Τμήματα Ιστορίας-Αρχαιολογίας

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ! εσύ γενικά είσαι ευχαριστημένη με τη σχολή; είναι όπως την περίμενες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ! εσύ γενικά είσαι ευχαριστημένη με τη σχολή; είναι όπως την περίμενες;
Για κάποιους προσωπικούς λόγους έχασα το β' εξάμηνο και αποφάσισα να ξαναδώσω, μήπως μπω στην πρώτη μου επιλογή. Αλλά πήγα στο πρώτο εξάμηνο και έδωσα και εξεταστική τον ιανουάριο. Θα μείνεις ευχαριστημένος πιστεύω. Είναι από τις πολύ ποιοτικές σχολές και σου δίνουν πολύπλευρη γνώση, αν θέλεις να γίνεις καθηγητής. Ίσως σου φανούν λίγο δύσκολες οι αρχαιολογίες γιατί είναι κάτι καινούργιο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ωραία κατάλαβα! Σ'ευχαριστώ για τη βοήθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
προς φοιτητες του ιστορικου παρακαλω...
επροκοκειτο πιθανοτατα να γραφτω στο ιστορικοκαλαματας και επειδη θελω να ξαναδωσω θελω να ειμαι στην αθηνα...,πορω να μην εμφανσιτω καθολου ή θα με διωξουν?
δλδ να κανω την εγγραφη και να μην παραστω σε μαθηματα και εξεταστικη τουλαχιστον στην πρωτη???
πρεπει να επιλεξω μαθηματα να τα δωσω ή ειναι ολα υποχρεωτικα? μπορει να μου εξηγήσει καποιος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
προς φοιτητες του ιστορικου παρακαλω...
επροκοκειτο πιθανοτατα να γραφτω στο ιστορικοκαλαματας και επειδη θελω να ξαναδωσω θελω να ειμαι στην αθηνα...,πορω να μην εμφανσιτω καθολου ή θα με διωξουν?
δλδ να κανω την εγγραφη και να μην παραστω σε μαθηματα και εξεταστικη τουλαχιστον στην πρωτη???
πρεπει να επιλεξω μαθηματα να τα δωσω ή ειναι ολα υποχρεωτικα? μπορει να μου εξηγήσει καποιος?
Γίνεται αυτό νομίζω.....!! καλύτερα πάρε ενα τηλ στην γραμματεία της σχολής. Είσαι σίγουρη ότι δεν πιάνεις αθήνα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
...ναι ειμαι σίγουρη...έβγαλα μολις 15,000 μόρια... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
...ναι ειμαι σίγουρη...έβγαλα μολις 15,000 μόρια... :(
Γιατί δεν βάζεις κάποιο άλλο ιστορικό π.χ. ιστορικό ιωαννίνων;;; αφού δεν σκοπεύεις να πας.... Πάντως ένας συμμαθητής μου πέρυσι είχε περάσει μαθηματικό στα γιάννενα, γράφτηκε και δεν εμφανίστηκε καθόλου στην σχολή γιατί ξαναέδωσε. Στο β' εξάμηνο μόνο ανανέωσε την εγγραφή του κάνοντας δήλωση μαθημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
γτ στην καλαματα εχω σπιτι και συγγενεις που εστω και υποθετικα ή τυπικα χαιρονται να ξερουν οτι είμαι εκει..χαχαχα
και ας υποθεσουμε (χτυπω ξυλο) οτι ουτε του χρονου περναω στην πρωωτη μου επιλογη παω τοτε εκει εχοντας κατοχυρωμενη θεση και σπιτι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Παίζει να ανέβει 1,495 μόρια το Ιστορικό ΑΠΘ; Εβγαλα 17,340! Μπορεί κάποιος να μου πει που στην ευχη λεει στο site τα μαθηματα κάθε εξαμήνου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Παίζει να ανέβει 1,495 μόρια το Ιστορικό ΑΠΘ; Εβγαλα 17,340! Μπορεί κάποιος να μου πει που στην ευχη λεει στο site τα μαθηματα κάθε εξαμήνου;
Αμα ανεβεί 1500 μόρια το ιστορικό θα αρχίσουμε να πέφτουμε από τα μπαλκόνια!!!!!!! Είναι υπερβολικά πολλά!!!!Τι θέλεις να ρωτήσεις ακριβώς θα σου πω εγώ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Αμα ανεβεί 1500 μόρια το ιστορικό θα αρχίσουμε να πέφτουμε από τα μπαλκόνια!!!!!!! Είναι υπερβολικά πολλά!!!!Τι θέλεις να ρωτήσεις ακριβώς θα σου πω εγώ.....

ΕΕΕ ξέρω γώ...είδα κάτι βασεις στην ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ κι εμεινα κάγκελο...Ολα τα περιμένω!
Βασικά θέλω να δω τι μαθήματα έχει σε κάθε εξάμηνο...και ψάχνψ στην ιστοσελίδα του Ιστορικού αλλά δεν βρίσκω...Για πχ στο Α Εξάμηνο πόσα μαθήματα έχει και ποια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
ΕΕΕ ξέρω γώ...είδα κάτι βασεις στην ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ κι εμεινα κάγκελο...Ολα τα περιμένω!
Βασικά θέλω να δω τι μαθήματα έχει σε κάθε εξάμηνο...και ψάχνψ στην ιστοσελίδα του Ιστορικού αλλά δεν βρίσκω...Για πχ στο Α Εξάμηνο πόσα μαθήματα έχει και ποια;
Δεν έχει συγκεκριμένα μαθήματα.....Στα εξάμηνα α-β-γ- επιλέγεις εσύ από μία λίστα υποχρεωτικών μαθημάτων που θα προσφέρονται σε κάθε εξάμηνο. Μέχρι 8 μπορείς. περιμένε να σου στείλω τον οδηγό σπουδών να τα δεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
ΑΑΑ πόσα είναι σύνολο τα μαθήματα αυτά;Πόσα παίρνουν συνήθως;Γενικά ώς Τμήμα είναι καλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ
καλησπερα..να ρωτησω στο ιστορικο αρχαιολογικο κανουν κλασικους συγγραφεις(ΟΜΗΡΟ,ΘΟΥΚΙΔΥΔΗ,ΠΛΑΤΩΝΑ,ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ,ΑΙΣΧΥΛΟ ΚΛΠ)η ειναι κυριως αντικειμενο του φιλολογικου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ
καλησπερα..να ρωτησω στο ιστορικο αρχαιολογικο κανουν κλασικους συγγραφεις(ΟΜΗΡΟ,ΘΟΥΚΙΔΥΔΗ,ΠΛΑΤΩΝΑ,ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ,ΑΙΣΧΥΛΟ ΚΛΠ)η ειναι κυριως αντικειμενο του φιλολογικου?
είναι κυριώς αντικειμενο της φιλολογίας αλλά κάνεις και στο ιστορικό σε μικρότερο βαθμό όμως;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ
καλησπερα..να ρωτησω στο ιστορικο αρχαιολογικο κανουν κλασικους συγγραφεις(ΟΜΗΡΟ,ΘΟΥΚΙΔΥΔΗ,ΠΛΑΤΩΝΑ,ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ,ΑΙΣΧΥΛΟ ΚΛΠ)η ειναι κυριως αντικειμενο του φιλολογικου?
Λογικά, θα μπορείς να επιλέξεις κάποια από τα μαθήματα της αρχαίας ελληνικής λογοτεχνίας από τη φιλολογία. Βέβαια, απ' όσο είδα στο πρόγραμμα σπουδών, υπάρχουν κάποια (υποθέτω), αλλά σε μικρό βαθμό.

Click me
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Και εγώ αποτελέσματα βάσεων περιμένω.....

Να σε πω, μιας και σπουδάζεις ιστορία. Είναι ωραία σχολή. Κατα πάσα πιθανότητα στο ιστορικό περνάω, και θέλω να ξέρω γενικά για τη σχολή. Κάνεις αρχαία ή σε πρήζουν μόνο με ιστορίες; Φιλολογία θέλω εγώ, αλλά πολλοί μου λένε οτι το ιστορικό είναι μια καλή επιλογή και να παω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Να πας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Να σε πω, μιας και σπουδάζεις ιστορία. Είναι ωραία σχολή. Κατα πάσα πιθανότητα στο ιστορικό περνάω, και θέλω να ξέρω γενικά για τη σχολή. Κάνεις αρχαία ή σε πρήζουν μόνο με ιστορίες; Φιλολογία θέλω εγώ, αλλά πολλοί μου λένε οτι το ιστορικό είναι μια καλή επιλογή και να παω
Eτσι όπως τα λές σου συστήνω να μην πάς σε ιστορικό τμήμα.Κάνεις μια λάθος επιλογή

Στο τμήμα διδάσκεσαι κυρίως Ιστορία και Αρχαιολογία.Προσωπικά ομολογώ ότι με εξαίρεση λίγο τα λατινικά που είναι μια ιδιαίτερη γλώσσα δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα υπόλοιπα φιλολογικά.Θεωρώ πολύ πιο ενδιαφέρουσα την Ιστορία και κυρίως την Μεσαιωνική Ιστορία και την Ιστορία της Τέχνης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top