Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Aντε καλη αρχη και σε οσυς ξαναδινουν.Αρχισα να διαβαζω αοδε δεν με δυσκολεψε καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Καλή μας επιτυχία παιδιά.
Από 15 Αυγούστου άρχισα να διαβάζω Φυσική Κατεύθυνσης.
Έχω λύσει γύρω στις 40 Ασκήσεις :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Καλή μας επιτυχία παιδιά.
Από 15 Αυγούστου άρχισα να διαβάζω Φυσική Κατεύθυνσης.
Έχω λύσει γύρω στις 40 Ασκήσεις :p
Σωτηρη σιγα σιγα δεν σε βιαζει κανεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Σωτηρη σιγα σιγα δεν σε βιαζει κανεις:)

Ναι με το που γυρνάω δίνω και φυσική και μαθηματικά σε όλη την ύλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Ναι με το που γυρνάω δίνω και φυσική και μαθηματικά σε όλη την ύλη
wtf ποτε την εκανεσ ολη:worry: εγω περυσι τετοιο καιρο εκανα ακομα ταλαντωσεισ κ μιγαδικουσ:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
wtf ποτε την εκανεσ ολη:worry: εγω περυσι τετοιο καιρο εκανα ακομα ταλαντωσεισ κ μιγαδικουσ:redface::redface:

Παρένθεση γιατι φυσικη ειμαι φθηνουσες ταλαντωσεις και μαθηματικα τελειωσα μιγαδικους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
καλε οταν ειπεσ ολη την υλη νομιζα οτι τα ειχεσ κανει ολα τα μα8ηματα κ τρομα3α ειπα κ εγω τι εγινε τωρα:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
καλε οταν ειπεσ ολη την υλη νομιζα οτι τα ειχεσ κανει ολα τα μα8ηματα κ τρομα3α ειπα κ εγω τι εγινε τωρα:P:P

ηρεμα εννοω σε ολη την υλη σε αυτα που εχω κανει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελοκρουσμενη

Νεοφερμένος

Η Αγγελοκρουσμενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Θα θέσω και πάλι ένα ερώτημα που το είχα αναφέρει και προ ολίγων ημερών!!! Έκανα το Α' κεφάλαιο ιστορίας κατεύθυνσης το πρώτο δεκαήμερο του Ιουλίου. Σχετικά γρήγορα. Το έγραψα διαγώνισμα και λόγω κάποιων ατελειών στις πηγές έγραψα 19. Τα μαθήματα τα είχα μάθει πολύ καλά, παπαγαλία και καταλάβαινα πολύ καλά τι έλεγαν καθώς τα εξηγούμε στο μάθημα! Ωστόσο, σήμερα 18.8.14 συνειδητοποιώ ότι δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα στο Α΄ κεφάλαιο! Λίγα πράγματα! Έχω φρικάρει! Κάτι παρεμφερές συμβαίνει και την εισαγωγή του φιλοσοφικού λόγου που με είχε παιδέψει πολύ για να την μάθω. Είναι φυσιολογικό αυτό ή κάτι κάνω εγώ λάθος; Λέτε να τα έχω ξεχάσει επειδή πέρασε ένας περίπου μήνας; Έχω αχγωθεί αρκετά! Δεν το έχω συζητήσει ακόμη με τη καθηγήτρια μου, καθόσον ξεκινάμε την Τετάρτη τα μαθήματα! Τι πρέπει να κάνω; Βοηθήστε με.. Κυρίως οι θεωρητικοί που έχουν ολοκληρώσει το στάδιο πανελλήνιες! Ευχαριστώ εκ των προτερων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Θα θέσω και πάλι ένα ερώτημα που το είχα αναφέρει και προ ολίγων ημερών!!! Έκανα το Α' κεφάλαιο ιστορίας κατεύθυνσης το πρώτο δεκαήμερο του Ιουλίου. Σχετικά γρήγορα. Το έγραψα διαγώνισμα και λόγω κάποιων ατελειών στις πηγές έγραψα 19. Τα μαθήματα τα είχα μάθει πολύ καλά, παπαγαλία και καταλάβαινα πολύ καλά τι έλεγαν καθώς τα εξηγούμε στο μάθημα! Ωστόσο, σήμερα 18.8.14 συνειδητοποιώ ότι δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα στο Α΄ κεφάλαιο! Λίγα πράγματα! Έχω φρικάρει! Κάτι παρεμφερές συμβαίνει και την εισαγωγή του φιλοσοφικού λόγου που με είχε παιδέψει πολύ για να την μάθω. Είναι φυσιολογικό αυτό ή κάτι κάνω εγώ λάθος; Λέτε να τα έχω ξεχάσει επειδή πέρασε ένας περίπου μήνας; Έχω αχγωθεί αρκετά! Δεν το έχω συζητήσει ακόμη με τη καθηγήτρια μου, καθόσον ξεκινάμε την Τετάρτη τα μαθήματα! Τι πρέπει να κάνω; Βοηθήστε με.. Κυρίως οι θεωρητικοί που έχουν ολοκληρώσει το στάδιο πανελλήνιες! Ευχαριστώ εκ των προτερων!!!
Αρχικά ηρέμησε :)
Εφόσον το έχεις περάσει μόνο μια -δυο φορές είναι λογικό να μην το θυμάσαι επακριβώς και να ξέρεις τι λέει στο περίπου. Σιγά σιγά με την επανάληψη θα σου μένει . Το παν στην Ιστορία και γενικά σ 'ό ,τι χρειάζεται αποστήθιση είναι η επανάληψη .Σου προτείνω όποτε βρίσκεις ελεύθερο χρόνο τα Σ/Κ να κάνεις επανάληψη μαθήματα Ιστορίας και Εισαγωγή ή όποτε διαβάζεις το νέο μάθημα Ιστορίας να κάνεις επανάληψη και το αμέσως προηγούμενο.Είναι πολύ νωρίς να αγχώνεσαι για την Ιστορία. Έχεις μπροστά σου τόσους μήνες για να την τελειοποιήσεις.Αρκεί απλά να την διαβάσεις συστηματικά και να τηρείς τις επαναλήψεις σου και το πρόγραμμα σου. :) Για να έγραψες 19 σημαίνει ότι την είχες διαβάσει επαρκώς.
Καλή συνέχεια και καλή δύναμη να έχεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Θα θέσω και πάλι ένα ερώτημα που το είχα αναφέρει και προ ολίγων ημερών!!! Έκανα το Α' κεφάλαιο ιστορίας κατεύθυνσης το πρώτο δεκαήμερο του Ιουλίου. Σχετικά γρήγορα. Το έγραψα διαγώνισμα και λόγω κάποιων ατελειών στις πηγές έγραψα 19. Τα μαθήματα τα είχα μάθει πολύ καλά, παπαγαλία και καταλάβαινα πολύ καλά τι έλεγαν καθώς τα εξηγούμε στο μάθημα! Ωστόσο, σήμερα 18.8.14 συνειδητοποιώ ότι δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα στο Α΄ κεφάλαιο! Λίγα πράγματα! Έχω φρικάρει! Κάτι παρεμφερές συμβαίνει και την εισαγωγή του φιλοσοφικού λόγου που με είχε παιδέψει πολύ για να την μάθω. Είναι φυσιολογικό αυτό ή κάτι κάνω εγώ λάθος; Λέτε να τα έχω ξεχάσει επειδή πέρασε ένας περίπου μήνας; Έχω αχγωθεί αρκετά! Δεν το έχω συζητήσει ακόμη με τη καθηγήτρια μου, καθόσον ξεκινάμε την Τετάρτη τα μαθήματα! Τι πρέπει να κάνω; Βοηθήστε με.. Κυρίως οι θεωρητικοί που έχουν ολοκληρώσει το στάδιο πανελλήνιες! Ευχαριστώ εκ των προτερων!!!

Εγώ ήμουν χειρότερα. Μου έλεγες αφού είχα κάνει επανάληψη π.χ. το Προσφυγικό να σου πω ένα μάθημα και μπορεί να μη θυμόμουνα καν αν το είχα διαβάσει ποτέ! Επανάληψη (μέχρι και 3-4 φορές όλη την ύλη) είναι η μήτηρ πάσης μαθήσεως. Μην ανησυχείς. Πιάσε πρώτο μάθημα ιστορία, μετά γνωστό, μετά λατινικά (για διάλειμμα) και ξανά ντούκου τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Βρε παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση σας!!! Δηλαδή μου προτείνεται να συνεχίσω κανονικά και να κάνω επαναλήψεις ή πριν συνεχίσω την ύλη να ξανα κάνω το Α' κεφάλαιο ιστορία και την εισαγωγή; Γιατί κάτι μου λέει οτι δεν θυμάμαι τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

legisperitus

Νεοφερμένος

Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Θα θέσω και πάλι ένα ερώτημα που το είχα αναφέρει και προ ολίγων ημερών!!! Έκανα το Α' κεφάλαιο ιστορίας κατεύθυνσης το πρώτο δεκαήμερο του Ιουλίου. Σχετικά γρήγορα. Το έγραψα διαγώνισμα και λόγω κάποιων ατελειών στις πηγές έγραψα 19. Τα μαθήματα τα είχα μάθει πολύ καλά, παπαγαλία και καταλάβαινα πολύ καλά τι έλεγαν καθώς τα εξηγούμε στο μάθημα! Ωστόσο, σήμερα 18.8.14 συνειδητοποιώ ότι δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα στο Α΄ κεφάλαιο! Λίγα πράγματα! Έχω φρικάρει! Κάτι παρεμφερές συμβαίνει και την εισαγωγή του φιλοσοφικού λόγου που με είχε παιδέψει πολύ για να την μάθω. Είναι φυσιολογικό αυτό ή κάτι κάνω εγώ λάθος; Λέτε να τα έχω ξεχάσει επειδή πέρασε ένας περίπου μήνας; Έχω αχγωθεί αρκετά! Δεν το έχω συζητήσει ακόμη με τη καθηγήτρια μου, καθόσον ξεκινάμε την Τετάρτη τα μαθήματα! Τι πρέπει να κάνω; Βοηθήστε με.. Κυρίως οι θεωρητικοί που έχουν ολοκληρώσει το στάδιο πανελλήνιες! Ευχαριστώ εκ των προτερων!!!
Το ιδιο ακριβως προβλημα εχω κι εγω..:hmm:Αλλα βλεπω οτι η ανταποκριση απο παλαιοτερους ειναι αμεση(πχ Alireza) οποτε δεν αγχωνομαι...!!Πραγματι αυτη η ιστορια δε παλευεται..Απορω πως την ειχατε μαθει για να γραψετε...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Σωτηρη σιγα σιγα δεν σε βιαζει κανεις:)

Στα Μαθηματικά και στη Φυσική λύνεις συνέχεια ασκήσεις και πάλι έχεις αμφιβολίες και θες να λύσεις κι άλλες.Πραγματικά ατέλειωτα μαθήματα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Στα Μαθηματικά και στη Φυσική λύνεις συνέχεια ασκήσεις και πάλι έχεις αμφιβολίες και θες να λύσεις κι άλλες.Πραγματικά ατέλειωτα μαθήματα.:redface:
Oι ασκήσεις δεν τελειώνουν ποτέ..κάθε άσκηση είναι διαφορετική και όσες και να κάνεις κάτι θα βρεις που θα σε δυσκολέψει και θα σε προβληματίσει..εμπειρία θέλει αλλά και πάλι όπως είπες είναι ατελείωτα μαθήματα :confused::worry::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Τροπος σκεψεις ειναι πανω απο ολα πιστευω σε αυτα τα μαθηματα,φυσικα να εχεις και καποιες βασικες γνωσεις για να μπορεις να αναπτυξεις τον τροπο με τον οποιο θα την λυσεις.
Η φυσικη εχει το ωραιο οτι μπορεις να την λυσεις και με φυσικη λογικη αλλα και και με μαθηματικη.:D
Αν και στα μαθηματικα εχεις παρα πολλους τροπους λυσεων αν ξερεις να συνδιαζεις και γεωμετρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Τροπος σκεψεις ειναι πανω απο ολα πιστευω σε αυτα τα μαθηματα,φυσικα να εχεις και καποιες βασικες γνωσεις για να μπορεις να αναπτυξεις τον τροπο με τον οποιο θα την λυσεις.
Η φυσικη εχει το ωραιο οτι μπορεις να την λυσεις και με φυσικη λογικη αλλα και και με μαθηματικη.:D
Αν και στα μαθηματικα εχεις παρα πολλους τροπους λυσεων αν ξερεις να συνδιαζεις και γεωμετρια

Οπως το λες, τροπος σκεψης παρα γνωση της υλης.
Στη φυσικη που ειχα καλες βασεις και ειχα αποκτησει εμπειρια στις ασκησεις εγραψα 19.5 ενω στα μαθηματικα που δεν ειχα ουτε το πρωτο ουτε το δευτερο κι ας τα διαβαζα περισσοτερο απο ολα τα μαθηματα εγραψα 15.5.
Anyway τελος καλο ολα καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Εαν πηγες εκει που ηθελες ναι,απο εκει και περα δεν εχει σημασια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top