[Παλιό Σύστημα] Τεχνολογική Κατεύθυνση

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

coco :D

Νεοφερμένος

Η coco :D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ξέρεις όμως ποιο είναι το κακό ... 1)ότι έχει περάσει η περίοδος που μπορούμε να αλλάξουμε κατεύθυνση και εγκλωβίστηκα στη τεχνολογική... 2)
ότι έχω αλλάξει ήδη 3 φορές κατεύθυνση και θα με πάρουν με τις ντομάτες κ 3) έχω ακούσει ότι η χημεία της γ'λυκείου με της β' δεν έχει σχεδόν καμία σχέση (μόνο της γενικής παιδείας η οργανική )

εντάξει ... αλλά μπορώ να διαβάζω λίγο από τώρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ξέρεις όμως ποιο είναι το κακό ... 1)ότι έχει περάσει η περίοδος που μπορούμε να αλλάξουμε κατεύθυνση και εγκλωβίστηκα στη τεχνολογική... 2)
ότι έχω αλλάξει ήδη 3 φορές κατεύθυνση και θα με πάρουν με τις ντομάτες κ 3) έχω ακούσει ότι η χημεία της γ'λυκείου με της β' δεν έχει σχεδόν καμία σχέση (μόνο της γενικής παιδείας η οργανική )

εντάξει ... αλλά μπορώ να διαβάζω λίγο από τώρα :)
Κατεύθυνση μπορείς να αλλάξεις μέχρι τον Οκτώβριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coco :D

Νεοφερμένος

Η coco :D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Κατεύθυνση μπορείς να αλλάξεις μέχρι τον Οκτώβριο.

Ναι αλλά αύριο μπαίνουμε στο Νοέμβριο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Περίμενε καλέ.
Εσύ είσαι α' ή β' λυκείου;
Αν είσαι β' οκ πέρασε το διάστημα, αν είσαι α' έχεις να αλλάξεις ως τον Οκτώβριο του 2011.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coco :D

Νεοφερμένος

Η coco :D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
καλέ β'λυκείου είμαι τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,009 μηνύματα.
ξέρεις όμως ποιο είναι το κακό ...
1)ότι έχει περάσει η περίοδος που μπορούμε να αλλάξουμε κατεύθυνση και εγκλωβίστηκα στη τεχνολογική...
2)ότι έχω αλλάξει ήδη 3 φορές κατεύθυνση και θα με πάρουν με τις ντομάτες κ 3) έχω ακούσει ότι η χημεία της γ'λυκείου με της β' δεν έχει σχεδόν καμία σχέση (μόνο της γενικής παιδείας η οργανική )
4) εντάξει ... αλλά μπορώ να διαβάζω λίγο από τώρα
1) Ναι, έχει περάσει η διορία (ήταν 15 Οκτωβρίου), αλλά αν το ζητήσεις (και καλύτερα να το ζητήσουν οι γονείς σου) μπορεί να σε αλλάξουν έστω και τώρα.
2) Η μισή ντροπή δική σου και η μισή δική τους.
3) Δεν ισχύει αυτό. Χρειάζεται (εκτός της Β γενικής) και η χημεία της Β κατεύθυνσης. Αν δεν έχεις εξασκηθεί στη χημική ισορροπία και δεν έχεις καταλάβει την οξειδαναγωγή, θα έχεις πρόβλημα στη Γ. Πολύ περισσότερο μετράει ότι θα έχεις χάσει την τριβή με τον τρόπο σκέψης της χημείας.
4) Αυτό δεν είναι και εύκολο. Προσπάθησε να αλλάξεις τώρα. (Όχι ότι δεν είναι δυνατόν να τα καταφέρεις αλλάζοντας του χρόνου, αλλά θα χρειαστείς πολύ περισσότερη προσπάθεια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coco :D

Νεοφερμένος

Η coco :D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ααχ δίκιο έχεις αλλά από ότι βλέπω μάλλον θα πάρω καθηγητή να μου κάνει φέτος ιδιαίτερα χημείας για να είμαι προετοιμασμένη του χρόνου
ευχαριστώ πάντος όλους σας για τη βοήθεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimi tris

Νεοφερμένος

Ο dimi tris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας παιδιά .Έχω ένα ξαδερφάκο που τελειώνει τώρα το λύκειο και δεν μπορεί να διαλέξει ακόμα σε ποια σχολη θέλει να μπει. είναι της τεχνολογικής κατεύθυνσης...μπορεί κανεις να μου πει που μπορώ να βρω σε ποιες σχολες μπορεί να μπει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ALEXANDROS_K

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
γεια σας παιδιά .Έχω ένα ξαδερφάκο που τελειώνει τώρα το λύκειο και δεν μπορεί να διαλέξει ακόμα σε ποια σχολη θέλει να μπει. είναι της τεχνολογικής κατεύθυνσης...μπορεί κανεις να μου πει που μπορώ να βρω σε ποιες σχολες μπορεί να μπει?

μπορεί να μπει σε οποιαδήποτε σχολή του 2ου πεδίου(https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...-mhxanografiko-deltioy-sxoles-2oy-pedioy.html), του 4ου(https://www.protiepilogi.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=240), η του 5ου(https://www.theoriakaipraxi.gr/odigos_spoydwn/5o_epist_pedio.htm) αν έχει επιλέξει μάθημα Α.Ο.Θ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top