[Πανελλήνιες 2016] Σε ποια σχολή στοχεύετε;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Euaggelia0298

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Νομικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Να πω κι εγω τον πονο μου :-P εχουν μεινει 2,5 μηνες ακομη για τις πανελληνιες...τα πηγαινω πολυ καλα μπορω να πω και εκτος απροοπτου θα γραψω καλα...το προβλημα μου ειναι οτι δν μ αρεσει καμια σχολη....ειμαι στην θετικη με μαθηματικα και παρολα αυτα δυσκολευομαι να βρβ ενδιαφερον σε καποια σχολη...ενω τα μαθηματα μου φαινονται αρκετα ωραια δν με ενθουσιαζει κατι και φοβαμαι οτι θα διαεξω κατι που δν μ αρεσει :-\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Να πω κι εγω τον πονο μου :-P εχουν μεινει 2,5 μηνες ακομη για τις πανελληνιες...τα πηγαινω πολυ καλα μπορω να πω και εκτος απροοπτου θα γραψω καλα...το προβλημα μου ειναι οτι δν μ αρεσει καμια σχολη....ειμαι στην θετικη με μαθηματικα και παρολα αυτα δυσκολευομαι να βρβ ενδιαφερον σε καποια σχολη...ενω τα μαθηματα μου φαινονται αρκετα ωραια δν με ενθουσιαζει κατι και φοβαμαι οτι θα διαεξω κατι που δν μ αρεσει :-\
Στη θέση σου θα πήγαινα μαθηματικό για 2 λόγους: 1.Μου αρέσουν τα μαθηματικά (δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για σένα) 2.Αναπτύσσουν τρομερά τη σκέψη σου, καθώς αποκτάς μαθηματική λογική 3. Έχεις πάρα πολλές διεξόδους καθώς με το κατάλληλο μεταπτυχιακό μπορείς να ασχοληθείς με διάφορους άλλους κλάδους όπως οικονομικά, στατιστική, πληροφορική, μετεωρολογία κτλ. Αυτά από μένα. Επίσης, πρέπει να αποφασίσεις αργά η γρήγορα..οπότε ίσως θα μπορούσες να ρωτήσεις άτομα που σπουδάζουν σε ορισμένες σχολές να πάρεις εντυπώσεις και να κινηθείς αναλόγως. Καλή επιτυχία στις Πανελλήνιες αλλά και στη μετέπειτα ζωή σου.

edit: Φυσικά και δεν μπορείς να κινηθείς με βάση τα δικά μου ενδιαφέροντα και σκέψεις. Απλά έκανα μια πρόταση για να έχεις τη σχολή υπόψιν σου σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει να ασχοληθείς με τα μαθηματικά σε βαθύτερο επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!Οντως ειναι καλη ιδεα απλα δν εχω καποια ιδιαιτερη τρελα με τα μαθηματικα...μου φαινονται εξιου ενδιαφεροντα φυσικη χημεια και μαθηματικα χωρις να εχω τρελα με καποιο γι αυτο δν μπορω να κατασταλλαξω σε σχολη μου φαινονται πολυ εξειδικευμενες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Να πω κι εγω τον πονο μου :-P εχουν μεινει 2,5 μηνες ακομη για τις πανελληνιες...τα πηγαινω πολυ καλα μπορω να πω και εκτος απροοπτου θα γραψω καλα...το προβλημα μου ειναι οτι δν μ αρεσει καμια σχολη....ειμαι στην θετικη με μαθηματικα και παρολα αυτα δυσκολευομαι να βρβ ενδιαφερον σε καποια σχολη...ενω τα μαθηματα μου φαινονται αρκετα ωραια δν με ενθουσιαζει κατι και φοβαμαι οτι θα διαεξω κατι που δν μ αρεσει :-\

Στη θεση σου θα εκανα ενα τεστ επαγγελματικου προσανατολισμου (δεν εννοω αυτα που υπαρχουν στο ιντερνετ δωρεαν). Ειναι κριμα να σπουδασεις κατι το οποιο δεν σε ελκυει απο μια λαθος επιλογη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Στη θεση σου θα εκανα ενα τεστ επαγγελματικου προσανατολισμου (δεν εννοω αυτα που υπαρχουν στο ιντερνετ δωρεαν). Ειναι κριμα να σπουδασεις κατι το οποιο δεν σε ελκυει απο μια λαθος επιλογη.

Δν νομιζω οτι θα με βοηθησει πολυ...απο φιλους μου που εχουν κανει ξερω οτι οι ερωτησεις ειναι πολυ απλοικες και δν βγαχουν τοσο καλα συμπερασματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairi98

Νεοφερμένος

Η Mairi98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Νομική θα προτιμούσα βέβαια Αθήνα αλλα ως δεύτερη επιλογή Θεσσαλονίκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!Οντως ειναι καλη ιδεα απλα δν εχω καποια ιδιαιτερη τρελα με τα μαθηματικα...μου φαινονται εξιου ενδιαφεροντα φυσικη χημεια και μαθηματικα χωρις να εχω τρελα με καποιο γι αυτο δν μπορω να κατασταλλαξω σε σχολη μου φαινονται πολυ εξειδικευμενες

Δεν είχες ποτέ σου δηλαδή κάποιο επαγγελματικό όνειρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Δν θα το λεγα...εκτος αν πιανονται τα γνωστα ποδοσφαιριστης αστροναυτης :-P ολα τα επαγγελματα μου φαινονταιβαρετα μπορω να πω....θα ηθελα να ασχολουμαι με κατι που θα με κρατα σε αγωνια και θα με κανει να αγωνιζομαι γι αυτο...και ολα αυτα δν νομιζω να τα εχω αν γινω μηχανικος-μαθηματικος-στρατιωτικος η οτι αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
ιατρική κρητης :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Πληροφορική ΕΚΠΑ ( με το παλαιό σύστημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
οικονομικο τριπολης με το 10%
η/υ σαμου
και αγροτικης αναπτυξης ορεστιαδας αλλα θα δω εαν γραφτω ανεξαρτητα οποια πιασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Τεφα διαιτολογια ιστορικο τουριστικα κοινωνιολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
οικονομικο τριπολης με το 10%
η/υ σαμου
και αγροτικης αναπτυξης ορεστιαδας αλλα θα δω εαν γραφτω ανεξαρτητα οποια πιασω
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fay Key

Νεοφερμένος

Η Fay Key αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Σλαβικων,ιστορικο-αρχαιολογικο,φιλολογια,φπψ,ελπιζω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
ΗΜΜΥ χανια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
απο το φπψ βγαινεις φιλολογος;
Επισης απο τουριστικα επαγγελματα μπορεις και μαγειρας;
Τελος για δημοσιογραφια ειναι καλυτερα κανονικη δημοσιογραφια η κατι αλλο πχ πολιτικες επιστημες και μετα δημοσιογραφια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killer777

Νεοφερμένος

Ο killer777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
απο το φπψ βγαινεις φιλολογος;
Επισης απο τουριστικα επαγγελματα μπορεις και μαγειρας;
Τελος για δημοσιογραφια ειναι καλυτερα κανονικη δημοσιογραφια η κατι αλλο πχ πολιτικες επιστημες και μετα δημοσιογραφια;

Kατι τετοια μηνυματα βλεπω και λεω ποσο χρησιμος θα ηταν ενας επαγγελματικος προσανατολισμος στην Ελλαδα καθως επισης ποσο εσφαλμενη αποψη για την τριτοβαθμια εκπαιδευση εχει ενα μεγαλο μερος των μαθητων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Καταρχας καλημερα

Συμφωνω για τον σχολικο επαγγελματικο προσανατολισμο αλλα για την αποψη μας δεν νομιζω να ευθυνομαστε εμεις! Εξαιτιας του γεγονοτος οτι απο καποιες σχολες δεν ξερεις καν τι βγαινεις νομιζω μια απλη αποψη απο καποιον ειδικο η καποιον που σπουδαζει στο αντιστοιχο τμημα δεν θα ηταν ασχημη!
Αν σας ενοχλουν τοσο τα μηνυματα μην τα διαβαζετε,τοσο απλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top