[2013] Σε ποιο τμήμα και με πόσα μόρια περάσατε;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

aggelikicr7

Νεοφερμένος

Η aggelikicr7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Φιλολογία Αθήνας Γενική Σειρά με 18.444 μόρια και 57η!!!!!!!:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
αλλος για εκπαιδευση και αγωγη στην προσχολικη ηλικια αθηνας? :D

Εγώ 4ετής! Μπες εδώ https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=105830 και ρώτα ότι θες!!!!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Οι υποψήφιοι δεν άλλαξαν.Οποτε κατι άλλο άλλαξε...:hmm:

Μπράβο σας παιδια πάντως!

Συμφωνώ. Και νομίζω ότι όλοι οι παλιοί ξέρουμε τι άλλαξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melo7

Νεοφερμένος

Ο melo7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΕΝ.ΣΕΙΡΑ 90%
ΣΕΙΡΑ:136 ΜΟΡΙΑ:14520
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lia rose

Νεοφερμένος

Η lia rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 63 μηνύματα.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
τι αλλαξε ρε παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Θυμάμαι πρόπερσυ σε αυτό το topic γινόταν χαμός!
Τώρα?...10 σελίδες!

Αξεχαστη μερα, απο χαρες και πανηγυρια εδω ,αλλο τιποτα.
Μετα το 2011, νομιζω οτι εχει πεσει λιγο η κινηση:P
Ουτε εμφανιζονται τοσο οι "παλιοι":hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mesogia asa 3

Νεοφερμένος

Ο mesogia asa 3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Περασα σχολη αστυφυλακων ειναι κανενας αλλος υποψηφιος ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria6

Νεοφερμένος

Η Maria6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΠΘ ΜΕ 17.214 ΜΟΡΙΑ!!! :)

ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΗΣ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Troll? :whistle:

Επειδή μ'αρέσει το αστυνομικό ρεπορτάζ:
Δηλώνεις φίλε Λούκας κατά την περίοδο κατάθεσης του μηχανογραφικού, ότι το μηχανοφραφικό σου ήταν:
1)Διοικητικης επιστημης και τεχνολογιας ΟΠΑ
2)Οικονομικων Επιστημων ΟΠΑ
3)Οικονομικων Επιστημων Πα.Πει
4)Οικονομικων Επιστημων ΕΚΠΑ
5)Ναυτιλιακων Σπουδων Πα.Πει
6)Περιφεριακης και οικονομικης αναπτυξης Παντειου
7)Οργανωση και δοικηση επιχειρησεων Παν.Αιγαιου(Χιος)

Γνωρίζεις ότι οι περσυνές βάσεις ήταν για τα 4 πρώτα το 2012:
1)Διοικητικης επιστημης και τεχνολογιας ΟΠΑ = 17824
2)Οικονομικων Επιστημων ΟΠΑ = 16970
3)Οικονομικων Επιστημων Πα.Πει = 15881
4)Οικονομικων Επιστημων ΕΚΠΑ = 15298

Στην συνέχεια ανέφερες ότι κατά πάσα πιθανότητα είσαι μέσα στο Πα.Πει. και κατά 100% ΕΚΠΑ.
Ακόμα ανέφερες και το συγκεκριμένο μήνυμα περί μή δήλωσης του Οικονομικού Ο.Π.Α.(παρόλο που είχες αναρτήσει το μηχανογραφικό σου).


Με το φτωχό μας το μυαλό, όταν κάποιος δηλώνει τα παραπάνω, πιθανότητα συμβαίνει το εξής:
Έχεις μεταξύ 16.000 - 15.500 μόρια στο 5ο πεδίο. Έτσι θεωρείς σχεδόν αδύνατο να περάσεις Οικονομικό Ο.Π.Α. καθώς θα χρειαζόσουν πτώση ίση ή μεγαλύτερη από 950 μόρια. Λογικό να θεωρείς κάτι τέτοιο λίγο δύσκολο να συμβεί. Έτσι λές με μια μικρή πτώση του ΠΑ.ΠΕΙ. ή και στα περσινά όρια, ότι πιθανότατα θα μπείς. Ενώ στο ΕΚΠΑ και με μηδενική πτώση ή ακόμα και με μικρή άνοδο(απίθανο για φέτος) θα είσαι μέσα κατά 100% όπως λές.

Με αυτά τα δεδομένα και ενώ έχεις δηλώσει πιο πάνω το ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ Ο.Π.Α., έρχεσαι και λές το ακόλουθο:
Lucas D.Hagg: Οικονομικης Επιστημης στο πανεπιστημιο Πειραιως,μου αρεσε περισσοτερο το προγραμμα σπουδων απο αυτο του Ο.Π.Α και εχω ενα ιδιαιτερο δεσιμο με την περιοχη μου...Πολλοι μου λενε οτι εκανα βλακεια που δεν δηλωσα Ο.Π.Α αλλα δεν το μετανιωνω

Τελικά βγαίνουν οι βάσεις, αφού προηγουμένως είχες δηλώσει ότι δήθεν είχες 18.256 μόρια. Οι βάσεις για τις σχολές που επέλεξες του 2013 είναι:

1)Διοικητικης επιστημης και τεχνολογιας ΟΠΑ = (Βάση)16.632 - 19.238(Πρώτος)
2)Οικονομικων Επιστημων ΟΠΑ = (Βάση)15.570 - 19.130(Πρώτος)
3)Οικονομικων Επιστημων Πα.Πει = (Βάση)14.204 - 16.863(Πρώτος)
4)Οικονομικων Επιστημων ΕΚΠΑ = (Βάση)13.551 - 16.467(Πρώτος)

Έτσι προς έκπληξή σου βλέπεις πώς με τα 16.000(περίπου) μόρια που έχεις κατάφερες και έπιασες ακόμα και το ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΟΠΑ, το οποίο δέν περίμενες ότι θα έπιανες και τελικά μπήκες εκεί. Πλέον ξέχασες τί έγγραφες εδώ μέσα μόλις λίγες μέρες πρίν και ακόμα χειρότερα, ο πρώτος του ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑ.ΠΕΙ έχει 16.863 μόρια, ενώ εσύ δήλωσες ψευδώς πώς έχεις 18.256 μόρια και 1η επιλογή ΠΑ.ΠΕΙ. Θεωρητικά θα έπρεπε να ήσουν εσύ ο πρώτος. Αναγκάστηκες έτσι να αποκαλύψεις ότι πέρασες ΟΠΑ και να δικαιολογήσεις τα δήθεν 18.256 μόριά σου, καθώς ο πρώτος του ΟΠΑ έχει 19.130 μόρια.

Είναι φανερό πώς έχεις κάτω των 16.500 μορίων(μιας και δενέπιασες το ΔΕΤ = 16.632) και πιθανότατα έχει κοντά στα 16.000 - 15.500 μόρια. Τώρα θα μου πείς γιατί κάθομαι εγώ και αναλύω όλα αυτά για ένα 18χρονο που φοβάται απλά να πεί την αλήθεια και τις επιλογές του. Λές και ενδιαφέρει κανέναν το αν έβγαλες 15.500 ή 18.500. Αλλά ένα πράγμα μου την σπάει, το ΨΕΜΑ.

Παρόλ'αυτά ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για την εισαγωγή σου στο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ του ΟΠΑ. :whistle::whistle::whistle:

Απλά υποκλίνομαι... :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Κανεις αλλος ΠΑΜΑΚ στην Διοικηση? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STRATOS111

Νεοφερμένος

Ο STRATOS111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Κανείς μελλοντικός ΔΕΤάριος δεν παίζει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κυνικός

Νεοφερμένος

Ο Κυνικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Οικονομικων Επιστημων ΑΠΘ
Σειρα: 8ος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stacy_pizza

Νεοφερμένος

Η Souki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.

Κυνικός

Νεοφερμένος

Ο Κυνικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Θυμάμαι πρόπερσυ σε αυτό το topic γινόταν χαμός!
Τώρα?...10 σελίδες!
Απο οτι θυμαμαι τοτε ηταν 10posts/σελιδα, τωρα ειναι 30posts/σελιδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Θυμάμαι πρόπερσυ σε αυτό το topic γινόταν χαμός!
Τώρα?...10 σελίδες!

Συμφωνώ. Και νομίζω ότι όλοι οι παλιοί ξέρουμε τι άλλαξε.
Εμ... Αυτά παθαίνετε αν έχετε τα προκαθορισμένα του forum στην προβολή των θεμάτων:P

Πέρυσι ήταν 10 posts ανά σελίδα και φέτος είναι 30 posts ανά σελίδα.
(Οι παλιοί εσείς...:hehe:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Αρκετοί είμαστε τελικά οι φιλόλογοι του ischool :)

Γιατί έτσι μας αρέσει!! Καλές σπουδές καμάρια μουυυυυ!! :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zoo-doc

Νεοφερμένος

Ο Zoo-doc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
307 ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
Σειρά: 47

με 17818.

ΜΠΡΑΒΟ,φίλε μου!!!:clapup: Αν και 64ος εγώ :redface: ,θα είμαστε συμφοιτητές!!!:D:D:D Καλή αρχή σε όλους μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλέξανδρος21

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ πολιτικής επιστήμης και διεθνών σχέσεων Κορίνθου!! Κανείς άλλος στο ίδιο τμήμα;; :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanahtIstratis

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ-ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ στο Ο.Π.Α. εγώ.
18.1200 στο 5ο και #36
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top