Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
StratosRMCF ποιο βοηθημα ειχες μαθηματικα γενικης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ δουλεύω για τις ταλαντώσεις το νέο βιβλίο των Γεωργακάκου - Χρονόπουλου. Χωρίς να έχω άποψη για τα προαναφερθέντα, το θεωρώ πολύ καλό βοήθημα, αναλυτική επεξήγηση και επέκταση της θεωρίας, εμβάθυνση και αναφορές σε προ απαιτούμενες γνώσεις και βέβαια πλήθος ερωτήσεων και ασκήσεων από εύκολες μέχρι αρκετά μακροσκελείς, συνδυαστικές και δύσκολες. Στα συν επίσης το ότι έχει αναλυτικά λυμένα παραδείγματα για κάθε τύπο άσκησης και οι λύσεις στο πίσω μέρος είναι υποδειγματικά και πλήρως αναπτυγμένες.

Έχω βέβαια την τύχη να κάνω μάθημα με τον ίδιο τον συγγραφέα. Είναι ο πρώτο από τα 4 βιβλία που θα βγουν, συνιστώ να του ρίξετε μια ματιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickthehunter88

Νεοφερμένος

Ο nickthehunter88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
παιδια εχω για αρχη στεργιου μπαρλα ομως επειδη καλοκαιρινα μαθηματα δεν θα κανω θελω πιο "δυνατα" βοηθηματα.σκεφτομαι μπαιλακη που αναφερατε ομως ενας καθηγητης μου ειπε πως ενας τσουχλης (εκδοσεις σαββαλας) εχει πολυ δυσκολες ασκησεις,τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo156

Νεοφερμένος

Ο theo156 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Να ρωτήσω και εγώ...
Ετοιμάζομαι σιγά σιγά για την προετοιμασία της Γ' Λυκείου και επέλεξα την Τεχνολογική 1 (Κύκλος Τεχνολογίας και Παραγωγής). Ποια βοηθήματα επιλέξατε σε αυτή την κατεύθυνση; Με ενδιαφέρει κυρίως η άποψή σας για Χημεία-Βιοχημεία και Ηλεκτρολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickthehunter88

Νεοφερμένος

Ο nickthehunter88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
με φροντιστηρια η χωρις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo156

Νεοφερμένος

Ο theo156 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
κάνω σε κάποια μαθήματα ιδαίτερο, αλλά Βιοχημεία π.χ. όχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickthehunter88

Νεοφερμένος

Ο nickthehunter88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
καλοκαιρινα προφανως δεν θα κανω και θα αρχησω απο σεπτεμβρη μαθηματικα φυσικη και εκθεση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Είναι 2 τεύχη
Κυριολεκτικά ένα δώρο για τα παιδιά που δίνουν Φυσική.Το συστείνω ανεπιφύλακτα!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo156

Νεοφερμένος

Ο theo156 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλό βοήθημα για Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dora_B

Νεοφερμένος

Η Dora_B αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
το αοδε δεν χρειαζεται βοηθημα. απλα να το μαθεις απ εξω.( λιγοτερο απο 60 σελ ειναι.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_ts

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Τι βοήθημα προτείνετε για Μαθηματικά?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Εγώ προτείνω μαθηματικά στεργίου-νάκη,φυσική μαθιουδάκη-παναγιωτακόπουλο,αεππ τσιωτάκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menaskfpzm

Νεοφερμένος

Ο menaskfpzm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Τι βοήθημα προτείνετε για Μαθηματικά?:confused:

μπάρλα

για τσιμπημένες ασκήσεις στην φυσική κατ. ποιο/α προτείνετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μπαρλας στα θεματα του στο δευτερο τευχος βρηκα λιγο πιο τσιμπημενα . Κατα τα αλλα internet , μαθεματικα , μαθηματικη εταιρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spiros-Foivos

Νεοφερμένος

Ο Spiros-Foivos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Με το βοήθημα του μπάρλα για μαθηματικά θα ειμαι καλυμμένος αν θέλω να βγάλω την ύλη αυτή των μαθηματικών ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Με το βοήθημα του μπάρλα για μαθηματικά θα ειμαι καλυμμένος αν θέλω να βγάλω την ύλη αυτή των μαθηματικών ?

Nαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Οταν τελειωσεις κανε τα επαναληπτικα θεματα του μπαρλα, ειναι καπου στα 100. Πολυ δυνατα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Με το βοήθημα του μπάρλα για μαθηματικά θα ειμαι καλυμμένος αν θέλω να βγάλω την ύλη αυτή των μαθηματικών ?

Eίναι δύσκολος ο Μπάρλας για σένα που ξεκινάς τώρα...Ο Παπαδάκης είναι πιο βατός...Πάντως είχα ξανά γράψει πως προτείνω του Νίκου Τάσου εκδόσεις πουκαμισάς διότι έχει αναλυτική θεωρία πολλές εφαρμογές για κάθε περίπτωση με μεθοδολογικά σχόλια του τι πρέπει να σκέφτεσαι τι να κάνεις τι να μην κάνεις και γιατί.Αναλυτική γεωμετρική ερμηνεία των θεωρημάτων και πολλές ασκήσεις.Ξεκινά από απλές και το χοντραίνει πολύ...Έχει πάρει από διάφορα βοηθήματα ασκήσεις Σκομπρης,Νάκης,Παπαδακης,Μπάρλας...Έχει στο τέλος του 2ου τόμου επαναλληπτικές ξεχωριστά και μετά συνδυαστικές και σε κάθε κεφάλαιο έχει 1-2 3 ωρα διαγωνίσματα στο κεφάλαιο που εξετάζει κα΄θε φορά...Κάθε κεφάλαιο έχει πάνω από 70 ασκήσεις οπότε έχεις πολλές να επιλέξεις...Σε ένα κεφάλαιο είχε 130 και ασκήσεις ...Έχει εξυπνα σωστά λάθος...Το προτείνω αλλά είναι γαιδούρια με τον 2ο τόμο να είναι κοντά 900 σελίδες μαζί με τις λύσεις.Λόγικο με τόσες ασκήσεις που έχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panossalonika

Νεοφερμένος

Ο panossalonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!ειμαι καινουργιος στο site!για τα μαθηματικα γ λυκειου περα απο μπαρλα και στεργιου-νακη,εχει να μου προτεινει καποιος ενα πιο δυνατο βοηθημα?ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Δες το σχόλιο μου ακριβώς από πάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top