Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 379 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Φιλολογία Ιωαννίνων

Danaiz (Δανάη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Danaiz
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Ιωαννίνων . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

H Danaiz έγραψε στις 16:19, 08-11-11:

Ναι.
Έτσι να κάνω τελικά;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 19:27, 08-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Danaiz
Ναι.
Έτσι να κάνω τελικά;
ναι έτσι κάνε!!
εγώ θα πάρω γαλλικά!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Danaiz (Δανάη)

Φοιτητής

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Ιωαννίνων . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

H Danaiz έγραψε στις 19:54, 08-11-11:

Α,διψάς για μάθηση εσύ.
Εμένα μου φαίνονται υπεραρκετά τα άλλα..οπότε. ;P
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις έγραψε στις 00:09, 09-11-11:

Α,διψάς για μάθηση εσύ.
Εμένα μου φαίνονται υπεραρκετά τα άλλα..οπότε. ;P
απλά έχω κόλλημα με τα γαλλικά και βαριέμαι τα αγγλικά
επίσης άκουσα ότι η απαλλαγή ισχύει μόνο για το α και β εξ.
βέβαια δεν είμαι και σίγουρη...
Παράθεση

Danaiz (Δανάη)

Φοιτητής

H Danaiz έγραψε στις 00:50, 09-11-11:

Ως το γ' εξάμηνο,είναι άγνωστον,το αν θα υπάρχουμε.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anna humata

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anna humata
H anna humata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H anna humata έγραψε στις 11:13, 10-11-11:

πως κανω δηλωση μαθηματων ρε παιδια?ας μου απαντησει καποιος....
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις έγραψε στις 17:08, 10-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από anna humata
πως κανω δηλωση μαθηματων ρε παιδια?ας μου απαντησει καποιος....
για τους πρωτοετείς έχει γίνει αυτόματα... μόνο γλώσσα δηλώνεις!!
Παράθεση

Danaiz (Δανάη)

Φοιτητής

H Danaiz έγραψε στις 19:43, 13-11-11:

Θα πάει κανείς στο φιλολογικό συμπόσιο της Τρίτης;
Παράθεση

steliospap (Στέφανος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη steliospap
Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O steliospap έγραψε στις 20:02, 13-11-11:

Μπορεί να μου πει κανείς πώς εκτυπώνουμε τη δήλωση μαθημάτων; Που λέει εκτύπωση;
Παράθεση

ελεναα

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ελεναα
H ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 451 μηνύματα.

H ελεναα έγραψε στις 21:19, 13-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από steliospap
Μπορεί να μου πει κανείς πώς εκτυπώνουμε τη δήλωση μαθημάτων; Που λέει εκτύπωση;
πρεπει να εχεισ εκτυπωτη...δεν σου βγαζει το καταλληλο εικονιδιο για να κανεισ την εκτυπωση;
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις έγραψε στις 00:01, 14-11-11:

Θα πάει κανείς στο φιλολογικό συμπόσιο της Τρίτης;
εγώ μάλλον!!
Παράθεση

anna humata

Νεοφερμένος

H anna humata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H anna humata έγραψε στις 13:22, 15-11-11:

α ωραια ευχαριστω!!1!1

τι γλωσσα πως δηλωνω;γιατι εχω κανει εγχειρηση και δεν μπορω να παω στη σχολη μηπως γινεται ηλεκτρονικα?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 11-08-12 στις 19:07. Αιτία: merge
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις έγραψε στις 14:31, 15-11-11:

τι γλωσσα πως δηλωνω;γιατι εχω κανει εγχειρηση και δεν μπορω να παω στη σχολη μηπως γινεται ηλεκτρονικα?
ναι ηλεκτρονικά γίνεται... Δεν είναι τπτ. Μπες στο site της σχολής και θα έχει οδηγίες. (δεξιά εκεί που λέει πρόσφατα νέα)
Σήμερα νομίζω είναι τελευταία μέρα!!
Παράθεση

Danaiz (Δανάη)

Φοιτητής

H Danaiz έγραψε στις 17:11, 16-11-11:

Παιδιά,έγινε χθες συνέλευση της φιλολογίας στο Δάκαρη;
Τι αποφασίστηκε;
Παράθεση

anna humata

Νεοφερμένος

H anna humata έγραψε στις 23:36, 16-11-11:

μια τελευταια ερωτηση να κανω τα συγγραματα εμεις οι πρωτοετεις πως θα τα παρουμε γιατι δεν εχω ιδεα?
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,196 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 23:44, 16-11-11:

μια τελευταια ερωτηση να κανω τα συγγραματα εμεις οι πρωτοετεις πως θα τα παρουμε γιατι δεν εχω ιδεα?
Περνάς μία βόλτα από τον Εύδοξο και δηλώνεις. Αφού τελειώσεις τη δήλωση θα βγει ένα πλαίσιο με σημεία και ώρες διανομής. Όποτε έχεις χρόνο μέχρι 15/ 12 οργανώνεις την περαντζάδα σου από τα διανεμητήρια.
Παράθεση

Danaiz (Δανάη)

Φοιτητής

H Danaiz έγραψε στις 16:02, 18-11-11:

Ρε παιδιά,πότε θα μπορούμε να πάμε το πτυχίο στην γραμματεία για απαλλαγή;
Φαντάζομαι όχι ακόμα,αφού δηλώνονται τα μαθήματα ακόμη.
Δεν έχει γίνει και καμιά ανακοίνωση..ή έστω δεν την έχω εντοπίσει εγώ.
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις έγραψε στις 16:33, 18-11-11:

Ρε παιδιά,πότε θα μπορούμε να πάμε το πτυχίο στην γραμματεία για απαλλαγή;
Φαντάζομαι όχι ακόμα,αφού δηλώνονται τα μαθήματα ακόμη.
Δεν έχει γίνει και καμιά ανακοίνωση..ή έστω δεν την έχω εντοπίσει εγώ.
Ρώτα καλύτερα στη γραμματεία...
Παράθεση

Danaiz (Δανάη)

Φοιτητής

H Danaiz έγραψε στις 21:26, 08-12-11:

Παιδιά, δεν έχουμε εργασία εξαμήνου στο Α'εξάμηνο;
Παράθεση

Aria ^_^

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Aria ^_^
H Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H Aria ^_^ έγραψε στις 20:44, 30-08-12:

Να κάνω μια ερώτηση;
Πέρασα φέτος στη σχολή (όνειρο ζωής και η σχολή και η πόλη) και έχω μια απορία.
Έχουμε δυνατότητα να δηλώνουμε μαθήματα επιλογές από άλλο τμήμα της Φιλοσοφικής, πχ, ιστορίας-αρχαιολογίας; Η φιλόλογός μου που τελείωσε Γιάννενα λέει πως γίνεται απλά αυτή τελείωσε και πριν απο δεκαετίες και δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη...
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,196 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 20:51, 30-08-12:

Γίνεται.
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις έγραψε στις 20:53, 30-08-12:

Στο πρώτο έτος όχι δεν έχουμε μαθήματα επιλογής... νομίζω ούτε και στο δεύτερο. Από το τρίτο και μετά!
Δες και στον οδηγό σπουδών!
Ααα και καλώς να μας έρθεις! Για ό,τι θέλεις, μη διστάσεις, ρωτάς

Πώς γίνεται; Εγώ γιατί δε μπόρεσα να κάνω;
Στη δήλωση μαθημάτων σου βγάζει ακριβώς τι μπορείς να διαλέξεις και τι όχι!
Για να παρακολουθήσεις απλώς ναι γίνεται, όπου θέλεις βασικά και στο μαθηματικό ακόμη!
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

O venividivici43946 έγραψε στις 21:03, 30-08-12:

Τα παιδαγωγικα κτλ τα παίρνετε από το ΦΠΨ. Επίσης τα υποχρεωτικής επιλογής δύναται να είναι από άλλα τμήματα. Τα ελεύθερης επιλογής σίγουρα.
Παράθεση

Aria ^_^

Νεοφερμένος

H Aria ^_^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H Aria ^_^ έγραψε στις 21:05, 30-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ἔρις
Στο πρώτο έτος όχι δεν έχουμε μαθήματα επιλογής... νομίζω ούτε και στο δεύτερο. Από το τρίτο και μετά!
Δες και στον οδηγό σπουδών!
Ααα και καλώς να μας έρθεις! Για ό,τι θέλεις, μη διστάσεις, ρωτάς

Α, σ' ευχαριστώ πολύ! Τώρα που βλέπω τον φετινό οδηγό σπουδών στη σελ. 23 λέει για τα προσφερόμενα μαθήματα αλλά δεν διευκρινίζει σε πιο εξάμηνο μπορούμε να τα επιλέξουμε! Δηλαδή θα έχω έξι μαθήματα υποχρεωτικά, έτσι;
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις έγραψε στις 21:20, 30-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Aria ^_^
Α, σ' ευχαριστώ πολύ! Τώρα που βλέπω τον φετινό οδηγό σπουδών στη σελ. 23 λέει για τα προσφερόμενα μαθήματα αλλά δεν διευκρινίζει σε πιο εξάμηνο μπορούμε να τα επιλέξουμε! Δηλαδή θα έχω έξι μαθήματα υποχρεωτικά, έτσι;
Nαι 6 και με τη ξένη γλώσσα 7! συν: 14 το κάθε έτος!
Μην αγχώνεσαι στη δήλωση μαθημάτων θα φαίνεται τι μπορείς και τι όχι. Στο α' εξάμηνο σας τα δηλώνουν από τη γραμματεία - εκτός τη ξένη γλώσσα δηλαδή
Παράθεση

Aria ^_^

Νεοφερμένος

H Aria ^_^ έγραψε στις 21:26, 30-08-12:

Nαι 6 και με τη ξένη γλώσσα 7! συν: 14 το κάθε έτος!
Μην αγχώνεσαι στη δήλωση μαθημάτων θα φαίνεται τι μπορείς και τι όχι. Στο α' εξάμηνο σας τα δηλώνουν από τη γραμματεία - εκτός τη ξένη γλώσσα δηλαδή
Τέλεια! Αν έχουμε prof στα αγγλικά/superiore στα ιταλικά και Β2 Γερμανικά/Γαλλικά δε γλιτώνουμε την ξενη γλώσσα, ε;
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,540 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 21:27, 30-08-12:

Nα ρωτησω, η φιλολογια ιωαννινων ειναι ιδια με το ΦΠΨ ιωαννινων?
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις έγραψε στις 21:29, 30-08-12:

Στα αγγλικά τη γλιτώνεις... στα γαλλικά όχι!
Kαι για ιταλικά-γερμανικά δε ξέρω τι γίνεται!

Αρχική Δημοσίευση από nikosxdxd

Αχ μη μου λες τέτοια καλό μου, βραδιάτικα κιόλας.
Όχι, καμμία σχέση, εννοείται!
Παράθεση

Aria ^_^

Νεοφερμένος

H Aria ^_^ έγραψε στις 21:31, 30-08-12:

Στα αγγλικά τη γλιτώνεις... στα γαλλικά όχι!
Kαι για ιταλικά-γερμανικά δε ξέρω τι γίνεται!
Τέλεια, πάει το ένα μάθημα! Αγγλικά θα δηλώσω!

Αρχική Δημοσίευση από nikosxdxd
Απλώς είναι στο ίδιο κτίριο απ' ότι είδα!
Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 21:34, 30-08-12:

Αχ μη μου λες τέτοια καλό μου, βραδιάτικα κιόλας.
Όχι, καμμία σχέση, εννοείται!
Παρόμοια αντίδραση είχε και ο φιλόλογός μου
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις έγραψε στις 21:35, 30-08-12:

Απλώς είναι στο ίδιο κτίριο απ' ότι είδα!
Όχι, σ' άλλο είμαστε εμείς, σ' άλλο αυτοί. Εμείς και το ιστορικό αρχαιολογικό σε ένα, το φπψ το παιδαγωγικό και οι νηπιαγωγοί σ' άλλο. Απλώς είμαστε γειτονάκια! Τίποτα παραπάνω- γενικά!
Εεε και καμμιά φορά να κάνουμε κανένα μάθημα σ' αυτούς, αλλά ντάξει εμείς μέχρι και στο μαθηματικό κάνουμε!
Παράθεση

Aria ^_^

Νεοφερμένος

H Aria ^_^ έγραψε στις 21:37, 30-08-12:

Όχι, σ' άλλο είμαστε εμείς, σ' άλλο αυτοί. Εμείς και το ιστορικό αρχαιολογικό σε ένα, το φπψ το παιδαγωγικό και οι νηπιαγωγοί σ' άλλο. Απλώς είμαστε γειτονάκια! Τίποτα παραπάνω- γενικά!
Εεε και καμμιά φορά να κάνουμε κανένα μάθημα σ' αυτούς, αλλά ντάξει εμείς μέχρι και στο μαθηματικό κάνουμε!
Α, μπερδεύτηκα! Τα μαθηματικά δεν είναι υποχρεωτικά έτσι; Μη με τρομάζεις βραδιάτικα!
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις έγραψε στις 21:40, 30-08-12:

Α, μπερδεύτηκα! Τα μαθηματικά δεν είναι υποχρεωτικά έτσι; Μη με τρομάζεις βραδιάτικα!
όχι καλέ τι λες; Απλώς κάποιες φορές κάνουμε μάθημα ΚΑΙ στο αμφ του μαθηματικού -ναι μπορεί να τύχει. Αυτό λέω. Απλώς. Μη τρομάζεις!
Παράθεση

Aria ^_^

Νεοφερμένος

H Aria ^_^ έγραψε στις 21:43, 30-08-12:

όχι καλέ τι λες; Απλώς κάποιες φορές κάνουμε μάθημα ΚΑΙ στο αμφ του μαθηματικού -ναι μπορεί να τύχει. Αυτό λέω. Απλώς. Μη τρομάζεις!
Αχαχαχα, οκ! Για μια στιγμή το πίστεψα! Ευχαριστώ πολύ-πολύ για τις πληροφορίες!
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 15:05, 01-09-12:

Μένω κοντά στην Αθήνα και θα ήθελα να σπουδάσω Φιλολογία. Το μόνο πρόβλημα έιναι ότι είμαι ανάμεσα σε δύο πανεπιστήμια: αυτό της Αθήνας και εκείνο των Ιωαννίνων... δεν ξέρω ποιο είναι καλύτερο... αν μπορεί να χαρακτηριστεί δηλαδή κανένα πανεπιστήμιο καλύτερο...
Τέλος πάντων, έχω ακούσει πολλά πλεονέκτημα για τα Γιάννενα (πχ έχει καλή οργάνωση και γίνεται καλύτερο μάθημα...). Το θέμα είναι ότι το πανεπιστήμιο ης Αθήνας έχει μεγαλύτερο "κύρος"...
Και έχω μπερδευτεί... Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει, θα το εκτιμούσα πολύ! ^_^
Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

O venividivici43946 έγραψε στις 15:10, 01-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Μένω κοντά στην Αθήνα και θα ήθελα να σπουδάσω Φιλολογία. Το μόνο πρόβλημα έιναι ότι είμαι ανάμεσα σε δύο πανεπιστήμια: αυτό της Αθήνας και εκείνο των Ιωαννίνων... δεν ξέρω ποιο είναι καλύτερο... αν μπορεί να χαρακτηριστεί δηλαδή κανένα πανεπιστήμιο καλύτερο...
Τέλος πάντων, έχω ακούσει πολλά πλεονέκτημα για τα Γιάννενα (πχ έχει καλή οργάνωση και γίνεται καλύτερο μάθημα...). Το θέμα είναι ότι το πανεπιστήμιο ης Αθήνας έχει μεγαλύτερο "κύρος"...
Και έχω μπερδευτεί... Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει, θα το εκτιμούσα πολύ! ^_^
Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Δήλωσε το σπίτι σου. Θα γλυτώσεις πολλούς μπελάδες στο μέλλον.
Παράθεση

silverdog

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη silverdog
Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 374 μηνύματα.

O silverdog έγραψε στις 15:11, 01-09-12:

Και καποια χιλιαδες ευρω
Παράθεση

Kirdou

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Kirdou
Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,077 μηνύματα.

O Kirdou τι δεν καταλαβαινεις; έγραψε στις 15:14, 01-09-12:

Αν πιάνεις Αθήνα μην το σκέφτεσαι.Μακράν το καλύτερο πανεπιστήμιο και ειδικά η Φιλοσοφική του.
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rainbowarrior
Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,989 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 15:24, 01-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Kirdou
Αν πιάνεις Αθήνα μην το σκέφτεσαι.Μακράν το καλύτερο πανεπιστήμιο και ειδικά η Φιλοσοφική του.
Εγώ πάλι έχω ακούσει από τους ίδιους τους φοιτητές Φιλοσοφικής Αθηνών ότι όσα ακούγονται είναι μούφες.
Έπεσα σε συζήτηση Φιλολόγου Ιωαννίνων με Φιλόλογο ΕΚΠΑ και μου είπαν και οι 2 να βάλω πρώτα τα Γιάννενα από την Αθήνα, από άποψη σχολής.

Υγ. Δε νομίζω το ΕΚΠΑ να έχει περισσότερο κύρος από τα Γιάννενα. Σιγά.
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 15:40, 01-09-12:

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!! Το εκτιμώ πολύ!! ^_^

Θα συνεχίσω την ... έρευνά μου και θα δούμε μέχρι του χρόνου.... :Ρ Απλά θέλω να ξέρω τι παίζεται με το συγκεκριμένο τμήμα...
Παράθεση

Kirdou

Πτυχιούχος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,077 μηνύματα.

O Kirdou τι δεν καταλαβαινεις; έγραψε στις 15:42, 01-09-12:

Γενικά σε αυτές τις σπουδές(αλλά και γενικότερα) εγώ θα απέφευγα τα περιφεριακά πανεπιστήμια.Που θα δουλέψεις στα Γιάννενα;Αναγκαστικά θα έρθεις στην Αθήνα η στην Θεσσαλονίκη.Εκεί θα έχεις να αντιμετωπίσεις τους αποφοίτους των κεντρικών πανεπιστημίων.Μπορεί να γίνεται καλή δουλειά αλλά...
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 15:45, 01-09-12:

Γιατί τέτοια προκατάληψη; Σημασία έχει η αυτενέργεια του ίδιου του πτυχιούχου και όχι η τοποθεσία σπουδών του. Δουλειά γίνεται σε κάθε Πανεπιστημιακό ίδρυμα της χώρας μας, για να τα λέμε όπως είναι τα πράγματα. Τα προβλήματα έχουν να κάνουν με το προφίλ του κάθε φοιτητή.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aria ^_^

Νεοφερμένος

H Aria ^_^ έγραψε στις 21:20, 01-09-12:

Eπίσης κι από άποψη φοιτητικης ζωής 1.374.384 φορές τα Γιάννενα! Που να πας Αθήνα; Χάος, χάνεσαι, ξεχνάς ότι είσαι άνθρωπος.
Γιαννενα και πάλι Γιάννενα (εκτός αν μένεις Αθήνα τότε αλλάζει το πράγμα) :p
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

O venividivici43946 έγραψε στις 21:35, 01-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Kirdou
Γενικά σε αυτές τις σπουδές(αλλά και γενικότερα) εγώ θα απέφευγα τα περιφεριακά πανεπιστήμια.Που θα δουλέψεις στα Γιάννενα;Αναγκαστικά θα έρθεις στην Αθήνα η στην Θεσσαλονίκη.Εκεί θα έχεις να αντιμετωπίσεις τους αποφοίτους των κεντρικών πανεπιστημίων.Μπορεί να γίνεται καλή δουλειά αλλά...
Πως φαίνεται η άγνοια της αγοράς των Ιωαννίνων. Να θυμήσω για τι μεγέθους πόλη μιλάμε;
Παράθεση

Kirdou

Πτυχιούχος

O Kirdou τι δεν καταλαβαινεις; έγραψε στις 22:11, 01-09-12:

Δεν είναι μικρή πόλη.Αλλα οι περισσότεροι κακά τα ψέματα παίρνουν το πτυχίο τους και γυρίζουν στα αστικά κέντρα της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης(όσοι δεν είναι απο εκεί δηλαδή).Πάντως είναι απο τις ωραιότερες πόλεις
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret έγραψε στις 23:09, 01-09-12:

Eπίσης κι από άποψη φοιτητικης ζωής 1.374.384 φορές τα Γιάννενα! Που να πας Αθήνα; Χάος, χάνεσαι, ξεχνάς ότι είσαι άνθρωπος.
Γιαννενα και πάλι Γιάννενα (εκτός αν μένεις Αθήνα τότε αλλάζει το πράγμα) :p

Ο αριθμός μου άρεσε!! χαχα!!!

Όπως και να 'χει σας thnx και πάλι!! :Ρ
Παράθεση

ελεναα

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ελεναα
H ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 451 μηνύματα.

H ελεναα έγραψε στις 00:17, 02-09-12:

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!! Το εκτιμώ πολύ!! ^_^

Θα συνεχίσω την ... έρευνά μου και θα δούμε μέχρι του χρόνου.... :Ρ Απλά θέλω να ξέρω τι παίζεται με το συγκεκριμένο τμήμα...
πολυ καλυτερο το τμημα των ιωαννινων.αν αντεχεισ οικονομικα .
η οργανωση του τμηματος της αθηνας δεν ειναι καθολου καλη.ακομα και τα βιβλια που δινονται μεσω του ευδοξου ειναι πολυ καλυτερα στο τμημα των ιωαννινων.και οι εγκαταστασεισ του τμηματος τησ αθηνας ειναι...δεν εχω λογια.
Παράθεση

GeoSevilla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GeoSevilla
Ο GeoSevilla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O GeoSevilla έγραψε στις 15:53, 03-09-12:

γνωριζει κανεις ποτε αρχισαν περσυ τα μαθηματα για τους πρωτοετεις σην φιλολογια ιωαννινων?
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret έγραψε στις 20:18, 03-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από ελεναα
πολυ καλυτερο το τμημα των ιωαννινων.αν αντεχεισ οικονομικα .
η οργανωση του τμηματος της αθηνας δεν ειναι καθολου καλη.ακομα και τα βιβλια που δινονται μεσω του ευδοξου ειναι πολυ καλυτερα στο τμημα των ιωαννινων.και οι εγκαταστασεισ του τμηματος τησ αθηνας ειναι...δεν εχω λογια.

Μεταξύ ΑΠΘ και Ιωαννίνων τι λες; :Ρ
Παράθεση

Aria ^_^

Νεοφερμένος

H Aria ^_^ έγραψε στις 13:53, 04-09-12:

Μεταξύ ΑΠΘ και Ιωαννίνων τι λες; :Ρ
Εγώ πάντως σ' αυτό το δήλιμμα κάνοντας το μηχανογραφικό απάντησα ΓΙΑΝΝΕΝΑ. Στο αριστοτέλειο αξίζει μόνο η παλιά φιλοσοφική! Αλλιώς απογοήτευση το φημισμένο πανεπιστήμιο.

Με τους καθηγητές πάντως τί παίζει; Μια φιλολογος μου που πήγαινε εκεί πριν από 30 χρόνια και λέει έχουμε και ίδιους καθηγητες, Ράιο & τη γυναίκα του, Μερσινιά (αυτός λέει τότε ήταν και ο ωραίος της σχολής) , Λαδογιάννη, μα πόσο μεγάλοι παίζει να είναι;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους