[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
φιλε, τι συμπτωση ειναι αυτη. κι εγω Διονυσης και εγω Παναθηναϊκος και εγω θελω ιατρικη Αθηνας. στη φυσικη την πατησα στο Γ4 και εκανα μια βλακεια. γενικα υπολογιζω 19.000-19.300

Χαχαχα οντως. Εγω υπολογιζω γυρω στο 18800 πλεον, αν δεν συμβει καμια στραβη. Ας περιμενουμε να δουμε τα αποτελεσματα. Στειλε κανενα π.μ αμα θες να τα πουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δίνεται σίγουρα αυτή η δυνατότητα?να παρακολούθησεις κανονικά από την αρχή τα μαθήματα στο πανεπιστήμιο που θα μεταφερθείς?Δηλαδή να δώσεις εξεταστική και στο τμήμα αυτό?

Η είσοδος στα πανεπιστήμια εκτός των εργαστηρίων είναι ελεύθερη.
Αφού ξέρεις ότι θα έρθεις με μετεγγραφή, δεν χρειάζεται να πας να μείνεις εκει.
Απλά κάνεις την εγγραφή και την αίτησή σου για μετεγγραφή και παρακολουθείς κανονικά στο τμήμα που θα μεταφερθείς.

Αν η μεταφορά γίνει πριν το τέλος της δήλωσης των μαθημάτων τότε ναι μπορείς να δώσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Η είσοδος στα πανεπιστήμια εκτός των εργαστηρίων είναι ελεύθερη.
Αφού ξέρεις ότι θα έρθεις με μετεγγραφή, δεν χρειάζεται να πας να μείνεις εκει.
Απλά κάνεις την εγγραφή και την αίτησή σου για μετεγγραφή και παρακολουθείς κανονικά στο τμήμα που θα μεταφερθείς.

Αν η μεταφορά γίνει πριν το τέλος της δήλωσης των μαθημάτων τότε ναι μπορείς να δώσεις :)

Η μεταγραφή θα ισχύει από το πρώτο ή από το δεύτερο εξάμηνο; Πότε θα μπορείς να κάνεις εγγραφή στη "νέα" σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Η μεταγραφή θα ισχύει από το πρώτο ή από το δεύτερο εξάμηνο; Πότε θα μπορείς να κάνεις εγγραφή στη "νέα" σχολή;

Απ'ότι θυμάμαι η μετεγγραφή γίνεται τέλη Α'εξαμήνου, σίγουρα πριν να αρχίσει το Β.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ας μην ακούμε ρε παιδιά προβλέψεις για βάσεις... Και να ανέβουν , πόσο να ανέβουν πια; 500 μόρια; Πιο πολύ δε νομίζω, ειδικά για τις υψηλόβαθμες σχολές 2ου και 4ου πεδίου μιλάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Ας μην ακούμε ρε παιδιά προβλέψεις για βάσεις... Και να ανέβουν , πόσο να ανέβουν πια; 500 μόρια; Πιο πολύ δε νομίζω, ειδικά για τις υψηλόβαθμες σχολές 2ου και 4ου πεδίου μιλάω...

Πέρυσι το λέγανε(με) αυτό από την ανάποδη πλευρά και τελικά έγινε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Πέρυσι το λέγανε(με) αυτό από την ανάποδη πλευρά και τελικά έγινε
Σόρρυ δεν το 'πιασα τι εννοείς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Σόρρυ δεν το 'πιασα τι εννοείς :P

Κανείς δε περίμενε ότι οι υψηλόβαθμες σχολές θα είχαν τόσο μεγάλη πτώση όσο 400-600 μόρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Κανείς που να θέλει ιατρική ΑΠΘ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
μόνο οι μισοί από'δω μέσα χαχαχαχ :P

εγω παλι δεν την θελω . θελω ιατρικη αλλα καπου αλλου. η θεσσαλονικη ειναι απο τις καλυτερες φοιτητουπολεις αλλα αμα ειναι η πολη σου δεν καταλαβαινεις φοιτητης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

forsak3n

Νεοφερμένος

Ο forsak3n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Η είσοδος στα πανεπιστήμια εκτός των εργαστηρίων είναι ελεύθερη.
Αφού ξέρεις ότι θα έρθεις με μετεγγραφή, δεν χρειάζεται να πας να μείνεις εκει.
Απλά κάνεις την εγγραφή και την αίτησή σου για μετεγγραφή και παρακολουθείς κανονικά στο τμήμα που θα μεταφερθείς.

Αν η μεταφορά γίνει πριν το τέλος της δήλωσης των μαθημάτων τότε ναι μπορείς να δώσεις :)
Τα εργαστήρια όμως, εφόσον στις 2 απουσίες κόβεσαι, εκτός του ότι τα ξαναδίνεις χάνεις και το εξάμηνο εξαιτίας αυτών(ακόμα και αν περάσεις τα μαθήματα)? Κάτι τελευταίο ,η εγγραφή γίνεται αποκλειστικά αυτοπροσώπως?δηλαλδή αν περάσεις στην άλλη άκρη της Ελλάδας και δικαιούσαι μετεγγραφή δε μπορεί να βρεθεί εναλλακτική λύση? ;)
υ.γ Επειδή δικαιούμαι μετεγγραφή ως πολύτεκνος, στο μηχανογραφικό πως να κινηθώ, με βάση τις φετινές αντιστοιχίες των σχολών?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
μόνο οι μισοί από δω μέσα χαχαχαχ :P

Για μας που είμαστε από δω ή μένουμε κοντά σε αυτήν είναι λογικό ρε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13fourdio13

Νεοφερμένος

Ο 13fourdio13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Χαχαχα οντως. Εγω υπολογιζω γυρω στο 18800 πλεον, αν δεν συμβει καμια στραβη. Ας περιμενουμε να δουμε τα αποτελεσματα. Στειλε κανενα π.μ αμα θες να τα πουμε:)

οκ φιλε εγινε. η πλακα ειναι οτι πηγα να φτιαξω account με ονομα Διονυσης13 και μου ειπε οτι το εχει αλλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Για τη Θεωρητική πώς τα βλέπετε;;

Στα Λατινικά και την Ιστορία οι υποψήφιοι έχουν παει χειρότερα απο πέρυσι 100%. Στην έκθεση και τη βιολογία οι επιδόσεις ειναι πάνω κατω ίδιες κάθε χρόνο. Τα Αρχαία δεν ήταν τόσο εύκολα οσο υποστηρίζουν κάποιοι, προσωπικά πιστεύω ότι οι επιδόσεις των υποψηφίων θα ειναι ελαφρώς καλύτερες απο πέρυσι, ενώ στη Λογοτεχνία... ο Θεός και η ψυχή του:P. Με βάση τα παραπάνω, ακόμα κι αν έχουμε άνοδο θα ειναι απειροελάχιστη (άντε μεχρι 200μορια), ενώ αν έχουν αυξηθεί οι εισακτεοι σε κάποια, τότε δε θα μου έκανε εντύπωση και το σενάριο της πτώσης. Πάντως, οι βάσεις θα κινηθούν πάνω-κατω στα ίδια επίπεδα με πέρυσι πιστεύω. Όσοι μιλάνε για τεράστιες άνοδος μάλλον ζουν σε κάποιο παράλληλο σύμπαν ή βλέπουν κατι που εγώ αδυνατώ να δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
Στα Λατινικά και την Ιστορία οι υποψήφιοι έχουν παει χειρότερα απο πέρυσι 100%. Στην έκθεση και τη βιολογία οι επιδόσεις ειναι πάνω κατω ίδιες κάθε χρόνο. Τα Αρχαία δεν ήταν τόσο εύκολα οσο υποστηρίζουν κάποιοι, προσωπικά πιστεύω ότι οι επιδόσεις των υποψηφίων θα ειναι ελαφρώς καλύτερες απο πέρυσι, ενώ στη Λογοτεχνία... ο Θεός και η ψυχή του:P. Με βάση τα παραπάνω, ακόμα κι αν έχουμε άνοδο θα ειναι απειροελάχιστη (άντε μεχρι 200μορια), ενώ αν έχουν αυξηθεί οι εισακτεοι σε κάποια, τότε δε θα μου έκανε εντύπωση και το σενάριο της πτώσης. Πάντως, οι βάσεις θα κινηθούν πάνω-κατω στα ίδια επίπεδα με πέρυσι πιστεύω. Όσοι μιλάνε για τεράστιες άνοδος μάλλον ζουν σε κάποιο παράλληλο σύμπαν ή βλέπουν κατι που εγώ αδυνατώ να δω.

πες τα!!;) γιατι ο καθενας οτι θελει λεει και αγχωνομαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τα εργαστήρια όμως, εφόσον στις 2 απουσίες κόβεσαι, εκτός του ότι τα ξαναδίνεις χάνεις και το εξάμηνο εξαιτίας αυτών(ακόμα και αν περάσεις τα μαθήματα)? Κάτι τελευταίο ,η εγγραφή γίνεται αποκλειστικά αυτοπροσώπως?δηλαλδή αν περάσεις στην άλλη άκρη της Ελλάδας και δικαιούσαι μετεγγραφή δε μπορεί να βρεθεί εναλλακτική λύση? ;)
υ.γ Επειδή δικαιούμαι μετεγγραφή ως πολύτεκνος, στο μηχανογραφικό πως να κινηθώ, με βάση τις φετινές αντιστοιχίες των σχολών?

Νομίζω ότι μιλάω Ελληνικά.
Σου είπα για όλα τα τμήματα που δεν έχουν εργαστήρια, που τα ΑΕΙ δεν συνηθίζουν ειδικά από 1ο εξάμηνο να έχουν εργαστήριο (άντε σε κανα μάθημα)!

Κοίτα και να πας να μείνεις και να δώσεις την 1η εξεταστική εκεί που πέρασες χωρίς την μετεγγραφή, δεν ξέρεις αν σίγουρα θα σου αναγνωριστούν. Οπότε κατά πάσα πιθανότητα, είναι σαν να χάνεις 1 εξάμηνο.
Αν δεν κάνω λάθος, μπορεί να την κάνει και ένας νομίμως εξουσιοδοτούμενος άνθρωπος. Αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Αφού δικαιούσαι μετεγγραφή σίγουρα τότε θα δώσεις βαρύτητα στη σχολή και όχι στην πόλη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Στο 5ο πεδιο ενδεχεται να ανεβουν οι βασεις λογω των μαθηματων βαρυτητας που ηταν λιγοτερο απαιτητικα απο περσυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
θα ανεβουν οι βασεις πολυ σε ολα τα πεδια;θα κατεβουν πουθενα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top