο.ισχυει κατι τετοιο???επισης μου ειπαν πως αν επιλεξω σχολες εκτος του 1ου πεδιου θα εχω απολια μοριων αλλα και οτι με την λογοτεχνια γενικης παιδειας μπορω παλι να ανοιξω το 1ο πεδιο....θα ηθελα οποιος εχει γνωση για το συγκεκριμενο θεμα να με διαφωτισει γιατι εχω μπερδευτει πολυ.thanks in advance!
Το 1ο πεδίο είναι προσβάσιμο από την τεχνολογική, δίνοντας ως 6ο μάθημα την ιστορία γενικής παιδείας στις πανελλήνιες. Δυστυχώς, έχεις απώλεια μορίων στο 1ο πεδίο. Στα πεδία της κατεύθυνσής σου (2ο και 4ο) δεν έχεις απώλεια μορίων.

Θα είναι δύσκολο να περάσεις Αγγλική φιλολογία, εκτός κι αν αριστεύσεις στις πανελλήνιες και στο ειδικό μάθημα των αγγλικών:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Γεια σας!με λενε δημητρη και παω β' λυκειου.εδω και καιρο τα αγγλικα μου εχουν γινει εμμονη και θελω πολυ να περασω αγγλικη φιλολογια.το θεμα ειναι πως ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση επειδη καποια απο τα φιλολογικα μαθηματα δεν μου αρεσαν καθολου.τελευταια ομως ενημερωθηκα πως περνοντας την ιστορια γενικης παιδεια γ' λυκειου μπορω να ανοιξω το 1ο επιστημονικο πεδιο.ισχυει κατι τετοιο???επισης μου ειπαν πως αν επιλεξω σχολες εκτος του 1ου πεδιου θα εχω απολια μοριων αλλα και οτι με την λογοτεχνια γενικης παιδειας μπορω παλι να ανοιξω το 1ο πεδιο....θα ηθελα οποιος εχει γνωση για το συγκεκριμενο θεμα να με διαφωτισει γιατι εχω μπερδευτει πολυ.thanks in advance!
Υπάρχει λογοτεχνία γενικής παιδείας; ΛΟΛ :confused:
Αυτό που ξέρω είναι ότι με ιστορία "ξεκλειδώνεις" το 1ο πεδίο αν είσαι τεχνο/θετική αλλά εκτός ότι φορτωθείς ένα θεωρητικό μάθημα που όσοι το επιλέγουν πατώνουν, θα είναι μάθημα βαρύτητας μαζί με την έκθεση και επιπλέον θα πρέπει να γράψεις πάρα πολύ καλά ώστε να έχεις όσο το δυνατόν μικρότερη απώλεια μορίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmys-96

Νεοφερμένος

Ο Jimmys-96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!μαλλον θα αναθεωρησω για την συγκεκριμενη σχολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_95kt

Νεοφερμένος

Η maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Δεν χρειαζεται να αναθεωρησεις!Μπορεις να το κανεις απλα θα κοπιασεις ισως λιγο παραπανω απο τι να εμπαινες απο θεωρητικη(αν και υπαρχει ακομα χρονος για να αλλαξεις κατευθυνση)..
Η ιστορια γενικης ειναι γεγονος οτι ειναι πιο δυσκολη κ πολυ πιο κακογραμενη απτς κατευθυνσης.
Αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν μπορεις να γραψεις εναν αξιοπρεπη βαθμο.
(Φιλος μου απο τεχνολ που εδωσε εγραψε 18 και κατι χωρις να το παπαγαλισει καθολου!)
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΛΗΣΗ!
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmys-96

Νεοφερμένος

Ο Jimmys-96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Δεν χρειαζεται να αναθεωρησεις!Μπορεις να το κανεις απλα θα κοπιασεις ισως λιγο παραπανω απο τι να εμπαινες απο θεωρητικη(αν και υπαρχει ακομα χρονος για να αλλαξεις κατευθυνση)..
Η ιστορια γενικης ειναι γεγονος οτι ειναι πιο δυσκολη κ πολυ πιο κακογραμενη απτς κατευθυνσης.
Αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν μπορεις να γραψεις εναν αξιοπρεπη βαθμο.
(Φιλος μου απο τεχνολ που εδωσε εγραψε 18 και κατι χωρις να το παπαγαλισει καθολου!)
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΛΗΣΗ!
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!

Σε ευχαριστω πολυ για το κουραγιο!απο την μια σκευτομαι αυτα που λες και το οτι μια ζωη δεν μπορω να κανω κατι που να μην μαρεσει αλλα απο την αλλη το ρισκο ειναι μεγαλο.παντως απο φετος εχω παρει το βιβλιο της ιστοριας και το διαβαζω στον ελευθερο χρονο μου ετσι ωστε σε περιπτωση που δωσω του χρονου να μην μου ειναι εντελως αγνωστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pertamaxx

Νεοφερμένος

Ο pertamaxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Κοίτα θα πρέπει να κάνεις μια πολύ φιλότιμη προσπάθεια για να περάσεις και από ότι έχω ακούσει το βιβλίο ιστορίας της γ γενικής είναι μπάχαλο.Μετά είναι το άλλο θέμα:Άμα περάσεις θα σου αρέσει?Πρέπει να ψάξεις να δεις τα μαθήματα που υπάρχουν και να δεις τις βάσεις (19.709 Αθήνα και 20.200 Θεσσαλονίκη).
Μετά είναι και το θέμα της επαγγελματικής αποκατάστασης που όπως και σε άλλες σχολές της θεωρητικής δεν είναι και τόσο καλή.
Αλλά άμα πιστεύεις ότι θα μπορέσεις και αποφασίσεις ότι σου αρέσει καντο :D

από μαθητή θεωρητικής που στοχεύει στην Αγγλική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmys-96

Νεοφερμένος

Ο Jimmys-96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Το επεξεργαζομαι αυτες τις μερες για να παρω μια αποφαση.ξερω οτι ειναι αρκετα δυσκολο αλλα δεν εχω προβλημα να διαβασω γιαυτο που μαρεσει.τωρα και να μην περασω την 1η φορα θα προσπαθησω και 2η.εσυ πας γ'λυκειου;αν ναι τι βιβλιο
κανετε στο μαθημα επιλογης των αγγλικων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pertamaxx

Νεοφερμένος

Ο pertamaxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
όχι και εγώ β λυκείου πάω και δεν έχω ιδέα ποιο βιβλίο κάνουν :/ Πάντως από ότι βλέπω και έχω ακούσει η εξέταση είναι επιπέδου advanced.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Εδω περα απο θεωρητικη δεν καταφερνουμε να μπουμε...παντως τιποτα δεν ειναι απιθανο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top