Πώς θα βρω καλούς καθηγητές για ιδιαίτερα;

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου ο πιο σίγουρος τρόπος είναι οι συστάσεις από άλλους μαθητές.

Συμφωνώ!!!Εμένα η καθ των αγγλικών μου έκανε αρχικά μαθήματα στην κολλητή μίας ξαδέρφης μου,μετά στην ξαδέρφη μου,μετά σε μένα,.....και τώρα νομίζω πως κάνει μαθήματα στον αδερφό μίας συναδέρφου της νονάς μου!!!:)
Όσο για την καθ των γαλλικών μου,μας τη σύστησε η καθ των αγγλικών μου,έκανε σε μένα και τώρα κάνει σε μία ξαδέρφη μου που λέει να φύγει με εράσμους στη Γαλλία του χρόνου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ρωτήσαμε, απλά οι περισσότεροι πάνε σε φροντιστήριο και γενικά τώρα είναι και μια περίοδος δύσκολη, γιατί αρκετοί καθηγητές είναι σε διακοπές... Πάνω στην αναζήτηση μπήκα σ' αυτό το tutorizon που έχει διαφήμιση και σ' αυτό το φόρουμ... Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς και αν ναι, πώς σας φάνηκε? Αξίζει δηλαδή να το δοκιμάσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από Σεπτέμβρη ψάξτε το (εξάλλου τώρα είναι δύσκολο να βρείτε καθηγητή καθώς όλοι ετοιμάζονται για διακοπές). Από το συγγενικό και φιλικό περιβάλλον, από συμμαθητές στο σχολείο ακόμα και από δικούς σου συμφοιτητές που έκαναν ιδιαίτερα στο σχολείο. Επίσης η γνώμη μου είναι όταν σας συστήσουν κάποιον πριν τον πάρετε να διασταυρώσετε τις πληροφορίες και με άλλους μαθητές του. Μπορεί ένας να είναι ευχαριστημένος και οι υπόλοιποι δυσαρεστημένοι. Ενώ αν πάρετε δυο-τρεις γνώμες που είναι θετικές τότε δύσκολα θα δυσαρεστηθείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ σου λέω να μην κάνεις ιδιαίτερα γιατί δε δίνουν αποδείξεις οι ιδιαιτεράδες
Να πας σε μια αλλη αλυσιδα φροντιστηριων :(
Και τι νομίζεις ότι στα φροντιστήρια κόβουν αποδείξεις για όλο το ποσό; Γιατί από το φιλικό μου κύκλο ξέρω πως κάτι τέτοιο ως επί το πλείστον δεν ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_98

Νεοφερμένος

Ο Nikos_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
1.) Μπορείς να πεις στον καθηγητή του φροντιστηρίου να σου κάνει ιδιαίτερο , βέβαια ανάλογα και το φροντ. άμα είναι κάποιο συνοικιακό ή κάποια μεγάλη αλυσίδα. Γενικά αν ήσουν όλη τη χρονιά ευχαριστημένη από τους καθηγητές σου στο φροντ. γιατί όχι ;

2.) Μπορείς να πεις λίγο στο περίπου που μένεις μήπως κάποιος από εδώ μένει κοντά και σου συστήσει κάποιον καθηγητή ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Από Σεπτέμβρη ψάξτε το (εξάλλου τώρα είναι δύσκολο να βρείτε καθηγητή καθώς όλοι ετοιμάζονται για διακοπές). Από το συγγενικό και φιλικό περιβάλλον, από συμμαθητές στο σχολείο ακόμα και από δικούς σου συμφοιτητές που έκαναν ιδιαίτερα στο σχολείο. Επίσης η γνώμη μου είναι όταν σας συστήσουν κάποιον πριν τον πάρετε να διασταυρώσετε τις πληροφορίες και με άλλους μαθητές του. Μπορεί ένας να είναι ευχαριστημένος και οι υπόλοιποι δυσαρεστημένοι. Ενώ αν πάρετε δυο-τρεις γνώμες που είναι θετικές τότε δύσκολα θα δυσαρεστηθείτε.

Οπότε δεν είσαι θετική σε sites όπως το tutorizon ή σε αγγελίες? Το σκέφτομαι απο θέμα ταχύτητας οτι θα βρώ άμεσα αποτελέσματα. Μπήκα πάντως να δω, καλό μου φάνηκε αλλά θα ήθελα και άλλη μια γνώμη. Το εχεις (ή γενικότερα κάποιος) χρησιμοποιήσει να μου πει την εμπειρία του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω χρησιμοποιήσει άλλο τρόπο γιατί δεν θα έπαιρνα ποτέ έναν καθηγητή χωρίς συστάσεις από ανθρώπους της εμπιστοσύνης μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια! Αλλά λέω να το δοκιμάσω γιατί πραγματικά πιεζόμαστε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια! Αλλά λέω να το δοκιμάσω γιατί πραγματικά πιεζόμαστε..


Να σου απαντησω κι εγω που ανοιξα πριν λιγο καιρο το θεμα :P Απλα να σου πω οτι αρκει να βρεις εναν πολυ καλο καθηγητη και να του ζητησεις να σου προτεινει καποιους αντιστοιχα για τα υπολοιπα μαθηματα.Για να μη χανεις πολυ χρονο κυριως και να εξασφαλισεις καπως την ποιοτητα του μαθηματος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Παιδιά ερώτηση χρειάζομαι οπωσδήποτε βοήθεια Μαθ. κατ. και γενικής , η ερώτηση μου είναι λοιπόν σαν απόφοιτος κάμποσα χρόνια να πάω φροντιστήριο ή ιδιαίτερα ; Στο φροντιστήριο γίνεται να τους πεις να σου κάνει περισσότερες ώρες κλπ; Ευχαριστώ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Varathron

Νεοφερμένος

Η Varathron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Από μια σύντομη αναζήτηση δεν βρήκα κάτι σχετικό και νομίζω θα ενδιαφέρει κι άλλους το θέμα οπότε...

Είμαι λίγο(λίγο!) μεγαλύτερη και λέω να ξαναδώσω πανελλήνιες του χρόνου αφού τελείωσα μια σχολή ήδη, για μια άλλη, άλλης κατεύθυνσης και πολύ απαιτητική από άποψη βάσεων. Μπορώ να ρίξω το μέγιστο δυνατό διάβασμα για συνθήκες γης αλλά σκέφτηκα να έχω και κάποια βοήθεια αφού λεφτά υπάρχουν από δουλείες που έκανα κατά τη διάρκεια των σπουδών. Τα καλά και μεγάλα φροντιστήρια στην Αθήνα, από τιμές είναι στο θεό οπότε προσανατολίζομαι σε ιδιαίτερα και για να καλύψουμε καλύτερα τα πάμπολλα κενά μου λόγω διαφορετικής κατεύθυνσης και γενικά για να είναι πιο προσαρμοσμένο το μάθημα...

Το θέμα τώρα, πως βρίσκει κανείς καθηγητές για ιδιαίτερα, και το λέω εννοώντας καλούς καθηγητές, με εμπειρία σε προετοιμασία για πανελλήνιες και που γενικά το έχουν και δεν θα βουτήξουν το χρήμα απλά και γεια σας. Την διαφορά την κάνει προφανώς ο κάθε υποψήφιος αλλά νομίζω είναι πολύ σημαντικό το ποιους θα έχει δίπλα του να τον καθοδηγούν. Το "γνωστούς και φίλους" δεν ξέρω κατά πόσο θα δουλέψει μιας και όσοι γνωρίζω που είναι σχετικοί είναι ήδη ιδιοκτήτες φροντιστηρίου(!) οπότε υποθέτω απλά θα προμοτάρουν τους δικούς τους άσχετα απ το παραπάνω...

Ideas για να περιορίσουμε την πιθανότητα χαμένου χρόνου-το βασικότερο-και χρήματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Varathron

Νεοφερμένος

Η Varathron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Στο νετ πάντως και από διάφορα site στυλ https://diktio-kathigiton.net κλπ, βλέπω κόσμο με τρελά βιογραφικά, διδακτορικά, πολυετή πείρα σε προετοιμασία Γ'λυκείου και γενικά, σε τιμές 10-15Ε και κάτω. Δεν ξέρω αν μου διαφεύγει κάτι ή απλά η κρίση έχει βαρέσει κόκκινο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Από μια σύντομη αναζήτηση δεν βρήκα κάτι σχετικό και νομίζω θα ενδιαφέρει κι άλλους το θέμα οπότε...

Είμαι λίγο(λίγο!) μεγαλύτερη και λέω να ξαναδώσω πανελλήνιες του χρόνου αφού τελείωσα μια σχολή ήδη, για μια άλλη, άλλης κατεύθυνσης και πολύ απαιτητική από άποψη βάσεων. Μπορώ να ρίξω το μέγιστο δυνατό διάβασμα για συνθήκες γης αλλά σκέφτηκα να έχω και κάποια βοήθεια αφού λεφτά υπάρχουν από δουλείες που έκανα κατά τη διάρκεια των σπουδών. Τα καλά και μεγάλα φροντιστήρια στην Αθήνα, από τιμές είναι στο θεό οπότε προσανατολίζομαι σε ιδιαίτερα και για να καλύψουμε καλύτερα τα πάμπολλα κενά μου λόγω διαφορετικής κατεύθυνσης και γενικά για να είναι πιο προσαρμοσμένο το μάθημα...

Το θέμα τώρα, πως βρίσκει κανείς καθηγητές για ιδιαίτερα, και το λέω εννοώντας καλούς καθηγητές, με εμπειρία σε προετοιμασία για πανελλήνιες και που γενικά το έχουν και δεν θα βουτήξουν το χρήμα απλά και γεια σας. Την διαφορά την κάνει προφανώς ο κάθε υποψήφιος αλλά νομίζω είναι πολύ σημαντικό το ποιους θα έχει δίπλα του να τον καθοδηγούν. Το "γνωστούς και φίλους" δεν ξέρω κατά πόσο θα δουλέψει μιας και όσοι γνωρίζω που είναι σχετικοί είναι ήδη ιδιοκτήτες φροντιστηρίου(!) οπότε υποθέτω απλά θα προμοτάρουν τους δικούς τους άσχετα απ το παραπάνω...

Ideas για να περιορίσουμε την πιθανότητα χαμένου χρόνου-το βασικότερο-και χρήματος?

Να ρωτησεις γνωστο σου που δινει η εδωσε πανελληνιες (αυτοι στανταρ ξερουνε και θα σου ερθει μια καλυτερη προσφορα λογω γνωστου)...Βεβαια και αυτο που προτεινει η στεφανια ειναι πολυ σωστο,γιατι θα σε συμβουλεψει ο καθηγητης και θα σου πει πως θελουν οι διορθωτες να τα βλεπουν γραμμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marlo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Εκτός από τα παραπάνω, έχω να σου προτείνω και κάτι ακόμα: αφού γνωρίζεις ιδιοκτήτες φροντιστηρίων, μπορείς να τους ζητήσεις να παρακολουθήσεις 1-2 μαθήματα με τον κάθε καθηγητή που σου προτείνουν για να διαπιστώσεις και μόνη σου αν σου ταιριάζει. Επιπλέον, μιλώντας με τους μαθητές (που θα έχουν σχεδόν ένα χρόνο τον καθηγητή) θα σχηματίσεις μια καλύτερη εικόνα γι' αυτόν. Αν θες κιόλας, μπορείς να δεις τις βαθμολογίες των επιτυχόντων των προηγούμενων ετών.
Πριν αποφασίσεις τι θα κάνεις, νομίζω ότι πρέπει να θυμηθείς ποιος τρόπος διδασκαλίας και διαβάσματος σου ταίριαζε καλύτερα στην Γ' Λυκείου (και όχι στο Πανεπιστήμιο). Π.χ. υπάρχουν μαθητές που τους βοηθά να ακολουθούν μία μεθοδολογία και να τα έχουν όλα σε «κουτάκια» , ενώ υπάρχουν άλλοι που προτιμούν να προσαρμόζονται στα δεδομένα της κάθε άσκησης.
Ελπίζω να βοήθησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Varathron

Νεοφερμένος

Η Varathron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις συμβουλές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Μου φαίνεται τρελό που κάποιοι δουλεύουν με 40 και 50€ την ώρα. Δεν ξέρω σε ποιες περιοχές ισχύουν αυτά, λογικά Αθήνα-Θεσσαλονίκη κλπ, πάντως εδώ που είμαι εγώ (επαρχία) ακόμα και οι πολύ καλοί καθηγητές με όνομα δουλεύουν με >20€ την ώρα. Μία λογική τιμή δηλαδή είναι 12-13€/ώρα. Κάτι που φαίνεται να βολεύει και να συμφέρει..είναι το γκρουπάκι, διότι μοιάζει αρκετά με ιδιαίτερο και γλιτώνεις και αρκετά χρήματα. Βέβαια, δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσεις να βρεις με άτομα κοντά στην ηλικία σου εκτός κι αν δεν σε πειράζει. Αλλιώς τα ιδιαίτερα δεν νομίζω ότι συμφέρουν και τόσο οικονομικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Μου φαίνεται τρελό που κάποιοι δουλεύουν με 40 και 50€ την ώρα. Δεν ξέρω σε ποιες περιοχές ισχύουν αυτά, λογικά Αθήνα-Θεσσαλονίκη κλπ, πάντως εδώ που είμαι εγώ (επαρχία) ακόμα και οι πολύ καλοί καθηγητές με όνομα δουλεύουν με >20€ την ώρα. Μία λογική τιμή δηλαδή είναι 12-13€/ώρα. Κάτι που φαίνεται να βολεύει και να συμφέρει..είναι το γκρουπάκι, διότι μοιάζει αρκετά με ιδιαίτερο και γλιτώνεις και αρκετά χρήματα. Βέβαια, δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσεις να βρεις με άτομα κοντά στην ηλικία σου εκτός κι αν δεν σε πειράζει. Αλλιώς τα ιδιαίτερα δεν νομίζω ότι συμφέρουν και τόσο οικονομικά...

Σε κατι περιοχες οπως ψυχικο αν ζητησεις(σαν καθηγητης) λιγοτερο απο 70€(την ωρα) νομιζουν οτι εισαι ασχετος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Σε κατι περιοχες οπως ψυχικο αν ζητησεις(σαν καθηγητης) λιγοτερο απο 70€(την ωρα) νομιζουν οτι εισαι ασχετος...
Τι φάση βγάζεις έναν μισθό από έναν μόνο μαθητή;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Varathron

Νεοφερμένος

Η Varathron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Όχι flame wars στο τοπικ μου please :p

Από κάποιες επαφές που κάνω ήδη πάντως ακούω λογικές τιμές(κάτω από 20Ε κοινώς) και από ανθρώπους με αρκετά δυνατά βιογραφικά και εμπειρία σε προετοιμασία πανελληνίων. Τώρα κάποιον να είναι/έχει κάνει και βαθμολογητής δεν έχω βρει ακόμα βέβαια. Έχω κάποια άνεση η αλήθεια είναι αλλά τα 40, 50 και 70(!) νομίζω είναι απλά σουρεαλ ποσά . Τώρα προφανώς για να τα ζητάνε, θα βρίσκουν και κόσμο να τα δίνει οπότε...

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος περιορισμός περί ονομάτων, αλλά αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάποιον καθηγητή που τον βοήθησε να πετύχει και τον θεωρεί ικανό και αξιόλογο, μπορεί(?) να τον αναφέρει! Η σε pm έστω...

Προσωπικά, ενδιαφέρομαι για τα μαθήματα θετικής (χημεία/έκθεση/φυσική/βιολογία)
Σημειωμα συντονιστη: Απαντησεις με ονοματα μονο σε πμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top