[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Τα μαθηματικα γενικης και κατευθυνσης της 3ης εχουν σχεση με αυτα της 2ας;
Tα κατεύθυνσης δεν έχουν καμία σχέση με της 2ας με την εξαίρεση των γεωμετρικών τόπων (και των διανυσμάτων σε μικρότερο βαθμό) που χρειάζονται για τους μιγαδικούς στη Γ΄..τα γενικής έχουν μεγαλύτερη σχέση γιατί στη Β΄κάνουμε λογαρίθμους που χρειάζονται στη Γ΄και μονοτονία-ακρότατα-συμμετρίες επίσης έχουν σχέση γιατί υπάρχουν και στην ύλη της τρίτης λυκείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Αυτό είναι και λίγο σχετικό.Καλό είναι να έχει γνώσεις από όλα.Δεν μπορείς να ξέρεις τι θα σου βάλουν στις Πανελλήνιες.Ειδικά χωρίς την Άλγεβρα δεν πας πουθενά.Η Άλγεβρα της δευτέρας είναι ευαγγέλιο.Τριγωνομετρία,Horner,Λογάριθμοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Τοσο ηρεμα( δυστηχως πολυ ηρεμα :Ρ) και χαλαρα και μετα απο λιγο καιρο στην τσιτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Πότε θα αρχίσετε εσείς να κάνετε επανάληψη??

Εγώ έχω σκοπό να αρχίσω από 18 ή μήπως είναι πολύ αργά?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδες καντε επαναληψη στις ιδιοτιτες των λογαριθμων και των δυναμεων χρειαζονται πολυ.Θα τα βρειτε σε ασκησεις και αν δεν ξερετε να τα χειριζεστε ισως να χασετε ολη την ασκηση η υποερωτημα και ειναι κριμα.Καλη συνεχεια και καλη δυναμη.Και κατι αλλο δεν θα γινουμε oλοι ΗΜΜΥ ιατροι και Νομικοι σε αυτην την χωρα μονο υπαρχουν και αλλες σχολες πολυ καλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι διαβάζετε όλοι εσείς ακριβώς; Ας πούμε είμαι τεχνολογική, εγώ έχω βγάλει για το καλοκαίρι μισή ύλη για κάποια μαθήματα και για τα άλλα είμαι στα πρώτα κεφάλαια (Μαθ. γεν , Μαθ. κατ, Φυσική κατ.)

Καλά πάμε γερά αλλά με την ζέστη δεν παλεύεται ορισμένες φορές και δεν υπάρχει όρεξη!!!

Καλά πότε ήδη βγήκε; :hmm:

Ευχαριστώ για το λινκ :clapup:

Η ύλη τελικά είναι ίδια όπως και πέρυσι, απλά προστέθηκε ένα κεφάλαιο στην Έκθεση Έκφραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Η ύλη τελικά είναι ίδια όπως και πέρυσι, απλά προστέθηκε ένα κεφάλαιο στην Έκθεση Έκφραση.
Ποιο;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.

Λάθος το διατύπωσα, πρόσθεσαν αυτό

2. Έκφραση - Έκθεση για το Γενικό Λύκειο - Θεματικοί κύκλοι Λυκείου των Γ. Μανωλίδη κ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Λάθος το διατύπωσα, πρόσθεσαν αυτό

2. Έκφραση - Έκθεση για το Γενικό Λύκειο - Θεματικοί κύκλοι Λυκείου των Γ. Μανωλίδη κ.α.
Το οποίο βιβλίο εμείς δεν το πήραμε στην Α' λυκείου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ειμαι διακοπες και εχω αγχωθει οτι πρεπει να παω να αρχισω επαναληψη ... δεν παω καλα ..αλλα για να γραψω 18000 μορια και πανω δεν πρεπει να αρχισω διαβασμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ειμαι διακοπες και εχω αγχωθει οτι πρεπει να παω να αρχισω επαναληψη ... δεν παω καλα ..αλλα για να γραψω 18000 μορια και πανω δεν πρεπει να αρχισω διαβασμα?

Τι σχολή στοχεύεις φίλε?

Εγώ τελείωσα την Παρασκευή τα μαθήματα και διαβάζω και τώρα,λιγότερο φυσικά,θα ξεκουραστώ για 1 βδομάδα στο τέλος Αυγούστου,πιστεύω μου αρκεί προσωπικά.Μην αγχώνεσαι πάντως,απόλαυσε τις διακοπές σου.Kαλό θα ήταν βέβαια 1 βδομάδα πριν αρχίσει το φροντιστήριο να κάνεις μια στοιχειώδη επανάληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
Πότε θα αρχίσετε εσείς να κάνετε επανάληψη??

Εγώ έχω σκοπό να αρχίσω από 18 ή μήπως είναι πολύ αργά?:worry:
Εγω εχω ξεκινησει ηδη και τελειώνω την επαναληψη των θερινων μαθηματων γιατι 18 ξεκιναω κανονικα φροντιστηριο :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki.gr

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γεια σας!στην χημεια κατ.ο φροντηστησ μου λεει να διαβασω θεωρια 1ου κεφαλαιου απο το βοηθημα (σαββαλας)και οχι απο το βιβλιο...τα λεει λιγο διαφορετικα...αλλα εγω νομιζω πως πρεπει να τα μαθω αυτολεξει απο το βιβλιο..ετσι δεν ειναι??

Εγω ως μαθητρια της θετικης που εδωσε φετος, θα σου συνιστουσα να διαβαζεις πρωτα θεωρια απο το σχολικο που τα εχει ολα αρκετά μαζεμενα κ επειτα να συνεχιζεις με σαλτερη ...το βασικο προβλημα που αντιμετώπισα ηταν οι υπερβολικα πολλες λεπτομέρειες του σαλτερη, οι οποιες δε χρειάζονται κιολας και το μονο που σου προκαλουν ειναι σύγχυση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Τι σχολή στοχεύεις φίλε?

Εγώ τελείωσα την Παρασκευή τα μαθήματα και διαβάζω και τώρα,λιγότερο φυσικά,θα ξεκουραστώ για 1 βδομάδα στο τέλος Αυγούστου,πιστεύω μου αρκεί προσωπικά.Μην αγχώνεσαι πάντως,απόλαυσε τις διακοπές σου.Kαλό θα ήταν βέβαια 1 βδομάδα πριν αρχίσει το φροντιστήριο να κάνεις μια στοιχειώδη επανάληψη.
Πραγματικα ακριβως δεν ξερω ... η μηχανολογια φαινεται πολυ ενδιαφερον αλλα μου αρεσουν και οι σχολες που εουν σχεση βιολογια...
Λεω να ξεκουραστω αλλη μια βδομαδα αλλα μεσα σε αυτην να διαβαζω κανα δυωρο το μεσημερι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=P-ztXvnqzcI
:hehe:

Λέτε να βάλουν και σε εμάς ηθικά φέτος; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=P-ztXvnqzcI
:hehe:

Λέτε να βάλουν και σε εμάς ηθικά φέτος; :hehe:

Πιθανοτατα.... ελα, κι ευχαριστω να λετε αν πεσουν!! ευκολακι τρελο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katelogic

Νεοφερμένος

Η katelogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ πως μετά την τόση πίεση των καλοκαιρινών χρειαζονται τουλαχιστον 2 εβδομαδες ξεκουρασης γιατι διαφορετικά νιωθω οτι μετα τα χριστουγεννα θα κλαταρουμε..:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Εγω θα σας ελεγα να χαλαρωσετε μεχρι τις 25 Αυγουστου και μετα να ξεκινησετε σιγα σιγα μεχρι να μπειτε παλι σε κανονικους ρυθμους. Ξεκουραστειτε και παραστε καλα αυτην και την επομενη εβδομαδα. Οποιος/οποια ειναι θετικη κατευθυνση και θελει καποια συμβουλη, μην διστασει να στειλει π.μ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Το οποίο βιβλίο εμείς δεν το πήραμε στην Α' λυκείου :P
Στο παιδαγωγικό ινστιτούτο,δεν υπάρχει; :|
Ή λέω βλακείες;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top