Υποψήφιοι 10% 2016

ofoumarikaponos

Νεοφερμένος

Η ofoumarikaponos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ναι το 10% ισχυει εχει βγει εγκύκλιος πριν κανα μηνα ..απλα μηπως μπορειτε να με ενημερωσετε για το ποσο πιστευετε οτι θα παει η ψυχολογια θεσσσαλονικης και αν με 16.950 μορια την πιανω με το 6% η με το 4%?ευχατιστω

Κοίτα οι βάσεις 6% είναι απρόβλεπτες, διότι οι θέσεις που δίνονται είναι λίγες, το πολύ γυρω στις 14, και αρκετές φορές είναι και υψηλότερες απο τις βάσεις 90% της χρονιάς που έδωσες...

Αυτό είναι γίνεται κατανοητό, καθώς αν σκεφτείς ότι ενα τμήμα που θεωρείται χαμηλόβαθμο, έχει πάντα ως πρώτους εισακτέους υψηλόβαθμους στις πρώτες 10 θέσεις περίπου. Ας πούμε το μαθημτικό κρήτης είχε βάση γύρω στο 13000, όμως οι πρώτοι 10 εισακτέοι ανήκαν σε εισακτέους με 15000+ μόρια.

Τσέκαρα τις βάσεις 6% της ψυχολογίας σε ρέθυμνο, αθήνα, θεσσαλονίκη και ήταν 17000+ το 2014 και 2015
Άποψη μου: Αν περάσεις με το 6%, θα είναι από καθαρή κωλοφαρδία

Τώρα, για το 4% δηλώνουν λιγότερα άτομα, γιατί ποιος παρατάει τη σχολή τυ μετά από 2 χρόνια? Έχει βολευτέι, έχει περάσει μαθήματα, ενδεχομένως έχει στόχους και μια πορεία στο μυαλό του. Συνεπώς το δηλώνουν λιγότερα άτομα. Άρα λιγότερος ανταγωνισμός, άρα περισσότερες πιθανότητες να περάσεις με το 4%. Μερικές φορές μαλιστα, μένουν και κενές θέσεις απο αυτές πυ δίνονται για το 4 %. Αν τσακάρεις όμως τις βάσεις του 4%, θα δεις ότι συνηθως ήταν πάλι 17000+

Άποψη μου: παίρνεις πάλι μεγάλο ρίσκο να έχεις χάσει δύο χρόνια σε μία σχόλή που δεν θες κι να μην περάσεις με το 4%... Και αν περάσεις πάλι από κωλοφαρδία θα είναι...

Στην θέση σου δεν θα το ρίσκαρα και θα ξαναέδινα. Εκεί εγώ έχω 19099 και θέλω να κάνω 10% για πολυτεχνείο και σκεφτομαι να ξαναδώσω (μόνη μου χωρίς φροντιστήρια) για να έχω περισσότερες πιθανότητες... Δεν ξέρω τι παίζει με το 10% αλλά φαίνεται ότι πολλοί δηλώνουν που πέρασαν σε μια άσχετη σχολή που δεν τους αρέσει... Και από ότι φαίνεται έχουν αρκετά μόρια... Οπότε παίρνουν τις θέσεις... Εσύ τι τμήμα είσαι? Γτ θες να αλλάξεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pantelas

Νεοφερμένος

Ο Pantelas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ειμαι ιστορικο αρχαιολογικο και το ονειρο μου ειναι η ψυχολογια και συγκεκριμενα θεσσαλονικης...δυστυχως δεν περασα αλλα διαβασα τοσο πολυ στις πανελληνιες 2015 που δεν νομιζω να αντεχω να ξαναδωσω..γιαυτο με εχει φαει το αγχος για το 10%..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris25

Νεοφερμένος

Ο lefteris25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ναι το 10% ισχυει εχει βγει εγκύκλιος πριν κανα μηνα ..απλα μηπως μπορειτε να με ενημερωσετε για το ποσο πιστευετε οτι θα παει η ψυχολογια θεσσσαλονικης και αν με 16.950 μορια την πιανω με το 6% η με το 4%?ευχατιστω

Καλημερα φιλε, απο οτι ειδα εδωσες πανελληνιες το 2015 μπορεις να κανεις μονο με το 6%, με το 4% κανουν αυτοι που ηταν στις πανελληνιες το 2014 δεν γινετε να κανεις και με το 6% και με το 4% την ιδια χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ofoumarikaponos

Νεοφερμένος

Η ofoumarikaponos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλημερα φιλε, απο οτι ειδα εδωσες πανελληνιες το 2015 μπορεις να κανεις μονο με το 6%, με το 4% κανουν αυτοι που ηταν στις πανελληνιες το 2014 δεν γινετε να κανεις και με το 6% και με το 4% την ιδια χρονια

Ναι έχει δίκιο, 4% θα μπορούσες να κάνεις το 2017, αλλά κανείς δεν ξέρει αν θα δοθεί του παραχρόνου η ποσοστωση, κατα πασα πιθανότητα δεν θα δοθεί γιατι καταργείται το συστημα που δοσαμε εμείς φέτος. Κόίτα σε καταλαβαίνω, έχω κ γω μεγάλη αγωνία για το 6%, γιατί υο να μείνω στην σχολή μου μου φαινεται εφιαλτικό όπως και το να ξαναδώσω μονη μου χωρις φροντιστηρισ μου φαινεται εξίσου εφιαλτικο, γιατί και γω πέρσυ είχα διαβάσει παρα πολύ.

Κοίτα αν το θες παρα πολύ ξεκινα την προετοιμασια. Και μια φίλη μ εβγαλε 13300 αλλα ήθελε αγγλική φιλολογία, και έχει ξεκινήσει εδώ και 2 εβδομάδες... Νομίζω δεν είναι αργα αλλά πρέπει να πάρεις την απόφαση σύντομα ώστε να διαβάσεις αρκετα για τις πανελλήνιες τα χριστούγεννα. Μετά τα χριστούγεννα θα το έχεις καθυστερήσει πολύ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spuros1995

Νεοφερμένος

Ο spuros1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημερα παιδια εγω ειχα αποφοιτησει απο το λυκειο μου το 2013 και ξαναεδωσα πανελλαδικες το 2014 μπορω φετος να κανω το 10%? ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημερα παιδια εγω ειχα αποφοιτησει απο το λυκειο μου το 2013 και ξαναεδωσα πανελλαδικες το 2014 μπορω φετος να κανω το 10%? ευχαριστω

Ναι μπορείς για το 4%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spuros1995

Νεοφερμένος

Ο spuros1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστω δηλαδη δεν εχει σχεση που αποφοιτισα το 2013?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ofoumarikaponos

Νεοφερμένος

Η ofoumarikaponos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ευχαριστω δηλαδη δεν εχει σχεση που αποφοιτισα το 2013?

Όχι σημασια έχει πότε έδωσες τελευταία χρονια πανελλήνιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Next........

Νεοφερμένος

Ο Next........ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
παιδιά για να κάνεις φέτος για το 6% πρέπει να κάνεις κάποια δήλωση όπως κάναμε όταν δίναμε πανελλήνιες ( νομίζω τον φεβρουαριο) ή άπλα πας και παίρνεις κωδικό για να κάνεις το μηχανογραφικό ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Next........

Νεοφερμένος

Ο Next........ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
κανεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδιά για να κάνεις φέτος για το 6% πρέπει να κάνεις κάποια δήλωση όπως κάναμε όταν δίναμε πανελλήνιες ( νομίζω τον φεβρουαριο) ή άπλα πας και παίρνεις κωδικό για να κάνεις το μηχανογραφικό ?

https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2015/171215_enimerosi.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kάρπε Ντίεμ

Νεοφερμένος

Ο Kάρπε Ντίεμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Χαιρετώ!
Έγραψα στις πανελλαδικές του '15 30 μόρια κάτω από τη βάση της Νομικής της Κομοτηνής. Πιστεύετε ότι έχω ελπίδες να εισαχθώ με το 10%;Ας υποθέσουμε-ελπίσουμε ότι οι θέσεις παραμένουν οι ίδιες...:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Σε λαθος σελιδα θετεις την ερωτηση σου. Ο κος Κουτρουμπελης θα μπορουσε να σου δωσει μια απαντηση. :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Ναι, γιατί όχι...
Αλλά έτσι όπως έχουν γίνει τα συστήματα, τι να πούμε, δεν ξέρουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kάρπε Ντίεμ

Νεοφερμένος

Ο Kάρπε Ντίεμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά,πόσοι από εσάς θέλετε να κανετε 10% για Νομικη; Εχετε εστω γνωστους; Εγω θελω για Κομοτηνή με 17516 μόρια. Γράφω εδώ μπας κι κανω καμια προβλεψη. 25 θεσεις ειναι περιπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

detromo

Νεοφερμένος

Ο detromo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
για να κανω 10% πρεπει να παρω κωδικο απο σχολειο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
για να κανω 10% πρεπει να παρω κωδικο απο σχολειο ;

Θα πας κατά τον Φλεβάρη στο σχολείο και θα σου πούνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Υπαρχει καποιος που να εχει κανει 10% για να μας κατατοπισει? Ποτε πρεπει να κατατεθουν τα απαραιτητα δικαιολογητικα? Μαιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikek

Νεοφερμένος

Ο Mikek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα,επειδή διαβάζω πολύ καιρό για το συστημα του 10% και δεν μου ειναι ξεκάθαρο το πως δουλεύει.Ειμαι απόφοιτος του 2015 απο ΓΕΛ στην Αθηνα και εβγαλα στις πανελλήνιες 11.912 μορια.Ηθελα να μπω πληροφορικη Αθηνα η και στην περιφέρεια αλλα λογω κακής σχεδιασης μηχανογραφικου περασα στο Ηλεκτρονικών Μηχανικών στο ΤΕΙ στο Αιγαλεω το οποιο δεν με ενδιαφερει καθολου.Στο θεμα μας.Ποιες οι πιθανοτητες να περάσω με 11.912 μορια στο ΤΕΙ Μηχανικων Πληροφορικής στην Ναυπακτο η οποια ειχε πέρσυ βάση 8.657 μόρια?Επίσης οι βασεις του 6% θα ειναι ανεβασμενες η μειωμενες σε σχεση με αυτεσ του 4% η και του 90%?.Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Next........

Νεοφερμένος

Ο Next........ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Καλησπέρα,επειδή διαβάζω πολύ καιρό για το συστημα του 10% και δεν μου ειναι ξεκάθαρο το πως δουλεύει.Ειμαι απόφοιτος του 2015 απο ΓΕΛ στην Αθηνα και εβγαλα στις πανελλήνιες 11.912 μορια.Ηθελα να μπω πληροφορικη Αθηνα η και στην περιφέρεια αλλα λογω κακής σχεδιασης μηχανογραφικου περασα στο Ηλεκτρονικών Μηχανικών στο ΤΕΙ στο Αιγαλεω το οποιο δεν με ενδιαφερει καθολου.Στο θεμα μας.Ποιες οι πιθανοτητες να περάσω με 11.912 μορια στο ΤΕΙ Μηχανικων Πληροφορικής στην Ναυπακτο η οποια ειχε πέρσυ βάση 8.657 μόρια?Επίσης οι βασεις του 6% θα ειναι ανεβασμενες η μειωμενες σε σχεση με αυτεσ του 4% η και του 90%?.Ευχαριστω

Συνήθως οι βάσεις του 6% είναι ποιο ψηλά από τις βάσεις του 4% ενώ σε σχέση με το 90% κανένας δεν ξέρει που θα κινηθούν. οι βάσεις για το 6% και το 4% επηρεάζονται μόνο από το πόσα άτομα θα κάνουν ξανά μηχανογραφικό (χωρίς να ξαναδώσουν τα μαθήματα ), τι μόρια έχουν αυτά τα άτομα και ποιες σχόλες θα δηλώσουν.Δεν επηρεάζονται καθόλου από τις βάσεις του 90% εκείνης της χρονιάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top