Πιθανότητες επιτυχίας με καθυστερημένο διάβασμα;

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
πως μερικά άτομα όλο τον χρόνο είναι χαλαρά και διαβάζουν όποτε το θυμηθούν και τους 2 τελευταίους μήνες θέλουν να γράψουν 17.000+ μόρια δεν το καταλαβαίνω :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Εγώ ένα έχω να πω.. Όποιος θέλει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να πετύχει κάτι, το πετυχαίνει.. Αρκεί να το πιστεύει.. Ακόμα και στον ένα μήνα, αν δεν είσαι άσχετος εντελώς με το αντικείμενο μπορείς να πετύχεις πολλά. Και είναι έτσι το σύστημα των πανελλαδικών, που είναι και λίγο θέμα τύχης ένα ποσοστό του βαθμού που θα πάρεις! Το θεωρώ ανόητο να ενθαρρύνετε κάποιον να τα παρατήσει, αλλά και ανόητο αυτός ο κάποιος να κάνει ό,τι του πουν μερικοί ξένοι από το ίντερνετ! Δεν είναι κακό να ζητάς απόψεις.. Αλλά... Αν αυτό που θες να πετύχεις είναι 17000 μόρια, κλείσου σπίτι, παράτησέ τα όλα και αν χρειαστεί μην ξανακοιμηθείς μέχρι να δώσεις (τρόπος του λέγειν!).. Μπορείς να κάνεις μια αξιόλογη προσπάθεια και να ελπίζεις.. Καλή τύχη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikrh-zouzouna

Νεοφερμένος

Η Zo0Zo0nii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ένας μήνα είναι...φυσικά και μπορεί να γίνει κάτι αλλά θέλει γερό στρώσιμο...
6 ώρες την ημέρα στάνταρ!!!και καλό διάβασμα όχι να χαζεύεις....
καλή επιτυχία σε ότι και να γίνει...( να μας ενημερώσεις :P)
αλλά θέλω να ρωτήσω κάτι...πώς και το αφήσες έτσι ρε σύ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
ένας μήνα είναι...
Πού τον είδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
καλή επιτυχία σε ότι και να γίνει...( να μας ενημερώσεις :P)
Ναι,να μας ενημερώσεις.

Πολύ θα ήθελα να ακούσω πόσα μόρια έβγαλε κάποιος που διάβασε σοβαρά έναν μήνα.
Και όχι τίποτα άλλο,αλλά είχε και βλέψεις για 17 χιλιάδες μόρια. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ρε μαγκες περιμενετε λιγο.Γιατι κρινετε και ειρωνιες κτλ ?

Εγω νομιζω πως ειναι αναλογα το ατομο.Εγω ας πουμε αμα κατσω 1 ολοκληρο μηνα και διαβασω (οταν λεμε διαβασω ομως εννοω κανονικο,οχι ξεσκισμα αλλα οχι και ψηλοφλου) ανετα βγαζω ολη την υλη και παω για καλο βαθμο.Εγω προσωπικα ψηλοδιαβαζα μεσα στην χρονια (ακολουθουσα την υλη και δεν μου ξεφευγε) και τωρα κανω ενα ψηλομετριο διαβασμα.Αλλα αμα ειχα 1 μηνα και στρωνομουν κατω για πολυ καλα θα πηγαινα.Ειναι σιγουρο

Καλα δεν λεμε να μην εχει ουτε καν τις σημειωσεις απο το φροντιστηριο.Εκει ειναι αλλη περιπτωση.Δεν νομιζω σε αυτην να αναφερονταοι οι προηγουμενοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Πραγματικά θέλω το παιδί να πετύχει 17κ+ μόνο και μόνο για να δώ τι θα λένε οι μετά Χριστόν προφήτες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggourigeller

Νεοφερμένος

Ο aggourigeller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ειμαι στη Β Λυκειου τεχνολογικη κατευθυνση και πολυ μετριος μαθητης(15-16). Παρολο που καθηγητες κ γονεις μου λενε την κλασσικη καραμελα "ειναι εξυπνο παιδι αλλα δεν διαβαζει" εγω δυσκολευομαι να πιστεψω κατι τετοιο. Πιστευω πως ειμαι πραγματικα ενας μεσος μαθητης. Δεν ειμαι και ιδιαιτερα ευστροφος και καμια φορα γραφω και λεω βλακειες, αλλα γενικα δεν πιστευω πως ειμαι τελειως τουβλο, καθως πιστευω πως κανενας μαθητης δεν μπορει να χαρακτηριστει οσον αφορα την δραστηριοτητα του στα μαθηματα του σχολειου χαζος.

Τελος παντων, το θεμα ειναι πως ειχα παντα θεμα με το διαβασμα, συγκεκριμενα την οργανωση αυτου. μπορω να πω πως στα 5 χρονια που μαι στην δευτεροβαθμια εκπαιδευση εχω κανει καποια προσπαθεια, αλλα δεν εχω ξεσκιστει, ανεξαρτητως απ τους ΜΟ που εβγαζα (17).

Φετος στην β λυκειου μεχρι τελη Νοεμβριου ειχα παρει τα πραγματα πολυ ζεστα μεχρι που τα παρατησα. Αυτο συνεχιζεται εως σημερα. Το αποτελεσμα ηταν να συγκεντρωνω αστειους βαθμους σε διαγωνισματα φροντιστηριου (30-50/100).

Το πιο αστειο της ιστοριας ομως ειναι οτι επιθυμω να συγκεντρωσω 18.000 + μορια στις πανελλαδικες του 2015.(bonus αστειο : με ενδιαφερουν και οι σπουδες στο εξωτερικο αλλα το αφηνουμε στην ακρη αυτο)

Απογοητευμενος απ τον εαυτο μου και φοβουμενος οτι πλεον ειναι πολυ πολυ αργα για να κανω τους υψηλους στοχους μου πραγματικοτητα, εχω σταματησει να ελπιζω οτι κατι τετοιο θα συμβει. Ισως φταει και το γεγονος οτι ακουω συνεχεια απο καθηγητες, συμμαθητες , οικογενεια οτι αν δεν εχω ιδρωσει τις προηγουμενες χρονιες, ειναι αδυνατον να συγκεντρωσω τετοια υψηλη βαθμολογια.

Ειναι οντως ετσι τα πραγματα; Ή απλα εχω αργησει λιγακι κ ας προσπαθησω οσο μπορώ κ οτι βγει;

Ευχαριστω και σορρυ για την κλαψααα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agria Indiana

Νεοφερμένος

Η Agria Indiana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
και εγω πανω κατω ετσι ειμαι αλλα δεν παω φροντηστηριο και ειμαι τελευταια χρονια 3η λυκειου επαλ υγεια & προνοιας........θελει διαβασμα οσο και να λετε οτι περναμε ευκολα! αλλα δεν διαβαζα τις αλλες χρονιες και φετος το πηρα αποφαση και ειπα θα διαβασω! δεν ξεσκιζομαι αλλα διαβαζω σε σχεση με τις αλλες χρονιες.....αν θες να πετυχεις κατι το πετυχενεις δεν εχει σημασια τωρα αν δεν διαβαζες αρκει να εχεις πιασει καποια βασικα και να μην εισουν τελειως off στην ταξη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Προσωπικά, ούτε καν στην τελευταία τάξη του λυκείου δεν διάβαζα (περίπου 2 ώρες την εβδομάδα), πόσο μάλλον στις προηγούμενες τάξεις και έβγαλα το 2011, 17.5 χιλιάδες μοριάκια. Όλα γίνονται θέληση να υπάρχει και καθαρό μυαλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Προσωπικά, ούτε καν στην τελευταία τάξη του λυκείου δεν διάβαζα (περίπου 2 ώρες την εβδομάδα), πόσο μάλλον στις προηγούμενες τάξεις και έβγαλα το 2011, 17.5 χιλιάδες μοριάκια. Όλα γίνονται θέληση να υπάρχει και καθαρό μυαλό!

Αν κατάλαβα καλά, στις πανελλήνιες διάβαζες 2 ώρες την εβδομάδα και έβγαλες 17.500; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Προσωπική εμπειρία.

Α Λυκείου -> 12.
Β Λυκείου -> 11.

Και οι γονείς και οι καθηγητές με είχαν διαγράψει από οποιαδήποτε σχολή (υπήρχε η βάση του 10 ακόμα).

Με άνεση τσίμπησα 16.800.

Η Φυσική και τα Μαθηματικά με ζόρισαν κάπως, αφού είχα βασικότατα κενά αλλά στην τελική τα μπάλωσα.

Φίλος μου ο οποίος δεν είχε πέσει ποτέ του κάτω από 19 έβγαλε 8.000 και δεν πήγε πουθενά. Λάθος τάξη για να αρχίσεις το WoW.
Συμπέρασμα; Όλα είναι πιθανά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πανελλήνιες με ελάχιστο διάβασμα δεν υφίσταται. Και για μένα έτσι έλεγαν αλλά δε μπορεί να βασίζεσαι σε αυτό για να επαναπαυθείς.

Το παν είναι να το δεις ζεστά και να μη το βλέπεις σαν αγγαρεία, εγώ αυτό κράτησα από εκείνη τη χρονιά. Σε όσα μαθήματα θα το κυνηγήσεις και θα ασχοληθείς για τα καλά, θα γράψεις. Στα υπόλοιπα να υπολογίζεις τα χειρότερα, αυτή είναι η αλήθεια.

Και όχι δεν χρειάζεται να διάβαζες στις προηγούμενες χρονιές, αρκεί να μην έχεις κενά. Από κει και πέρα όλα θέμα θέλησης είναι.

Φίλος μου ο οποίος δεν είχε πέσει ποτέ του κάτω από 19 έβγαλε 8.000 και δεν πήγε πουθενά. Λάθος τάξη για να αρχίσεις το WoW.
Συμπέρασμα; Όλα είναι πιθανά.

wow και lol και λοιπά τα κόβεις πριν καν αρχίσει η β λυκείου, για να έχεις ξεχάσει ότι υπάρχουν στη γ λυκείου. βασική συμβουλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Αν κατάλαβα καλά, στις πανελλήνιες διάβαζες 2 ώρες την εβδομάδα και έβγαλες 17.500; :worry:
Ακριβώς!
Προσωπική εμπειρία.

Α Λυκείου -> 12.
Β Λυκείου -> 11.

Και οι γονείς και οι καθηγητές με είχαν διαγράψει από οποιαδήποτε σχολή (υπήρχε η βάση του 10 ακόμα).

Με άνεση τσίμπησα 16.800.

Η Φυσική και τα Μαθηματικά με ζόρισαν κάπως, αφού είχα βασικότατα κενά αλλά στην τελική τα μπάλωσα.

Φίλος μου ο οποίος δεν είχε πέσει ποτέ του κάτω από 19 έβγαλε 8.000 και δεν πήγε πουθενά. Λάθος τάξη για να αρχίσεις το WoW.
Συμπέρασμα; Όλα είναι πιθανά.

Α ρε Τασο! Την τελειώνεις την Πληροφορική Ιωαννίνων? :) :)

Πανελλήνιες με ελάχιστο διάβασμα δεν υφίσταται. Και για μένα έτσι έλεγαν αλλά δε μπορεί να βασίζεσαι σε αυτό για να επαναπαυθείς.

Το παν είναι να το δεις ζεστά και να μη το βλέπεις σαν αγγαρεία, εγώ αυτό κράτησα από εκείνη τη χρονιά. Σε όσα μαθήματα θα το κυνηγήσεις και θα ασχοληθείς για τα καλά, θα γράψεις. Στα υπόλοιπα να υπολογίζεις τα χειρότερα, αυτή είναι η αλήθεια.

Και όχι δεν χρειάζεται να διάβαζες στις προηγούμενες χρονιές, αρκεί να μην έχεις κενά. Από κει και πέρα όλα θέμα θέλησης είναι.



wow και lol και λοιπά τα κόβεις πριν καν αρχίσει η β λυκείου, για να έχεις ξεχάσει ότι υπάρχουν στη γ λυκείου. βασική συμβουλή.

Υφίστανται (εγώ και ο Τάσος είμαστε και οι 2 τρανταχτά παραδείγματα), απλά δεν μπορείς να στηριχτείς σε αυτό και να βεβαιώσεις την επιτυχία σου. Το καλύτερο είναι να δώσεις το maximum των δυνατοτήτων σου και ότι βγεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Υφίστανται (εγώ και ο Τάσος είμαστε και οι 2 τρανταχτά παραδείγματα), απλά δεν μπορείς να στηριχτείς σε αυτό και να βεβαιώσεις την επιτυχία σου. Το καλύτερο είναι να δώσεις το maximum των δυνατοτήτων σου και ότι βγεί.


Καλά. Ξέρω κι εγώ αντίστοιχα παραδείγματα. Ας πούμε κάποιον από εδώ που την πρώτη χρονιά πήρε τα 3 του καράμπελα και τη δεύτερη το πήρε στα σοβαρά και έβγαλε 6 χιλιάρικα πάνω. όταν λήξει το ban του μπορεί να σας το επιβεβαιώσει και ο ίδιος.

Εγώ αυτό που έχω δει είναι πως καλό το μυαλό αλλά μέχρι τη β λυκείου. Αργότερα που ανεβαίνει το επίπεδο αν δεν ασχοληθείς δε πας πουθενά. Αυτή είναι η άποψή μου και αυτό έχω δει πολλές φορές μέχρι τώρα. Τώρα ο καθένας μπορεί από κει και πέρα να βγαίνει και να λέει εγώ είμαι σπίρτο μπήκα και στη NASA ακόμα χωρίς προσπάθεια. Δικαίωμά του, αλλά δε μου λέει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επιτυχια στις πανελληνιες (σε καποια μαθηματα και πιο σπανια σε ολα) με ''λιγο'' διαβασμα μπορει να συμβει (κατα κυριο λογο) στις εξεις περιπτωσεις:

α) Αν πηγαινει θεωρητικη μονο αν διαθετει ''λογοτεχνικο'' ταλεντο και γενικα ψαχνεται μονος του (διαβασμα πολλων εξωσχολικων βιβλιων, δοκιμιων, συγγραφη κτλ). Τοτε εχει πολλες πιθανοτητες να γραψει μεγαλους βαθμους σε λογοτεχνια και εκθεση χωρις να διαβαζει σημειωσεις, ιδεες κτλ. Ακομα και ετσι βεβαια στα υπολοιπα πρεπει να διαβαζει αν θελει να γραψει μεγαλους βαθμους...
β) Αν πηγαινει θετικη-τεχνολογικη μονο αν i) Εχει εντονη κλιση σε καποια μαθηματα (ασχολειται με διαγωνισμους κτλ) οποτε μπορει να γραψει σε καποια μαθηματα υψηλους βαθμους χωρις να λιωσει στο διαβασμα και χωρις φροντιστηριο ακομα ii) Εχει μεγαλο δεικτη ευφυιας οποτε καταλαβαινει τις νεες πληροφοριες που δεχεται με ανεση χωρις να κοπιασει πολυ και εστιαζει στα πολυ δυσκολο σημεια στο λιγο χρονο που διαθετει για να μελετησει.
Πολυ συχνα το (i) και το (ii) πανε μαζι.

Αυτα σε γενικες γραμμες πιστευω. Ωστοσο χωρις να θελω να απογοητευσω καποιους λιγοι ειναι αυτοι που εχουν τετοια ενδιαφεροντα (α, βi) και ακομα λιγοτεροι αυτοι που εχουν πολυ μεγαλο δεικτη ευφυιας (βii). Οποτε ο γενικος κανονας ειναι οτι επιτυχια στις πανελληνιες-->θελει διαβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ειμαι στη Β Λυκειου τεχνολογικη κατευθυνση και πολυ μετριος μαθητης(15-16). Παρολο που καθηγητες κ γονεις μου λενε την κλασσικη καραμελα "ειναι εξυπνο παιδι αλλα δεν διαβαζει" εγω δυσκολευομαι να πιστεψω κατι τετοιο. Πιστευω πως ειμαι πραγματικα ενας μεσος μαθητης. Δεν ειμαι και ιδιαιτερα ευστροφος και καμια φορα γραφω και λεω βλακειες, αλλα γενικα δεν πιστευω πως ειμαι τελειως τουβλο, καθως πιστευω πως κανενας μαθητης δεν μπορει να χαρακτηριστει οσον αφορα την δραστηριοτητα του στα μαθηματα του σχολειου χαζος.

Τελος παντων, το θεμα ειναι πως ειχα παντα θεμα με το διαβασμα, συγκεκριμενα την οργανωση αυτου. μπορω να πω πως στα 5 χρονια που μαι στην δευτεροβαθμια εκπαιδευση εχω κανει καποια προσπαθεια, αλλα δεν εχω ξεσκιστει, ανεξαρτητως απ τους ΜΟ που εβγαζα (17).

Φετος στην β λυκειου μεχρι τελη Νοεμβριου ειχα παρει τα πραγματα πολυ ζεστα μεχρι που τα παρατησα. Αυτο συνεχιζεται εως σημερα. Το αποτελεσμα ηταν να συγκεντρωνω αστειους βαθμους σε διαγωνισματα φροντιστηριου (30-50/100).

Το πιο αστειο της ιστοριας ομως ειναι οτι επιθυμω να συγκεντρωσω 18.000 + μορια στις πανελλαδικες του 2015.(bonus αστειο : με ενδιαφερουν και οι σπουδες στο εξωτερικο αλλα το αφηνουμε στην ακρη αυτο)

Απογοητευμενος απ τον εαυτο μου και φοβουμενος οτι πλεον ειναι πολυ πολυ αργα για να κανω τους υψηλους στοχους μου πραγματικοτητα, εχω σταματησει να ελπιζω οτι κατι τετοιο θα συμβει. Ισως φταει και το γεγονος οτι ακουω συνεχεια απο καθηγητες, συμμαθητες , οικογενεια οτι αν δεν εχω ιδρωσει τις προηγουμενες χρονιες, ειναι αδυνατον να συγκεντρωσω τετοια υψηλη βαθμολογια.

Ειναι οντως ετσι τα πραγματα; Ή απλα εχω αργησει λιγακι κ ας προσπαθησω οσο μπορώ κ οτι βγει;

Ευχαριστω και σορρυ για την κλαψααα:P

Όσο πιο νωρίς ξαναπιάσεις τα μαθήματα σου, τόσο το καλύτερο για σένα. Μην πτοείσαι από τους βαθμούς του φροντιστηρίου, είναι απλά ενδεικτικοί. Έχεις μπροστά σου περίπου 15 μήνες για να προσπαθήσεις να φέρεις την κατάσταση εκεί που θέλεις. Μην ψάχνεις κάποιον να σου πει "Ναι, δεν έχεις τύχη στις πανελλήνιες του 2015" για να το χρησιμοποιήσεις ως άλλοθι για να μην διαβάζεις φέτος. Θα είναι μεγάλη μαλακία αν το κάνεις αυτό. Φυσικά, κανείς δεν θα σου εγγυηθεί τα 18 χιλιάδες μόρια που θέλεις, αλλά πρέπει να προσπαθήσεις, αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Όσο για τις σπουδές στο εξωτερικό, γιατί το θεωρείς αστείο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Ρε σεις με 2 ώρες διάβασμα την εβδομάδα(!!!!!!!) το πολύ πολύ να μάθεις καλά την ύλη των πανελληνίων όχι να γράψεις 17κ!! εκτός αν εννοείτε 2 ώρες την μέρα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spike13

Νεοφερμένος

Ο spike13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Φιλε το διαβασμα που εκανες πριν την γ λυκειου θα το βρεις μπροστα σου μονο ως προς τα κενα,καθως το μονο μαθημα που μπορει να σε καψει απο τις προηγουμενες χρονιες ειναι η αλγεβρα.Στη γ λυκειου θα συναντησεις κατα βαση καινουρια πραγματα στα μαθηματικα και στη φυσικη (που θεωρουνται απο τα δυσκολοτερα μαθηματα) και με διαβασμα(σοβαρο ομως διαβασμα μακρια απο tv,pc,και κινητο) ολη τη χρονια σε αυτα θα μπορεις να γραψεις ενα αρκετα καλο βαθμο.Σε ολα τα αλλα με προσοχη στο φροντιστηριο και με καποια προσπαθεια απο εσενα θα γραψεις οπως και οι πλειοψηφια.Και θα σε συμβουλευα τα διαγωνισματα του φροντ. να τα βλεπεις σαν ευκαιρια για επαναληψη και να μην μενεις στο βαθμο,καθως η τακτικη επαναληψη καθε σκ πριν τα διαγωνισματα θα σε βοηθησει για τις πανελληνιες.Τελος σε βρισκω πολυ λαθος που απελπιστηκες πριν καν ξεκινησει η γ λυκειου καθως αν προσπαθησεις αρκετα και πανω απο ολα ΣΟΒΑΡΑ τοτε θα πετυχεις τον στοχο σου. Υ.Γ τι σχολη θες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top